Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 37
  1. 01-05-09 22:53 #1
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Exclamation το λογκ μου
    καταρχην ειμαι 1.73 60 περιποθ κιλα κ ειμαι στο προγραμμα π προτεινει ο brawny στο αρ8ρο τ στ 2ο επιπεδο μ το τρημερο σπλιτ μεχρι τωρα το εκανα ωσ εχει για περιπου 1 μηνα αλλα επειδη ωλεπς οτι πλεων ανναρωνω γρηγορωτερα σκεφτομαι ν πηγαινω γυμναστηριο 4 φορεσ την εωδομαδα κρατωντας το ιδιο σπλιτ


    για αναλυτικα το λογκ (κιλα βασικα γτ λιγω πολυ τα σετ επαναληψεις υπαρχουν κ στο αρ8ρο)επιστρφω αυριο απο προπονηση ποδιων...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-05-09 02:10 #2
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    καλή ιδέα, μόνο θα πρότεινα να το κάνεις κύκλο, δλδ την τέταρτη ημέρα να αρχίζεις από την πρώτη του προγράμματος. αν θες να πάρεις κιλα (φαντάζομαι ότι το θες) στο μεταπροπονητικό ρόφημα-γεύμα περισσότερους απλούς υδατάνθρακες.
    επίσης θα πρότεινα να μην πας τέταρη ημέρα, αλλά να ανεβάσεις λίγο την ένταση στις 3 αυτές ημέρες και να τρώς σιγά-σιγά λίγο λίγο μεγαλύτερες μερίδες.

    καλή αρχή και καλα muscle gains
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-05-09 02:11 #3
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Καλοριζικο το log σου .Καλη αρχη και στην σταδιοδρομια σου στον κοσμο του bodybuilding!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-05-09 08:08 #4
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Πάμε γερά
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-05-09 15:28 #5
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    καταρχην καλησπερα στο φορουμ

    τελικα σημερα αντι να κανω ποδια οπωσ ειχα γραψει αποφασισα να κανω ομουσ κ τρικεφαλο καθωσ τα ποδια δεν τραβουσαν

    leangains καλή ιδέα, μόνο θα πρότεινα να το κάνεις κύκλο, δλδ την τέταρτη ημέρα να αρχίζεις από την πρώτη του προγράμματος.

    και εγω ατσι ειπα να το κανω αλλα τα ποδια ειναι το μονο μεροσ του σωματος μου που αναρρωνει πιο αργα.ισωσ γιατι τα ''χτυπαω'' δυνατα......

    οποτε τωρα μαλλον θα συνεχισω τισ προπονησεισ οπωσ στο αρθρο του κ. Μιχαλη αλλα βγαζωντας απ΄ το στη8ος δελτοειδεισ κ τρικεφαλο και θα τα κανω το σαββατο
    γιατι σημερα μου αρεσε κ μου αρεσει γενικα να πηγαινω γυμναστηριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-05-09 16:00 #6
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    λοιπον σημερα εκανα

    1στρατιωτικες 4 σετ επαναληψεις 10,8,6.4/35,37,5,40οι 2 ηταν με κλεψιμο λυγισμα ποδια κ αργη αρνητικη,κ ξανα 40 κανονικα
    2πλαγιες εκτασεις4σετ 10,8,6,6/6+6,6+6,8+8,8+8(οι 2 οχι φουλ ρειντζ,
    3ορθια κωπηλατικη 3σετ 11,5,7\15+στραβομπαρα,20+στραβομπαρα,17,5+στραβομπαρα

    τρικεφαλος γαλλικες 3 σετ σε σχοινι ορ8ιος 11,8,6/25,25,30χγ
    κ 2 σετ κοιλιακους με βαρος δεν θυμαμαι επαναληψεις με 5 χγ


    αυτα για σημερα......

    ευχαριστω για τισ ευχε και καλο σαββατοκυριακο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-05-09 16:50 #7
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Μπράβο αγορίνα μου! καλά το σκέφτηκες.

    μια παρατήρηση αν θες επειδή σωστά δουλέυεις ώμους με τρι και επειδή στις πιέσεις ώμων τα τρι εκτελούν έργο, σωστά κάνει την απομόνωσης (γαλλικές σκηνή)

    θα μπορούσες να βάλεις και δίζυγο ή πιέσεις μπάρας κλειστή λαβή.

    γενικά τρι προτίμησε αυτές τις δύο που είναι compound, σύνθετες, κάμπτονται περισσότερες από μια αρθρώσεις.

    και δι έλξεις τροχαλία κλειστά ανάποδη λαβή ( όπως στα δικέφαλα με μπάρα δλδ οι παλάμες να βλέπουν προς εσένα) ή (άν μπορείς) μονόζυγο με την ίδια κλειστή ανάποδη λαβή.

    σωστά το κάνεις έτσι όπως το κάνεις, τροφή για σκέψη σου δίνω.

    αν τα ξέρεις ό,τι γράφω, να το διαγράψω να μη σου πίανω χώρο.

    βάλε και τη διατροφή που ακολουθείς εδώ να είσαι τα πάντα όλα, που λέει και ο τιτανοτεράστιος στο youtube.

    έλα πάμε πάμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-05-09 18:02 #8
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες σου και σε καμια περιπτωση μη διαγραψεις μνμα σου...ουτε εσυ ουτε κανενας
    τωρα για πιεσεις με κλειστη λαβη και βυθισεις σε διζυγο δεν εκανα λογω στηθους απο τεταρτη για να το αφησω να ανναρωσει...και για βυθισεις προτιμω σε παραλληλους παγκους αντι για διζυγο.......
    τωρα αυτο για το δικεφαλο με κλειστη αναποδη λαβη ελξεις δεν το ειχα σκεφτει και φενεται πολυ καλο σκεπτικο,οποτε το εφαρμοζουμε απο δευτερα....

    και παλι thanks
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-05-09 18:07 #9
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    να και η διατροφη μου
    διατροφη ογκου-by destroyerody
    η διατροφη που ακολουθω ειναι για ογκο πανω κατω στισ 2.500 θερμιδες
    7.35- 60γρ κουαερ 1 δοση γουεη 1 fish oil

    11.00- τοστ με 5 φετεσ γαλοπουλα κ 1 κασερι τρικαλινο 10% κ 1κουταλακι ταχινι

    2.30λαδερο με 1 κονσερβα τονο η 200γρ πσαρι με μια κουπα βρασμενο ριζι η κοκκινο
    κρεασ 150-200γρ κ μια φετα πσωμι η οσπρια με μια κονσερβα τονο κ παντα σαλατα

    απογευμα-προπροπονητικο γουεη κ γαλα κ φρουτο

    μεταπροπονητικο 1 δοση γουεη σε νερο με 2 κουταλιες γεματες σουπασ γλυκοζη
    βραδυνο κοτα 200γρ με σαλατα και 1 κουταλια ελαιολαδο η τονοσαλατα η ομελετα με 6 μετρια ασπραδια κ 2-3 κροκους κ 2 φετεσ πσομι οταν εχω παει προπονηση

    πριν τον υπνο 1 γιαουρτι τοταλ 2% με 3 κουταλακια ταχινι κ μια χουφτα καρυδια η αμυγδαλα κ 1 φισ οιλ



    ολες οι υποδειξεις καλοδεχουμενες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη destroyerody94 : 02-05-09 στις 18:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-05-09 20:25 #10
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    ^^ καλη είναι θέλει λίγο γυαλισμα. τώρα αν θα θυμίζει τίποτα στο τέλος δεν παίρνω και όρκο, θα τη γυαλίσουμε με τροχό

    προτάσεις: με θρησκευτική ευλάβεια και σαν να πρόκειται να σε εξετάσει η sexy δασκάλα με το πρόστυχα αυστηρό υφάκι διαβάζεις αυτό

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3732

    προσέχωντας τι είπε ο δάσκαλος BRaWNy (αυτός δεν έχει υφάκι, αυτός είναι δάσκαλος που στο δίνει από παντού) και πως διαμορφώθηκε το πλάνο του "αλτηράκια". Θα έκανα την κακία να σου πω να τον ρωτήσεις να σου πει προτάσεις, να δούμε τι έμαθε, αλλά τα αποτελέσματα μπορεί να είναι hopeless case (αλτηράκια σε πειράζω sugar, συνέχισε δυνατά).

    μερικές δικές μου παρατηρήσεις αν δε σε πειράζει. στο πρωινό μετακίνησε τη whey ή μάλλον βάλε 3 διαφορετικά πρωινά:

    Α: πιτάκι βρώμης:

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=693

    Β) Πρωινό by Coleman (γεια σου τεραβίγια!) στο τέλος του πιτάκι βρώμης έχω ποστάρει βιντεάκι να δεις πως γίνεται το σκηνικό

    Γ) Πρωινό εν τροχάδι: Μπλέντερ (βαρύ, δυνατό μπλέντερ του λίτρου, να αγοράσεις αν δεν έχεις (να φανταστείς εγώ έχω αυτό που αγόρασε η μαμα μου όταν γεννήθηκα για να μου αλέθει κρέας (30 χρόνια σχεδόν πριν), πέτρες να του βάλεις νερό τις κάνει) φτηνούλι είναι και πολύτιμο.

    ρίχνεις στο μπλέντερ τη βρώμη, την πρωτείνη, νερό, μέλι, μπανάνα και 1-2 φράουλες. Γίνεται μια ωραία αραιή κρεμούλα που πίνεται γρήγορα και ευχάριστα.

    οι φέτες γαλοπούλα είναι αλλαντικά εε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leangains Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη! επειδή το βλέπω σε αρκετές διατροφές, τι ζόρι τραβάτε με τα αλλαντικά???? γιατί καταναλώνετε τέτοια αμφιβόλου ποιότητας κρέατα? άντε σιγά-σιγά να αρχίσουμε να τρώμε γύρο απο σουβλατζίδικα.

    γιατί δεν κάνετε το εξής απλό, παίρνουμε κοτόπουλο-γαλοπούλα απτον κρεoπώλη, το βράζουμε, το μαδάμε και φτιάχνουμε τα σαντουιτσάκια μας.
    Στο προ προπονητικό βγάλε το γάλα, αν θες. και φάε φρούτα πολλά, (1 πορτοκάλι, 1-2 ακτινίδια, 1 μπανάνα, φράουλες) μετά από μία, μια και μισή ώρα μπορείς να πας για προπόμηση.

    στο μεταπροπονητικό ακολουθείς αυτό που προτείνει ο αφέντης στο άρθρο "μεταπροπονητική διατροφή" http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=74
    μέτρα τη γλυκόζη στο σκουπ της πρωτείνης στο περίπου (το + δε σε πειράζει, το - σε πειράζει) (οι κουταλιες της σούπας πόσο είναι, μπορεί να είναι και λίγο ίσως και όχι)

    στο μεταπροπονητικό στέρεο γεύμα πατάτες απαραιτήτως (όχι τηγανιτές, Billy ακούς ) βραστές, ψητές.

    και 1 κεσεδάκι cottage cheese το βράδυ.

    τις ημέρες προπόνησης περισσότερο υδατάνθρακα, τις ημέρες ξεκούρασης περισσότερο καλό λίπος (κατεβάζεις τον υδατάνθρακα)

    και πρέπει να ανεβάσεις τα λιπαρά κατά πολύ, αλλά αυτό θα το δείς σύμφωνα με τι θα επιλέξεις από τις προτάσεις του BRaWNy.

    Αυτά για την ώρα. καλή διασκέδαση! και μη μου αγχώνεσαι! σιγά σιγά
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 03-05-09 17:03 #11
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leangains Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^ καλη είναι θέλει λίγο γυαλισμα. τώρα αν θα θυμίζει τίποτα στο τέλος δεν παίρνω και όρκο, θα τη γυαλίσουμε με τροχό

    προτάσεις: με θρησκευτική ευλάβεια και σαν να πρόκειται να σε εξετάσει η sexy δασκάλα με το πρόστυχα αυστηρό υφάκι διαβάζεις αυτό

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3732

    προσέχωντας τι είπε ο δάσκαλος BRaWNy (αυτός δεν έχει υφάκι, αυτός είναι δάσκαλος που στο δίνει από παντού) και πως διαμορφώθηκε το πλάνο του "αλτηράκια". Θα έκανα την κακία να σου πω να τον ρωτήσεις να σου πει προτάσεις, να δούμε τι έμαθε, αλλά τα αποτελέσματα μπορεί να είναι hopeless case (αλτηράκια σε πειράζω sugar, συνέχισε δυνατά).

    μερικές δικές μου παρατηρήσεις αν δε σε πειράζει. στο πρωινό μετακίνησε τη whey ή μάλλον βάλε 3 διαφορετικά πρωινά:

    Α: πιτάκι βρώμης:

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=693

    Β) Πρωινό by Coleman (γεια σου τεραβίγια!) στο τέλος του πιτάκι βρώμης έχω ποστάρει βιντεάκι να δεις πως γίνεται το σκηνικό

    Γ) Πρωινό εν τροχάδι: Μπλέντερ (βαρύ, δυνατό μπλέντερ του λίτρου, να αγοράσεις αν δεν έχεις (να φανταστείς εγώ έχω αυτό που αγόρασε η μαμα μου όταν γεννήθηκα για να μου αλέθει κρέας (30 χρόνια σχεδόν πριν), πέτρες να του βάλεις νερό τις κάνει) φτηνούλι είναι και πολύτιμο.

    ρίχνεις στο μπλέντερ τη βρώμη, την πρωτείνη, νερό, μέλι, μπανάνα και 1-2 φράουλες. Γίνεται μια ωραία αραιή κρεμούλα που πίνεται γρήγορα και ευχάριστα.

    οι φέτες γαλοπούλα είναι αλλαντικά εε?



    Στο προ προπονητικό βγάλε το γάλα, αν θες. και φάε φρούτα πολλά, (1 πορτοκάλι, 1-2 ακτινίδια, 1 μπανάνα, φράουλες) μετά από μία, μια και μισή ώρα μπορείς να πας για προπόμηση.

    στο μεταπροπονητικό ακολουθείς αυτό που προτείνει ο αφέντης στο άρθρο "μεταπροπονητική διατροφή" http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=74
    μέτρα τη γλυκόζη στο σκουπ της πρωτείνης στο περίπου (το + δε σε πειράζει, το - σε πειράζει) (οι κουταλιες της σούπας πόσο είναι, μπορεί να είναι και λίγο ίσως και όχι)

    στο μεταπροπονητικό στέρεο γεύμα πατάτες απαραιτήτως (όχι τηγανιτές, Billy ακούς ) βραστές, ψητές.

    και 1 κεσεδάκι cottage cheese το βράδυ.

    τις ημέρες προπόνησης περισσότερο υδατάνθρακα, τις ημέρες ξεκούρασης περισσότερο καλό λίπος (κατεβάζεις τον υδατάνθρακα)

    και πρέπει να ανεβάσεις τα λιπαρά κατά πολύ, αλλά αυτό θα το δείς σύμφωνα με τι θα επιλέξεις από τις προτάσεις του BRaWNy.

    Αυτά για την ώρα. καλή διασκέδαση! και μη μου αγχώνεσαι! σιγά σιγά
    thanks
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-05-09 13:22 #12
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    με γεια το log φιλε μου καλη αρχη και καλη δυναμη στο στοχο που εχεις βαλει
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-05-09 20:29 #13
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    λοιπον,σημερα ποδια......και ωραια προπονηση
    1σκουωτ 4σετ,επαναληψεις\κιλα
    12-37.5,10-37,5 και 2 αρνητικες,8-47,5 και 2 αρνητικες,6-50 και 2 αρνητικες
    2προβολες 2σετ
    7(ανα πλευρα)-35,6-35+1 μετα απο3-4 ανασες
    πρεσσα 2 σετ
    11-55,8-65
    3καμψεις μηριεων4 σετ
    4-40,4-40,10-35,8-35
    4υπερεκτασεις 2σετ
    20-5,14-5
    αυτα για σημερα

    και 1 φωτογραφιa το πρωι κρυος (χαλια μου φαινεται)
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-05-09 20:30 #14
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο peris Εμφάνιση μηνυμάτων
    με γεια το log φιλε μου καλη αρχη και καλη δυναμη στο στοχο που εχεις βαλει
    ευχαριστω πολυ,το ιδιο και σε εσενα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-05-09 19:37 #15
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    στηθος σημερα,,,,,,,,,ανεβηκα
    -πιεσεις οριζοντιο 4 σετ 4+4 αρνητικες\50 κιλα,3+1 με βοηθεια\50 κιλα,6\47,5κιλα,4\47,5 κιλα

    -βυθισεις 2 σετ 3+6αρνητικες\σωμα,1+7αρνητικες\σωμα

    -πιεσεις επικλινη με αλτηρες 2 σετ 12\12+12,7\14+14

    αυτα για σημερα και μαλλον θα αυκσησω τις θερμιδες που περνω κατα 200 ακομα

    καλο βραδυ και καλες προπονησεις σε ολους
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία