Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Decide for the best Mr Olympia ever...

Ψήφισαν
457. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Larry Scott (1965 & 1966) 2 times

    5 1,09%
  • Sergio Oliva (1967 - 1969) 3 times

    9 1,97%
  • Arnold Schwarzenegger (1970 - 75 & 1980) 7 times

    185 40,48%
  • Franco Columbu (1976 & 1981) 2 times

    5 1,09%
  • Frank Zane (1977 - 1979) 3 times

    41 8,97%
  • Chris Dickerson (1982) 1 time

    0 0%
  • Samir Bannout (1983) 1 time

    0 0%
  • Lee Haney (1984 - 1991) 8 times

    15 3,28%
  • Dorian Yates (1992 - 1997) 6 times

    61 13,35%
  • Ronnie Coleman (1998 - 2005) 8 times

    83 18,16%
  • Jay Cutler (2006, 2007 , 2009 & 2010) 4 times

    33 7,22%
  • Dexter Jackson (2008 ) 1 time

    14 3,06%
  • Phil Heath (2011-2015) 5 times

    6 1,31%
Σελίδα 23 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 132122232425 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 331 έως 345 από 414
  1. 10-01-13 10:55 #331
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως, γενικά μίλησα για τους σημερινούς αθλητές. Όχι ο Ρόνι δε νομίζω να χρησιμοποίησε (δηλ. είμαι σίγουρος) γιατί δεν είχε ανάγκη και προς τιμή του (ενώ θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει στο μόνο σημείο που υστερούσε, δηλ στις γάμπες του.
    Kι ομως αν δεις τη φωτο με τη συγκριση εχει τις μεγαλυτερες γαμπες και απο τον αρνολντ και το τζευ. Απλα κανει μπαμ με τα τεραστια τετρακεφαλα και γι αυτο φαινονται μικρες (ειναι ασυμμετρια αυτο βεβαια)

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-01-13 11:42 #332
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kι ομως αν δεις τη φωτο με τη συγκριση εχει τις μεγαλυτερες γαμπες και απο τον αρνολντ και το τζευ. Απλα κανει μπαμ με τα τεραστια τετρακεφαλα και γι αυτο φαινονται μικρες (ειναι ασυμμετρια αυτο βεβαια)
    εννοειται πως ειναι μεγαλυτερες τασο αλλα ειναι και τριαντα μυικα κιλα βαρυτεροςκαι παλι ομως δεν εχουν καθολου σχημα ουτε δειχνουν ωραιες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-01-13 12:18 #333
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον σου αρέσουν αυτά τα κριτήρια και τα υποστηρίζεις τότε και εσύ γίνεσαι συνένοχος των συνεπειών που έχουν για τους αθλητές που φτάνουν στα άκρα.
    γιαννη σε λιγο θα με θεωρησεις υπευθυνο κ για τα παιδακια που πεθαινουν απο ασυτια στην αιθιοπια..
    δεν μπορω να θεωρηθω εγω υπευθυνος μαν για τις πραξεις των αλλων,εκτος αν θεωρεις οτι οι αλλοι ειναι αβουλα οντα που θα κανουν οτι τους πω εγω..

    Καταλαβαίνεις ότι η σύγκριση των πρωταθλητών του χθες με τα κριτήρια (και όπως είπα θα ήθελα να δω τα ΕΠΙΣΗΜΑ κριτήρια.....παρεπιπτόντος δεν έχω δει κανένα να μιλάει για ποζάρισμα που οι σημερινοί δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους) του σήμερα είναι άτοπη άρα με ατντικειμένικα κριτήρια μπορείς να συγκρίνεις μόνο αθλητές της ίδιας εποχής
    δλδ εδω μου λες,οτι δεν ξερεις ποια ειναι τα κριτηρια για να βγει καποιος πρωτος σε αυτον τον διαγωνισμο κ γενικοτερα στο ολο "αθλημα"..
    κ παρακατω μου γραφεις αυτο

    Ναι φυσικά και το θεωρώ αντιαισθητικό αλλά το παρακολουθώ και θα εξακολουθήσω να παρακολουθώ τις εξελίξεις
    που σημανει οτι ξερεις μια χαρα,απλα δεν θες να το δεχτεις γιατι εσενα προσωπικα δεν σου αρεσει..αυτο δειχνουν ολα τα ποστ σου μεχρι τωρα..
    οκ δεκτο,αλλα εγω τι να κανω αφου τα κριτηρια σημερα τυχαινει να ειναι αλλα απο αυτα που σου αρεσουν?

    ευελπιστώ να γυρίσει στις πραγματικές του ρίζες και κυρίως επικεντρώνομαι στην παλιά καλή εποχή και σε σημερινούς αθλητές που τουλάχιστον πλησιάζουν κάποιοα παλιά καλά στάνταρ
    γιαννη το τι σου αρεσει εσενα κ μενα δεν ειναι αυτο που οριζουν τα δεδομενα ομως,κ καλο ειναι να το δεχτουμε αυτο.
    το να μου παραθετεις την αποψη σου για το ποιος ειναι καλυτερος το δεχομαι κ αυτο συζηταμε..
    μου πετας ομως κ λιγο αρχαιολελληνισμο μεσα κ μια σκετη απο γιουβετσι απο συνθολ για να δεσει το φαι,κ εγω τι να σου απαντησω ρε συ τωρα?
    μου ριχνεις κ μια φωτο με το οξυγονο..
    να σου πω λοιπον οτι 2 φορες σε αγωνα στο νοβοτελ,εχω γινει μαρτυρας σε λυποθυμια αθλητη,ο οποιος ο ανθρωπος,ουτε καν στα μισα στατς του ρονι δεν πλησιαζε..
    ενα απολυτα λογικο πραγμα δλδ,η αδυναμια ενος αθλητη απο την διαιτα κ την αφιδατωση σε συνδιασμο με την ωρα που περιμενε ορθιος,μου το παρουσιαζεις σαν τον αποδιοπομπαιο τραγο του "αθληματος" κ αποκλειστικο προνομιο του ρονι κ οσον του μοιαζουν.
    σαν επιχειρημα απλα ειναι ατοπο,γιατι μπορει να συμβει στον καθενα εκει πανω,οπως κ εχει συμβει


    το να λεμε ποιον θεωρουμε εμεις καλυτερο ειναι αποψη..
    ο καλυτερος ομως σε συγκριση με ολους τους αλλους,ειναι αυτος που εχει περισοτερες νικες,μεγαλυτερη μυικοτητα,χαμηλοτερο λιπος,σε συνδιασμο με καλες αναλογιες..
    σε ολα αυτα απο τοτε μεχρι σημερα ανωτερος ηταν ενας μονο..

    εχεις 2 φεραρι..
    ενα μοντελο του 70 κ ενα το 2000..
    το μοντελο του 70 ηταν το καλυτερο της εποχης του,κ το μοντελο του 2000 το καλυτερο της δικης του.
    αν τωρα τα συγκρινουμε αυτα τα 2,το καλυτερο ειναι το πιο προσφατο,χωρις καμια αλλη κουβεντα..

    κ μετα ερχεσαι σαν γιαννης κ μου λες..
    ναι αλλα αν υπηρχε τοτε η σημερινη τεχνογνωσια,το μοντελο του 70 θα ηταν καλυτερο..
    επισης τα καυσιμο τοτε δεν ηταν τοσο καλο οσο σημερα,κ αρα η μηχανη ειναι λογικο τοτε να μην εκαιγε εξ ισου καλα..
    χωρια το οτι το αμαξωμα τοτε ηταν κλασεις ανωτερο σε σχεδιασμο,κ πολυ πιο ωραιο απο το σημερινο που ειναι σαν διαστημοπλοιο..
    αυτα τα παραπανω τα δεχομαι,σαν προσωπικη αποψη σου,κ συμφωνω οτι μπορει να ισχυουν..
    αλλα ρε μαν αυτο δεν κανει το παλιοτερο αυτοκινητο καλυτερο απο το καινουριο..τι να κανουμε τωρα?απλα το καθε αμαξι ηταν το καλυτερο της εποχης του..αυτο μονο.
    Μα Διονύση με τα προσωπικά μας κριτήρια κρίνουμε και η γνώμη μας προσωπική είναι άρα αυτή εκφράζουμε.
    εδω ομως κανεις την προσωπικη σου αποψη κ προτιμηση,απολυτο κριτηριο για λογους που μονο οσοι εχουν την ιδια αποψη με σενα μπορουν να καταλαβουν,ενω εχεις δεδομενα που λενε αλλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-01-13 12:25 #334
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιον θεωρείτε τον πληρέστερο Mr Olympia από αυτους που έχουν περασει ως τωρα στο άθλημα;Ποιος σας "γοήτευσε" περισσότερο με την πορεία του;
    Δεν μας ενδιαφερει απαραίτητα πόσους τίτλους πήρε, πόσα χρόνια έμεινε στο άθλημα,απλα ο καθενας περα από την ψηφο του θα ήθελα να αιτιολογεί και την προτίμηση του (π.χ. ψηφίζω τον Arnold επειδη ήταν επιτυχημενος σε ότι έκανε κτλ)



    Συνημμένο Αρχείο 59917
    Συνημμένο Αρχείο 59918
    Συνημμένο Αρχείο 59915
    Συνημμένο Αρχείο 59916
    λοιπον ενα update γιατι αυτο ηταν το ερωτημα του θεματος και οχι το ποιος φΟρτωσε τους πιο πολλους μυς αυτο το ξερουμε ολοι

    ρονι κολεμαν χαιρω πολυ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-01-13 12:33 #335
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    χαρηκαμε..
    το ποστ μου ειναι απαντηση,στα υπολοιπα πισω απο αυτο,που προσπαθουν να δικαιολογησουν αλλα πραγματα..
    οταν μπηκα εγω στην κουβεντα εσυ με τα παλικαρια συζητουσατε αυτο που γραφω στο απο πανω ποστ μου κ πανω στα δικα σας ποστ απαντησα κ τοτε..
    οποτε τι θες να μου πεις τωρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-01-13 12:43 #336
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαρηκαμε..
    το ποστ μου ειναι απαντηση,στα υπολοιπα πισω απο αυτο,που προσπαθουν να δικαιολογησουν αλλα πραγματα..
    οταν μπηκα εγω στην κουβεντα εσυ με τα παλικαρια συζητουσατε αυτο που γραφω στο απο πανω ποστ μου κ πανω στα δικα σας ποστ απαντησα κ τοτε..
    οποτε τι θες να μου πεις τωρα?
    βλεπεις να σου εχω κανει κανενα quote??δεν απευθυνομαι προσωπικα σε εσενα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-01-13 12:50 #337
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-01-13 13:47 #338
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    beefmeup ολα οσα εγραψες πιο πανω ειναι αυτο που θεωρω ορθολογικο,μακρια απο παρελθοντολαγνιες και συναισθηματισμους που επεμβαινουν στην αντικειμενικη κριση.
    Στο θεμα της υπευθυνοτητας βεβαιως συμφωνω με αυτα που γραφεις,και προσθετω οτι πολλοι θανατοι Μπενζαζιζα,Μεντζερ,Σονυ Σμιθ,ισως Πωλ Ντε Μαιο κ.α ηταν της εποχης του χανευ λοιπον οσοι τον θαυμαζουν ειναι συνυπευθυνοι γι αυτη την εποχη.?Δε νομιζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-01-13 13:59 #339
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GURU S. Εμφάνιση μηνυμάτων
    beefmeup ολα οσα εγραψες πιο πανω ειναι αυτο που θεωρω ορθολογικο,μακρια απο παρελθοντολαγνιες και συναισθηματισμους που επεμβαινουν στην αντικειμενικη κριση.
    Στο θεμα της υπευθυνοτητας βεβαιως συμφωνω με αυτα που γραφεις,και προσθετω οτι πολλοι θανατοι Μπενζαζιζα,Μεντζερ,Σονυ Σμιθ,ισως Πωλ Ντε Μαιο κ.α ηταν της εποχης του χανευ λοιπον οσοι τον θαυμαζουν ειναι συνυπευθυνοι γι αυτη την εποχη.?Δε νομιζω.
    ειδες που δεν εισαι καλα διαβασμενος?ο μπεναζιζα πεθανε μετα το γερμανικο γκραν πρι το 1992απο διουριτικα αρχη της εποχης γειτς, ο αντρεας μενζερ πεθανε το 1996 εποχη καθαρα γειτς σονυ σμιντ πεθανε το 2004 απο μια αγνωστη και σπανια ασθενεια καμια σχεση με μποντυμπιλντινγκ πωλ ντεμαιο πηρε την επαγγελματικη καρτα το 1994 τι δουλεια εχει με χανευ??ασε που πεθανε απο υπερβολικη ληψη ναρκωτικων και οχι αναβολικων ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΣ ΠΕΘΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-01-13 14:57 #340
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    ARNOLD απλα και μερικα comparison με μερικους υπολοιπους...για το ματι μου και τα κριτηρια μου υπερεχει...






    επεισης στην πρωτη φωτο ανετα συγκρινεται η πλατη του με του coleman και αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι για να δημιουργησει μια τοσο καλη πλατη δεν εκανε απειρα κιλα με deadlifts,για να μη προσθεσω οτι τοτε ακομη δεν υπηρχαν τοσα στεροιδη...αυτο θα πει προικισμενος γενετικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sofos : 10-01-13 στις 15:00
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-01-13 15:20 #341
    Το avatar του χρήστη GURU S.

    Εγγραφή
    10-11-2011
    Μηνύματα
    183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειδες που δεν εισαι καλα διαβασμενος?ο μπεναζιζα πεθανε μετα το γερμανικο γκραν πρι το 1992απο διουριτικα αρχη της εποχης γειτς, ο αντρεας μενζερ πεθανε το 1996 εποχη καθαρα γειτς σονυ σμιντ πεθανε το 2004 απο μια αγνωστη και σπανια ασθενεια καμια σχεση με μποντυμπιλντινγκ πωλ ντεμαιο πηρε την επαγγελματικη καρτα το 1994 τι δουλεια εχει με χανευ??ασε που πεθανε απο υπερβολικη ληψη ναρκωτικων και οχι αναβολικων ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΣ ΠΕΘΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ
    Μπα τα ηξερα ολα αυτα.ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ εγραψα.Α να προσθεσω και τον Εντουαρνο Καβακ και Ματαραντζο με νεφρα κλπ.Ολοι της εποχης του Χανευ.Νιωθει κανεις συνυπευθυνος/δεν νομιζω και δεν πρεπει ασφαλως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-01-13 15:55 #342
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαννη σε λιγο θα με θεωρησεις υπευθυνο κ για τα παιδακια που πεθαινουν απο ασυτια στην αιθιοπια..
    δεν μπορω να θεωρηθω εγω υπευθυνος μαν για τις πραξεις των αλλων,εκτος αν θεωρεις οτι οι αλλοι ειναι αβουλα οντα που θα κανουν οτι τους πω εγω..



    δλδ εδω μου λες,οτι δεν ξερεις ποια ειναι τα κριτηρια για να βγει καποιος πρωτος σε αυτον τον διαγωνισμο κ γενικοτερα στο ολο "αθλημα"..
    κ παρακατω μου γραφεις αυτο



    που σημανει οτι ξερεις μια χαρα,απλα δεν θες να το δεχτεις γιατι εσενα προσωπικα δεν σου αρεσει..αυτο δειχνουν ολα τα ποστ σου μεχρι τωρα..
    οκ δεκτο,αλλα εγω τι να κανω αφου τα κριτηρια σημερα τυχαινει να ειναι αλλα απο αυτα που σου αρεσουν?



    γιαννη το τι σου αρεσει εσενα κ μενα δεν ειναι αυτο που οριζουν τα δεδομενα ομως,κ καλο ειναι να το δεχτουμε αυτο.
    το να μου παραθετεις την αποψη σου για το ποιος ειναι καλυτερος το δεχομαι κ αυτο συζηταμε..
    μου πετας ομως κ λιγο αρχαιολελληνισμο μεσα κ μια σκετη απο γιουβετσι απο συνθολ για να δεσει το φαι,κ εγω τι να σου απαντησω ρε συ τωρα?
    μου ριχνεις κ μια φωτο με το οξυγονο..
    να σου πω λοιπον οτι 2 φορες σε αγωνα στο νοβοτελ,εχω γινει μαρτυρας σε λυποθυμια αθλητη,ο οποιος ο ανθρωπος,ουτε καν στα μισα στατς του ρονι δεν πλησιαζε..
    ενα απολυτα λογικο πραγμα δλδ,η αδυναμια ενος αθλητη απο την διαιτα κ την αφιδατωση σε συνδιασμο με την ωρα που περιμενε ορθιος,μου το παρουσιαζεις σαν τον αποδιοπομπαιο τραγο του "αθληματος" κ αποκλειστικο προνομιο του ρονι κ οσον του μοιαζουν.
    σαν επιχειρημα απλα ειναι ατοπο,γιατι μπορει να συμβει στον καθενα εκει πανω,οπως κ εχει συμβει


    το να λεμε ποιον θεωρουμε εμεις καλυτερο ειναι αποψη..
    ο καλυτερος ομως σε συγκριση με ολους τους αλλους,ειναι αυτος που εχει περισοτερες νικες,μεγαλυτερη μυικοτητα,χαμηλοτερο λιπος,σε συνδιασμο με καλες αναλογιες..
    σε ολα αυτα απο τοτε μεχρι σημερα ανωτερος ηταν ενας μονο..

    εχεις 2 φεραρι..
    ενα μοντελο του 70 κ ενα το 2000..
    το μοντελο του 70 ηταν το καλυτερο της εποχης του,κ το μοντελο του 2000 το καλυτερο της δικης του.
    αν τωρα τα συγκρινουμε αυτα τα 2,το καλυτερο ειναι το πιο προσφατο,χωρις καμια αλλη κουβεντα..

    κ μετα ερχεσαι σαν γιαννης κ μου λες..
    ναι αλλα αν υπηρχε τοτε η σημερινη τεχνογνωσια,το μοντελο του 70 θα ηταν καλυτερο..
    επισης τα καυσιμο τοτε δεν ηταν τοσο καλο οσο σημερα,κ αρα η μηχανη ειναι λογικο τοτε να μην εκαιγε εξ ισου καλα..
    χωρια το οτι το αμαξωμα τοτε ηταν κλασεις ανωτερο σε σχεδιασμο,κ πολυ πιο ωραιο απο το σημερινο που ειναι σαν διαστημοπλοιο..
    αυτα τα παραπανω τα δεχομαι,σαν προσωπικη αποψη σου,κ συμφωνω οτι μπορει να ισχυουν..
    αλλα ρε μαν αυτο δεν κανει το παλιοτερο αυτοκινητο καλυτερο απο το καινουριο..τι να κανουμε τωρα?απλα το καθε αμαξι ηταν το καλυτερο της εποχης του..αυτο μονο.


    εδω ομως κανεις την προσωπικη σου αποψη κ προτιμηση,απολυτο κριτηριο για λογους που μονο οσοι εχουν την ιδια αποψη με σενα μπορουν να καταλαβουν,ενω εχεις δεδομενα που λενε αλλα..
    Φίλε Διονύση, η αναφορά μου στη συνενοχή (υπερβολική φυσικά, δεν ευθύνεται κανείς όπως πολύ σωστα λες για τις επιλογές των άλλων), ήταν για να δώσω έμφαση στο γεγονός ότι οι σημερινοί αθλητές φτάνουν στα άκρα και τα σκευάσματα που χρησιμοποιούν ειδικά σε αγώνες επιπέδου Μρ.Ο μπορεί να αποβούν πολύ επικίνδυνα για την υγεία τους. Άρα συνηγορούμε σε αυτό? Αν σου αρέσει αυτό ή αν σου αρέσουν τα παραμορφωμένα (γνώμη μου) σημερινά σώματα με 'λάδια' με γεια σου και χαρά σου Δεν πρέπει να το αναφέρουμε και αυτό? Και σχετικά με αυτό παρατηρώ ότι άνθρωποι του χώρου (παλιοί πρωταθλητές, παράγοντες κλπ) κια παλαιότερα έχουν προσπαθήσει να αλλάξουν τα στάνταρ, να τα φέρουμ σε πιο φυσιολογικά επίπεδα γιατί όλοι βλέπουν ότι έχει χαθεί η ομορφιά και ότι η κατάσταση καθίσταται πολύ επικύνδυνη για την υγεία των αθλητών.
    Ναι μιλάω για τα κριτήρια που έχει ορίσει πχ η IFBB ή η NABBA επίσημα όχι αυτά που μεταξύ μας συζητάμε, και φυσικά τα γνωρίζω (ο πιο τεράστιος, ο πιο γραμμωμένος κλπ). Παρακολουθώ τη σημερινή σκηνή, αλλά δεν γνωρίζω (και αν υπάρχουν βέβαια) τις επίσημες αναφορές των ομοσπονδιών ή τί συμβουλές δίνονται στους κριτές. Για παράδειγμα αν κάποιος καταλάβουν ότι έχει κάνει χρήση synthol τον τιμωρούν η τον κατατάσουν χαμηλά ή όχι. Ή αν κάποιου η κοιλιά έιναι ανεξέλεγκτη αλλά είναι τεράστιος και πιο μυώδης από τους υπόλοιπους πάλι θα είναι ο νικητής?
    Την προσωπική μου άποψη την παραθέτω γιατί η ερώτηση απευθύνεταο προσωπικά στον καθένα μας. Εσύ μου λες ο πιο τεράστιος με τις περισσότερες νίκες κλπ είναι ο Ρόνι και άρα αυτός σου αρέσει και είναι απόλυτα δεκτό. Εγώ έχω άλλα δεδομένα μου αρέσει εκτός της μάζα και η ομορφιά η καλαισθησία το γήινο (στ αδικά μου μάτια και αισθήσεις) οπότε προτιμώ κάτι άλλο συγκριτικά, σεβόμενος φυσικά και το Ρόνι και την πορεία του στο άθλημα. Ούτε προσπαθώ να επιβαλλω κάτι ούτε θεωρώ τη γνώμη μου τη σωστή. Είναι η σωστή για εμένα.
    Τώρα η αναφορά σου για τα περιστατικά στο Novotel, είναι σαν να μου λες ότι δεν γνωρίζεις ότι η χρήση ουσιών ειδικά σε υψηλό επίπεδο είναι ακραία και επικίνδυνη (που δεν το νομίζω) και ότι αντίστοιχα περιστατικά δεν οφείλονται βρε Διονύση απλά σε αφυδάτωση και δίαιτα μόνο. Πώς να το κάνουμε?
    Το αρχαιοελληνικό το αναφέρω για να τονίσω τα στάνταρ της καλαιθησίας των αγαλμάτων (εξάλλου όταν αναφερόμαστε σε κάποιο όμορφο κορμί-και ειδικά οι παλαιότεροι του χώρου- χρησιμοποιούν την έκφραση αυτή). Και τί να κάνουμε πολλοί παλιοί αθλητές το είχαν αυτό το χαρακτηριστικό και θαυμάζονταν γι'αυτό βλέπε Ριβς, Ζαίην κλπ). Άλλη λοιπόν η ομορφιά αυτή και άλλο το sythol, όπως λέμε άλλο γιουβέτσι και άλλο κοκορέτσι.
    Όχι δε θεωρώ το Ρόνι τον αποδιοπομπιαίο τράγο απλά ο Ρόνι υπήρξε το θύμα του συστήματος που υποστηρίζει την όλο μεγαλύτερη και μεγαλύτερη μάζα αδιαφορώντας για τα υπόλοιπα.
    Επίσης δεν ξέρω αν ο Ρόνι είχε σε όλους τους αγώνες του την περισσότερη μάζα ή το χαμηλότερο λίπος (ούτε λιπομέτρηση κάνουν ούτε κιλά μετράνε στη τελική κατάταξη). Σε νίκες συνολικά έχει τις περισσότερες αλλά αυτές όπως είπα ήταν αμέσως μετά τα Ολύμπια σε γκρανπρι οπότε είχε το πλεονέκτημα και επίσης ξέρουμε ότι δύσκολα χάνεις αγώνα αν είσαι ο Μρ.Ο.
    Συμφωνώ σε αυτό που λες...το κάθε αμάξι ήταν το καλύτερο της εποχής του
    Σαν απόλυτο κριτήριο δεν επέβαλα σε κανέναν τα δικά μου κριτήρια. Προσωπική είναι η γνώμη μου και την καταθέτω. Και δεν νομίζω ότι κρύφτηκα. Μου αρέσουν τα κορμιά της παλιάς σχόλης σε σύγκριση με τα σημερινά ή χθεσινά υπερφυσικά. Για ποιά δεδομένα που λένε άλλα εννοείς?
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-01-13 16:25 #343
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν απόλυτο κριτήριο δεν επέβαλα σε κανέναν τα δικά μου κριτήρια. Προσωπική είναι η γνώμη μου και την καταθέτω. Και δεν νομίζω ότι κρύφτηκα. Μου αρέσουν τα κορμιά της παλιάς σχόλης σε σύγκριση με τα σημερινά ή χθεσινά υπερφυσικά. Για ποιά δεδομένα που λένε άλλα εννοείς?
    γιαννη δεν εγραψα καπου οτι επιβαλεις κατι σε καποιον..
    απλα οτι αφηνεις την προσωπικη σου προτιμηση να επισκιαζει την πραγματικοτητα κ αυτο σε κανει να χανεις οσον αφορα το (πιο) αντικειμενικο κομματι,που φυσικα δεν ειναι το θεμα στο παροντος θρεντ,αλλα πανω σε αυτο κανατε κουβεντα οταν μπηκα κ εγω..
    το καταλαβαινω οτι δεν σου αρεσουν οι υπερβολες του σημερα,αλλα καλως η κακως αυτα ειναι τα δεδομενα..αυτα που ηταν κ τοτε δλδ..
    αλλιως πανω σε τι τους εκριναν τοτε..πανω στα αρχαια ελληνικα ιδεωδη?δεν το νομιζω..

    περισοτερες νικες,μεγαλυτερη μυικοτητα,χαμηλοτερο λιπος,αναλογιες
    κ μετα αυτο που ολο παει η κουβεντα γυρω απο τα φαρμακα,στο ξαναγραψα δεν το θεωρω επιχειρημα..

    Ο Ρόνι έσπρωξε το άθλημα σε αντιαισθητικά και αρρωστημένα επίπεδα, ενώ ο Άρνι το διέδοσε στα πέρατα του κόσμου και συνέβαλε στην παγκόσμια αναγνώριση του, γι'αυτό και στις δημοσκοπήσεις βγαίνει πρώτος , τί να κάνουμε?
    δλδ ο αρνι ηταν καλουλης μωρε γιατι επερνε λιγα,ενω ο ρονι κ οι αλλοι ειναι τρισκαταρατοι γιατι περνουν πολλα..
    γιατι κ ο αρνι κ οι αλλοι της τοτε εποχης αν ειχαν περισοτερα,να εισαι σιγουρος οτι θα επερναν κ περισοτερα..
    δλδ εσυ δεχεσαι το να περνει καποιος αν συμβαδιζει με τα δικα σου πρωτυπα του σωματωτυπου,ενω δεν το δεχεσαι αν περνει κ ξεφευγει?
    η περνει μαν,δεν περνει..ολιγον εγγυος δε υπαρχει..

    για το περιστατικο στο νοβοτελ,οχι δεν πιστευω οτι εχει να κανει με φαρμακα,κ παλι κακως παει η κουβεντα ολο απο εκει..
    σαν να λεμε οτι ολα γυριζουν γυρω απο τα φαρμακα..σιγουρα στο επιπεδο αυτο υπαρχουν,αλλα μην το κανουμε να φαινεται οτι ειναι μονο αυτα.

    οπως κ να χει,εγω καταλαβα τι θες να πεις κ ποια η αποψη σου,κ το σεβομαι..απλα σε απολυτες συγκρισεις δεν θα μπορουσα ποτε να θεωρησω το σωμα του αρνι καλυτερο απο το σωμα του ρονι,προσεξε ομως..για τον διαγωνισμο αυτο κ για τον τροπο που διεξαγεται πλεον,και οχι για μενα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-01-13 16:28 #344
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Γιάννη εφόσον μετα απο τοσα πόστ δεν έχουν καταλάβει τι θέλουμε να πούμε και εξακολουθούν να φέρνουν αντιπαραθεσεις σαν να κρίνονται σε αγώνες με κρητήρια της επιτροπής τζαμπα τα λέμε , εχω βαρεθει να γράφω τα ίδια

    και όταν λένε δεν φταιμε εμείς απο κεί να καταλάβεις ότι το πράμα δεν το έπιασαν στην βαθύτερη αιτια του , γιατι κανείς δεν φταίει αλλα όλοι φταίνε απο λίγο και αυτο όχι μονο στο ββ αλλα γενικότερα στην ζωή και τι έγινε που μας πλασάρουν καποια πρότυπα και κρητήρια ο καθένας μπορεί να έχει την δική του άποψη και αισθητικη , αυτός είναι ο σκοπός αυτου του τοπικ αλλα δεν το καταλαβαίνουν και λέμε ξανα τα ίδια , η εξέλιξη των αθλημάτων και το ξεπέρασμα των ορίων έχει να κάνει όπως ανεφερα σε προηγούμενα πόστ σε αυτα που ζηταει ο κόσμος , οι εταιρίες χορηγοί και γενικα το θέαμα και όταν το ματι έχει συνηθίσει σε τεράστιες μαζες οι λιγότερο τεράστιες δείχνουν λίγες και άχρηστες , εμενα εσένα εκείνη η εποχή μας είχε εμπνεύσει και αυτα τα σώματα είχαμε ιδανικα γιατι δεν ξέφευγαν απο τα χαρακτηριστικα και τις προδιαγραφες των σωμάτων τους , ενω τωρα η υπερβολικη μαζα αλλοιώνει ακόμα και τα χαρακτηριστικά τους και πολλες φορες κουράζετε το ματι να βλέπεις σχεδόν ίδιους αθλητες στρογγυλοποιημένους


    εδω παρομοιάζουν το ββ με τα αυτοκίνητα στη φόρμουλα που και εκεί πάλι όρια έβαλαν , στα κυβικα στην ιπποδύναμη , γιατι αν δεν βαζαν θα πηγαίναν με 400 αλλα κανείς δεν το σκεύτηκε αυτο , ωραία αντιπαράθεση , ψυχρη λογική όταν μιλάμε για αθλητισμό και για ανθρώπους

    και επειδη λιποθυμάν σε πανελλήνια αυτο εγω το ανεφερα και είπα δεν με αρέσει , επειδη δεν είναι ολύμπια τι σημαίνει , ίσα ίσα που στην προσπάθεια για όλο και περισσότερη μαζα και γραμωση παθαίνουν αυτες τις ζημιές , οι ολύμπια το παθαίνουν σε πιο υψηλό επίπεδο λόγω καλύτερης υποστηριξης ιατρικής και γνώσεων , αλλα βλέπετε δεν μπορεί όλοι να ξέρουν αυτες τις γνωσεις και βρίσκονται προ εκπλήξεων .

    εδω είναι κατακριτεο λέμε να βλέπει κανείς κοκορομαχίες και σκυλομαχίες και να πλουτίζουν άλλοι απο τα στοιχήματα , αν όμως βλέπουμε ανθρώπους να παθαίνουν προβλήματα υγείας στην προσπάθεια για όλο και περισσότερες γραμωμενες μαζες , λέμε δε βαριέσαι , είναι μια άποψη βέβαια κι αυτη και τιποτε δεν επιβάλετε με το ζόρι .
    άλλοι δεν παθαίνουν τιποτε άμεσα άλλοι μπορεί να πάθουν αυτο όμως έχει να κάνει με τις αντοχες του καθένα και τις προδιαγραφες του
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-01-13 16:35 #345
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιαννη δεν εγραψα καπου οτι επιβαλεις κατι σε καποιον..
    απλα οτι αφηνεις την προσωπικη σου προτιμηση να επισκιαζει την πραγματικοτητα κ αυτο σε κανει να χανεις οσον αφορα το (πιο) αντικειμενικο κομματι,που φυσικα δεν ειναι το θεμα στο παροντος θρεντ,αλλα πανω σε αυτο κανατε κουβεντα οταν μπηκα κ εγω..
    το καταλαβαινω οτι δεν σου αρεσουν οι υπερβολες του σημερα,αλλα καλως η κακως αυτα ειναι τα δεδομενα..αυτα που ηταν κ τοτε δλδ..
    αλλιως πανω σε τι τους εκριναν τοτε..πανω στα αρχαια ελληνικα ιδεωδη?δεν το νομιζω..



    κ μετα αυτο που ολο παει η κουβεντα γυρω απο τα φαρμακα,στο ξαναγραψα δεν το θεωρω επιχειρημα..



    δλδ ο αρνι ηταν καλουλης μωρε γιατι επερνε λιγα,ενω ο ρονι κ οι αλλοι ειναι τρισκαταρατοι γιατι περνουν πολλα..
    γιατι κ ο αρνι κ οι αλλοι της τοτε εποχης αν ειχαν περισοτερα,να εισαι σιγουρος οτι θα επερναν κ περισοτερα..
    δλδ εσυ δεχεσαι το να περνει καποιος αν συμβαδιζει με τα δικα σου πρωτυπα του σωματωτυπου,ενω δεν το δεχεσαι αν περνει κ ξεφευγει?
    η περνει μαν,δεν περνει..ολιγον εγγυος δε υπαρχει..


    για το περιστατικο στο νοβοτελ,οχι δεν πιστευω οτι εχει να κανει με φαρμακα,κ παλι κακως παει η κουβεντα ολο απο εκει..
    σαν να λεμε οτι ολα γυριζουν γυρω απο τα φαρμακα..σιγουρα στο επιπεδο αυτο υπαρχουν,αλλα μην το κανουμε να φαινεται οτι ειναι μονο αυτα.

    οπως κ να χει,εγω καταλαβα τι θες να πεις κ ποια η αποψη σου,κ το σεβομαι..απλα σε απολυτες συγκρισεις δεν θα μπορουσα ποτε να θεωρησω το σωμα του αρνι καλυτερο απο το σωμα του ρονι,προσεξε ομως..για τον διαγωνισμο αυτο κ για τον τροπο που διεξαγεται πλεον,και οχι για μενα..
    αυτο λεω σε τοσα πόστ πιο πανω αλλα χαμπαρι κανείς δεν παίρνει αυτο λεω ότι κάποιοι κάγκουρες , εταιρίες , παραγοντες , επειδη θέλουν όλο και περισσότερο θέαμα εξτρίμ για να πουλάει έχουν οδηγήσει τα όρια σε τετοιο βαθμό , με τα άν καλα είναι να τα λέμε αλλα αν είχε κι γιαγια τσουτσού θα την έλεγαν παππού και με τα άν πως λοιπόν κάνουμε σύγκριση εποχών με χάσμα 30 χρόνων , δεν είπαμε αν είχαν το μελι δε θα βαζαν το δάχτυλο , δεν φταίνε οι αθλητες μόνο αλλα το σύστημα , καποτε οι γυναίκες ασχολούταν με το ββ και τις άρεσε μετα ξεφυγαν τα όρια και χάσαν τα αυγα και τα καλάθια και μετα για να το σώσουν κάναν τις κατηγορίες φίτνες , όπως και στους άντρες γιατι τα πράματα είχαν ξεφύγει εγω σαν ββερ τοτε σημερινός φίτνες ήμουν τι ήμουν με βαση τα κιλα που είχα

    δεν φταίνε οι αθλητες μονο αυτοι είναι τα θυματα παρασυρόμενοι εφόσον θα μπούν στο ματι του κυκλώνα , όλα αυτα επιβεβαιώνουν αυτα που έχω γράψει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 23 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 132122232425 ... ΤελευταίαΤελευταία