Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 45
  1. 23-06-09 15:07 #16
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    α και μακρια απο Νιτροτεκ να συμπληρωσω..

    η δευτερη που παρεθεσες ειναι κορυφαια whey
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-06-09 23:14 #17
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο γιωργαλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια λεω να ξεκινησω τωα για το καλοκαιρι να παρω πρωτεινη

    μετα απο ψαξιμο αποφασισα να παρω whey πρωτεινη για γραμμωση ομως (μην γινω ντουλαπα σας καποιους εδω μεσα)!!!!!!

    το φαγητο μου βασιζεται σε πρωτεινες πχ αυγα,τονο κτλ αλλα θελω να παρω και καθαρη πρωτεινη σε σκονη

    ειμαι αναμεσα στην

    1. NITRO-TECH HARDCORE και

    2.100% Whey Protein (Myopro)

    ποια ειναι καλυτερη?αν και θα ηθελα να παρω την δευτερη αλλα θελω και τις δικιες σας γνωμες!

    ευχαριστω

    ό,τι σου είπαν τα παιδιά
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-06-09 04:21 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο γιωργαλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια λεω να ξεκινησω τωα για το καλοκαιρι να παρω πρωτεινη

    μετα απο ψαξιμο αποφασισα να παρω whey πρωτεινη για γραμμωση ομως (μην γινω ντουλαπα σας καποιους εδω μεσα)!!!!!!

    το φαγητο μου βασιζεται σε πρωτεινες πχ αυγα,τονο κτλ αλλα θελω να παρω και καθαρη πρωτεινη σε σκονη

    ειμαι αναμεσα στην

    1. NITRO-TECH HARDCORE και

    2.100% Whey Protein (Myopro)

    ποια ειναι καλυτερη?αν και θα ηθελα να παρω την δευτερη αλλα θελω και τις δικιες σας γνωμες!

    ευχαριστω
    -μακαρι να μπορουσες να βρεις την πρωτεινη της atp...απο τις παλιες αλλα και καλες...τωρα να σου πω και εγω την αληθεια τα παιδια παραπανω τα λενε με το ν και με το ς...για μενα προσεχε αποκλειστικα τη διατροφη σου...μπορεις να απευθυνθεις και σε εναν διατροφολογο για αυτο...με σωστους συνδιασμους τροφων θα παρεις το επιθυμητο αποτελεσμα στο αψε σβησε....
    Αλλα που να βγει η περιεργια της γατας απο το κεφαλι σου....αγορασε οποια πρωτεινη θελεις με βαση αυτα που ειπαν τα παιδια πιο πανω να σου φυγει η περιεργια...αλλα σκεψου οτι το αποτελεσμα που θα δεις πανω σου δεν θα ειναι απο το συμπληρωμα που αγορασες αλλα απο τη σκεψη και μονο: εδωσα λεφτα, πρεπει να προπονηθω σκληρα και να κανω πολυ καλη διατροφη-διαιτα....και μετα αναρωτησου:
    την διαφορα την ειδα απο το συμπληρωμα η απο την σκληρη προπονηση σε συνδιασμο με διατροφη????

    εν κατακλειδη, να παρεις μια πρωτεινη...ειναι καλη εμπειρια...σε βαζει σε προγραμμα....

    chris kapa
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-07-09 19:54 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris kapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    -μακαρι να μπορουσες να βρεις την πρωτεινη της atp...απο τις παλιες αλλα και καλες...τωρα να σου πω και εγω την αληθεια τα παιδια παραπανω τα λενε με το ν και με το ς...για μενα προσεχε αποκλειστικα τη διατροφη σου...μπορεις να απευθυνθεις και σε εναν διατροφολογο για αυτο...με σωστους συνδιασμους τροφων θα παρεις το επιθυμητο αποτελεσμα στο αψε σβησε....
    Αλλα που να βγει η περιεργια της γατας απο το κεφαλι σου....αγορασε οποια πρωτεινη θελεις με βαση αυτα που ειπαν τα παιδια πιο πανω να σου φυγει η περιεργια...αλλα σκεψου οτι το αποτελεσμα που θα δεις πανω σου δεν θα ειναι απο το συμπληρωμα που αγορασες αλλα απο τη σκεψη και μονο: εδωσα λεφτα, πρεπει να προπονηθω σκληρα και να κανω πολυ καλη διατροφη-διαιτα....και μετα αναρωτησου:
    την διαφορα την ειδα απο το συμπληρωμα η απο την σκληρη προπονηση σε συνδιασμο με διατροφη????

    εν κατακλειδη, να παρεις μια πρωτεινη...ειναι καλη εμπειρια...σε βαζει σε προγραμμα....
    γνωρίζετε καμία εταιρεία με πρωτεινη αλμουμίνης από καταστήματα στη Θεσ/νίκη? Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω, δεν είναι καθόλου βολική η συχνή αγορά αβγών!! Σόρρυ για το off :-/
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-07-09 20:08 #20
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris kapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    -μακαρι να μπορουσες να βρεις την πρωτεινη της atp...απο τις παλιες αλλα και καλες...τωρα να σου πω και εγω την αληθεια τα παιδια παραπανω τα λενε με το ν και με το ς...για μενα προσεχε αποκλειστικα τη διατροφη σου...μπορεις να απευθυνθεις και σε εναν διατροφολογο για αυτο...με σωστους συνδιασμους τροφων θα παρεις το επιθυμητο αποτελεσμα στο αψε σβησε....
    Αλλα που να βγει η περιεργια της γατας απο το κεφαλι σου....αγορασε οποια πρωτεινη θελεις με βαση αυτα που ειπαν τα παιδια πιο πανω να σου φυγει η περιεργια...αλλα σκεψου οτι το αποτελεσμα που θα δεις πανω σου δεν θα ειναι απο το συμπληρωμα που αγορασες αλλα απο τη σκεψη και μονο: εδωσα λεφτα, πρεπει να προπονηθω σκληρα και να κανω πολυ καλη διατροφη-διαιτα....και μετα αναρωτησου:
    την διαφορα την ειδα απο το συμπληρωμα η απο την σκληρη προπονηση σε συνδιασμο με διατροφη????

    εν κατακλειδη, να παρεις μια πρωτεινη...ειναι καλη εμπειρια...σε βαζει σε προγραμμα....
    για να του φυγει η περιέργεια πρεπει να παρει συμπληρωμα πρωτεινης?!
    αυτο τωρα που κολλάει, προτείνεις και συγκεκριμένη μάρκα, δλδ με την atp φεύγει η περιέργεια και έχεις καλύτερη εμπειρία ?! στο τη? έλεος chris kapa........................
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-07-09 20:11 #21
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stephany Thes Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωρίζετε καμία εταιρεία με πρωτεινη αλμουμίνης από καταστήματα στη Θεσ/νίκη? Ενδιαφέρομαι να αποκτήσω, δεν είναι καθόλου βολική η συχνή αγορά αβγών!! Σόρρυ για το off :-/
    εδω κολλούσε περφεκτ η ερωτηση στεφανυ, αφου αλλαν ταλλον λέμε,

    ρίξε μια ματιά στους χορηγούς, θα βρεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-07-09 01:08 #22
    Προεπιλογή Συκώτη και Συμπληρώματα Διατροφής
    Γεια σας είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσο επηρεάζουν τα συμπληρώματα διατροφής το συκώτι. Γυμνάζομαι 9 μίνες και σκέφτομαι να πάρω συμπληρώματα. Αλλά μου είπαν ότι θα μου δημιουργήσουν προβλήματα στο συκώτι οπότε, όπως καταλαβαίνεται….

    Θα εκτιμούσα την γνώμη σας πάνω σε αυτό το θέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driver007 : 04-07-09 στις 01:16
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-07-09 01:22 #23
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ποιος στο ειπε ?
    ΚΑΙ με τη δικαιολογια?

    η μονη περιπτωση να παθεις κατι ειναι αν ειναι χαλασμενο το σκευαμα...
    αλλα και με το φαι δεν συμβαινει αυτο ..δεν ειμαι σιγουρος ..τεσπα..

    χαλασμενο εννοω ητε λυγμενο ητε να χει γινει κατι λαθος στο τροπο παρασκευης η οτιδηποτε τετοια περιπτωση..
    welcome..
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-07-09 03:36 #24
    Προεπιλογή
    Εντάξει thegravijia... στη μούχλα πήγες και εσύ? (μιας και σε βρήκα αν θες τσέκαρε λίγο τη διατροφή μου και το πρόγραμμα γυμναστικής μου στις ανάλογες κατηγορίες, έχω και φωτό - λυπάμαι για το off topic αλλά δεν βλέπω κίνηση...)

    Καταρχήν πες μας για τι συμπληρώματα ενδιαφέρεσαι. Υπάρχουν πολλά... Κάτι γενικό όμως που ισχύει για τα πάντα είναι πως η κατάχρηση ναι, μπορεί να σε βλάψει. Αλλά αυτό ισχύει για τα πάντα.

    Επίσης σίγουρα να επιλέξεις εταιρείες γνωστές στο χώρο και όχι τίποτα άγνωστα που μπορεί να στα πλασάρει κάποιος.

    Ψάξε λίγο εδώ μέσα για τα σχετικά - θα βοηθηθείς πολύ διότι πολλοί έχουν γράψει και αναφερθεί σε αυτά. Πάντως μην το σκέφτεσαι, δεν παθαίνεις τίποτα.

    (Είναι και λίγο άσχετο το θέμα σου σε αυτή τη κατηγορία, λογικά θα μεταφερθεί. Πήγαινε εκεί που λέει "Συμπληρώματα", "Διατροφή" κτλ)
    Hate me, for what I am.
    Love me, for what I'll never be.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-07-09 05:09 #25
    Το avatar του χρήστη efklidis oyst

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    THESSALONICI
    Μηνύματα
    96
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας είμαι νέο μέλος στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσο επηρεάζουν τα συμπληρώματα διατροφής το συκώτι. Γυμνάζομαι 9 μίνες και σκέφτομαι να πάρω συμπληρώματα. Αλλά μου είπαν ότι θα μου δημιουργήσουν προβλήματα στο συκώτι οπότε, όπως καταλαβαίνεται….

    Θα εκτιμούσα την γνώμη σας πάνω σε αυτό το θέμα.
    αφτο που εχω να σου πω εγω ειναι να πσρεις αφοβα συμπληρωματα να μη φοβασε δεν παθενει κατι το συκωτη σου οσο για τους μυθους οτι κανουν ζημια αυτο ισχιει για αλλου ειδους συμπληρωματα και οχι για πρωτεεινες αν θες να αναπτυξεις παραπανω τους μυες σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-07-09 08:50 #26
    Προεπιλογή
    Δεν είχα προσέξει τις κατηγορίες. Πως μπορώ να το μεταφέρω σε άλλη κατηγορία?
    Μου είπαν ότι θα μου δημιουργήσουν προβλήματα στο συκώτι δηλαδή καρκίνο μετά από μερικά χρόνια επειδή είναι φάρμακα τα σκευάσματα, στην καρδιά και στα νεφρά. Και με έχουν “τρομοκρατήσει”.

    Σκεφτόμουν να πάρω την 100% whey gold standard της ΟΝ και την Gain fast 3100 της universal .
    Την δεύτερη θα την χρησιμοποίησα μόνο μετά το γυμναστήριο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-07-09 09:01 #27
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    καλός ήλθες στο φόρουμ.

    μετέφερα τα μηνύματα σε αυτο το θέμα, αν διαβασεις τα προηγούμενα ποστ και τα λινκ που εξηγουν τη ειναι το συμπλήρωμα πρωτεΐνης θα λυθούν οι απορίες σου.


    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-07-09 09:30 #28
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για την μεταφορά.
    Ένας φίλος μου έπαιρνε ένα σκεύασμα της Μet-rXπρωτεΐνης (προσωπικά πρώτη φορά ακούω την εταιρεία) αν και γνωρίζω αρκετές από αυτές! Έκανε εξετάσεις αίματος και του είπαν έχεις υψηλές τιμές στο συκώτι και φταίει η πρωτεΐνη….. από τότε σκέφτομαι να μην αρχίσω να πέρνω σκευάσματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driver007 : 04-07-09 στις 09:33
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-07-09 09:38 #29
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    αν έτρωγε 5 γραμμάρια ανα μυικό κιλό πρωτεΐνη και δεν έπινε πολύ νερό πως να μην έχει υψηλές τιμές στο συκώτι,

    φαε 30 γραμμαρια ανα γευμα και θα εισαι μια χαρα, και δεν εννοω 30 γραμμάρια καθε γευμα απο συμπλήρωμα.....................

    πρωτεΐνη εχουν ολα τα φαγητά, και κυρίως κρέατα αυγά γαλακτοκομικά, διαβασε τα λινκ και τα άρθρα του φορουμ,

    τη ηλικία έχεις??

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-07-09 09:42 #30
    Προεπιλογή
    Γνωρίζω από διατροφή τι περιέχει πρωτεΐνη και τι όχι !!! Μαγειρεύω 2 φορές την ημέρα το μόνο που ξεχνάω είναι να τρώω φρούτα!!
    21 είμαι.
    Τι γνώμη έχεις για την
    Whey gold standar της ON και την gain fast 3100 της Universal.?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία