Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 70 από 70
  1. 01-04-13 23:04 #61
    Προεπιλογή
    Καλησπερα ...εδω και εναμιση μηνα περιπου εκανα ασκηση για δικεφαλους με αλτηρες ενναλαξ (2 σετ/10 επαναληψεις με 13 κιλα ,και 2 σετ/10 επαναληψεις με 15 κιλα) ,ενοιωσα ενα τσιμπημα πισω στον αγκωνα στο οποιο δεν εδωσα και πολυ σημασια εκει ακριβως που κλεινει ο αγκωνας αλλα στην εξωτερικη μερια...μετα πολλα πολλα εφτασα στο σημειο με το που ακουμπαω το εξωτερικο κοκαλο του αγκωνα να γονατιζω απο το πονο στην κυριολεξια ,τελευταια μερα στην δουλεια(πριν την αδεια) το σημειο του αγκωνα εκαιγε και τα δαχτυλα μου ηταν παγωμενα...αυτο που εκανα ηταν να κανω δυο φυσιοθεραπειες μεσα στην βδομαδα που περασε σε χειροπρακτικο με μασαζ, ωστικα κυματα,βελονισμο και θεραπεια απο τον ιδιο τον χειροπρακτικο ...αν και χρειαστηκε 48 ωρες απο την τελευταια θεραπεια (29-3-2013) για να ξεμπλοκαρει το χερι απο τις ενοχλησεις και φυσικα απο τον πονο,σημερα ξεκινωντας παλι δουλεια και πηγενοντας προπονηση(κικ-μποξ) (χαλαρα) δεν ενοιωσα την ενοχληση και το πονο που αντιμετωπιζα πριν μια βδομαδα,μενει να κανω ακομα μια θεραπεια για το συγκεκριμενο τραυματισμο συμφωνα με τον φυσιοθεραπευτη,και ολα αυτα χωρις καμια φαρμακευτικη αγωγη ...περιμενω την τελευταια φυσιοθεραπεια και τις οδηγιες που θα μου δωσει......
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-04-13 23:39 #62
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου DORIAN CAP ,

    Να σημειώσω οτι ο πόνος στο εξωτερικό μέρος του αγκώνα κοντά στο ωλέκρανο έχει να κάνει συχνότερα με τραυματισμό απο ασκήσεις όπως πιέσεις στήθους και εκτάσεις τρικέφαλα.

    Ο φυσιοθεραπευτής σου τι σου είπε για το πρόβλημα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-04-13 18:50 #63
    Προεπιλογή
    Καλησπερα grtech ...Επικονδυλιτιδα ηταν αυτο που μου ειπε στην αρχη ...
    Τωρα αν ειναι απο ασκησεις στηθους η τρικεφαλων δεν μπορω να το ξερω ,απλα στα δικεφαλα και στην συγκεκριμενη ασκηση ενοιωσα το πρωτο τσιμπημα ...ειναι και η δουλεια μου τετοια που ισως επιβαρυνε περισσοτερο την κατασταση η ισως και να ηταν και η αρχη ...Ο φυσιοθεραπευτης δεν λεει και πολλα , προτεινε ξεκουραση αλλα λογω δουλειας ειναι λιγο αδυνατο αυτο ,το μονο που μπορω να κανω ειναι να μην το χρησιμοποιω στην ιδια ενταση με πριν οσο αφορα την ταχυτητα και τον τροπο που σηκωνω βαρη στην δουλεια ...
    Οσο αφορα τα βαρη και την προπονηση αποφασισα για τον επομενο μηνα να κατεβασω κιλα στις ασκησεις και να χαμηλωσω ενταση στο κικ-μποξ ...Η αληθεια ειναι οτι ολο αυτο το μηνα που ειχα το συγκεκριμενο προβλημα εκτος απο την δουλεια συνεχιζα να κανω το προγραμμα μου κανονικα χωρις να δινω σημασια στο πονο,μεγαλο λαθος μου ......παντως με την δευτερη φυσιοθεραπεια οπως ξαναεγραψα μετα απο 48 ωρες ξεμπλοκαρε το χερι με την τριτη και τελευταια απλα δεν ειχε τον αρχικο πονο ,ενα πιασιμο εχει μεινει και με την δουλεια λογικα θα με ταλαιπωρησει αλλα ο παγος ειναι η λυση για λιγο καιρο ....και φυσικα η ξεκουραση ...... ......
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-04-13 21:40 #64
    Προεπιλογή
    Καλησπερα!!! Εχω πονο στην περιοχη του καρπου στο αριστερο χερι το επαθα απο οτι συμπερανα απο την ασκηση με την τροχαλια που σηκωνεις βαρη!!!Οταν χαμηλωσα τα βαρη δν ποναγα τοσο σχεδον καθολου μολις το εβαζα πιο πολλα ποναγα ως που μετα απο δυο μερες συμπερανα οτι οταν κανω μια ασκηση που χρησιμοπει το καρπο ποναω λιγο εχω τενοντιτιδα ?? να μην κανω ασκησεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-04-13 21:46 #65

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Εγω θα προτεινα φίλε να αποφυγεις οπωσδηποτε τις ασκησεις που σε ενοχλουν και να κανεις μόνο αυτες που δε σε ενοχλούν μέχρι να σου περάσει. Βρες ποιες ειναι αυτες.
    Δοκιμασε να πάρεις και ενα οφφ 1 βδομάδα. δεν είναι τίποτα θα περάσει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-04-13 22:00 #66
    Προεπιλογή
    οτιδηποτε ασκηση να κανω δν ποναει εκτος απο αυτες που σηκωνω βαρη για δικεφαλους αρα αποφευγω αυτες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-04-13 22:03 #67

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Ναι φιλε μου αποφευγεις οπωσδηποτε αυτες που σε πονάει και κάνεις τις υπόλοιπες. Σύντομα θα σου περάσει
    εντελως
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-04-13 22:09 #68
    Προεπιλογή
    thanks φιλε μ ελπιζω να ειναι οντως ετσι !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-04-13 22:16 #69

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Κοιτα να δεις αμα δεις ότι δεν περνάει μη διστασεις να πάρεις και μια βδομάδα οφφ, καλο θα σου κάνει,
    δε θα σε βλάψει αλλά σε πρωτη φαση κανε αυτο που ειπα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-04-13 22:25 #70
    Προεπιλογή
    εγινε φιλαρακι κ παλι ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345