Σελίδα 6 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 456781656 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 923
  1. 16-03-10 17:05 #76
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Τώρα μου θύμισες κρέπα με σοκολάτα και φράουλες... Σταμάτα να έχεις εμπνεύσεις, μας κάνεις κακό. Ευτυχώς που δεν ξέρω την σοκολάτα Kiss. Οι φράουλες τι εποχή βγαίνουν;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-03-10 15:57 #77
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα μου θύμισες κρέπα με σοκολάτα και φράουλες... Σταμάτα να έχεις εμπνεύσεις, μας κάνεις κακό. Ευτυχώς που δεν ξέρω την σοκολάτα Kiss. Οι φράουλες τι εποχή βγαίνουν;

    Λογικα τώρα έχουν βγει ... στο βασιλοπουλο που πήγα βρήκα.
    Τώρα προσπαθώ να βρω έναν τρόπο να φτιάξω κρέμα. Ετσι να ναι πυχτή ξέρω γω ...
    Που θα μου πάει θα το πετύχω
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-03-10 17:27 #78
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν από λίγο (στα πλαίσια του γεύματος μετά της πρωινής αερόβιας), έβαλα myofusion σοκολάτα σε αλεσμένη βρώμη αναμειγμένη με καυτό γάλα, 15 λεπτά κατάψυξη και από πάνω μετά την ψύξη σταφίδες, αμύγδαλα και κανέλα. Δε θέλω να φάω τίποτα άλλο στη ζωή μου.
    Κρέμα γίνεται και απλά δεν παίζεται. Ξέχασα να γράψω και την μπανάνα, αντί για μπανάνα βάλε φράουλα εσύ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-04-10 01:56 #79
    Προεπιλογή
    MyoFusion Vanilla + Milko = Παγωτό Μόκα replica!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-04-10 20:53 #80
    Το avatar του χρήστη veteran29

    Εγγραφή
    09-04-2010
    Περ.
    αθηνα-λουτσ
    Μηνύματα
    392
    Προεπιλογή
    ακομα και με σκετο νερακι που δοκιμασα σημερα πρωτη φορα σοκολατα ειναι πολυ ευγευστη....ευτωχως εχω μπολικη
    Ευχαριστώ όσους με βοηθάνε(Βodybuilding.gr) και δεν ξεχνώ Αυτόν που με πρωτοβοηθησε ( ξέρει εκείνος!).
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-04-10 21:33 #81
    Προεπιλογή
    ειναι πολυ καλη σε γευση και για 3 ειδων πρωτεινης σε καλη τιμη των ** ευρω το 2κιλα ..ειναι καλη επιλογη
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-04-10 21:51 #82
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    αυτή η βαριά γλυκιά γεύση της με ανησυχεί!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-04-10 21:59 #83
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτή η βαριά γλυκιά γεύση της με ανησυχεί!!!!
    +1

    Πώς προκύπτει. Θα ήθελα πολύ να μάθω.

    OffTopic>Το ίδιο ισχύει και για την Intra-Pro. Απίστευτα γλυκιά.<OffTopic

    Αν μπορεί ας μας δώσει κάποιος τα φώτα του.
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-04-10 22:32 #84
    Το avatar του χρήστη AGGELOS.K

    Εγγραφή
    20-11-2009
    Περ.
    azerbaijan
    Μηνύματα
    650
    Προεπιλογή
    Είχα πάρει το χειμώνα γεύση βανίλια αγανάκτησα μέχρι να τελειώσει δεν μπορούσα να την πιω με τπτ.εχθές μου έδωσε ενα φιλαράκι να δοκιμάσω την σοκολάτα και έπαθα ζημιά....απλά φοβερή γευση
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-04-10 23:31 #85
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Και εγώ αυτήν έχω πάρει σε σοκολάτα... Καλύτερη κι από μίλκο παρόλο που βάζω μόνο νεράκι!!!! Άμα τη χτυπήσω κ με πάγο είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!
    Τώρα για τη γλυκύτητα... κανένα σχόλιο!!! Μου αρκεί που με έχει αποτρέψει απτο να τρώω σοκολατοειδή!
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 29-04-10 01:55 #86
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι άλλα μη βαρέσετε...

    Τι πειράζει αν έχει και μερικές γλυκαντικές μέσα? Ούτως ή άλλως το πρωϊ και μετά την προπόνηση δεν παίρνουμε κυρίως πρωτεϊνη? Τότε δε θέλουμε να αναπληρώσουμε γλυκογόνο? Τότε δε θέλουμε μονοσακχαρίτες κλπ? Ακόμα και ζάχαρη να έχει τόσο κακό θα κάνει σε αυτές τις περιπτώσεις? Εξαιρούνται βέβαια όσοι κάνουν γράμμωση και όσοι παίρνουν πρωτεϊνη και πριν τον ύπνο ή σε άλλες φάσεις της ημέρας...

    Και κάτι ακόμα...επειδή θέλω να τη δοκιμάσω αλλά τα blend δεν ενδείκνυνται μετά την προπ. πιστευεται αξίζει να την πάρω για κανένα μηνάκι ή θα με φρενάρει? Απ' οτι ξέρω δε κάνει και τόσο τραγική διαφορα...

    σ.σ. τα οικονομικά μου δε μου επιτρέπουν να αγοράζω διάφορες σκόνες κάθε μήνα ή διμηνο...παιρνω μια και καλη.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 29-04-10 02:22 #87
    Προεπιλογή
    Τα γλυκαντικα(sweeteners) ειναι συνθετικα και μη θρεπτικα. Δηλαδη μπορει η ασπαρταμη να εχει 4 θερμιδες το γραμμαριο ως πεπτιδιο αλλα δε προκειται να βαλεις ποτε καπου ενα γραμμαριο ασπραρταμη αλλα ελαχιστη και ετσι οι θερμιδικη αξια ειναι μηδαμινη/αμεληταια.Δε προκειται να σε παχυνει πρωι,μετα τη προπονηση ή οποτε τα παρεις. Η ζαχαρη (σακχαροζη) δεν ειναι γλυκαντικο.

    Και το προβλημα και η εννοια δεν ειναι μη σε θολωσουν τα 2, 3, 5 γραμμαρια υδατανθρακα που πιστευεις οτι ισως παρεις απο τα γλυκαντικα ( που δε προκειται και να τα παρεις) αλλα το τι επιπτωσεις εχει η χρηση και η καταχρηση στην υγεια οταν μιλαμε για συνεχη χρηση συμπληρωματων( πχ πρωτεινης)καθημερινα πολλες φορες την ημερα για μηνες ή και χρονια.

    Αν η πρωτεινη ειναι τιγκα στην ασπαρταμη ή στην ακεσουλφαμη Κ για παραδειγμα?
    Αν πινεις ενα συμπληρωμα που ειναι ελαφρως οξινο ή αλκαλικο και η ασπαρταμη διασπαστει και δωσει μεθανολη η οποια ειναι τοξικη και σε μεγαλες δοσεις εχει δυνατες παρανεργεις?
    Μπορει η πιθανη καρκινογονος δραση της ασπαρταμης να μην επιβεβαιωθηκε τωρα αλλα ποιος ξερει αν θα επιβεβαιωθει στο μελλον?

    Δε προκειται να σε φρεναρει το συμπληρωμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 29-04-10 03:04 #88
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα γλυκαντικα(sweeteners) ειναι συνθετικα και μη θρεπτικα. Δηλαδη μπορει η ασπαρταμη να εχει 4 θερμιδες το γραμμαριο ως πεπτιδιο αλλα δε προκειται να βαλεις ποτε καπου ενα γραμμαριο ασπραρταμη αλλα ελαχιστη και ετσι οι θερμιδικη αξια ειναι μηδαμινη/αμεληταια.Δε προκειται να σε παχυνει πρωι,μετα τη προπονηση ή οποτε τα παρεις. Η ζαχαρη (σακχαροζη) δεν ειναι γλυκαντικο.

    Και το προβλημα και η εννοια δεν ειναι μη σε θολωσουν τα 2, 3, 5 γραμμαρια υδατανθρακα που πιστευεις οτι ισως παρεις απο τα γλυκαντικα ( που δε προκειται και να τα παρεις) αλλα το τι επιπτωσεις εχει η χρηση και η καταχρηση στην υγεια οταν μιλαμε για συνεχη χρηση συμπληρωματων( πχ πρωτεινης)καθημερινα πολλες φορες την ημερα για μηνες ή και χρονια.

    Αν η πρωτεινη ειναι τιγκα στην ασπαρταμη ή στην ακεσουλφαμη Κ για παραδειγμα?
    Αν πινεις ενα συμπληρωμα που ειναι ελαφρως οξινο ή αλκαλικο και η ασπαρταμη διασπαστει και δωσει μεθανολη η οποια ειναι τοξικη και σε μεγαλες δοσεις εχει δυνατες παρανεργεις?
    Μπορει η πιθανη καρκινογονος δραση της ασπαρταμης να μην επιβεβαιωθηκε τωρα αλλα ποιος ξερει αν θα επιβεβαιωθει στο μελλον?

    Δε προκειται να σε φρεναρει το συμπληρωμα...
    Thanks Nick.
    Ούτως ή άλλως γλυκαντικές σαν αυτές δε περιέχονται και σε μεγάλο ποσοστό τροφίμων/προϊόντων ευρείας κατανάλωσης...?
    Όπως και να έχει κατάλαβα τι παίζει...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 29-04-10 14:36 #89
    Προεπιλογή
    Περιεχονται ρε φιλε σε πολλα πραγματα αλλα οταν μια πρωτεινη ειναι πχ γευση σοκολατα και βαζεις ενα σκουπ σε 250 μλ νερο και ειναι σαν νερο με υπονοια σοκολατας με ισα ισα ενα αρωμα και μια αλλη με ενα σκουπ σε 250 μλ και βγενει βαρια γλυκια γευση σα 3 μιλκο πια θα εχει παραπανω γλυκαντικα?

    Περιεχονται και αλλου αλλα δε θα πιεις 3 φορες τη μερα κουτακια κοκα κολα αλλα θα πιεις τρεις φορες τη μερα πρωτεινη. Δεν αναφερομαι σε σενα αλλα πιστευω καταλαβες τι εννοοω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-04-10 14:50 #90
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιεχονται ρε φιλε σε πολλα πραγματα αλλα οταν μια πρωτεινη ειναι πχ γευση σοκολατα και βαζεις ενα σκουπ σε 250 μλ νερο και ειναι σαν νερο με υπονοια σοκολατας με ισα ισα ενα αρωμα και μια αλλη με ενα σκουπ σε 250 μλ και βγενει βαρια γλυκια γευση σα 3 μιλκο πια θα εχει παραπανω γλυκαντικα?

    Περιεχονται και αλλου αλλα δε θα πιεις 3 φορες τη μερα κουτακια κοκα κολα αλλα θα πιεις τρεις φορες τη μερα πρωτεινη. Δεν αναφερομαι σε σενα αλλα πιστευω καταλαβες τι εννοοω.
    Ναι απόλυτα...
    Συζήτηση κάνουμε, δεν αμφισβητώ καθόλου αυτό που λες...απλά το γενίκευσα λιγάκι. Με κάλυψε το πρώτο ποστ σου...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 456781656 ... ΤελευταίαΤελευταία