Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 35
  1. 14-08-09 15:39 #1

    Εγγραφή
    18-12-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή Boost για προπόνηση
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum που το καθένα από την πλευρά του μπόρεσε να μου προσφέρει κάτι σε γνώσεις γύρω από αυτό το άθλημα που όλοι μας αγαπάμε.
    Η ερώτηση και η απορία που έχω είναι η εξής:ποια είναι η άποψή σας πριν την προπόνηση να γίνετε η κατανάλωση ενός shake που θα περιέχει(whey,glutamine,citruline malate) με κρεατίνη όταν είμαστε σε κύκλο κρεατίνης είτε με καφείνη όταν είμαστε σε μη χρήση κρεατίνης.
    Έχω διαβάσει όλα τα posts του forum αλλά οι γνώμες διίστανται για την ευεργετική επίδραση της αργινίνης και ορνιθίνης,όπως και αυτής των νιτρικών που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο(εκτός από φλεβικότητα).
    Aυτό που ζητάω είναι κάτι που θα δώσει ένα ισχυρό boost στην προπόνηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-08-09 15:53 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    δοκιμασε νιτρικο! ολοι τα καλυτερα λενε..
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-08-09 15:56 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμασε νιτρικο! ολοι τα καλυτερα λενε..
    thegravijia σε παω ρε!!! εισαι μαματος!!!!

    μολις το απορριπτει απο πανω και εσυ του το προτεινεις!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-08-09 16:00 #4
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spartacus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum που το καθένα από την πλευρά του μπόρεσε να μου προσφέρει κάτι σε γνώσεις γύρω από αυτό το άθλημα που όλοι μας αγαπάμε.
    Η ερώτηση και η απορία που έχω είναι η εξής:ποια είναι η άποψή σας πριν την προπόνηση να γίνετε η κατανάλωση ενός shake που θα περιέχει(whey,glutamine,citruline malate) με κρεατίνη όταν είμαστε σε κύκλο κρεατίνης είτε με καφείνη όταν είμαστε σε μη χρήση κρεατίνης.
    Έχω διαβάσει όλα τα posts του forum αλλά οι γνώμες διίστανται για την ευεργετική επίδραση της αργινίνης και ορνιθίνης,όπως και αυτής των νιτρικών που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο(εκτός από φλεβικότητα).
    Aυτό που ζητάω είναι κάτι που θα δώσει ένα ισχυρό boost στην προπόνηση
    ας διαβαζουμε οσο θελουμε ..αν δεν δοκιμασεις ο ιδιος κατι δεν εχεις γνωμη ..ασε τι λενε οι αλλοι...
    και εδω μεσα τουλαχιστον για no-xplode ή το νιτρικο του gaspari τα καλυτερα λενε...!!
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-08-09 01:27 #5
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Το καλυτερο boost για την προπονηση ειναι η καλη και σωστη διατροφη. Να μην πηγαινεις νηστικος. Εγω παλιοτερα εβλεπα ευεργετικα αποτελεσματα αν ετρωγα μια μπανανα αμεσως πριν παω γυμναστηριο. Γενικα να εχεις γλυκοζη για την προπονηση (ισως μια κουταλια μελι) . Τα νιτρικα βοηθανε αλλα δεν ειναι και απαραιτητα. Υπαρχουν πολλοι συνδυασμοι. Εγω παιρνω Universal energy pak με καποιο θερμογενετικο και καφεινη. Ή Αργινινη και τυροσινη. Εχει ενα σωρο προϊοντα ( ΝοΧplode, NanoVapor κ.α.). Μονο με τη δοκιμη βλεπεισ πιο σου κανει δουλεια. Ε μετα υπαρχουν τα ΑΝΙΜΑL STAK και τετοια, που πραγματικα δινουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-08-09 10:43 #6
    Προεπιλογή
    Καφές, καφεΐνη, και όλα τα σχετικά...

    (..άντε και λίγη τυροσίνη, 1γρ, και όχι σε τακτική βάση).
    Every hero has a choice: To fight darkness, or be consumed by it...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-08-09 13:31 #7
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Οτι ταιριαζει στον καθενα.Δοκιμαζεις και βλεπεις.Αν και για μενα το απαραιτητο συστατικο που χρειαζομαι για προπονηση ειναι η καφεινη για εγκεφαλικη διεγερση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-08-09 14:39 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spartacus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του forum που το καθένα από την πλευρά του μπόρεσε να μου προσφέρει κάτι σε γνώσεις γύρω από αυτό το άθλημα που όλοι μας αγαπάμε.
    Η ερώτηση και η απορία που έχω είναι η εξής:ποια είναι η άποψή σας πριν την προπόνηση να γίνετε η κατανάλωση ενός shake που θα περιέχει(whey,glutamine,citruline malate) με κρεατίνη όταν είμαστε σε κύκλο κρεατίνης είτε με καφείνη όταν είμαστε σε μη χρήση κρεατίνης.
    Έχω διαβάσει όλα τα posts του forum αλλά οι γνώμες διίστανται για την ευεργετική επίδραση της αργινίνης και ορνιθίνης,όπως και αυτής των νιτρικών που δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο(εκτός από φλεβικότητα).
    Aυτό που ζητάω είναι κάτι που θα δώσει ένα ισχυρό boost στην προπόνηση
    Οσο και αν σου φανεί περίεργο ,η πιο "φυσική" ανάταση που παρατηρώ εγω στον εαυτό, είναι όταν κάνω λήψη πρωτείνης με νερό 30 λεπτά πριν τα βάρη ,γύρω στα 40γρ. με άδειο στομάχι.Αποκτώ καλή διαθεση,ενέργεια και όρεξη για πολλά κιλά!!Ισως οφείλετε στο γεγονος οτι η ληψη πρωτεινης μεταφέρει τον οργανισμό σε αναβολική κατάσταση.
    Τωρα το να σε παροτρύνω σε καποιο συμπαθομιμιτη αδρεναλίνης θα ειναι και καπως άκυρο..γιατι καποτε ημουν στα ultra stack και ημουν τέζα στις τσίτες..και δοκίμασα συνδυασμο εφεδρινης-καφεινης-ασπιρινης (ECA) δε μου κάναν τιποτα(ισως φταίγαν τα πολλά κιλά στο σώμα μου).
    Οι λιποδιαλυτες της αγοράς φημίζονται οτι μπορουν να μπουστάρουν το σώμα με ενεργεια ανάλογα με τον τρόπο λήψης (πριν το γυμναστηριο.)ΔΕν εμπορεύομαι οποτε και δεν σου προτείνω κάτι.Ειμαι σιγουρος οτι στο φορουμ θα βρεις καταθέσεις που θα σε καλυψουν.
    Ααα και αν θες να τα αποφυγεις όλα αυτα.. τότε ..απλα πορώσου!!!Κάνε τις ασκήσεις σου και δουλευε το μυαλό σου στην κινηση ..και ανάγκασε τους μυς να μεγαλώσουν!Δούλεψε στο πρήξιμο!Νιωσε τεράστιος!!Αν το μυαλό το θέλει τοτε αυτοι θα υπακούσουν!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ace : 18-08-09 στις 14:41
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-08-09 22:48 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manos_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι ταιριαζει στον καθενα.Δοκιμαζεις και βλεπεις.Αν και για μενα το απαραιτητο συστατικο που χρειαζομαι για προπονηση ειναι η καφεινη για εγκεφαλικη διεγερση.
    Η φυσφατιδηλσερίνη είναι ένα συμπλήρωμα που παράγεται κύριος από σόγια. Η φυσφατιδηλσερίνη και αλλα φωσφολιπίδια απατώνται στην κυτταρική μεμβράνη. Η φυσφατιδηλσερίνη έδειξε ότι μειώνει την αυξανώμενη κορτιζόλη κατά την διάρκεια τις άσκησης, προωθεί την ομοιόσταση με τα σωματικά κύτταρα και υποστηρίζει τις πρωτεΐνες στο να διαχειριστούν την λειτουργία τις μεμβράνης. Καταναλώστε 800mg κάθε μέρα. Αν δεν μπορείτε να το "αντεπεχετε" οικονομικά τουλάχιστον πριν τις σκληρά προπονητικές μέρες, έτσι ώστε να βοηθήσετε στον χειρισμό τις κορτιζόλης. Μην ξεχνατε : Κρατήστε τα επίπεδα τις κορτιζόλης χαμηλά διότι βοηθάτε στην διατήρηση υψηλών επιπεδων τεστοστερόνης.


    γνωρίζει κανένας πού μπορώ να βρω αυτό το συμπλήρωμα? φυσφατιδηλσερίνη.(αν υπάρχει δηλαδή σε συμπλήρωμα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-08-09 08:41 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.659
    Προεπιλογή
    Εσυ που το βρήκες αυτο το άρθρο;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-08-09 13:55 #11
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμασε νιτρικο! ολοι τα καλυτερα λενε..
    Εσυ ομως δεν χρησημοποιεις.Σωστα thegravijia?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-08-09 14:16 #12
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TEFAAtzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ ομως δεν χρησημοποιεις.Σωστα thegravijia?
    χαχαχο οχι εγω δεν χρησιμοποιω .με τσακωσες !
    το μονο συμπληρωμα που χρησιμοποιω ειναι μουρουνελαιο...
    αλλα για να ειμαι ειλικρινης παρηγγειλα 2 κιλα Ηρακλης την τεταρτη θα τα εχω.(ειχα πολυυυ καιρο να παρω κατι αλλο εκτος ω3 - καιρος ειναι σιγα σιγα)
    αν δεν με πειραξει... θα συνεχισω να τη χρησιμοποιω επαοριστου γιατι 6 στερεα γευματa με πειραζουν στο στομαχι και δεν μπορω αλλο ετσι...

    τωρα τα νιτρικα χωρις να εχω χρησιμοποιησει θεωρω οτι ναι μεν κανουν δουλεια αλλα οταν τα κοψεις πεφτεις πολυ μετα στις επιδοσεις ...
    απο την αλλη αν τα χρησιμοποιησω μπορει μετα να γινω φαν των νιτρικων οποτε ολα σχετικα ειναι στον καθενα μας...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-08-09 14:30 #13
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Δεν πεφτεις. Εγω εκοψα για Αυγουστο και κρεατινη και νιτρικα και δεν επεσα. Απλως δε μπορω να ανεβω.ΚΑλα δεν παιρνεις ουτε πρωτεΐνη? Παντως τα νιτρικα δεν ειναι ολα τα λεφτα. Σου δινουν καποια ενεργεια, αλλα δε βλεπεις τη διαφορα που βλεπεις οταν αρχιζεις κρεατινη. Εχουν την πλακα τους οταν εχεις λεφτα, αλλα τωρα που δεν εχω μία, ουτε που με νοιαζει να παρω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-08-09 14:33 #14
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο flowin_through Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πεφτεις. Εγω εκοψα για Αυγουστο και κρεατινη και νιτρικα και δεν επεσα. Απλως δε μπορω να ανεβω.ΚΑλα δεν παιρνεις ουτε πρωτεΐνη? Παντως τα νιτρικα δεν ειναι ολα τα λεφτα. Σου δινουν καποια ενεργεια, αλλα δε βλεπεις τη διαφορα που βλεπεις οταν αρχιζεις κρεατινη. Εχουν την πλακα τους οταν εχεις λεφτα, αλλα τωρα που δεν εχω μία, ουτε που με νοιαζει να παρω.
    Τα οποια πρηξιματα απο τα νιτρικα και η φλεβικοτητα σου εμειναν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-08-09 14:38 #15
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Κοιταξε, εγω πιστευω πολυ στην προπονηση. Δηλαδη η όποια φλεβικοτητα και ο ογκος που εχω οφειλονται εν πολλοις στην προπονηση. Πρηξιμο απο τα νιτρικα δε μενει. Μονο στα χερια μεχρι την επομενη μερα. Τα συμπληρωματα βοηθουν μονο αμα προσπαθησεις. Θα συνεχισω απο τον αλλο μηνα το NoXPLODE και NanoVapor απλα επειδη τα εχω ηδη, μονο και μονο για το κατι παραπανω. Αυτα, αν εγινα κατανοητος..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία