Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 71
  1. 07-10-09 22:47 #31
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.669
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια,ποιος θα κατσει να τα κανει όλα και ποσοι τα ξερουν,,,Ή παιρνεις ένα ετοιμο προιον και το δοκιμαζεις ή αν δεν πιστευεις ότι δουλευει το αφηνεις,πας για το επόμενο..Πεχαμετρα,σόδες,ρυθμιστικα ,μονο και που τα περιγραφετε ακούγονται κουραστικα..Οποιοι βεβαια κατεχουν τετοιες γνωσεις με γεια τους και με χαρα τους,αλλά το συμπληρωμα υποτίθεται είναι και μια γρήγορη λύση,αν είναι να μπλεκουμε και με περισσότερα να λείπει το βύσσινο !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-10-09 22:58 #32
    Προεπιλογή
    Ο Bane προτεινε μια απλη μιξη ετοιμων υλικων,,αλλα ο isis αλλαξε τελειως κατηγορια
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-10-09 01:11 #33
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.921
    Προεπιλογή
    gj: που πήγες να ψωνισεις και σου είπαν έτσι, να πάω να τους δώσω ένα βραβείο;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως να φτιάξετε εύκολα και οικονομικά την δική σας kre-alkalyn σε 3 απλά βήματα:
    -Παίρνουμε 1 κιλό μονουδατικής κρεατίνης απο το αγαπημένο μας σουπερμάρκετ.
    -Αγοράζουμε μισό κιλό διττανθρακική σόδα a.k.a. σόδα φαγητού από το σούπερ-μάρκετ
    -Αναμηγνείουμε τα 2. Voila!
    Αν το κάνει κανένας ας μας πεί αποτελέσματα. Εγω έχω σκοπό να το δοκιμάσω το προιόν πάντως.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-10-09 01:53 #34
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορείς επίσης όταν πας να πιεις τη κρεατίνη , μόλις τη διαλύσεις στο νερό , να μετρήσεις το ph με ένα πεχάμετρο και να προσθέσεις ένα ρυθμιστικό , για να κάνεις αλκαλοποίηση , είτε αυτό είναι sodium bicarbonate είτε οτιδήποτε άλλο. Μόλις το αλκαλοποιήσεις το πίνεις , γρήγορη και εύκολη διαδικασία , αρκεί να κάνεις βαθμονόμηση στο πεχάμετρο πρώτα.
    Επειδή η όλη ιδέα της kre-alkalyn είναι η εξουδετέρωση του όξινου ph του στομάχου, του οποίου όπως γνωρίζεις η συνολική ποσότητα Η+ παίζει κατά πολύ, η προσπάθεια για ένα τόσο συγκεκριμένο pH είναι μάλλον ματαιοπονία. Στο κάτω κάτω και στην πατέντα αν κοιτάξεις τα ποσοστά του αλκαλοποιητή "παίζουν" κατά πολύ.

    Creatine Monohydrate 5000 mg Sugar (from dextrose, fructose, sucrose, 10-15 g or a type of sugar) Maltodextrin (from corn and/or rice) 5-10 g Soda Ash 50 mg-1.5 g Natural and/or Artificial Flavors 2 g Magnesium Glycerol Phosphate 500 mg Aspartame, Acesulfame K, Sucralose 200 mg and/or Stevia Extract (Powder mix can be with/without flavors, sugars or sweeteners)

    Creatine Monohydrate 1000 mg Maltodextrin 200 mg Magnesium Stearate 5 mg Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Soda Ash 5-1000 mg Natural and/or Artificial Flavors 20 mg

    Creatine Monohydrate 250 mg Sorbitol 400 mg Microcrystalline Cellulose 50 mg Magnesium Stearate 5 mg Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Soda Ash 5-500 mg

    Creatine Monohydrate 3 grams Water 1-30 ml Glycerine 1-30 ml Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Natural and/or Artificial Flavors 5 ml Soda Ash 50-1000 mg Potassium Sorbate 200 mcg

    Creatine Monohydrate 100 mg Sugar 300 mg Chocolate 50 mg Soy Bean Oil 500 mg Magnesium Glycerol Phosphate 25 mg Soda Ash 5-1000 mg

    The types, combination and amounts of buffers can vary with various delivery forms, flavors, and combination type products.
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-10-09 10:47 #35
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια,ποιος θα κατσει να τα κανει όλα και ποσοι τα ξερουν,,,Ή παιρνεις ένα ετοιμο προιον και το δοκιμαζεις ή αν δεν πιστευεις ότι δουλευει το αφηνεις,πας για το επόμενο..Πεχαμετρα,σόδες,ρυθμιστικα ,μονο και που τα περιγραφετε ακούγονται κουραστικα..Οποιοι βεβαια κατεχουν τετοιες γνωσεις με γεια τους και με χαρα τους,αλλά το συμπληρωμα υποτίθεται είναι και μια γρήγορη λύση,αν είναι να μπλεκουμε και με περισσότερα να λείπει το βύσσινο !!
    Την αντίδραση αυτή δε καταλαβαίνω , άλλος μπορεί να έχει μία τρέλα και να θέλει να πειραματίζεται και άλλος μπορεί να θέλει να τα παίρνει έτοιμα , θέμα επιλογών είναι όλα , τουλάχιστον έτσι πιστεύω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή η όλη ιδέα της kre-alkalyn είναι η εξουδετέρωση του όξινου ph του στομάχου, του οποίου όπως γνωρίζεις η συνολική ποσότητα Η+ παίζει κατά πολύ, η προσπάθεια για ένα τόσο συγκεκριμένο pH είναι μάλλον ματαιοπονία. Στο κάτω κάτω και στην πατέντα αν κοιτάξεις τα ποσοστά του αλκαλοποιητή "παίζουν" κατά πολύ.
    Μπορεί να είναι ματαιοπονία , αλλά έχει ενδιαφέρον. Το πιο ενδιαφέρον όμως είναι κάνεις ογκομέτρηση στο στομάχι και να αλλάζεις το περιβάλλον από όξινο σε αλκαλικό , έτσι δεν είναι?

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-10-09 11:38 #36
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.669
    Προεπιλογή
    Δεν αντιδραω Isis,απλα εξηγω ότι για καποιον που θελει και ξερει να ασχοληθει είναι ίσως ευκολο και ευχαριστο,τωρα σε καποιον που απλα θελει να παρει ένα συμπλήρωμα όλα αυτα είναι too much.No problem !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-10-09 14:12 #37
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να είναι ματαιοπονία , αλλά έχει ενδιαφέρον. Το πιο ενδιαφέρον όμως είναι κάνεις ογκομέτρηση στο στομάχι και να αλλάζεις το περιβάλλον από όξινο σε αλκαλικό , έτσι δεν είναι?
    Ένα controloc των 40 + 5 Maalox. Eπιτυχία σίγουρη
    Γι αυτό που λέγαμε είσαι μέσα;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bane : 08-10-09 στις 14:30
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-06-12 23:46 #38
    Προεπιλογή
    Παιδια ειχε κανεις θεμα...με διαρροιες απο την efx?
    εχω την απλη....αλκαλικη...
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-06-12 01:29 #39
    Προεπιλογή
    Εδω και 4 εβδομαδες σχεδον που την εχω βαλει ολα μια χαρα σε μενα.. Δεν εγινε κατι τετοιο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-06-12 03:34 #40
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nosblos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ειχε κανεις θεμα...με διαρροιες απο την efx?
    εχω την απλη....αλκαλικη...
    πιθανοτατα να σου δημιουργει θεμα η σοδα που εχει μεσα....

    δοκιμασε να μειωσεις τη δοση.... αν εχεις παλι τα ιδια πηγαινε σε μονουδρικη....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-07-12 23:46 #41
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιθανοτατα να σου δημιουργει θεμα η σοδα που εχει μεσα....

    δοκιμασε να μειωσεις τη δοση.... αν εχεις παλι τα ιδια πηγαινε σε μονουδρικη....
    μειωσα την δοση και ειμαι κομπλε...
    ευχαριστω τσακαλε...
    Δως μου την γαληνη....
    ...να δεχομαι τα πραγματα που δεν μπορω να αλλαξω...
    ...το κουραγιο να αλλαζω αυτα που μπορω...
    ...και την σοφια να καταλαβαινω την διαφορα τους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-07-12 15:52 #42
    Προεπιλογή
    για κ απο μενα σε ολους,με το θεμα κρεαρκαλιν ρε πεδια δεν ξερω ι να πω
    διαβασα ολα οσα λετε πιο πανο κ σιμφονω κ εγω με εκινους που λενε οτι ειναι μουφα!!!

    εγω περνω ενα μινα κ κατι **********
    αφτιν που τιν πλιροσα και ακριβα κ μου εχει προσφερι ενα μεγαλο τιποτα....
    ακουω διαβαζω βλεπο κρεαρκαλιν δεν βαζι νερα κ τετιες ιστοριες,ναι δεν βαζι νερα αλα δεν βαζι γενικα τπτ
    απο εκι κ περα ας μιλισουνε καπιοι πιο εμπιροι


    *** Δεν επιτρέπονται λινκς πλην των χορηγών.Πλην τουτου,το τόπικ αφορα αξιολογηση συγκεκριμενου προιοντος.Mods Team***
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-08-12 22:22 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nostos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για κ απο μενα σε ολους,με το θεμα κρεαρκαλιν ρε πεδια δεν ξερω ι να πω
    διαβασα ολα οσα λετε πιο πανο κ σιμφονω κ εγω με εκινους που λενε οτι ειναι μουφα!!!

    εγω περνω ενα μινα κ κατι **********
    αφτιν που τιν πλιροσα και ακριβα κ μου εχει προσφερι ενα μεγαλο τιποτα....
    ακουω διαβαζω βλεπο κρεαρκαλιν δεν βαζι νερα κ τετιες ιστοριες,ναι δεν βαζι νερα αλα δεν βαζι γενικα τπτ
    απο εκι κ περα ας μιλισουνε καπιοι πιο εμπιροι


    *** Δεν επιτρέπονται λινκς πλην των χορηγών.Πλην τουτου,το τόπικ αφορα αξιολογηση συγκεκριμενου προιοντος.Mods Team***
    Για να δουλεψει η κρεατινη θελει διατροφη γυμναστικη κ ξεκουραση!! κ φυσικα οταν λεμε διατροφη ενοουμε καθε 3 ωρες 30 γρ πρωτεινη κτλ....δεν ειναι κ ευκολο να το κανεις αυτο!!η αλκαλικη ειναι καλητερη κ δεν κανει τοσο πολυ κατακρατηση νερου....καθε 60 ημερες θελει να την σταματας για 15 ημερες.δεν υπαρχει περιπτωση να κανει καποιος αυτα κ να μην δουλεψει!!!εχω μιλησει ανθρωπους που δεν δουλεψε επανω τους κ η διατροφη τους κ η γυμναστικη τους ηταν αθλια.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-08-12 15:35 #44
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HIAB XS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να δουλεψει η κρεατινη θελει διατροφη γυμναστικη κ ξεκουραση!! κ φυσικα οταν λεμε διατροφη ενοουμε καθε 3 ωρες 30 γρ πρωτεινη κτλ....δεν ειναι κ ευκολο να το κανεις αυτο!!η αλκαλικη ειναι καλητερη κ δεν κανει τοσο πολυ κατακρατηση νερου....καθε 60 ημερες θελει να την σταματας για 15 ημερες.δεν υπαρχει περιπτωση να κανει καποιος αυτα κ να μην δουλεψει!!!εχω μιλησει ανθρωπους που δεν δουλεψε επανω τους κ η διατροφη τους κ η γυμναστικη τους ηταν αθλια.....
    ξεκινα διάβασμα γιατί μάλλον έχεις πέσει θύμα της διαφημιστικής προπαγάνδας κ εσυ όπως κ πολλοί άλλοι.
    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...onohydrate-(CM)

    σε καμία έρευνα η krealkalyn δεν έχει αποδειχθεί καλύτερη. Πολύ απλά γιατί είναι μονουδρική με buffer και σου προτείνουν μικρότερη δόση (δήθεν επειδή είναι πιο δυνατή απο την mono). Το buffer όμως είναι για αποφυγή κυρίως των στοματικών διαταραχών. Τα λιγοτερα νερα είναι πολύ απλά εξαιτίας της μικρότερης δόσης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-08-12 15:41 #45
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    ντεπον
    χρησιμοποιησα Krealkalyn για περιπου 2 μηνες 4 χαπια τις μη προπονησημες 6 τις προπονησιμες..
    εφτασα και στα 5-7 αντιστοιχα αλλα δεν ειδα κατι παραπανω οποτε ξανακατεβηκα
    τρομερη δυναμη
    εβαλα 3-4 κιλα νερα
    γαματες προπονησεις
    αυτα...
    κρεατινη ειναι παιδες δεν υπαρχει περιπτωση να μην δουλεψει
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία