Θέμα: Αμινοξέα

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 28-08-13 15:47 #1
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή Αμινοξέα
    Καλησπέρα.

    Αυτή την περίοδο είμαι σε πρόγραμμα απώλειας λίπους........Η προπόνηση μου θα έλεγα ότι είναι αρκετά έντονη

    Τα συμπληρώματα που χρησιμοποιώ αυτή την στιγμή είναι whey,complete pump,orange triad(πολυβιταμίνη είναι για όσους δεν το ξέρουν),Ω3-6-9.

    Όπως είπα και πριν η προπόνα μ είναι αρκετα έντονη και ειδικά το αερόβιο.Στον διάδρομο πρέπει να φτάνω μαξ 158 παλμούς στην καρδια (γιατί αν πηγαίνω παραπάνω εκτός από λιπος καίω και μυς) και πρώτα έπιανα κάτι 180.Τώρα έχω καταφέρει και το έχω ρίξει στους 160 άλλες φορές πάει και 150.Το θέμα είναι ότι θέλω να θωρακήσω τους μυς μου,να μειώσω λίγο την αποθεραπεία τους και να αυξήσω τον χρόνο ανάπτυξης τους.Ο γυμναστής μου μου πρότεινε να πάρω τα AMINO XPLODE 10,000.

    Τι λέτε να τα πα΄ρω η θα πέσουν πολλά συμπληρώματα στον οργανισμό μου;

    και επίσης για πριν και μετά την προπονα είμαι καλυμμένος για΄τι το comple pump έχει κάποια BCAA και μετά πίνω πρωτεΐνη.Μ είπε όμως πως θα έιναι καλό να πάρω αμινοξέα το πρωι και το μεσημέρι για να τα έχω όλη την μέρα στο αίμα μου.

    Λοιπον τι λέτε;

    Να υπενθυμίσω πως είμαι 2,00 μέτρα ύψος με 119 κιλά βάρος και 28% λίπος (σημερινή λιπομέτρηση)
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-08-13 10:25 #2
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Φιλε μου διάβασε λίγο αυτό το θέμα πιστεύω θα σε βοηθήσει να καταλάβεις μερικά πράγματα καλύτερα Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση;


    Φιλε μου δεν χρειάζεται να πάρεις και δεν θα σε βοηθήσουν σε τίποτα αν κανεις καλή διατροφή με αρκετή πρωτεΐνη
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-08-13 10:33 #3
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andreas C. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου διάβασε λίγο αυτό το θέμα πιστεύω θα σε βοηθήσει να καταλάβεις μερικά πράγματα καλύτερα Αεροβική ναι αλλά... σε τι ένταση;


    Φιλε μου δεν χρειάζεται να πάρεις και δεν θα σε βοηθήσουν σε τίποτα αν κανεις καλή διατροφή με αρκετή πρωτεΐνη
    Λες φίλε μου ε;Γιατί μ είπε ο τυπάς ότι θα με βοηθήσουν να θωρακήσω τους μύες και να μην χάνω μυες μαζί με λίπος.

    Αλλά έτσι και αλλιώς το πρόγραμμα π κάνω είναι γράμμωσης στην γράμμωση δεν έχουν θέση τα αμινοξέα;Καλά για την πρωτεινη δεν μιλάμε.

    Και όσο για την διατροφή μου μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ να δεις τι εννοώ

    http://forum.bodybuilding.gr:8081/sh...667#post739667
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-08-13 10:54 #4
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    Φιλε μου μην περιμένεις να σου σώσουν τους μυς σου ένα συμπλήρωμα αμινοξέων και εξάλλου η πρωτεΐνη αποτελείται από αμινοξέα και όπως βλέπω παίρνεις αρκετή ποσότητα πρωτεΐνης!!

    Αν παίζεις με λίγες θερμίδες κάτω από την συντήρηση σου μην φοβάσαι δεν χάνεις αλλα αν παίξεις αρκετές θα χάσεις!!!

    Γενικά σε έτσι ποσοστό λίπους δεν φοβάσαι να χάσεις μυς εκτος και αν κανεις χοντρές μαλακίες με το θέμα διατροφή!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-08-13 13:45 #5
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Θα πάρεις τα αμινοξέα , είναι πιο σημαντικό απο το complete pump και την whey..

    Ή θα πίνεις την whey μισή-1ώρα πριν την προπονηση και μετα γευμα κανονικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-08-13 13:55 #6
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πάρεις τα αμινοξέα , είναι πιο σημαντικό απο το complete pump και την whey..

    Ή θα πίνεις την whey μισή-1ώρα πριν την προπονηση και μετα γευμα κανονικο
    Τι;θα πεινω whey πριν την προπόνα;
    Τι λες ρε συ;
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση