Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 12-05-09 03:52 #1
    Προεπιλογή Σίγουρα θα έχω λάθη !
    Καλησπέρα παιδια . Θα ηθελα αν ειναι ευκολο καποιες συμβουλες για να χασω λιγο περιτο λιπος.

    Προγραμα γυμναστικης : 5 φορες την εβδομαδα Στηθος-πλατη-ποδια-χερια-ωμους.
    Καθημερινα πριν τα βαρη 1-2 ωρες ping pong σαν αεροβια.
    Θερμιδες συντηρησης οπως τα υπολογισα με εναν μαθηματικο τυπο που βρηκα στο forum περιπου 3060.
    Υψος 1.89 κιλα 86.

    Προγραμμα διατροφης.

    πρωι: βρωμη με γαλα % + whey 1 scoop

    δεκατιανο : 2 φετες ψωμι για τοστ ολικης με γαλοπουλα + cotage + 2 αυγα.

    μεσιμερη: ( κατα της 5-6 και σινιθως 6 παω γυμναστηριο ) ρυζι/πατατα/καλαμποκι + κοτα/μοσχαρι/ψαρι + αγγουρι.

    απογευμα: ( μετα το γυμναστηριο) τονο + καλαμποκι + whey 1 scoop

    βραδυ : γιαουρτι + 1 φετα ολικης + λιγη γαλοπουλα

    Απο συμπλιρωματα παιρνω whey protein + fish oil + κατι χαπια εφεδρινης για λιποδιαλυση.


    Αυτο ειναι πανω κατω το προγραμμα μου σχεδον καθε μερα γιατι ειμαι και φοιτητης και δε μπορω τα πολλα πολλα μαγυρεματα !
    Ποια εναι η γνωμη σας ?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George22 : 12-05-09 στις 03:55
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-09 08:34 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    καλο ειναι, καποιες μικροαλλαγες χρειαζεται.

    αμεσως μετα το γυμναστηριο να εχεις whey+δεξτροζη και μετα απο μιση ωρα το γευμα που γραφεις, χωρις τη whey.

    στο τελευταιο γευμα βγαλε το ψωμι και γαλοπουλα και κανε 2 τα γιουρτια+λιγα αμυγδαλα

    το μοσχαρι οσο μπορεις λιγοτερο αφου πας για γραμμωση


    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-09 12:04 #3
    Προεπιλογή
    Ποσες θερμιδες βγαινουν αυτα?και ποση πρωτεινη,και τα 2 μου φαινοντε λιγο ελλιπη για 1.89 κ 86κιλα και απο λιπαρα εκτος απο τα αυγα δεν εχεις τπτ αλλο?Θελεις τουλαχιστον 50-60γρ. λιπαρα την ημερα για τη νορμαλ λειτουργια των ορμονων.Επισης σε καποια γευματα δε μας γραφεις ποσοτητες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sctp : 12-05-09 στις 13:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-09 14:38 #4
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Εμένα προσωπικά μου φαίνονται ελλειπή τα κιλά του για να σκέφτεται να χάσει λίπος ή να κάνει γράμμωση (αν αυτό στοχεύει).
    Βέβαια δεν ξέρουμε και πως είναι απο εμφάνιση κλπ, % λίπους...

    Αν μπορουσες να μας βάλεις περισσότερες πληροφορίες.

    Η συμβουλή που μπορω να δώσω εγω αρχικά είναι, να βάλεις περισσότερους μυες, για να μπορείς να καις το περιττό λίπος πιό εύκολα, και να φτιάξεις την αναλογία λίπους-μυών στο σώμα σου υπερ των μυών πρώτα.

    Επίσης, θεωρώ την αερόβια αμέσως πριν τα βάρη, κακή σκέψη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-05-09 02:50 #5
    Προεπιλογή
    και το cottage sto dekatiano αχρειαστο μου φαινετε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-05-09 03:13 #6
    Προεπιλογή
    Πρωτα απο ολα ευχαριστω για το ενδιαφερον .
    Τωρα αν υποθεσουμε πως το τελευταιο γευμα το κανουμε οπως λεει ο πατριωτης απο την Κατερινη ( 2 γιαουρτια και καμια 10-15 αμιγδαλα ) θα εχουμε απο γραμμαρια λιπους και θερμιδες τα παρακατω.


    περιπου 64 γραμαρια λιπους
    και περιπου 2420 θερμιδες

    πρωτεινη σε γραμαρια δε βρηκα καπου να λεει για να υπολογισω.
    Απο ποσοτητες που με ρωτισες φιλε sctp ρυζι και καλαμποκια και τετοια σε καθε γευμα τρωω 1 φλιτζανι. Κοτοπουλο κτλ 200 γραμαρια περιπου και τονο μια κονσερβα καθε φορα.

    Ωντος οι θερμιδες μου φαινονται πολυ λιγες. Να βαλω περισοτερη ποσοτητα στα γευματα μου η να βαλω και αλλο γευμα στο προγραμα ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-05-09 14:20 #7

    Εγγραφή
    12-03-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    222
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα απο ολα ευχαριστω για το ενδιαφερον .
    Τωρα αν υποθεσουμε πως το τελευταιο γευμα το κανουμε οπως λεει ο πατριωτης απο την Κατερινη ( 2 γιαουρτια και καμια 10-15 αμιγδαλα ) θα εχουμε απο γραμμαρια λιπους και θερμιδες τα παρακατω.


    περιπου 64 γραμαρια λιπους
    και περιπου 2420 θερμιδες

    πρωτεινη σε γραμαρια δε βρηκα καπου να λεει για να υπολογισω.
    Απο ποσοτητες που με ρωτισες φιλε sctp ρυζι και καλαμποκια και τετοια σε καθε γευμα τρωω 1 φλιτζανι. Κοτοπουλο κτλ 200 γραμαρια περιπου και τονο μια κονσερβα καθε φορα.

    Ωντος οι θερμιδες μου φαινονται πολυ λιγες. Να βαλω περισοτερη ποσοτητα στα γευματα μου η να βαλω και αλλο γευμα στο προγραμα ?
    λίγο χαζοερώτηση αυτή αλλά ας τη θέσω.. λένε πως η c μαζί με τροφή πλούσια σε σίδηρο βοηθάει στην καλύτερη απορρόφηση. Ποιού όμως του σιδήρου η της c?
    Απάντηση με παράθεση