Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 25-03-14 16:57 #1
    Προεπιλογή Λίπος στο συκώτι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 26-03-14 10:31 #3
    Προεπιλογή
    Γαιδουράγκαθο. Θαυματουργό βότανο! Σώζει το συκώτι! Προλαμβάνει την ηπατίτιδα! «Καθαρίζει» από τις χημειοθεραπείες!

    Το γαιδουράγκαθο είναι ένα βότανο θησαυρός που κάθε σπίτι πρέπει να έχει στο ντουλαπάκι του! Παρόλο που οι ιδιότητες του είναι δημοσιευμένες και παραδεκτές από όλη την επιστημονική κοινότητα και αγαπιέται με πολύ μεγάλη εκτίμηση από τους βοτανολόγους, εντούτοις δεν είναι διαδεδομένο όσο θα έπρεπε!
    Γαιδουράγκαθο μετά τις χημειοθεραπείες!

    Τι θα έπρεπε να πηγαίνουμε ως δώρο στους καρκινοπαθείς μετά από χημειοθεραπείες; Σίγουρα όχι χυμό που επιβαρύνει τους καρκινικούς δείκτες σύμφωνα με τις τελευταίες έρευνες! Αλλά γαιδουράγκαθο! Αφού ο ασθενής ανανήψει, ένα αφέψημα γαιδουράγκαθου του αποβάλει τις τοξίνες και την ακτινοβολία και καθαρίζει τον οργανισμό του δίνοντας του δύναμη. Ρωτήστε το γιατρό σας!

    Καθαρό συκώτι!

    Θεωρείτε το καλύτερο βότανο αν θέλετε να προστατέψετε το συκώτι σας από κίρρωση και ηπατίτιδα. Ειδικά αν λαμβάνετε φάρμακα για διάφορες παθήσεις, των οποίων η διεργασία περνάει από το συκώτι και το κουράζουν, το γαιδουράγκαθο θα το βοηθήσει να ανταπεξέλθει ομαλά.

    Θεωρείτε επίσης ιδανικό αν πάσχετε από το σύνδρομο Χ. Ως γνωστόν για όσους από εσάς πάσχετε από το συγκεκριμένο σύνδρομο , συμπαρασύρει μαζί του πολλά συμπτώματα. Υψηλή χοληστερίνη, τριγλυκερίδια, πίεση, ζάχαρο και αυξημένο βάρος. Το γαιδουράγκαθο η αλλιώς ο σίλυβος, προστατεύει, αντιμετωπίζει και δυναμώνει.

    Αν ο οργανισμός μας, λόγω κάποιας ίωσης ή άλλης ασθένειας, έχει υπερφορτιστεί με αντιβιώσεις και θέλετε να τον απαλλάξετε απο τις τοξίνες του, πάλι το γαιδουράγκαθο είναι η λύση. Προστατεύει το συκώτι από την επιβάρυνση που δέχεται από τα φάρμακα.

    Το γαιδουράγκαθο είναι ένα πολύ καλό μυστικό υγείας που είναι καιρός να πάψει πια να είναι μυστικό αλλά απλή και βέβαιη γνώση που μπορεί να σώζει και να προλαμβάνει.

    πηγη:ww.glikiazoi.gr/2013/07/18/γαιδουράγκαθο-θαυματουργό-βότανο-σώ/
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-03-14 16:05 #4
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    Σαν διαφηση στην Tv μου φανηκε το κειμενο χχαχα

    λοιπον πολυ ωραια η ολη ενημερωση , μπραβο Τζιμι ! θα το ψαξω απο τωρα παντως το γαιδουραγκαθο με επησες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-03-14 16:15 #5
    Το avatar του χρήστη jam

    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περ.
    Λευκωσια
    Μηνύματα
    499
    Προεπιλογή
    το βρηκα μονο σε καψουλες παντως , παιζει αλλη μορφη ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-03-14 16:27 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    To γνωστό silymarin. Προσωπικά παίρνω καθημερινά μία κάψουλα.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-03-14 16:39 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Και κανένα αερόβιο αν κάνετε που και που, μια χαρά θα είναι και το συκώτι και η καρδιά...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-03-14 17:47 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κανένα αερόβιο αν κάνετε που και που, μια χαρά θα είναι και το συκώτι και η καρδιά...
    σωστα τα λεει ο νασσερ. εγω πειρα αποτομα 30+ κιλα στον ογκο και την πατησα δεν εκανα αεροβια. γιαυτο εφτιαξα και το αρθρο. υπαρχει και στα χωραφια αν ξερεις να μαζευεις. υπαρχουν και σε μαγαζια με βοτανα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-03-14 21:46 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    To γνωστό silymarin. Προσωπικά παίρνω καθημερινά μία κάψουλα.
    αν μπορεις πεσ μου απο που το περνεις σε καψουλα για να παρω γιατι εγω οταν το χρησιμοποιουσα το ειχα βρει σε μπουκαλακι (υγρο) και μου ειχε κοστισει 40ευρω

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ironjimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστα τα λεει ο νασσερ. εγω πειρα αποτομα 30+ κιλα στον ογκο και την πατησα δεν εκανα αεροβια. γιαυτο εφτιαξα και το αρθρο. υπαρχει και στα χωραφια αν ξερεις να μαζευεις. υπαρχουν και σε μαγαζια με βοτανα.
    ακριβως ετσι κ γω το παρακανα στον ογκο ,ειχα βαλει +20κιλα και την πατησα...μετα εκανα διαιτα +αεροβια και ολο επανηλθαν σε κανονικες τιμες
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-03-14 00:15 #10
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ξεπερασμενο πλεον το silymarin και πολυ αμφιβολη η αποτελεσματικοτητα του.NAC πολυ προτιμοτερη περαν των αλλων που υπαρχουν επισης κι ακομη πιο αποτελεσματικων.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-03-14 03:55 #11
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ironjimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΜΗΝ ξεχνάμε και το πράσινο τσαϊ , επίσης το σελήνιο semmed 200 μg μαζί με eviol E 100iu
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-03-14 11:34 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jam Εμφάνιση μηνυμάτων
    το βρηκα μονο σε καψουλες παντως , παιζει αλλη μορφη ?
    εγω παραγγειλα γαιδουραγκαθο φυλλα κρητης (αφεψημα) γαλακταγωγο, συκωτι, χολη, βηχα,χοληστερινη,μνημη,κυτταριτιδα,κρυολογημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-09-15 23:26 #13
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Για τη λιπώδη διήθηση στο ήπαρ,οι λιποτροπικοί παράγοντες χολίνη και ινοσιτόλη οδηγούν σε αποβολή του λίπους.
    Η σιλιμαρίνη,η γλουταθειόνη,το ουρσουλικό οξύ δρουν αντιοξειδωτικά και αποτρέπουν την κυτταρική φλεγμονή που οδηγεί σε υπερπλασία των ηπατοκυττάρων.
    Λιπώδη διήθηση έχουμε και σε παχυσαρκία,όπως και σε στεάτωση του ήπατος ως επιπλοκή της κίρρωσης από αλκοολισμό.Τα ηπατικά ένζυμα είναι αυξημένα και στον υπέρηχο ήπατος φαίνεται χαρακτηριστικά η εναπόθεση λίπους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-09-15 19:51 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mikekan Εμφάνιση μηνυμάτων
    To γνωστό silymarin. Προσωπικά παίρνω καθημερινά μία κάψουλα.
    κατα προτιμηση ποια mg ειναι προτιμοτερο να παρουμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-09-15 20:03 #15
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Νομίζω 200-250.
    Εγώ αυτό που έπαιρνα ήταν 250άρι.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία