: μικτή λαβή, αριστερό overhand grip δεξί underhand grip (k ανάποδα όπως βολεύεστε)

προσέξτε ότι παρόλο η ένταση είναι στο δεν παίρνει άλλο ότι η τεχνική παραμένει η κορυφαία που έχω δει (κ έχω δει πολύ πράμα) κ το κατέβασμα είναι ελεγχόμενο, δεν κοπανάει τα κιλά και δεν τραντάζεται, τα ακουμπάει κάτω απλά και τα σηκώνει αμέσως. και ότι η κίνηση είναι ολόκληρη, ξεκινάει από κάτω και την πάει μέχρι τέρμα. Στις άρσεις νεκρής μπάρας, η μπάρα κείτεται νεκρή στο πάτωμα δεν είναι υπερηψωμένη, αν δε μπορείτε βάλτε λιγότερα. Κάντε ρουμανικές κάντε ό,τι θέλετε, απλά μη λέτε ότι κάνετε deadliers, γιατί δεν κάνετε. ¨Οσοι μου πείτε ότι η Romanian είναι Deadlift, θα σας απαντήσω βάλτε τα κιλά που κάνετε στο πάτωμα κ αν τα σηκώσετε με σχεδόν τεντωμένα πόδια τότε να την λέτε Deadlift, αλλιώς γειά σας (δεν λέω ότι δεν είναι καλή άσκηση η κάτι τέτοιο, το αντίθετο φοβερή άσκηση είναι απλώς δεν είναι Deadlift, όπως δεν είναι Deadlift κ οι ραχιαίοι με κιλά στα χέρια, όπως δεν είναι κ οι καλημέρες)

http://www.youtube.com/watch?v=W1KD7cGRDDc


: Double Overhand Hook Grip (κλείνουν τα δύο μικρά δάκτυλα, κλέινει ο αντίχειρας και από πάνω κλείνουν δείκτης κ μεσος )

αν δεν σταμάταγε κάτω θα ήταν τέλεια αλλά είναι κ αυτό μια τεχνική

[YOUTUBE="nnrxn7C2YRE"]nnrxn7C2YRE[/YOUTUBE]

για τη Hook Grip

[YOUTUBE="UYzNkYDdJT8"]UYzNkYDdJT8[/YOUTUBE]


: sumo deadlift (τα πόδια είναι ανοιχτά, αλλά πάντα λυγισμένα, οι μύτες δείχνουν λίγο προς τα έξω, η λαβή double overhand ή κ hook grip)

[YOUTUBE="mo2jvGa8UYw"]mo2jvGa8UYw[/YOUTUBE]

προσέξτε εδώ ότι έρχεται αποφασισμένος και φορτωμένος, you have to lift with attitude, αλλά πάντα με σωστή τεχνική

[YOUTUBE="TnVDWv3gfcA"]TnVDWv3gfcA[/YOUTUBE]

: η μπάρα πίσω (πως τις λένε αυτές όποιος ξέρει να γράψει παρακαλώ να το διορθώσω)

[YOUTUBE="JcDPGd0eRYI&feature=related"]JcDPGd0eRYI&feature=related[/YOUTUBE]

: Πως να μην κάνετε, τα σχόλια δικά σας.

[YOUTUBE="6nGX_K_m2oE"]6nGX_K_m2oE[/YOUTUBE]


αν ξέρετε κι άλλα είδη κ θέλετε βάλτε να τα δούμε