Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 30
  1. 22-03-09 16:27 #1
    Το avatar του χρήστη elenaki*

    Εγγραφή
    15-02-2008
    Περ.
    Ορεστιά
    Μηνύματα
    354
    Προεπιλογή Ενα videogame την ημέρα...
    Αντί για γυμναστική παίξε videogames...

    αυτό το άρ8ο το βρήκα σ ένα περιδικό και σκέφτηκα να σας το μεταφέρω...

    Ύστερα από δεκαετίες κριτικής και μομφών, τα videogames περνούν στην αντεπίθεση. Έρευνα του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης αποδεικνύει ότι τα videogames όχι μόνο απομονώνουν το άτομο, αντίθετα το κάνουν πιο κοινωνικό, αφού παίζει συνήθως με άλλους, με τους οποίους επικοινωνεί κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού (αρκεί μια βόλτα σε οποιοδήποτε internet cafe για να αποδειχ8εί αυτό). Σύμφωνα με άλλη έρευνα, μια παρτίδα tetris μπορεί να λειτουργήσει ως αγχολυτικό, ύστερα από ένα μεγάλο σοκ (π.χ ένα τροχαίο ατύχημα). Έρευνες του Πανεπιστημίου του Ροτσεστερ βρήκαν πως τα άτομα που έπαιζαν πολύ συχνά βιντεοπαιχνίδια είχαν κατά 20% βέτιωμένη όραση αφού τι μάτι εκπαιδεύεται σε γρήφορες εναλλαγές χρωμάτων και εικόνων.
    Τέλος σύμφωνα με έρευνα του Πανεπιστημίου του Χονγκ Κονγκ οι βιντεόπληκτοι έχουν λιγότερες πιθανότητες να πάθουν αλτσχάιμερ, ενώ όσοι είναι φαν των νέων παιχνιδιών, που σε αναγκάζουν να σηκωθείς απ τον καναπέ και να γυμναστείς για να κερδίσεις, αυτόματα έχουν βρει μια λύση κατά της παχυσαρκίας.



    Άλλαξα γνώμη, θα κρατήσω το playstation
    οι τιμές στα jumbo
    σου φτιάχνουν πάντα το κέφι

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-03-09 16:40 #2
    Προεπιλογή
    Elenaki εδω θα καταλαβης καλυτερα.

    [YOUTUBE="2"]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dGU5sl90SiM&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/dGU5sl90SiM&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]


    Εδω κοβω φλεβα για την τυπισα!!!!

    [youtube="1"]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/jLALIu7x8G8&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/jLALIu7x8G8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

    Και εδω ειναι το επισιμο comercial του wii fit της nintendo

    [youtube="vItEnuCAbK8"]vItEnuCAbK8[/youtube]


    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-03-09 16:51 #3
    Το avatar του χρήστη elenaki*

    Εγγραφή
    15-02-2008
    Περ.
    Ορεστιά
    Μηνύματα
    354
    Προεπιλογή
    πολύ σωστό σε βρίσκω,
    δεν ήξερα ότι κάνει τέτοιες ασκήσεις...
    στο δεύτερο βιντεάκι με τη yoga είναι ότι έκανα και στο γυμναστήριο.
    στο πρώτο είναι είδα τα βήματα και τα blocks όπως στο taekwno do (έκανα κι απ αυτό).
    έχεις ιδέα πόσο κοστίζει το Wii?
    οι τιμές στα jumbo
    σου φτιάχνουν πάντα το κέφι

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-03-09 17:04 #4
    Προεπιλογή
    Εγω απο εδω αγοραζω το wii
    http://www.e-shop.gr/search_main.pht...tegory=CONSOLE

    Και απο εδω το wii-fit
    http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=WII.00126


    Αν θελεις να συγκρινεις τιμες, εδω.
    http://www.skroutz.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-03-09 18:22 #5
    Το avatar του χρήστη elenaki*

    Εγγραφή
    15-02-2008
    Περ.
    Ορεστιά
    Μηνύματα
    354
    Προεπιλογή
    χμμμ... το σκέφτομαι σοβαρά για το Wii.... ωραίο φαίνεται...
    οι τιμές στα jumbo
    σου φτιάχνουν πάντα το κέφι

    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-03-09 18:25 #6
    Προεπιλογή
    εμενα μαρεσει το psp
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-03-09 18:34 #7
    Προεπιλογή
    Να σου πω ρε ελενακι τι ερευνα ειναι αυτη??? σαν τις ερευνες που θελουνε τους αμερικανους τους ποιο εξυπνους ανθρωπους τους αρχαιους ελληνες ως εξωγινους αριανους.. και τα αναβολικα στεροιδη ως ελιξιριο μακροζοιας??

    κανουνε καλο στα ματια αφου βελτιονουνε την οραση...

    σε κανουνε ποιο κοινωνικο...

    γυμναζεσε-αδυνατιζεις επιδει σηκονεσε απο τον καναπε ..



    LOL
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-03-09 18:39 #8
    Προεπιλογή
    Εγω εχω
    NES
    GAME BOY
    NINTENDO 64
    NINTENDO DS x2
    PLAYSTATION 2
    ΜΙΑ AMIGA 1200 ME 600HD ΣΕ TOWER
    ΕΝΑ PC ME ATHLON
    ΕΝΑ PC ME CORE 2 DUO
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-03-09 19:14 #9
    Προεπιλογή
    Εγω παιδια εχω το wii, ειμαι nintendo-fan απο παλια
    Επισης εχω και κατι gameboy, NDS, Gamecube κλπ...
    Τωρα τελευται παιζω ελαχιστα εως καθολου... Η ιδεα της ninty για το wii fit μου φανηκε πολυ καλη καθως εστω και μεσω βιντεοπαιχνιδιου ενα ποσοστο ατομων που ακολουθουν καθιστικη ζωη γυμναζονται.. Προσωπικα δεν εχω δοκιμασει το παιχνιδι αλλα ακουω πως ειναι καλο...

    Οσον αφορα την οραση, πιστευω οτι ναι μεν αυτο που προαναφερθηκε ειναι σωστο αλλα οι υπερβολικες ωρες παιχνιδιου μπορουν να κανουν μεγαλη ζημια στα ματια για αυτο με μετρο...

    Επισης μπορει καποια παιχνιδια να σε αναγκαζουν να σηκωθεις απο τον καναπε για να παιξεις (wii fit, wii sports κ.α.) αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ προτιμοτερο να σηκωθεις και να πας μια βολτα με τα ποδια, για τζοκινγκ, γυμναστηριο κλπ παρα να κατσεις μπροστα απο μια οθονη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-03-09 17:57 #10
    Προεπιλογή
    Οσον αφορα την οραση, πιστευω οτι ναι μεν αυτο που προαναφερθηκε ειναι σωστο αλλα οι υπερβολικες ωρες παιχνιδιου μπορουν να κανουν μεγαλη ζημια στα ματια για αυτο με μετρο...

    Επισης μπορει καποια παιχνιδια να σε αναγκαζουν να σηκωθεις απο τον καναπε για να παιξεις (wii fit, wii sports κ.α.) αλλα νομιζω οτι ειναι πολυ προτιμοτερο να σηκωθεις και να πας μια βολτα με τα ποδια, για τζοκινγκ, γυμναστηριο κλπ παρα να κατσεις μπροστα απο μια οθονη.
    συμφονω απολυτα φιλε!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-03-09 19:06 #11
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Μιας και μικροτερος ελυωνα καποιες φορες με παιχνιδια σε κονσολες κτλ πλεον ειμαι καθετα αντιθετος.Επηρεαζουν την κοινωνικοτητα σου κουραζουν το νευρικο σου συστημα και υπαρχουν πολυ καλυτερα πραγματα να κανεις γενικα.Τα αντανακλαστικα σιγουρα τα βελτιωνουν ισως καποια ακονιζουν και το μυαλο αλλα τα υπολοιπα αρνητικα πιστευω τα αντισταθμιζουν.Δεν λεμε να παιξεις ενα ποδοσφαιρο με ενα φιλο σου λεμε γιαυτος που λυωνουν μονοι τους με τις ωρες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-04-09 17:01 #12
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    να τη παθαίνεις αμα κολλας μαυτα

    [YOUTUBE="MVDlO9F7qeQ"]MVDlO9F7qeQ[/YOUTUBE]

    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-05-09 18:17 #13
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή DOTTA-παιζει κανεις απο εσας
    εχω μια βδομαδα που μου εμα8ε ενας φιλος μου να παιζω και ομολογω πως εχω πσιλοκολησει.Παιζει και κανενας απο εσας;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-05-09 10:13 #14
    Προεπιλογή
    Περι τίνος πρόκειται;Δεν το γνωρίζω αυτο το παιχνίδι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-05-09 14:55 #15
    Banned
    Εγγραφή
    11-04-2009
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    773
    Προεπιλογή
    ειναι παιχνιδι που παιζεται μεσω του warcraft 3,κυριωσ μεσω νετ.
    Διαλεγεις εναν ηρωα απο τους 93 νομιζω,οι οποιοι στην πορεια μαθαινουν μαγειες και δυναμωνουν.
    Οι παιχτες χωριζονται σε 2 ομαδες και σκοπος του παιχνιδιου ειναι να καταστρεψει η ομαδα σου πρωτη την πολλη του αλλου....και κατα επεκταση να βγεις πρωτος στον πινακα του σκορ.

    Ειναι ωραιο παιχνιδακι αγοραζεις αντικειμενα,βγαζεις συνταγες και αλλα...........

    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία