Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 91 έως 95 από 95
  1. 30-06-13 20:32 #91
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Αυτο που με προβληματιζει ειναι το αποτελεσμα του αριθμου των αιμοπεταλιων τα οποια ειναι 165 και ο φυσιολογικος ορος ειναι 300-400.Μολις ακουσε μια διατροφολογος πρωην αθλητιατρος απο την μανα μου αυτες τις τιμες της ειπε πως κατι πηρα για αυξηση της μυικης μαζας,ενω εγω το μονο που εχω χρησημοποιησει ως τωρα ειναι μια φορα κρεατινη πριν κανα μηνα και παραπανω και πρωτεινη.Για πειτε ρε παιδια παιζει κανα ρολο η κρεατινη στα χαμηλα αιμοπεταλια?Τι γινεται?
    Το μόνο περίεργο σε αυτό που γράφεις είναι το " μια διατροφολογος πρωην αθλητιατρος " . Αθλητίατρος=ειδικευμένος πτυχιούχος Ιατρικής
    Δε βλέπω το λόγο να γίνει "πρωην", εκτός κι αν της αφαίρεσαν την άδεια...
    Οι καλύτερες ασκήσεις είναι αυτές που γίνονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-06-13 21:03 #92
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Μαν, μετα απο τοσα χρονια που εγινε το ποστ, μπορει να εχει αλλαξει και αλλη ειδικοτητα...!
    " Be strong, think positive. You never know who you are inspiring!"
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-06-13 22:13 #93
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-07-13 00:16 #94
    Προεπιλογή
    Απλά ήθελα να δω μήπως βρήκε τι φταίει;εγώ ακόμα δεν βρήκα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-09-15 15:46 #95
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Ο αριθμός των θρομβοκυττάρων-αιμοπεταλίων (PLT's) είναι στα κατώτερα φυσιολογικά επίπεδα (150-400 χιλ),συνεπώς δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας.Όμως ενδέχεται να εμφανίζεις ευκολότερα μελανιές (πετέχιες) οι οποίες οφείλονται σε πλημμελή αιμοστατικό-θρομβοποιητικό μηχανισμό λόγω μικρότερου απόλυτου αριθμού αυτών.
    Θα σου πρότεινα να μην κάνεις χρήση σαλικιλικού οξέως,ή ECA stack,ακόμη και σε φυτική μορφή συμπληρώματος με white willow bark.
    Επίσης φαγητά πλούσια σε βιταμίνη Κ θα βοηθούσαν στην καλύτερη αιμοστατική λειτουργία και πηκτικότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567