Θέμα: Krill Oil

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 17-04-09 00:11 #1
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή Krill Oil
    Έχεις κάποιος δοκιμάσει κάποιο συμπλήρωμα krill oil??

    Το συμπλήρωμα που δοκιμάσατε είχε after taste??? πόσο καιρό χρησιμοποιήσατε το συγκεκριμένο συμπλήρωμα, παρατηρήσεις που έχετε κι εαν θέλετε αναφέρετε και δοσολογία που χρησιμοποιήσατε.

    Τνχ!!


    Κάποια άρθρα σχετικά εάν δεν έχετε ακούσει-διαβάσει τίποτα μέχρι τώρα:

    http://www.fourhourworkweek.com/blog...than-fish-oil/

    http://www.proteinpower.com/drmike/u...why-krill-oil/
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-04-09 00:44 #2
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Tι το θελεις για να σου φευγουν τα DOMS αφου παιξεις γκολφ?


    Οχι δεν εχω παρει αλλα σαν διαφημηση της muscletech μου ακουγετε

    (Oxygen radical absorptance capacity) values it was found to be 48 times more potent than fish oil.

    μηπως λεει την μηση αληθεια?

    απο διαφημιστικο την naturs way
    naturally occurring synergistic profile of Vitamin A, Vitamin E, astaxanthin and marine flavonoids give it up to 48x more antioxidant activity than fish oil.

    Οπως και να εχει δεν δηκαιολογει σε καμια περιπτωση την τιμη του που ειναι 20 δολαρια 60 χαπια χ 500μγ το ενα

    daily dose of 300 mg significantly inhibits inflammation and reduces arthritic symptoms within a short treatment period of 7 and 14 days.
    Αν και σε τετοιες δοσεις συμφερει ΚΑΠΩΣ(αν πειανει) αν και δεν εγηνε συγκρηση fish oil με αυτο για να δουμε ποσο inflammation μειωνει και το ψαρολαδο


    Δεν βρηκες χαπια Enteric Coated?

    Tι να σου πω δοκημασε και πες μας αποτελεσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-04-09 20:20 #3
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι το θελεις για να σου φευγουν τα DOMS αφου παιξεις γκολφ?


    Οχι δεν εχω παρει αλλα σαν διαφημηση της muscletech μου ακουγετε

    (Oxygen radical absorptance capacity) values it was found to be 48 times more potent than fish oil.

    μηπως λεει την μηση αληθεια?

    απο διαφημιστικο την naturs way
    naturally occurring synergistic profile of Vitamin A, Vitamin E, astaxanthin and marine flavonoids give it up to 48x more antioxidant activity than fish oil.

    Οπως και να εχει δεν δηκαιολογει σε καμια περιπτωση την τιμη του που ειναι 20 δολαρια 60 χαπια χ 500μγ το ενα


    Αν και σε τετοιες δοσεις συμφερει ΚΑΠΩΣ(αν πειανει) αν και δεν εγηνε συγκρηση fish oil με αυτο για να δουμε ποσο inflammation μειωνει και το ψαρολαδο


    Δεν βρηκες χαπια Enteric Coated?

    Tι να σου πω δοκημασε και πες μας αποτελεσματα
    In RUHL i trust
    Και εγώ muscletech σκέφτηκα μόλις διάβασα αυτό με το ποσοστό

    Rουλη έρευνα συγκριτικά για inflammation(δεν τις έχω διαβάσει ακόμα, με επιφύλαξη στις παραθέτω): http://www.proteinpower.com/drmike/u...-inflammation/

    http://www.krill-oil-benefits.com/krill-oil-joints.php (συγκρίνει fish oil -krill oil)
    http://naturalmedicine.suite101.com/..._than_fish_oil (ομοίως)

    http://www.teamnutrition.co.uk/how-krill-oil-works.php

    k αυτή για τριγλυκερίδια: http://findarticles.com/p/articles/m...g=content;col1

    Αυτό που με ψήνει μαζί τους είναι ο τρόπος που είναι δομημένα τα EPA DHA σε σχέση με τα fish oil:

    Krill oil, like fish oil, contains both of the omega-3 fats eicosapentanoic acid (EPA) and docosahexanoic acid (DHA), but hooked together in a different form. In fish oil these omega-3 fatty acids are found in the triglyceride form whereas in krill oil they are hooked up in a double chain phospholipid structure. (The fats in our own cell walls are in the phospholipid form.) Attached to the EPA leg of the phospholipid is a molecule of astaxanthin, an extremely potent anti-oxidant. The phospholipid structure of the EPA and DHA in krill oil makes them much more absorbable and allows for a much easier entrance into the mitochondria and the cellular nucleus. In addition to EPA and DHA krill oil contains a complex phospholipid profile including phosphatidylcholine, a potent source of reductive-stress-reducing choline, which also acts as a natural emulsifier.

    Τελικά τα «γαριδοέλαια» δεν παρουσιάζουν after taste: One of the many virtues of krill oil is that it doesn’t have the problem of fishy reflux/burping/aftertaste.

    Η εταιρία που έχει την πατέντα είναι η Neptune Technologies και αυτή δίνει την πρώτη ύλη σε όσες εταιρίες συμπληρωμάτων έχουν krill oil caps.

    Σύσταση ανά/καπ των 500mg
    Ingredients: Each capsule contains: 100% Pure Neptune Krill Oil (NKO) yielding: Vitamin A 50 IU, Vitamin E 0.25 UI, Omega 3 Fatty Acids 150 mg (EPA 75 mg, DHA 45 mg), Omega 6 Fatty Acids 10 mg, Omega 9 Fatty Acids 42.5 mg, Phospholipids 200 mg, Astaxanthin 0.75 mg
    Other ingredients: Gelatin (capsule), water.
    Όπως παρατηρείτε ανά 1000 mg λιγότερη περιεκτικότητα από τα fish oil caps se DHA EPA. Αλλά όπως γράφει παραπάνω η δομή είναι διαφορετική και έχουν καλύτερη απορρόφηση.

    Το μόνο τους μειονέκτημα είναι ότι είναι πιο ακριβά από τα ιχθυέλαια, όπως τονίζει και ο RUHL. Ωστόσο αυτή η διαφορά στην τιμή μπορεί να αντισταθμιστεί από την καλύτερη απορρόφηση κι έτσι χρειάζεσαι λιγότερη ποσότητα.

    Το αποφάσισα θα κάνω πείραμα....
    Για την ώρα παίρνω 3 fish oil caps στο πρωινό και 5 flax oil caps στο τελευταίο γεύμα (+1tbsp ελαιόλαδο). Θα παίρνω 2 fish oil caps k 1 krill oil cap στο πρωινό και το ίδιο στο τελευταίο γεύμα (+1tbsp ελαιόλαδο).

    Για το λινέλαιο ισχύει το εξής: The fatty acids you need are the EPA and the DHA, neither of which the flax contains; your body has to convert the particular type of omega-3 contained in flax oil into fats.

    Τα ΑLA πρέπει να διασπαστούν σε DΗΑ κ EPA. Αυτό για όσους θα πουν ότι το flax oil περιέχει μεγαλύτερη ποσότητα Ω3.

    Άλλο να παίρνεις 70γρ πρωτείνη από γάλα, άλλο 70γρ από πρωτείνη (whey concentrate-calsium caseinate) k άλλο70γρ από πρωτείνη (whey isolate-micellar casein).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-04-09 20:40 #4
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βρηκες χαπια Enteric Coated?
    [/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]
    Enteric Coated Omega-3 Fish Oils της ολυμπίας λες ε?
    Να σου πω έχω κ από αυτά, παίρνω κ Dynapen3, τα έγραψε ο οφθαλμίατρος στον πατέρα για να σταματήσει την εξέλιξη του καταράκτη. Πήγα κ εγώ στον παθολόγο και μου έγραψε 6 κουτια (2+2+2 για 3 μήνες)
    200caps to κουτί 6 ευρο μετά τη συνταγογράφηση, χωρίς η τιμή είναι 24Ε ( 1000mg/cap: 170 mg EPA, 115 DHA)

    Τα fish oil caps δεν τα σταματάω, ta flax θα αντικαταστήσω με krill.

    Ti λές?? Πώς σου φαίνται η ιδέα???
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-04-09 22:25 #5
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Τα fish oil caps δεν τα σταματάω, ta flax θα αντικαταστήσω με krill.

    Ti λές?? Πώς σου φαίνται η ιδέα???
    Oχι και περνεις πολυ λιγα flax αν υποθεσω οτι ειναι 1 γραμ το ενα 5 γραμ τι να σου κανουν αληθεια? θα μπορεσεις να φτιαξεις την αναλογια ωμεγα 3 με τα 6?

    Εγω τωρα εχω περιπου 30 γραμ λιναροσπορο καφε(περισσοτερα ωμεγα-3) και καμια 7 γραμ flax λαδι
    Και εχω περισσοτερα ωμεγα 3 στην διατροφη μου παρα ωμεγα 6
    Αλλες εποχες επερνα και παραπανω ^^

    Αστα χαπια κοστηζουν και δεν λενε αγωρασε λιναροσπορακι ειναι ποιο αναβολικο απ οσα διαβασα

    έρευνα συγκριτικά για inflammation(δεν τις έχω διαβάσει ακόμα, με επιφύλαξη στις παραθέτω)
    Λιγο που το ειδα την μονη ερευνα που πηραζουν στα λινκς ειναι το λαδι απο γαριδες vs placebo για το vs ψαρολαδο "απλος τα λεει"
    Ασε που μερικα ειναι διαφημηστικα αφου το "νικο" πως το λενε το πουλαει η αλλη εταιρια απο πανω με ιδιο ονομα επηφηλαξη 2πλη

    Ωστοσω ειναι πολυ υποσχομενο τα 300μγ στην ερευνα στις 14 μερες φτανει εκει που πρεπει τωρα αν θα δεις αποτελεσματα σε αληθηνο κοσμο στην αποκτηση μαζας κρατα καμια πισηνη γιατι ποικηλουν αυτα αλλα συμφωνουν σε ενα πραγμα οταν περνεις πολυ anti inflamation κοβοντε τα κερδη αρα με ποιο μικρες ποσοτητες δουλευεις καπου ειχα βαλει ενα λινκ νομιζω στο 1 γραμ ηταν το οριο epa/dha την ημερα για το ψαρολαδο(ειχε καποια ερευνα)

    Ωστόσο αυτή η διαφορά στην τιμή μπορεί να αντισταθμιστεί από την καλύτερη απορρόφηση κι έτσι χρειάζεσαι λιγότερη ποσότητα.
    Ιστοριες για αρκουδες παλι ακριβω ειναι και δεν λεει οτι αποροφατε το 100%
    νομιζω 6 η και 3 γραμ fish oil> απο 500μγ kril oil
    Και στα χρηματα $$

    Αυτό που με ψήνει μαζί τους είναι ο τρόπος που είναι δομημένα τα EPA DHA σε σχέση με τα fish oil:
    Ναι δεν χρειαζετε ομως να ξοδευτουμε τοσο υπαρχουν και τα
    NOW® Super EPA
    Omega-3 fatty acids (1,200 mg) 1.2 g
    Eicosapentaenoic acid (EPA) 720 mg
    Docosahexaenoic (DHA) 480 mg
    η αν θες DHA παραπανω τα DHA-250
    Fish Oil Concentrate 1.25 g
    Omega-3 Fatty Acids 800 mg
    Docosahexaenoic Acid (DHA) 500 mg
    Eicosapentaenoic Acid (EPA) 200 mg
    Δεν θυμαμε πολυ καλα αλλα νομιζω ο τεζας τα pha-250 πηρε καπου ειχαμε δει οτι ειναι καλυτερο να τα εχεις ποιο ψηλα απο τα epa

    Μην ξοδευεσε για τετοιους λογους βρες αλλη δικαιολογια τουλαχηστον

    Για το λινέλαιο ισχύει το εξής: The fatty acids you need are the EPA and the DHA, neither of which the flax contains; your body has to convert the particular type of omega-3 contained in flax oil into fats.
    Ναι ειναι γνωστο αυτο οτι κανει πολυ μεγαλο κυκλο καπου εχω μια ωραια φωτο αυτου του κυκλου αλλα δεν το πηνω για τα epa/dha αλλα για τα ωμεγα-3 και το ala που εχει μεσα
    Enteric Coated Omega-3 Fish Oils της ολυμπίας λες ε?
    Αυτο ειναι απλος συσκευασια χοντρη καψουλα και διαλυετε μεσα μεσα στο στομαχι και δεν εχεις αφτερ ταστε ακομα και απο ψαρολαδω ειχα παρει παλι της optimum και δεν ηξερα τι θα πει after taste

    Τελος παντων αν εχεις χρημα κρατα ολα τα αλλα ιδια η αυξησε το ψαρολαδο στα 5γραμ βαλτο καπου 2 γευματα πριν την προπονηση οχι στο πρωινο(for pump)
    Και βαλε και το κριλλ κανονικα 500 μγ "παραχωραει πιστευω" σιγα την ποσοτητα η εκτος για αντικατασταση ενοουσες 5 γραμ κριλλ οιλ δεν νομιζω να σε συμφερει

    Εγω το βλεπω ετσι αφου δουλευει στα 300 και τα χαπια ειναι 500αρια γιατι να παρεις χ 3 η χ 6 ποσοτητα? δεν λεει ακομα και την χαζη υποθεση οτι θα σου κανει ζημια το too much anti inflamation

    Απλος παρτα μην βγαζεις τιποτα



    Άλλο να παίρνεις 70γρ πρωτείνη από γάλα, άλλο 70γρ από πρωτείνη (whey concentrate-calsium caseinate) k άλλο70γρ από πρωτείνη (whey isolate-micellar casein).
    Ναι μπορει να ειναι "αλλο" αλλα κατα ποσο αυτο το αλλο εχει αποτελεσματα στον πραγματικο κοσμο και σε τι περιοδο(γραμμωση -ογκος)
    Ειδικα για το τελευταιο δεν αξηζει τα λεφτα του τι τα πηνω τι δεν τα πηνω τα ιδια ειναι(nutri 90+ παλι καλα φτηνη εταιρια) αν και στις ερευνες κατι παει να δηξει αλλα ματαια ειδικα στον ογκο που εισαι φουλαρισμενος απο φαγητο δεν θα δεις τιποτα
    Τωρα το 1ο απο τα αλλα 2 ναι οντως εχει διαφορα επειδη αυξανει την igf-1
    ποιος ηταν ο αλητης που ελεγε μην πηνετε γαλα
    http://www.musculardevelopment.com/c.../view/1473/51/
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-04-09 22:59 #6
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Tnx Ruhl!!!!

    Θα τα πάρω και δε θα βγάλω τίποτα όπως το λές θα πάρω κ λιναροσποράκι.

    Τις κουταλιές δεν τις έγραψα (έχω και tbsps flax oil και ελαιόλαδο οι ποσότητες κειμένονται με την ποσότητα υδατάνθρακα ημέρες ξεκούρασης-προπόνησης, εάν έχω ψητό σολομό για γεύμα) για πρωινό και βραδινό έχω τις caps (+ελαιόλαδο το βράδυ).

    Τα fish oil του teza το συζητήσαμε και μου ρθαν πριν καμιά βδομάδα. (τνχ teza!)

    Nutri nutri τα σπάει η nutri!! Έχω φτιάξει σπιτάκι με τα κουβαδάκια της.
    καλά το μάντεψες.

    Τνχ Ruhl!! Καλό πάσχα! και να φάει και κανείς άλλος απτο μοσχαράκι που θα σουβλίσεις εεε!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leangains : 18-04-09 στις 08:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-04-09 08:48 #7
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα το 1ο απο τα αλλα 2 ναι οντως εχει διαφορα επειδη αυξανει την igf-1
    ποιος ηταν ο αλητης που ελεγε μην πηνετε γαλα
    http://www.musculardevelopment.com/c.../view/1473/51/
    Μην πίνετε γάλα καταστρέφεται στην επεξεργασία, έχει λακτόζη και παχαίνει, κτλ


    Ένα έχω να πω «Κοίτα το άτιμο το γαλατάκι ».

    Επίσης άλλος ένας μύθος πάει εκεί που του αξίζει.

    It has long been thought that many of the hormones and growth factors in milk are destroyed by the pasteurization process of milk and that the little bioactive hormones that are still present are destroyed by liver metabolism. Some researchers speculate that some of those growth factors may indeed be surviving the digestive process and increasing circulating IGF-1 levels

    Ρε το άτιμο το γαλατάκι. Αυτό ούτε να το φανταστώ:

    Even more interesting is that a head-to-head study comparing milk to meat as a protein source has shown that milk increases IGF-1 more profoundly than meat proteins.

    Ποιος ήρθε??? Πάρε να χεις!!! Πάρε να χεις να πορεύεσαι εν αγνοία!!!


    Ruhli πόσο γαλατάκι ήπιες σήμερα ??? Γαλατάκι με flax oil, mmm Growthlicious!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-09 09:43 #8
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Η αυξηση στην IGF-1 δεν είναι τόσο μεγάλη για να υπερναπληρώνει τα "κακά" του γάλακτος, έπειτα υπάρχουν κι άλλο τρόποι και πιό αποτελεσματικοί για να αυξάνεται.
    Εγω προσωπικά παραμένω κατα του γάλακτος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-09 13:06 #9
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αυξηση στην IGF-1 δεν είναι τόσο μεγάλη για να υπερναπληρώνει τα "κακά" του γάλακτος, έπειτα υπάρχουν κι άλλο τρόποι και πιό αποτελεσματικοί για να αυξάνεται.
    Εγω προσωπικά παραμένω κατα του γάλακτος.
    Μην μασας μπραουνι λιγη igf απο εδω λιγη απο εκει λιγο απο προπονηση λιγο απο φαι και μετραμε μετα τα συνολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-04-09 14:51 #10
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην μασας μπραουνι λιγη igf απο εδω λιγη απο εκει λιγο απο προπονηση λιγο απο φαι και μετραμε μετα τα συνολα
    Όχι, για μενα δεν πάει έτσι.
    Αν είναι να παρω λίγη απο κάπου, αλλά μαζί της και πολλά αρνητικά, τι να το κάνω?

    Σαν να είσαι 30αρης με στόχο να αποκτησεις λεφτά και παντρεύεσαι μια γριά 80 χρόνων που έχει λεφτά, αλλά θα πρέπει να κοιμάσε μαζί της, να της κάνεις έρωτα, να την ξεσκατώνεις, να την φιλάς με γλώσσα...κλπ κλπ.
    Η θα ψάξεις μια νεότερη με λεφτά, ή θα ψάξεις άλλο τρόπο για να αποκτήσεις λεφτά.
    Φαντάζομαι με πιάνεις τι εννοώ, αν και δεν ταιριάζει και πολύ.

    Οπότε, αν είσαι απο αυτούς που δεν έχουν πρόβλημα με τα παραπάνω, πιες το γάλα σου.
    Εγω έχω πρόβλημα, για αυτό και δεν πίνω.
    Εξάλλου, κανείς δεν πίεσε κανέναν να πιεί ή να μην πιεί, απλά είπα πως "κατευθύνομαι" εγω (δηλαδή την άποψή μου) και για ποιούς λόγους, απο κει και πέρα ο καθένας όπως νομίζει κάνει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-04-09 15:15 #11
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Όχι, για μενα δεν πάει έτσι.
    Αν είναι να παρω λίγη απο κάπου, αλλά μαζί της και πολλά αρνητικά, τι να το κάνω?
    Για ξαναπες λιγο τα αρνητικα τις καποια κατακρατηση υγρων? αν θυμαμε καλα λογω λακτοζης?αν και υπαρχουν γαλατα με περιορησμενη κατα πολυ λακτοζη
    Τι αλλα ειχε?

    Α και η κρεατινη αυξανει igf-1 μηπως τελικα να την βαλεις ?να μαζεψεις και αυτο το + αλλα κατακρατα υγρα σε καποιους η μονο αν το θεωρησουμε αρνητικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-09 18:10 #12
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Άλεξ +1000 αναβολικό γάλα και γιαούρτι, κάτι ήξερε ο άρνολτ που καταβρόχθηζε τα γαλακτοκομικά με την κουτάλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-04-09 20:37 #13
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ξαναπες λιγο τα αρνητικα τις καποια κατακρατηση υγρων? αν θυμαμε καλα λογω λακτοζης?αν και υπαρχουν γαλατα με περιορησμενη κατα πολυ λακτοζη
    Τι αλλα ειχε?

    Α και η κρεατινη αυξανει igf-1 μηπως τελικα να την βαλεις ?να μαζεψεις και αυτο το + αλλα κατακρατα υγρα σε καποιους η μονο αν το θεωρησουμε αρνητικο
    Κάνε search by tags και πατα στο brawnys tips, θα σου βγάλει τα ποστ που έκανα.
    Μέσα σε αυτά έχω αναφερθεί πολλές φορές για το γάλα, (και δεν πρόκειται για την λάκτόζη), τον καιρό που έλειπες απο το φόρουμ και δεν είσουν ενεργός.
    Αν σε ενδιαφέρει βέβαια η άποψή μου και όσα γνωρίζω περι αυτού, γιατι όπως βλέπω είσαι ανένδωτος όποτε τι να διαβάσεις.

    Για να μην γραφουμε συνεχώς τα ίδια.

    Και επειδή βλέπω ότι υπάρχει πρόβλημα* στο να λέει κανείς την γνωμη του, χωρις να θέλει να πείσει κάποιον, δεν θα ξαναπώ την γνωμη και άποψή μου.

    *Φαίνεται στις απαντήσεις σας
    Εγω δεν ηρθα εδω για να κάνουμε κλικες, αν με πιάνετε ®

    Καλό Πάσχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-04-09 22:16 #14
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Νομίζω ότι κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει γάλα ή άλλα γαλακτομικά και να παρατηρήσει πάνω του τις αλλαγές που θα προκύψουν. Φυσικά βέβαια εάν δε φοβάται τα πειράματα κ βάζοντας προτεραιότητες, θα προτιμήσει λιγότερη γράμμωση και κάποιο θόλωμα για κάποιο άλλο όφελος ή όχι.

    Προσωπικά χρησιμοποιώ γάλα σπάνια σε συνδυασμό με βρώμη στον Mr Blender γιατί αλλιώς με φουσκώνει, το μόνο γαλακτομικό που χρησιμοποιώ καθημερινά είναι cottage cheese και έτσι λέω να μείνω.
    Σκεφτόμουνα να του δώσω μια δοκιμή για κανα 3μηνο να δω πως θα πάει (από άποψη skin look k γράμμωσης), αλλά αυτό:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, για μενα δεν πάει έτσι.
    Αν είναι να παρω λίγη απο κάπου, αλλά μαζί της και πολλά αρνητικά, τι να το κάνω?

    Σαν να είσαι 30αρης με στόχο να αποκτησεις λεφτά και παντρεύεσαι μια γριά 80 χρόνων που έχει λεφτά, αλλά θα πρέπει να κοιμάσε μαζί της, να της κάνεις έρωτα, να την ξεσκατώνεις, να την φιλάς με γλώσσα...κλπ κλπ.
    Η θα ψάξεις μια νεότερη με λεφτά, ή θα ψάξεις άλλο τρόπο για να αποκτήσεις λεφτά.
    Φαντάζομαι με πιάνεις τι εννοώ, αν και δεν ταιριάζει και πολύ.
    μου σταμάτησε την όποια επιθυμία για πειραματισμούς.

    Κάποιο σχόλιο για το krill oil δεν έγινε, εάν έχετε να προσθέσετε τίποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-04-09 22:23 #15
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε search by tags και πατα στο brawnys tips, θα σου βγάλει τα ποστ που έκανα.
    Μέσα σε αυτά έχω αναφερθεί πολλές φορές για το γάλα, (και δεν πρόκειται για την λάκτόζη), τον καιρό που έλειπες απο το φόρουμ και δεν είσουν ενεργός.
    Αν σε ενδιαφέρει βέβαια η άποψή μου και όσα γνωρίζω περι αυτού, γιατι όπως βλέπω είσαι ανένδωτος όποτε τι να διαβάσεις.
    Άσε που το γάλα πέρα απο τις πρωτεΐνες του, έχει και κάποια αρνητικά, όπως προβλήματα χωνεψης σε μερικούς ή στους περισσοτέρους αν θέλετε (δεν είναι μόνο η δυσανεξία στη λακτόζη), δημιουργία φλεμάτων στο στομάχι, δημιουργία κατακρατησης υποδορείων νερών, κι άλλα.
    Eγραψα κοιταξα στα ποστ σου στην διατροφη η κατι σχετικο στον τιτλο μετα απο το 25λεπτο σταματησα γιατι μονο αυτο βρηκα αν μπορεις δωσε κανενα λινκ γιατι αν ειναι να διαβαζω Log 20 σελιδες για να τ βρω ζητω που καικαμε
    Τα φλεγματα σε τι ακριβως επιρεαζουν btw ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία