Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 24
  1. 16-06-09 14:05 #1
    Το avatar του χρήστη chryssa

    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    μελισσια
    Μηνύματα
    56
    Lightbulb γυναικες διατροφή και διαστροφή...
    καλησπέρα σε όλες σας...

    θα ήθελα να μάθω από εσάς που γυμνάζεστε διαρκώς τι τρώτε όταν θέλετε να χάσετε λιπος εγώ πρέπει νκαι θέλω να χάσω κιλάκια...
    τι τρώτε όταν θέλετε να γραμμώσετε.. και μην βιαστείτε να μου πείτε ότι αυτά υπάρχουν στα διάφορα thread.

    θέλω να μάθω από εσάς τις γυναίκες και όχι από τους άνδρες
    εναλλακτικά υγιεινά πρωινά, προτάσεις σας για ενδιάμεσα γεύματα καθώς και για προ περιόδου περιπτώσεις που όλες βρίσκουμε δύσκολο το να κρατηθούμε..- υγιεινά όσο το δυνατόν

    κάπου κάτι θα έχετε διαβάσει, κάποιο συνδυασμό θα κάνετε που δεν τον έχω σκεφτεί και θα δίνει μια έμπνευση στην διατροφή μας... για να μην γίνει διαστοφή με όλα τα λιπαρά και τα γλυκά που αν μας άφηναν ελεύθερες θα........ δίναμε μάχη χεχχεχεχεχεχεχεχεχεχ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-06-09 15:10 #2
    Το avatar του χρήστη chryssa

    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    μελισσια
    Μηνύματα
    56
    Προεπιλογή jamie eason
    για παραδειγμα η θεα που αναφέρετε σε άλλο σημείο του site πρότεινε την εξής ωραία ιδέα στο περιοδικό oxygen που της πήραν συνέντευξη:

    6 ασπράδια βραστά κομμένα στα δυο και γεμισμένα με τόνο ανακατεμένο με κρεμμυδάκι μουστάρδα και μπαχαρικά...

    τι λέτε;
    και gourmet και καθαρή τροφή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-02-11 17:58 #3
    Προεπιλογή
    Εναλλακτικά του κλασικού ρυζιού ή βραστής πατάτας: Αμάρανθος, κινόα, φαγόπυρο. Μαγειρεύονται όπως το ρύζι, μπορείς να τ' ανακατέψεις με ψιλοκομμένα λαχανικά, σολωμό, τόνο, κοτόπουλο, έχουν μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε πρωτεϊνη από τα γνωστά ζυμαρικά. Θα τα βρεις σε μαγαζιά με βιολογικά προϊόντα. Ειδικά για το κινόα έχω ακούσει να το χαρακτηρίζουν μέχρι και υπερτροφή!!! (μάλλον υπερβολές, αλλά καλό είναι). Γενικά στα μαζαγιά με βιολογικά θα βρεις πολλά και διάφορα εναλλακτικά και υγιεινά καλούδια!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-02-11 21:18 #4
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Xμμμ....ωραίο ξέθαμα! Ενδιαφερον!
    Εγώ επιμενω στα βασικά οταν θέλω να χασω λιπος. Κρέατα, ψάρια, αυγά, ρύζι, πατάτα, λαχανικά, ελαιόλαδο....
    Αυτά! Κατα τη γνώμη μου διάφοροι συνδιασμοί υγιεινών σνακ (πχ. κέικ πρωτείνης κλπ)για λιγούρες και τετοια μόνο πειρασμός είναι και μια καλή δικαιολογία για να σπασουμε το πρόγραμμά μας. Τώρα αν εσύ μπορείς να τη "βγάλεις" με ένα κομματάκι και τέλος οκ. Εγώ δεν μπορώ!Θα φυγεί το μισο σε μια μερα!

    Οσον αφορά πριν τις δυσκολες μέρες...προσωπικά οι ορμόνες μου αποδεικνύονται πιο ισχυρές από τη θέληση μου και για μια μέρα πέφτω με τα μούτρα!
    Αυτό το μήνα ευελπιστώ να τα καταφερω και να μην....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-03-11 01:39 #5
    Προεπιλογή
    Κατα τη γνώμη μου διάφοροι συνδιασμοί υγιεινών σνακ (πχ. κέικ πρωτείνης κλπ)για λιγούρες και τετοια μόνο πειρασμός είναι και μια καλή δικαιολογία για να σπασουμε το πρόγραμμά μας. Τώρα αν εσύ μπορείς να τη "βγάλεις" με ένα κομματάκι και τέλος οκ. Εγώ δεν μπορώ!Θα φυγεί το μισο σε μια μερα!

    Οσον αφορά πριν τις δυσκολες μέρες...προσωπικά οι ορμόνες μου αποδεικνύονται πιο ισχυρές από τη θέληση μου και για μια μέρα πέφτω με τα μούτρα!
    Αυτό το μήνα ευελπιστώ να τα καταφερω και να μην....[/QUOTE]

    Μωρέ, ποιο μισό, ολόκληρο θα φύγει (και όχι μονο τις δύσκολες μέρες!!!!)
    Εγώ τις προάλλες έφαγα 3 σοκολάτες πρωτεϊνης μεγάλες για επιδόρπιο μετά από κανονικό φαγητό!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-03-11 17:56 #6
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gianna Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μωρέ, ποιο μισό, ολόκληρο θα φύγει (και όχι μονο τις δύσκολες μέρες!!!!)
    Εγώ τις προάλλες έφαγα 3 σοκολάτες πρωτεϊνης μεγάλες για επιδόρπιο μετά από κανονικό φαγητό!!!!
    ΩΩΩΩΧ!Κατάλαβα!!!...και μετά την πλήρωσε η τουαλέτα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-03-11 00:17 #7
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Εάν δεν μπορείτε να αντισταθείτε, γιατί τα κρατάτε μέσα στα σπίτια σας???
    Τσεκάρετε την αυτοπειθαρχία?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-03-11 13:07 #8
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν δεν μπορείτε να αντισταθείτε, γιατί τα κρατάτε μέσα στα σπίτια σας???
    Τσεκάρετε την αυτοπειθαρχία?
    Ισως γιατι δεν μενουμε μονες μας!!!!!Οι γιοι μου θελουν 2 κεικ την εβδομαδα και λιγα λεω...θελουν την μερεντα...θελουν γλυκο να υπαρχει στο σπιτι οποτε πρεπει να υπαρχει συμβιβασμος.Τωρα τελευταια ζητουν σοκολατοπιτα...προσπαθω να αντιστεκομαι αλλα ανθρωπος ειμαι.......
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-03-11 17:53 #9
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως γιατι δεν μενουμε μονες μας!!!!!Οι γιοι μου θελουν 2 κεικ την εβδομαδα και λιγα λεω...θελουν την μερεντα...θελουν γλυκο να υπαρχει στο σπιτι οποτε πρεπει να υπαρχει συμβιβασμος.Τωρα τελευταια ζητουν σοκολατοπιτα...προσπαθω να αντιστεκομαι αλλα ανθρωπος ειμαι.......

    Όντως, έτσι είναι! Και το θέμα δεν είναι να μην το έχουμε σπίτι, αλλά να μπορούμε να κρίνουμε πότε είναι η ώρα που μπορούμε να το φάμε! Όπως και το πόσο θα φάμε...
    Οι "αμαρτίες" υπάρχουν παντού τριγύρω, όχι μόνο μέσα στο σπίτι. Οπότε χρειάζεται σταλήθεια αυτοπειθαρχία! Όποιος μπορεί, όποιος δε μπορεί....

    Πάντως εγώ συνήθως όταν πηγαίνω στους δικούς μου κι έχει όλα τα καλούδια το σπίτι για τον μικρό μου αδερφό, τις πρώτες μέρες αντιστέκομαι αλλά πόσο να αντέξω... Έχω και τη γιαγιά με τη μάνα μου "να σου φτιάξω αυτό που σαρέσει, να σου φτιάξω εκείνο που σαρέσει..."
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-03-11 23:11 #10
    Προεπιλογή
    Η πλάκα είναι ότι το στομάχι μου αντέχει πολλά και μετά από τρελές γουρουνιές, ναι μεν τα πληρώνει η τουαλέτα, αλλά όχι και τίποτα εξαιρετικό (μπας και μου γίνει μάθημα....:roll ).
    Ναι, θέλει αυτοπειθαρχεία και η μαγκιά είναι να τα χεις στο σπίτι και να τρως με μέτρο, γιατί αλλιώς χάνεις και την απόλαυση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-03-11 00:37 #11
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gianna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πλάκα είναι ότι το στομάχι μου αντέχει πολλά και μετά από τρελές γουρουνιές, ναι μεν τα πληρώνει η τουαλέτα, αλλά όχι και τίποτα εξαιρετικό (μπας και μου γίνει μάθημα....:roll ).


    Ναι, θέλει αυτοπειθαρχεία και η μαγκιά είναι να τα χεις στο σπίτι και να τρως με μέτρο, γιατί αλλιώς χάνεις και την απόλαυση.
    ...η μαγκιά είναι να μην το τρώς καθόλου!!!

    Άντε μια φορά το μήνα ή μια στις 15...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 03-03-11 00:39 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stella Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...η μαγκιά είναι να μην το τρώς καθόλου!!!
    η μαγκια ειναι να το τρως κ να μην επειρεαζει καθολου το σωμα σου προς το κακο
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-03-11 00:45 #13
    Το avatar του χρήστη Stella

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Mitilini
    Μηνύματα
    3.025
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    η μαγκια ειναι να το τρως κ να μην επειρεαζει καθολου το σωμα σου προς το κακο
    ...ε, καλά....αυτό για εμας τις γυναίνες είναι όνειρο απατηλό!!

    όλο και "κάπου" θα βρει και θα παει να κάτσει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-04-11 14:42 #14
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    εμενα η συμβουλη μου εδω θα ηταν να μην κανετε στερητικες διαιτες κ διατροφες να το πω ετσι....οχι μονοφαγια γιατι καποια στιγμη θα κξεσπασετε...
    το εχω παθει και εχω μαθει...
    σημασια εχει να το ευχαριστιεστε κιολας οχι απλα να τρωμε με γκρινια...
    καλο κολπακι ειναι να χρησιμοποιειτε πολλα μπαχαρικα για γευση που βοηθουν στον κορεσμο....και αν θελησετε γλυκο ΜΟΝΟ κατι απο τα χερακια σας η απλα λιγη (ενα μικρο κομματι μαυρη σοκολατα που κ που)...αυτα...!!!

    μεσα στο τοπικ της κασκανη καπου υπαρχει ενα ποστ που ειχε κανει η κωνσταντινα με ολεςςς τις τροφες που μπορουμε να τρωμε...ειναι πολλεςςςςς!!!!!
    δεν υπαρχει λογος να κανουμε υπερβολες....
    απλα τσεκαρετε τα ορια σας καποιες φορες κ πειτε οτι μεχρι εδω μπορω να κανω στερητικα...μετα ξεφευγω...
    και κατι αλλο...ολοι ξερουμε τις τροφες που μας εθιζουν σαν ατομα...ε αυτες μαχαιρι κομμενες...αλλιως δεν γινεται...!
    το σωμα οσο του δινεις τοσο πιο πολυ ζηταει....οποτε...ΜΗΝ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-01-12 07:58 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως γιατι δεν μενουμε μονες μας!!!!!Οι γιοι μου θελουν 2 κεικ την εβδομαδα και λιγα λεω...θελουν την μερεντα...θελουν γλυκο να υπαρχει στο σπιτι οποτε πρεπει να υπαρχει συμβιβασμος.Τωρα τελευταια ζητουν σοκολατοπιτα...προσπαθω να αντιστεκομαι αλλα ανθρωπος ειμαι.......
    τα ιδια τραβαω και εγω με τις κορες μου ...αλλα και με τον αντρα μου ...που τρωει τα παντα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία