Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 95
  1. 26-09-09 23:35 #16
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    Να γιατι δεν πρεπει να κανουμε εξετασεις.. γιατι ολο και κατι θα βρουμε και θα μας κοψουν τη φορα!!


    ΠΟΤΕ ξανα γιατρο!
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-09-09 23:37 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο No Cash Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΟΤΕ ξανα γιατρο!
    και εγω μαζι σου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-09-09 01:27 #18
    Προεπιλογή
    Τελικα που οφειλεται η χαμηλη τιμη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-09-09 01:37 #19
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^ακριβως αυτο ενοουσα πιο πανω που σου εγραψα οτι εσεις τις το ειπατε οτι γυμναζεσαι...
    ρε σε λεω τον dr.house απο το σταρ να πηγαινες δεν προκειται να καταλαβαινε απο αυξημενα αιμοπεταλια οτι γυμναζεσαι και περνεις ουσια..
    η μαμα τα ξερασε ουλα στην γκουρου γιατρο...
    Το οτι γυμναζομαι το ξερει και το ηξερε γιατι αυτη μου ειχε πει και πριν μερικα χρονια που αρχησα να κανω εξετασεις τι εξετασεις να εκανα οπως και ξερει οτι πριν κανα χρονο αρχησα τα βαρη.Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω και που ανησυχησε την μανα μου ειναι αυτο που της ειπε κατευθειαν απο μονη της χωρις να την ψαρωσει οτι κατι πηρα για αυξηση μυικης μαζας.Βεβαια την συγκεκριμενη δεν την πολυεμπιστευομαι πλεον γιατι πριν εναν χρονο που ξεκινησα τα βαρη και της ειχα πει για συμπληρωματα αν θα μπορουσα να παρω κατι με ειχε τρομοκρατησει λεγοντας μου οτι ολα αυτα προκαλουν προβληματα του στυλ καρκινων μακροπροθεσμα μεχρι και για στηρωση στους ορχεις μου ειχε πει και ειχα τρομοκρατηθει
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-09-09 01:39 #20
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ralph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα που οφειλεται η χαμηλη τιμη?
    Μακαρι να ξερα ρε Πανο,αυτο προσπαθω να μαθω.Δεν ξερω αν φταιει κατι στην διατροφη μου ή ισως και απο τα συμπληρωματα στην τελικη.Δεν ξερω τι να πιστεψω
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-09-09 01:42 #21
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε η μαμα ηρ8ε να σε ψαρεψει και σε εριξε στη φακα.. σε βλεπει να μεγαλωνεις και λεει "η γιατρος μου πε οτι πηρες ουσιες" και εσυ αν ειπες εκεινη τη στιγμη "ε μια κρεατινη μονο" απλα επεσες στη φακα..

    απο και κλειεται να ειπε κατι τετοιο η γιατρος..και χαζη να ναι και οτι να ναι..εκτος και αν υπεθεσε οντως και ρωτησε πανω στον προβληματισμο της τη μανα σου σε στιλ "εεε τι μπορει να ναι? χμ , λετε να πηρε τιποτα ουσιες?"

    να ειπε ξερα στη μανα σου οτι κατι πηρες δεν υπαρχει μια στο 1.000.000.000...
    η μανα μου ηξερε οτι ειχα παρει κρεατινη και οτι παιρνω πρωτεινη
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-09-09 01:47 #22
    Προεπιλογή
    Κανενας απο τους γιατρους του forum ισως γνωριζει????
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-09-09 01:51 #23
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    πολυ θα ηθελα να δω και μια απαντηση απο αυτους.Εσυ Λεβρονι σαν μελλοντικος γιατρος τι λες?
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-09-09 17:25 #24
    Προεπιλογή
    Καταρχήν δώσε μας και τις υπόλοιπες , αιματοκρίτη (ht) , αιμοσφαιρίνη (hb) , ερυθρά αιμοσφαίρια και ερυθροκυτταρικούς δείκτες (rbc) , λευκά αιμοσφαίρια wbc) και λευκοκυτταρικούς τύπους , ταχύτητα καθίζησης ερυθρών (ΤΚΕ) , μέτρηση των δικτυοερυθροκυττάρων (ΔΕΚ) και ό,τι άλλο έχεις. Αυτό που πρόσεξα με μία ματιά είναι ότι δε πίνεις αρκετό νερό και δεύτερο , έχεις χαμηλό σίδηρο για άνθρωπο που γυμνάζεται. Περιμένεις να έχεις ανάπτυξη με τέτοιο σίδηρο? Προς το παρόν δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς , αλλά αν συνεχίσουν να πέφτουν τότε θα ανησυχήσεις.
    Γενικά τα αιμοπετάλια , μειώνονται σε περιπτώσεις λευχαιμίας , αυτοάνοσων νοσημάτων , μυελοδυσπλαστικά σύνδρομα , τα οποία δεν ισχύουν σε εσένα , αλλά και σε περιπτώσεις ιογενών λοιμώξεων , από λήψη μερικών φαρμάκων ή αν το έτσουξες πολύ κάποιο βράδι και πήγες και έκανες εξετάσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 27-09-09 στις 17:35

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-09-09 18:50 #25
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Θυμαμαι και γω ειχα σχετικα χαμηλο σιδηρο, αλλα ανεβασμενη φεριτινη, και μου ειχαν πει οτι ειμαι οκ..Τωρα κατα ποσο ισχυει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-09-09 19:24 #26
    Προεπιλογή
    εχω πολλες αποριες για τον σιδηρο.
    λοιπιον οταν εκανα εξετασεις μου βρηκε χαμηλο σιδερο αν κ ετρωγα φαγητα που εχουν μεσα.
    η θεια μου ολη μερα τρωει φαγητα που εχουν σιδηρο,πινει και χαπια κ ειναι παλι χαμηλος.
    τι κανουμε σε ετσι περιπτωση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-09-09 19:44 #27
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Εγώ πάλι πάντα βγαίνω με scyrocket ερυθρά σίδηρο αιμοπετάλια και αιματοκρίτη.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-09-09 19:48 #28
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kyriakos23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω πολλες αποριες για τον σιδηρο.
    λοιπιον οταν εκανα εξετασεις μου βρηκε χαμηλο σιδερο αν κ ετρωγα φαγητα που εχουν μεσα.
    η θεια μου ολη μερα τρωει φαγητα που εχουν σιδηρο,πινει και χαπια κ ειναι παλι χαμηλος.
    τι κανουμε σε ετσι περιπτωση?
    Τρώμε συκωτάκι, η πλέον αφομιώσιμη πηγή σιδήρου.
    Άμα αποτύχει και αυτό δοκιμάζουμε εκδυστερόνη.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-09-09 20:48 #29
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν δώσε μας και τις υπόλοιπες , αιματοκρίτη (ht) , αιμοσφαιρίνη (hb) , ερυθρά αιμοσφαίρια και ερυθροκυτταρικούς δείκτες (rbc) , λευκά αιμοσφαίρια wbc) και λευκοκυτταρικούς τύπους , ταχύτητα καθίζησης ερυθρών (ΤΚΕ) , μέτρηση των δικτυοερυθροκυττάρων (ΔΕΚ) και ό,τι άλλο έχεις. Αυτό που πρόσεξα με μία ματιά είναι ότι δε πίνεις αρκετό νερό και δεύτερο , έχεις χαμηλό σίδηρο για άνθρωπο που γυμνάζεται. Περιμένεις να έχεις ανάπτυξη με τέτοιο σίδηρο? Προς το παρόν δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς , αλλά αν συνεχίσουν να πέφτουν τότε θα ανησυχήσεις.
    Γενικά τα αιμοπετάλια , μειώνονται σε περιπτώσεις λευχαιμίας , αυτοάνοσων νοσημάτων , μυελοδυσπλαστικά σύνδρομα , τα οποία δεν ισχύουν σε εσένα , αλλά και σε περιπτώσεις ιογενών λοιμώξεων , από λήψη μερικών φαρμάκων ή αν το έτσουξες πολύ κάποιο βράδι και πήγες και έκανες εξετάσεις.
    ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ = 47.0
    ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΝΗ= 15.9
    ΕΡΥΘΡΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ= 5.93
    ΛΕΥΚΑ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΑ= 6.93
    a-Tg= 5,00
    a-TPO=1,15
    T3= 1,33
    T4= 11,78
    TSH= 3,25

    Για τον σιδηρο τι να κανω?Και νερο οντως δεν πινω πολυ και πρεπει να πινω παραπανω
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-09-09 20:50 #30
    Προεπιλογή
    κοιταξε φιλε ΤΕFAATZI , μη με ρωτησεις αν η κρεατινη , η πρωτεινη ή οτιδηποτε μπορουν να σου προκαλεσουν μια τετοια τιμη. αυτο προφανως δεν το γνωριζω, και σχεδον δεν το νομιζω.

    να σου αναλυσω ολα τα πιθανα που συνδεονται με πτωση αιμοπεταλιων δεν ειναι δυσκολο, αλλα 1) θα σε ανησυχησω ισως τσαμπα (φαντασου να σου "πεταξω" οτι εχεις το ταδε συνδρομο χωρις να ξερω τιποτα για σενα) και 2) και αν στα αναλυσω σε τι συμπερασμα θα καταληξεις? οτι ισως εχεις καποιο απ ολα?

    θα σου πω μονο ενα πραγμα..μην το αφησεις. ψαξε το

    θα μου πεις σε φωτησα, ε ναι αλλα και τι αλλο να σου πω? να σου πω εχεις το ταδε? ισως εχεις ενα απο αυτα? ε θα μαι γκιοζης μετα..

    αν θες να στα αναλυσω οκ, να στα αναλυσω, αλλα νομιζω μονο κακο θα σου κανει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία