Σελίδα 1 από 24 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 348
  1. 18-11-07 23:12 #1
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή 90+ Protein (Nutrisport)
    Nutrisport 90+ Protein
    Kαθως εκανα περιηγηση σε σιτες την ειδα κατα τυχη αλλα αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η τιμη στα 5 κιλα(+450 επιπλεων σκονης-στην συγκριση με αλλα κουτια) η τιμη(5ευρω πιο κατω) της ηταν πιο φτηνη και απο 2 X 2270(4540γραμ) Dynamitize,MRM,ΕΑΣ κτλ
    Για 90αρα πρωτεινη

    90+ Protein is over 90% protein with less than 2% Fat, has all the essential and nonessential amino acids and has been re-formulated with Micellar Casein. The combination of Micellar Casein and Whey ensure that you have a rapid yet prolonged release of protein into your body.



    Ενω στα 50 γραμαρια προιοντως περιεχει
    Amount Per Servings:
    Calories 187Kcal
    Protein 45g
    Carbohydrate 1.4g
    Of which Sugars 1.4g
    Fat 1.4g
    Of which Saturates 1.4g
    Fibre 0.8g
    Sodium 0.05g

    Other Ingredients:
    Undenatured Cross-Flow Microfiltered Whey Protein Isolate, Isolated Undenatured Micellar Casein, Stabiliser, Sweetner, Natural Flavour, Colour (carmoisine)


    Τωρα το μιγμα Whey Protein Isolate, Isolated Undenatured Micellar Casein ειναι καλο την γνωμη σας?(εγω οπως το βλεπω αργη+γρηγορη πρωτεινη για πριν τον υπνο οτι πρεπει τι λετε?)
    Την εχει παρει κανενας εγω απο αυτην την εταιρια εχω μια γλυταμινη μονο απ οτι ειδα ειναι ευρωπαικη εταιρια οχι lbs δλδ
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-11-07 23:24 #2
    Προεπιλογή
    Ruhl την τσεκαρα στο site.Η αναλογια τιμης-ποσοτητας ειναι πολυ καλη.Για την συγκεκριμενη εταιρια και εγω μονο την γλουταμινη εχω χρησιμοποιησει αλλα μπορω να πω οτι με εβαλες σε σκεψεις και τη βλεπω με καλο ματι....
    Μου τη δινει η γραμμωση,μου τη δινει η γραμμωση,μου τη ............
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-11-07 23:27 #3
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    εγώ εχω αρχίσει να πιστεύω πως είναι καλύτερα ναναι έτσι η πρωτεΐνη (με δυο μορφές οι και περισσότερες μέσα)
    και εχθές στο σεμινάριο ο Dorian αυτό έλεγε, για τη δική του πρωτεΐνη που αποτελείται από 5 ειδών πρωτεΐνης,
    τώρα για τη συγκεκριμένη που λέει ο αλεξ δεν ξερω αν ειναι καλή, δεν εχω πάρει ποτέ αυτή τη μάρκα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-11-07 23:35 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Η nutrisport είναι αγγλική, καλή, λιτό design και οικονομική oπότε κ η πρωτεϊνη που αξιολογούμε ειναι μια χαρά
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    Τωρα το μιγμα Whey Protein Isolate, Isolated Undenatured Micellar Casein ειναι καλο την γνωμη σας?(εγω οπως το βλεπω αργη+γρηγορη πρωτεινη για πριν τον υπνο οτι πρεπει τι λετε?)
    Συνήθως όλες η whey είναι κατα 80% - 20% whey κ καζεϊνη για καλύτερη χώνεψη, όπως κ το αντίστροφό αν πρόκειτε για καζεϊνη δλδ 80-20 καζεϊνη και whey, οπότε dont worry

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-12-07 19:33 #5
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Λοιπον σημερα εκανα περιηγηση στο web και ειπα να μπω στην nutrisport και με εκπλησε αυτο που ειδα τι ενοω τωρα θα δειτε
    Exoυν τον ελενχο που περασε η πρωτεινη οτι τα ποσοστα μεσα δεν @@ αλλα ισχυουν και πιο λεπτομερη περιγραφη του προιοντος





    Τελικα η αναλογια της isolate whey ειναι 65% και isolate Micellar Casein ειναι 33% καλη αναλογια ειναι γκας(λεω γκας γιατι μια παρεα 4-5 ατομα μιλαμε τελευτεα ) τι λες?
    Και καποιος μια γνωμη για τα Bcaa στα 100 γραμ επειδη βλεπω στα κουτια μου εχουν μονο ανα δοση μετρησεις

    Δεν ξερω γιατι αλλα κανονικα σε ολες οι εταιριες στα σιτε τους δεν θα επρεπε να εχουν κατι τετοια για τα προιοντα τους(lab tests) οτι αυτο που γραφουν στο ταμπελακι αυτο εχουν μεσα.
    γιατι κατι αλλες μαρκες ειναι μαρκα με εκαψες
    (dynamitize)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-12-07 20:35 #6
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω αν ειναι καλη η αναλογια,αλλα τα αμινοξεα που περιεχει σε καθε δοση ειναι καλης ποσοτητας .Προσωπικα κοιταω bcaa,αργινινη και γλουταμινη,αυτα με ενδιαφερουν πιο πολυ ας πουμε,και τα συγκεκριμενα ειναι ΟΚ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-12-07 21:36 #7
    Προεπιλογή
    απ'ότι ξερω καμία whey εκτός από την universal nutrition δεν περιέχει Γλουταμίνη, ακόμα και η un περιεχει γλουταμικα πεπτίδια (δεν ξερω αν αυτό ειναι γλουταμινη).
    Σχεδόν όλες οι whey περιέχουν BCAA κai γλουταμικό (something) το όποίο δεν ειναι Γλουταμίνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-12-07 21:57 #8
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Τα γλουταμινικα πεπτιδια (ετσι δε λεγονται? ),το ειπε κι ο Στρατος,χωνευονται πιο ευκολα απο την απλη γλουταμινη,οποτε συμφερει.Το αλλο,το γλουταμικο οξυ,πρεπει να ειναι προπομπος της γλουταμινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 03-12-07 22:22 #9
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Σχετικά με την πεπτιδιακή γλουταμίνη billy σχεδόν όλες οι πρωτεϊνες περέχουν αλλά ας μην βγούμε off κ ας συνεχιστεί η κουβέντα παρακάτω

    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=2062

    Ruhl

    - Όσες εταιρίες νιώθουν ενοχή δεν τους συμφέρε να παρουσιάζουν τα αποτελέσματα των labs λογικό δεν είναι?

    - Για την αναλογία των αμινοξέων ότι είπε ο billys15

    - Τώρα για την αναλογία whey/casein να διευκρινήσω καλύτερα. Mεταπροπονητικά το άριστο θα είναι 100% whey και για όλες τις υπόλοιπες ώρες μίξη whey/casein για να κρατάμε τα επίπεδα γλυκόζης στο αίμα χαμηλά οπότε.. κ να υπάρχει καλύτερη αφομοίωση/χώνεψη.

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-02-08 20:29 #10
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    σημερα μου ηρθε nutrisport 90+ γευση σοκολατα

    πριν λιγο δοκιμασα διαλυτοτητα 10-10

    Γευση εχω πιει και καλυτερες χμμ μια περιγραφη τι διαφορα εχουν οι σοκολατες υγειας μαυρη σοκολατα με τις αλλες τις λακτα ξερω γω τις ιον με γαλα που ειναι μια τετοια φαση φανταστητε την νυτρισπορτ σοκολατα υγειας σε γευση και Ιον και λακτα την ΟΝ(που εχεται πιοι οι περισοτεροι πιστευω)

    Αφηνει και στο τελος λιγο μια περιεργη γευση δεν μπορω να την περιγραψω κατι σαν αμμο ενα εχω να πω χαιρωμε που αγωρασα 900 γραμ και οχι 5 κιλα

    Αντε πικολο να δουμε τι θα πεις εσυ με την nutrisport isolate φραουλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-04-08 12:41 #11
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    σκεφτηκα τελικα τι να κανω με αυτη την πρωτεινη

    Ειναι πολυ καλη λυση πριν τον υπνο λοιπον αυτη η πρωτεινη ειναι σχετικα φτηνη
    αλλα οι πηγες της ειναι ακριβες
    Isolate whey σκετη και
    Isolated Undenatured Micellar Casein απο τις ακριβες καζεινες
    και σημειωτεα η καθαροτητα της ανα 100 γραμ 92 πρωτεινη παρακαλω

    αλλα το κακο η αναλογια τους 65% whey isolate + 33% casein οποτε με λιγες ερευνες για φτηνες λησεις βρηκα φτηνη καζεινη λεγεται Calcium Caseinate(εξησου καλη με την αλλη ομως η διαφορα τους ειναι οπως με την whey isolate και concetrate) της εταιριας Now και συμπληρωνουμε απο αυτη το 17% που ληπει απο το πολυ καλο μοιγμα πριν υπνο οπως μας λεει ο γκας και ο βοςς το 50% 50% λεω

    οποτε με μια μικρη τροποποιηση-μοιγμα γινετε τοπ πρωτεινη πριν τον υπνο και συμφερει αρκετα





    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-04-09 14:54 #12
    Προεπιλογή
    κανω ενα καλο ξεθαμα εδω περα γιατι πινω και αυτην τωρα..λοιπον αρκετα φτηνη και οπως λεει και απο πανω isolate και Micellar Casein..οι 2 πιο ακριβες πηγες..διαλυτοτητα καλη..αρκετα καλη οχι αψεγαδιαστη ομως..γευση μπαναναταλαιπωρια..ασε που αφηνει κατι σαν αμμο οπως λεει και ο ρουλ απο πανωπερα απο γευση τα σπαει ελπιζω να τη συνηθισω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-04-09 15:05 #13
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Ειπαμε παρτε φραουλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-04-09 16:45 #14
    Προεπιλογή
    Μιας κ ετοιμαζομαι για την δευτερη παραγγελια του 4μηνου θα παρω να την δοκιμασω... Αντε μπας κ ποιυμε κατι διαφορετικο απο την On....
    Μπρος τα καλλη, τι ειναι ο πονος..... !
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-04-09 18:54 #15
    Προεπιλογή
    παρτηνα καλη ειναι και αναλογια τιμης-ποιοτητας και αναλογια τιμης-ποσοτητας..μη παρεις μπανανα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 24 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία