Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 45
  1. 22-06-09 12:11 #1
    Προεπιλογή whey πρωτεινη για γραμμωση!
    παιδια λεω να ξεκινησω τωα για το καλοκαιρι να παρω πρωτεινη

    μετα απο ψαξιμο αποφασισα να παρω whey πρωτεινη για γραμμωση ομως (μην γινω ντουλαπα σας καποιους εδω μεσα)!!!!!!

    το φαγητο μου βασιζεται σε πρωτεινες πχ αυγα,τονο κτλ αλλα θελω να παρω και καθαρη πρωτεινη σε σκονη

    ειμαι αναμεσα στην

    1. NITRO-TECH HARDCORE και

    2.100% Whey Protein (Myopro)

    ποια ειναι καλυτερη?αν και θα ηθελα να παρω την δευτερη αλλα θελω και τις δικιες σας γνωμες!

    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-06-09 12:16 #2
    Προεπιλογή
    καλως ηρθες, μια και εισαι καινουριος ειναι μια καλη ευκαιρια να συστηθεις σε ολα τα μελη του φορουμ με ενα-δυο λογια για σενα.

    καλυτερη ειναι υποκειμενικο..εγω θα σου λεγα τη δευτερη, που και πιο λιγα λεφτα θα δωσεις και θα κανεις τη δουλεια σου.

    εμενα αυτη ειναι η γνωμη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-06-09 12:20 #3
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    καταρχήν καλός ήρθες στο φορουμ,

    για να γινεις ''ντουλαπα'' θελεις καμια 5-10 χρονια προπόνησης + πολλά άλλα, αρα δεν υπάρχει προβλημα με αυτο μη φοβάσαι,
    όμως επιδη δε φαίνεται να γνωρίζεις βασικα πράγματα απο συμπληρώματα καλύτερα διάβασε στην ενότητα τα αρθα για να καταλάβεις τη θα κανει πανω σου το επεξεργασμένο γάλα (whey) που θελεις να αγοράσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-06-09 12:28 #4
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-06-09 12:33 #5
    Προεπιλογή
    δυο πραγματα για μενα!

    παω γυμναστηριο εναμιση χρονο και γενικος δεν μου αρεσει ο πολυ ογκος και προτιμω την γραμμωση!ειμαι 83 κιλα 1.86 υψος και το ποσοστο λιπους σε ζυγαρια ειναι 14% (αν και οι ζυγαριες δεν ειναι σιγουρες στην μετρηση λιπους)!

    και επιτελους μετα απο εναμιση χρονο εμφανιστηκαν οι κοιλιακοι!οχι φετες αλλα φαινονται καπως καλυτερα σε σχεση με πριν που φαινοβτουσαν μονο οι γραμμες!γιαυτο θελω να παρω πρωτεινη για να γραμμωσω καλυτερα και οπως ειπα...δεν θελω ογκο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-06-09 12:39 #6
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλυτερη ειναι υποκειμενικο..εγω θα σου λεγα τη δευτερη, που και πιο λιγα λεφτα θα δωσεις και θα κανεις τη δουλεια σου.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    διάβασε στην ενότητα τα αρθα για να καταλάβεις τη θα κανει πανω σου το επεξεργασμένο γάλα (whey) που θελεις να αγοράσεις.
    ογκο πάντως σίγουρα δε θα σου βάλει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-06-09 12:43 #7
    Προεπιλογή
    όμως επιδη δε φαίνεται να γνωρίζεις βασικα πράγματα απο συμπληρώματα καλύτερα διάβασε στην ενότητα τα αρθα για να καταλάβεις τη θα κανει πανω σου το επεξεργασμένο γάλα (whey) που θελεις να αγοράσεις.[/QUOTE]


    τι θες να πεις με αυτο?

    πριν τις παρω λεω να κανω εξετασεις να δω αν το συκωτι μου ειναι καλα κτλ ετσι ενημερωτικα μονο θα κανω τις εξετασεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-06-09 12:50 #8
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    οχι φίλε μου δε θέλω να πω αυτό, διάβασε εδώ: Whey πρωτεϊνη

    αν εγω σου πω 5 πραγματα ετοιμα απο το λινκ που σου δινω θα καταλαβεις 105.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-06-09 17:18 #9
    Προεπιλογή
    Οι κοιλιακοι φτιάχνονται στην κουζίνα.-
    Victory is reserved for those who are willing to pay its price. - Sun Tzu
    It does not matter how slowly you go so long as you do not stop. - Confucius
    scientia potentia est/Η Γνώση είναι Δύναμη - Francis Bacon

    Madcow's 5x5 Calculator
    Rippetoe's Logbook Calculator
    Rippetoe SS Training Videos

    http://i34.tinypic.com/21lsygl.png
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-06-09 20:56 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    η γουέι είναι μια καλή υψηλής βιολογικής αξίας πρωτείνη πολύ καλά αφομοιώσιμη , αλλα όπως είπαν και τα παιδια δεν είναι αυτό απο μόνο του που θα σε κάνει να βάλεις όγκο η να κάνεις γράμμωση , αυτό εξαρτάτε και απο το φαγητό σου ,όπως επίσης και απο την προπόνησή σου με την ίδια πρωτείνη μπορείς να βάλεις όγκο ακόμη και να χοντραίνεις όπως επίσης και να γραμώσεις αλλαζοντας τις διατροφικές σου συνήθειες και προσαρμόζοντας τις θερμίδες σ αυτό που θες να πετύχεις.

    άρα η γουέι καλό θα σου κάνει στο χτήσιμο μάζας αλλα οχι μόνο αυτη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-06-09 20:57 #11
    Προεπιλογή
    το τοπικ εχει πολυ πλακα....

    εγω παλι θα σου προτεινα να μην παρεις κανεναν συμπληρωμα γτ προφανως δεν τ εχεις αναγκη
    δεν εχεις διαβασει βασικα πραγματα ριξε μια ματια στα στικυ του φορουμ και μετα ξεκινα
    πρωτα διαβαζουμε μετα ρωταμε μετα καταννοουμε οσο μπορουμε και μετα προχωραμε οχι αναποδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-06-09 22:01 #12
    Προεπιλογή
    ρε παιδια τα εχω διαβασει τα αθρα σχετικα με τις πρωτεινες!

    οι κοιλιακοι φυσικα χτυζονται στην κουζινα αλλα βαρεθηκα να τρωω μετα την προπονηση ή τονο ή ομελετα με ασπραδια αυγων!!!μερικες φορες τρωω και κοτοπουλο στηθες φυσικα!

    αν παρω whey protein θα παιρνω μονο μια φορα την μερα μετα την προπονηση!!!

    τελικα να παρω ή οχι!!!και αν παρω δεν θελω να παρω ογκο (λιγο δεν θα με πειραζε)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-06-09 22:38 #13
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο γιωργαλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αν παρω δεν θελω να παρω ογκο (λιγο δεν θα με πειραζε)
    τώρα αυτό με τον ογκο καταντάει εκνευριστικό,
    φιλε γιωργαλη ποιο εύκολα θα πάρεις ογκο με καρπούζι παρα με συμπλήρωμα πρωτεΐνης,
    δλδ να υπάρχει και λιγη λογική, στο λινκ που σου έδωσα γράφει πως η whey ειναι κυρίως απο επεξεργασμένο γάλα......................................

    φαγακι ειναι με λιγες θερμίδες αρα δε κανει για όγκο...........................

    θα σου πω γιατι παίρνω εγω whey
    1) για το πρωινο
    2) για μετα την προπόνηση
    3) οταν δε προλαβαινω να φαω κανονικο φαγητό
    4) οταν βαριεμαι να μασαω
    5) οταν δεν εχω ορεξη αλλα πρέπει να φαω .

    προβλημα με οτιδήποτε θα εχεις μονο σε περίπτωση υπερκατανάλωσης γενικά πρωτεΐνης (και απο τα φαγητά δλδ) οχι μόνο απο whey.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-06-09 03:17 #14
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-06-09 15:02 #15
    Προεπιλογή
    γιωργαλης αν υπαρχει ενας λογος απο αυτους που αναφερει πιο πανω ο ΚΑΤΕRINI που σε αφορα τοτε ναι και φυσικα να παρεις whey. Δυστυχως πολλες φορες ειναι πολυ δυσκολο να μαγειρεψεις η και να φας στερεο φαγητο και για αυτο ερχετε το συμπληρωμα (ΕΞΟΥ και η ονομασια συμπληρωμα διατροφης).
    Σε περιπτωση που χρησημοποιησεις whey ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ κανενας λογος ανυσηχιας ως προς την υγεια του οργανισμου σου και οσο ανυσηχεις τοσο θα κουραζεις τον οργανισμο σου. Τελος η whey οπως μπορεις να ξερεις ηδη προερχεται απο την επεξεργασια του γαλακτος οποτε για αυτο και δεν υπαρχει κανενας λογος ανησυχιας μιας και το γαλα δεν ειναι βλαβερο για την υγεια.......

    Υ.Γ. Σε περιπτωση που ακουσεις ή σου πουνε ή κτλ κατι το αντιθετο απο ολα αυα που αναφερονται στα ποστς απλα χαμογελα κ γραφε τους κανονικοτατα οι τυποι θα ειναι ασχετοι 100%
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία