Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 95
  1. 27-09-09 20:56 #31
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν δώσε μας και τις υπόλοιπες , αιματοκρίτη (ht) , αιμοσφαιρίνη (hb) , ερυθρά αιμοσφαίρια και ερυθροκυτταρικούς δείκτες (rbc) , λευκά αιμοσφαίρια wbc) και λευκοκυτταρικούς τύπους , ταχύτητα καθίζησης ερυθρών (ΤΚΕ) , μέτρηση των δικτυοερυθροκυττάρων (ΔΕΚ) και ό,τι άλλο έχεις. Αυτό που πρόσεξα με μία ματιά είναι ότι δε πίνεις αρκετό νερό και δεύτερο , έχεις χαμηλό σίδηρο για άνθρωπο που γυμνάζεται. Περιμένεις να έχεις ανάπτυξη με τέτοιο σίδηρο? Προς το παρόν δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς , αλλά αν συνεχίσουν να πέφτουν τότε θα ανησυχήσεις.
    Γενικά τα αιμοπετάλια , μειώνονται σε περιπτώσεις λευχαιμίας , αυτοάνοσων νοσημάτων , μυελοδυσπλαστικά σύνδρομα , τα οποία δεν ισχύουν σε εσένα , αλλά και σε περιπτώσεις ιογενών λοιμώξεων , από λήψη μερικών φαρμάκων ή αν το έτσουξες πολύ κάποιο βράδι και πήγες και έκανες εξετάσεις.
    Για το τσουξιμο που λες το προηγουμενο βραδυ ειχα πιει δυο ποτηρακια κρασι γιατι ειμασταν σε γλεντι απο γαμο αλλα μεχρι τις εξετασεις περασαν 11 ωρες.Λες να παιζει ρολο?
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-09-09 21:13 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το τσουξιμο που λες το προηγουμενο βραδυ ειχα πιει δυο ποτηρακια κρασι γιατι ειμασταν σε γλεντι απο γαμο αλλα μεχρι τις εξετασεις περασαν 11 ωρες.Λες να παιζει ρολο?
    δε σου ριχνει το κρασι τα αιμοπεταλια. υπαρχουν συγκεκριμενα φαρμακα τα οποια προκαλουν καταστροφη των αιμοπεταλιων.

    και ουτε και η κρεατινη προκαλει αυτη την πτωση, ουτε η πρωτεινη..γιατι αμα παει ετσι καθενας που παιρνει συμπληρωματα οποτε τραυματιζοταν δε θα σταματουσε να αιμορραγει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-09-09 21:57 #33
    Προεπιλογή
    Μητσο εγω προτεινω(απο οτι συμπαιρανα απο τις γνωμες των παιδιων)....2 φορες την εβδομαδα μοσχαρισια συκωταρια,φακες και με καθε γευμα 1/2 λιτρο νερο.Δοκιμασε αυτο, ξανακανε εξετασεις και δες τι παιζει.Εκτος απο την διατροφολογο ...στο αιματολογικο δεν σου ειπαν κατι,δεν υποπτευτηκαν για συμπληρωματα...???

    Πλακα πλακα να κανω και εγω καμια εξεταση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-09-09 22:18 #34
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Δεν εβγαλαν γνωματευση στο αιματολογικο.Μονο τα αποτελεσματα οπως μου τα δωσανε.Θα ξανακανω την επομενη βδομαδα εξετασεις και θα δω τι παιζει
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-09-09 22:23 #35
    Προεπιλογή
    H μοσχαρισια παντως ειναι φοβερη.....ειμαι fan
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-09-09 12:02 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ = 47.0
    ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗ= 15.9
    ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ= 5.93
    ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ= 6.93
    a-Tg= 5,00
    a-TPO=1,15
    T3= 1,33
    T4= 11,78
    TSH= 3,25

    Για τον σιδηρο τι να κανω?Και νερο οντως δεν πινω πολυ και πρεπει να πινω παραπανω
    Αναιμικος παντως δεν εισαι με τπτ ,τα αιμοπεταλια γιατι ειναι χαμηλα δυσκολα να σου πει κανεις,εκτος αν ειχες καμια αιμοραγια προσφατα και μαλλον δεν ειναι και κατι παθολογικο(χωρις να εχω καποιες ιδιαιτερες γνωσεις θα σου προτεινα να ελαττωσεις τις ωμεγα3 καψουλες).Ο σιδηρος σου ειναι προς τα χαμηλα πρεπει να αρχισεις να τρως τροφες με περισσοτερο σιδηρο(η φεριτινη ισως ειναι πιο αντιπροσωπευτικη εξεταση) και να μαθεις να πινεις περισσοτερο νερο ΣΙΓΟΥΡΑ γιατι τα νεφρα σου δε βρισκονται στην καλυτερη κατασταση.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-09-09 12:16 #37
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμαμαι και γω ειχα σχετικα χαμηλο σιδηρο, αλλα ανεβασμενη φεριτινη, και μου ειχαν πει οτι ειμαι οκ..Τωρα κατα ποσο ισχυει..
    Bump. Ισχυει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 28-09-09 13:22 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμαμαι και γω ειχα σχετικα χαμηλο σιδηρο, αλλα ανεβασμενη φεριτινη, και μου ειχαν πει οτι ειμαι οκ..Τωρα κατα ποσο ισχυει..

    Τι σχέση εχει το ένα με το άλλο? Είναι δύο διαφορετικές πρωτεΐνες με διαφορετικό σκοπό και λειτουργία , η μία είναι η πρωτεΐνη μεταφοράς και η άλλη η πρωτεΐνη αποθήκευσης.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....χωρις να εχω καποιες ιδιαιτερες γνωσεις θα σου προτεινα να ελαττωσεις τις ωμεγα3 καψουλες.....
    Δε λειτουργούν έτσι τα ω3 , δε μειώνουν τον αριθμό των αιμοπεταλίων. Μειώνουν τη συνάθροιση των αιμοπεταλίων σε συγκεκριμένες περιπτώσεις. Σε πειράματα που είχαν γίνει σε λαούς που η δίαιτά τους βασίζονταν σχεδόν εξ ολοκλήρου σε ψάρι και ιχθυέλαια , είχαν παρατηρήσει αύξηση της διάρκειας της αιμορραγίας , διότι το ιχθυέλαιο ανεστειλε τη συνάθροιση των αιμοπεταλίων που προκαλείται από το κολλαγόνο. Στις δικές μας περιπτώσεις , αντιθέτως η επάρκεια ω3 κάνει πιο εύκαμπτες τις μεμβράνες των κυττάρων , με αποτέλεσμα να γίνεται καλύτερα η κυκλοφορία στα τριχοειδή αγγεία και να οξυγονώνονται αποτελεσματικότερα οι ιστοί.


    Μία αιτία για τη πτώση του αριθμού των αιμοπεταλιών είναι το νιτρικό οξείδιο και μερικά νιτρικά. Ας μας πει ο άνθρωπος αν κατανάλωνε νιτρικά που έχω την εντύπωση ότι κατανάλωνε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 28-09-09 στις 14:10

    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-09-09 14:34 #39
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μία αιτία για τη πτώση του αριθμού των αιμοπεταλιών είναι το νιτρικό οξείδιο και μερικά νιτρικά. Ας μας πει ο άνθρωπος αν κατανάλωνε νιτρικά που έχω την εντύπωση ότι κατανάλωνε.
    Κατά πρώτον τα βασισμένα στην Αργινίνη υποτιθέμενα "νιτρικα" δεν ανεβάζουν το επίπεδο του ΝΟ. Κατα δεύτερον δεν έχω δει ποτέ στην να αναφέρεται η θρομβοκιτοπενία ως πιθανή παρενέργεια των νιτρικών
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-09-09 19:19 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά πρώτον τα βασισμένα στην Αργινίνη υποτιθέμενα "νιτρικα" δεν ανεβάζουν το επίπεδο του ΝΟ. Κατα δεύτερον δεν έχω δει ποτέ στην να αναφέρεται η θρομβοκιτοπενία ως πιθανή παρενέργεια των νιτρικών
    Aς μας πει πρώτα αν κατανάλωνε κάτι από αυτά και επανερχόμαστε. Υπ' όψιν το νιτρικό οξείδιο και μερικά άλλα , ακόμα και το οξυγόνο δεσμεύουν. Είναι πολύ καλά βέβαια για λίπασμα για τα φύτα , οπότε όποιος έχει και θέλει να τα ξεφορτωθεί , ας τα χρησιμοποιήσει για λίπασμα.

    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-09-09 19:28 #41
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aς μας πει πρώτα αν κατανάλωνε κάτι από αυτά και επανερχόμαστε. Υπ' όψιν το νιτρικό οξείδιο και μερικά άλλα , ακόμα και το οξυγόνο δεσμεύουν. Είναι πολύ καλά βέβαια για λίπασμα για τα φύτα , οπότε όποιος έχει και θέλει να τα ξεφορτωθεί , ας τα χρησιμοποιήσει για λίπασμα.
    και για κρεατινες ισχυει το ιδιο?
    την κρεατινα της reflex την θεωρεις σωστη??
    δεν λεω καλη ,,με πιανεις?
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-09-09 19:33 #42
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    και για κρεατινες ισχυει το ιδιο?
    την κρεατινα της reflex την θεωρεις σωστη??
    δεν λεω καλη ,,με πιανεις?
    Πάρε της thermolife που είναι μακράν καλύτερη , c-bol.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 28-09-09 στις 19:35

    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-09-09 20:10 #43
    Προεπιλογή
    αυτα τα τοπικ δεν πρεπει να ανοιγονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-09-09 20:11 #44
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Να πω και γω τον πονο μου:

    Χοληστερολη ολικη: 109 (130-200)
    ΗDL: 38 (>40)
    LDL: 55

    Πως μεταφραζεται αυτο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-09-09 20:12 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και γω τον πονο μου:

    Χοληστερολη ολικη: 109 (130-200)
    ΗDL: 38 (>40)
    LDL: 55

    Πως μεταφραζεται αυτο?
    ολα καλα ολα ωραια..

    δεν τρεχει τιποτα..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία