Σελίδα 50 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 4048495051 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 736 έως 750 από 759
  1. 11-03-15 22:05 #736
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    σ αυτο φταίνε οι γκουρου που παραμυθιάζουν τα παιδια και τους αδαής και τούς λένε μπούρδες
    Και δυστυχώς παρόλο που υπάρχει η δυνατότητα οι νεότεροι να ενημερώνονται και να αντλούν περισσότερες πληροφορίες από όταν ξεκίνησαν οι παλαιότεροι, κάνουν πιο τρανταχτά λάθη! Είναι αδιανόητο να παραμυθιάζονται τόσο εύκολα.
    Είναι μαγκιά να καταναλώνεις ικανοποιητική ποσότητα υδατάνθρακα, να νιώθεις ικανοποιημένος και παράλληλα να βλέπεις το σώμα σου να ανταποκρίνεται θετικά είτε αυτό λέγεται όγκος είτε γράμμωση.
    Υπάρχει μεγάλη ενημέρωση γύρο από τα συμπληρώματα και επιμένουν να τα καταναλώνουν με λάθος τρόπο!!
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-03-15 09:46 #737
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-05-15 13:45 #738
    Προεπιλογή
    καλησπέρα απο εμενα,Ηλία ηθελα να σε ευχαρηστήσω για το προγραμμα το οποιο με κανει να ειμαι πιασμένος σχεδον καθε φορα την επομενη μερα απο τη προπονηση!
    μια διευκρινηση μονο θα ήθελα,οταν λες ''3. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ.....................3 Χ 10 – 12'' για την μερα πλάτης τι εννοεις; κλειστη λαβη εμπροσθολαιμιες; κλειστη λαβη κοπηλατικη; καθηστος η ορθιος; και επισης αλλη μια ερώτηση,η κοπηλατική με τι ειναι καλυτερο να γινετε; V,ισια,μικρη μεγαλη,σχοινι; εχει κανεις καποιο βιντεο με παραλαγες,η να μου εξηγησει μεχρι που να πηγαινω; πχ στηθος να τραβαω η κοιλιακους; στο κεντρο της κοιλιας η κατω μερος η πανω μερος; κατι δεν κανω σωστα αλλα παντα την επομενη μερα ειμαι πιασμενος λογο αρσεις θανατου που κανω..απλα θελω να δινω το 100% και οντας αρχαριος θα ηθελα μια βοηθεια. ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-05-15 13:52 #739
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    Παρόμοιο πρόγραμμα ακολουθώ και εγώ στο γυμναστήριο, υπάρχουν και κάποιοι όμως που προτείνουν κάτι πιο αιρετικά προγράμματα πχ ασκήσεις για όλο το σώμα μαζί κάθε φορά λένε ότι σε πιάνουν καλύτερα- δε μιλάω για αγωνιστικό ββ. Λένε ότι οι ασκήσεις για όλο το σώμα πιάνουν καλύτερα τους φυσικούς αθλητές, απ' ότι οι απομονωτικές και η 1 μυική ομάδα τη φορά... Τι ισχύει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-05-15 14:10 #740
    Προεπιλογή
    δεν μπορω να κανω επεξεργασία στο προηγούμενο μηνυμα μου για κάποιο λόγο...
    3 ερωτήσεις ακόμα εχω κύριε Ηλία..
    1: για πόδια γράφετε ''ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ'' η ερωτηση μου ειναι απαγωγούς δεν χρειαζομαστε; δεν χρισημευουν σε κάτι;
    2: αν κανω 3χ10 σκουοτ μπαρα και 3χ10 χακ σκουοτ ειναι υπερβολη;
    3: δεν μπορώ με τίποτα να κανω γαλικες οσο κ αν προσπαθώ..δεν με πιανουν ειτε δεν τις κανω σωστα..καποια ενναλακτηκη έχουμε;

    ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Υ: για πλάτη,εχω δει να ''τραβάνε'' μια περιεργη μπάρα απο το πατωμα που εχει βαρος μονο στη μια μερια,αυτο κοπιλατικη δεν ειναι; πως ονομαζετε και σε περιπτωση που θελω να το δοκιμασω με τι να το αντικαταστησω απο το προγραμμα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-05-15 02:00 #741
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα απο εμενα,Ηλία ηθελα να σε ευχαρηστήσω για το προγραμμα το οποιο με κανει να ειμαι πιασμένος σχεδον καθε φορα την επομενη μερα απο τη προπονηση!
    μια διευκρινηση μονο θα ήθελα,οταν λες ''3. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ.....................3 Χ 10 – 12'' για την μερα πλάτης τι εννοεις; κλειστη λαβη εμπροσθολαιμιες; κλειστη λαβη κοπηλατικη; καθηστος η ορθιος; και επισης αλλη μια ερώτηση,η κοπηλατική με τι ειναι καλυτερο να γινετε; V,ισια,μικρη μεγαλη,σχοινι; εχει κανεις καποιο βιντεο με παραλαγες,η να μου εξηγησει μεχρι που να πηγαινω; πχ στηθος να τραβαω η κοιλιακους; στο κεντρο της κοιλιας η κατω μερος η πανω μερος; κατι δεν κανω σωστα αλλα παντα την επομενη μερα ειμαι πιασμενος λογο αρσεις θανατου που κανω..απλα θελω να δινω το 100% και οντας αρχαριος θα ηθελα μια βοηθεια. ευχαριστώ!
    η κλειστη λαβη όπως ακριβως το λέει η λέξη είναι κλειστα τα χέρια η στο άνοιγμα των ώμων με την κλασική λαβη πλάτης , η με την V λαβη πάλι τραβάμε μεχρι το στήθος

    επίσης η κωπηλατική γίνετε με πολλους τρόπους , είναι η κλασικη καθιστός με κλειστη V λαβη , με ίσια η παράλληλη στο άνοιγμα ώμων και αντίστροφα πάλι στο άνοιγμα ώμων

    και οι ίδιες ασκήσεις μπορούν να γίνουν και με μπάρα ελεύθερα βαρη .

    τωρα αν ρωτάει κανείς ποια είναι καλύτερη? εδω θα πώ στο σεξ ποια σταση είναι καλύτερη?υπάρχει καλύτερη και χειρότερη ? όταν μας βολεύει και μας πιάνει και βοηθάει στην ανατομία και γεωμετρία του καθένα και αυτη που μας αρέσει και μας βολεύει και μας "πιάνει" καλύτερα

    απο κεί και μετα οι λεπτομέρειες είναι καθαρα προσωπικό θέμα και του ιδιου αθλούμενου , η του προπονητή που τον επιβλέπει και τροποποιεί ώστε να δώσει έμφαση σε σημεία

    και επίσης έχοντας στο μυαλό μας αρκετες διαφορετικές ασκήσεις μπορούμε κατα διαστήματα να βγάζουμε και να βάζουμε ώστε να υπάρχει ποικιλία να μην υπάρχει ρουτίνα και βοηθάει στον ψυχολογικό τομέα αλλα και να σοκάρουμε διαφορετικα τούς μυς όταν έρθει κορεσμός
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-05-15 02:10 #742
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόμοιο πρόγραμμα ακολουθώ και εγώ στο γυμναστήριο, υπάρχουν και κάποιοι όμως που προτείνουν κάτι πιο αιρετικά προγράμματα πχ ασκήσεις για όλο το σώμα μαζί κάθε φορά λένε ότι σε πιάνουν καλύτερα- δε μιλάω για αγωνιστικό ββ. Λένε ότι οι ασκήσεις για όλο το σώμα πιάνουν καλύτερα τους φυσικούς αθλητές, απ' ότι οι απομονωτικές και η 1 μυική ομάδα τη φορά... Τι ισχύει;

    αυτο που πιάνει καλύτερα και χειρότερα που λένε μερικοί επιστήμονες , να τούς πείς και το καλοκαίρι που είναι ξερό το χώμα αν πάει κανείς να ανοίξει κεφαλάρια στο χωράφι με την τσάπα για το πότισμα την άλλη μερα δεν θα μπορεί να κουνηθεί απο το πιάσιμο , αυτό τι σημαίνει ότι γυμνάστηκε καλύτερα ?
    και δεν υπάρχει καλύτερα και χειρότερα , υπάρχει τι θέλουμε να πετύχουμε και πού στοχεύουμε και πάνω απ όλα βασικότατο να κάνουμε όποιο διαφορετικό πρόγραμμα θέλουμε αρκεί να το κάνουμε σωστα

    και όποιος θέλει καθαρα σωμα σωματοδόμησης , να χτισει μυς δηλαδή , τότε κάνει ενα καθαρα ββεραδικο πρόγραμμα και πάντα μιλάμε για φυσικούς αθλητες ούτε για χημικούς ούτε για μαθηματικούς

    οι σύνθετες ασκήσεις βοηθάνε στην νευρομυική συναρμογη , σε φυσική κατάσταση γιατι δουλεύουν πολλοι μυς μαζί και η πόμπα (καρδιά) δουλεύει στο φούλ , είναι δηλαδη τι θέλει να πετύχει ο καθένας και πού στοχεύει

    επίσης αυτες τις μπούρδες που λένε οτι αυτη η άσκηση θα σε κάνει έτσι και η άλλη γιουβέτσι , η κορύφωση στα δικέφαλα ενω δεν έχει κάποιος , πλανατε οικτρα , το σχήμα κανενός δεν αλλάζει , να μεγαλώσει ναι αλλα όχι ριζική αλλαγη , αλλιώς όσοι κάναν ίδιες ασκήσεις θα βγαίναν φωτοτυπία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-05-15 02:25 #743
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπορω να κανω επεξεργασία στο προηγούμενο μηνυμα μου για κάποιο λόγο...
    3 ερωτήσεις ακόμα εχω κύριε Ηλία..
    1: για πόδια γράφετε ''ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ'' η ερωτηση μου ειναι απαγωγούς δεν χρειαζομαστε; δεν χρισημευουν σε κάτι;
    2: αν κανω 3χ10 σκουοτ μπαρα και 3χ10 χακ σκουοτ ειναι υπερβολη;
    3: δεν μπορώ με τίποτα να κανω γαλικες οσο κ αν προσπαθώ..δεν με πιανουν ειτε δεν τις κανω σωστα..καποια ενναλακτηκη έχουμε;

    ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Υ: για πλάτη,εχω δει να ''τραβάνε'' μια περιεργη μπάρα απο το πατωμα που εχει βαρος μονο στη μια μερια,αυτο κοπιλατικη δεν ειναι; πως ονομαζετε και σε περιπτωση που θελω να το δοκιμασω με τι να το αντικαταστησω απο το προγραμμα;

    εγω λέω (δικό μου είναι αυτο) τούς απαγωγούς να τούς κάνουν οι γκόμενες να ανοίγουν πιο εύκολα τα πόδια τους να μας ευκολύνουν στην αναπαραγωγική διαδικασία
    οι βασικές ασκήσεις όπως σκουωτ πρέσα γυμνάζουν και τον έξω πλατη και το ψηλό σημείο του μηρού , οι προσαγωγοί είναι πιο δύσκολο να γυμναστούν παρα μόνο κάνοντας βασικές ασκήσεις με διασταση των ποδιών (πχ σκουωτ με ανοιχτα πόδια σε διάσταση η σούμο σκουώτ) και ειναι μυς ευαίσθητοι που εύκολα τραυματίζονται γι αυτο και ειδικά ποδοσφαιριστες τους κάνουν στάνταρ

    στο 2ο ερωτημα υπερβολή είναι ο υπερβολικός όγκος προπόνησης συνολικά , το να κάνεις 3και 3 σετ απο κάθε άσκηση δεν το λες υπερβολή , παίζει ρόλο και τι άλλα περιλαμβάνεις στο πρόγραμμα σου
    στο 3ο γαλικες δεν ξερω πως τις κάνεις αλλα αν πχ κάνεις με μπάρα στον πάγκο και δεν σε πιάνουν απλα δεν τις κάνεις και δοκιμάζεις με αλτήρες και αν πάλι δεν σε πιάνουν ούτε με αλτήρες μη τις κάνεις καθόλου και απλα τις αντικαθιστας με κάποια άσκηση παρόμοια που να έχει την ίδια φιλοσοφία κίνησης , δηλαδή στο άνω νεκρο σημείο της άσκησης που κλειδώνουν τα χέρια , να υπάρχει και η ίδια φιλοσοφία για να θεωρηθεί κάτι αντίστοιχο , αλλα ακόμη και οι γαλικές έχουν παραλλαγες όπως πχ σε τροχαλία

    αυτη η παράξενη μπάρα που λές , δεν είναι άλλη απο μια μορφη κωπηλατικής και λέγετε σταυρός , η μπάρα ταφ και είναι η κλασική κωπηλατική

    απλα η τραγική ειρωνεία είναι ότι παλια την κάναμε αναγκαστικά γιατι δεν υπηρχαν μηχανήματα και τροχαλίες και τωρα ενω υπάρχουν ενα σωρο μηχανες και παραλλαγες μερικοί πάνε να το παίξουν σκληροπυρηνικοί και κάνουν τετοιες πατέντες , άλλοι ξερουν και το ΄'εχουν και το κάνουν σωστα και άλλοι απλα για το θεαθήναι και κάνουν λές και ανακάλυψαν ότι η γη είναι στρόγγυλη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-05-15 15:41 #744
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λέω (δικό μου είναι αυτο) τούς απαγωγούς να τούς κάνουν οι γκόμενες να ανοίγουν πιο εύκολα τα πόδια τους να μας ευκολύνουν στην αναπαραγωγική διαδικασία
    οι βασικές ασκήσεις όπως σκουωτ πρέσα γυμνάζουν και τον έξω πλατη και το ψηλό σημείο του μηρού , οι προσαγωγοί είναι πιο δύσκολο να γυμναστούν παρα μόνο κάνοντας βασικές ασκήσεις με διασταση των ποδιών (πχ σκουωτ με ανοιχτα πόδια σε διάσταση η σούμο σκουώτ) και ειναι μυς ευαίσθητοι που εύκολα τραυματίζονται γι αυτο και ειδικά ποδοσφαιριστες τους κάνουν στάνταρ

    στο 2ο ερωτημα υπερβολή είναι ο υπερβολικός όγκος προπόνησης συνολικά , το να κάνεις 3και 3 σετ απο κάθε άσκηση δεν το λες υπερβολή , παίζει ρόλο και τι άλλα περιλαμβάνεις στο πρόγραμμα σου
    στο 3ο γαλικες δεν ξερω πως τις κάνεις αλλα αν πχ κάνεις με μπάρα στον πάγκο και δεν σε πιάνουν απλα δεν τις κάνεις και δοκιμάζεις με αλτήρες και αν πάλι δεν σε πιάνουν ούτε με αλτήρες μη τις κάνεις καθόλου και απλα τις αντικαθιστας με κάποια άσκηση παρόμοια που να έχει την ίδια φιλοσοφία κίνησης , δηλαδή στο άνω νεκρο σημείο της άσκησης που κλειδώνουν τα χέρια , να υπάρχει και η ίδια φιλοσοφία για να θεωρηθεί κάτι αντίστοιχο , αλλα ακόμη και οι γαλικές έχουν παραλλαγες όπως πχ σε τροχαλία

    αυτη η παράξενη μπάρα που λές , δεν είναι άλλη απο μια μορφη κωπηλατικής και λέγετε σταυρός , η μπάρα ταφ και είναι η κλασική κωπηλατική

    απλα η τραγική ειρωνεία είναι ότι παλια την κάναμε αναγκαστικά γιατι δεν υπηρχαν μηχανήματα και τροχαλίες και τωρα ενω υπάρχουν ενα σωρο μηχανες και παραλλαγες μερικοί πάνε να το παίξουν σκληροπυρηνικοί και κάνουν τετοιες πατέντες , άλλοι ξερουν και το ΄'εχουν και το κάνουν σωστα και άλλοι απλα για το θεαθήναι και κάνουν λές και ανακάλυψαν ότι η γη είναι στρόγγυλη
    ευχαριστώ για άλλη μια φορά ελπίζω να μη γίνομαι φορτικος!
    μια ερώτηση ακόμα: στρατιωτικές πιέσεις ομων η πιέσεις με αλτήρες καθιστός; τι από τα 2 προτείνετε και γιατι? Άκουσα πως στρατιωτικές είναι για όγκο και με αλτήρες για γραμωση ισχύει? Τα συν+πλην του να τις κάνω όρθιος αντί καθιστός; ισχύουν και για τα 2;(τα θετικά και αρνητικά του όρθιος αντί καθιστός)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-05-15 17:19 #745
    Προεπιλογή
    Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο αυτό που άκουσες είναι λάθος. Πιέσεις ώμων με αλτήρες απομονώνουν καλύτερα τους δελτοειδής (μπροστινούς κατά κύριο λόγο) ενώ οι στρατιωτικές με μπάρα (ειδικά όρθιος) βάζουν στο παιχνίδι εκτός των ώνω, αρκετά τα τρικέφαλα και μπορεί να θεωρηθεί και περισσότερο άσκηση δύναμης.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-05-15 20:24 #746
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστώ για άλλη μια φορά ελπίζω να μη γίνομαι φορτικος!
    μια ερώτηση ακόμα: στρατιωτικές πιέσεις ομων η πιέσεις με αλτήρες καθιστός; τι από τα 2 προτείνετε και γιατι? Άκουσα πως στρατιωτικές είναι για όγκο και με αλτήρες για γραμωση ισχύει? Τα συν+πλην του να τις κάνω όρθιος αντί καθιστός; ισχύουν και για τα 2;(τα θετικά και αρνητικά του όρθιος αντί καθιστός)

    αν βρίσκεσαι σε διαιτα η διατροφη γράμμωσης τότε ότι και να κάνεις ίδια γεύση σε αποτέλεσμα , εφόσον ο όγκος η η γράμμωση εξαρταται απο την διατροφή
    απο κεί και πέρα η διαφορα είναι ότι με την μπάρα ανεβάζεις πιο εύκολα δύναμη , είναι πιο συγκεντρωμένη άσκηση και δυναμική , αλλα για πιο λόγο να κάνει κάποιος ταρζανιές και να την κάνει όρθιος ?

    πιο καλα καθιστός ώστε να μην ζορίζετε η μέση
    το όφελος απο την άσκηση πιέσεις με μπάρα είναι ότι ανεβαίνει πιο εύκολα η δύναμη και μετα και στούς αλτήρες μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε πιο βαρια κιλά η να βγάζουμε πιο πολλες επαναλήψεις , να μας βοηθήσει δηλαδή να ανεβάσουμε τα εξασκητικά μας κιλά

    οπότε δεν χρειάζετε κανείς να είναι πυρηνικός επιστήμονας ώστε να καταλάβει τα υπέρ και τα κατα και ότι όρθιος επιβαρύνει πολύ την μεση και σπονδυλική στήλη γενικότερα , ενω καθιστός και να ακουμπάει η πλάτη είναι πιο ασφαλές
    εκτός ασκήσεις με λίγα κιλα στυλ κρος φιτ που δεν δέχονται μεγάλη επιβάρυνση , αλλα το σασί θα αρπάξει αργότερα σε βάθος χρόνου

    γιατι και σε όγκο μπορεί κάποιος να πεί θα δουλέψω βαρια με αλτήρες , αλλα είναι πιο δύσκολο απο θέμα ισοροπίας και συγκέντρωσης στην άσκηση και όταν κάποιος δυναμώσει με μπάρα , μετα μπορεί να δουλεύει αλτήρες με πιο αξιοπρεπή κιλά
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-05-15 22:18 #747
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν βρίσκεσαι σε διαιτα η διατροφη γράμμωσης τότε ότι και να κάνεις ίδια γεύση σε αποτέλεσμα , εφόσον ο όγκος η η γράμμωση εξαρταται απο την διατροφή
    απο κεί και πέρα η διαφορα είναι ότι με την μπάρα ανεβάζεις πιο εύκολα δύναμη , είναι πιο συγκεντρωμένη άσκηση και δυναμική , αλλα για πιο λόγο να κάνει κάποιος ταρζανιές και να την κάνει όρθιος ?

    πιο καλα καθιστός ώστε να μην ζορίζετε η μέση
    το όφελος απο την άσκηση πιέσεις με μπάρα είναι ότι ανεβαίνει πιο εύκολα η δύναμη και μετα και στούς αλτήρες μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε πιο βαρια κιλά η να βγάζουμε πιο πολλες επαναλήψεις , να μας βοηθήσει δηλαδή να ανεβάσουμε τα εξασκητικά μας κιλά

    οπότε δεν χρειάζετε κανείς να είναι πυρηνικός επιστήμονας ώστε να καταλάβει τα υπέρ και τα κατα και ότι όρθιος επιβαρύνει πολύ την μεση και σπονδυλική στήλη γενικότερα , ενω καθιστός και να ακουμπάει η πλάτη είναι πιο ασφαλές
    εκτός ασκήσεις με λίγα κιλα στυλ κρος φιτ που δεν δέχονται μεγάλη επιβάρυνση , αλλα το σασί θα αρπάξει αργότερα σε βάθος χρόνου

    γιατι και σε όγκο μπορεί κάποιος να πεί θα δουλέψω βαρια με αλτήρες , αλλα είναι πιο δύσκολο απο θέμα ισοροπίας και συγκέντρωσης στην άσκηση και όταν κάποιος δυναμώσει με μπάρα , μετα μπορεί να δουλεύει αλτήρες με πιο αξιοπρεπή κιλά
    Ευχαριστώ πολύ και πάλι!! Σήμερα έκανα πόδια και το αποτέλεσμα είναι θεαματικό..δεν έκανα γάμπες γιατί δεν είχα καθόλου δύναμη..αντοχή..τίποτα..αύριο θα δω αν μπορώ να περπατήσω καλά θα ναι..μια ερώτηση,το πρόγραμμα ποδιών είναι για κάποιο συγκεκριμένο λόγο με αυτή τη σειρά? Ρωτάω διότι στα σκουοτ με το που τελείωσα τα σετ,όχι μόνο κατέβασα κιλά στην πρεσα,αλλά μετά από καιρό ένιωσα καλό κάψιμο στην πρέσα!! Ευχαριστώ και πάλι για τον χρόνο σας!

    Όσο για τις πιέσεις ομων όρθιος την δοκίμασα έτσι κάνα 2 φορές και με βόλεψε,θα δοκιμάσω καθιστος και θα ανεβάσω κιλά..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-05-15 16:57 #748
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    όπως έχω ξαναγράψει στο τόπικ αυτο και απάντησα στο ίδιο ερώτημα , ένα πρόγραμμα δεν το βγάζουμε για να το βγάλουμε αλλα επειδή υπάρχει μια αιτία
    αλλα πάντα υπάρχουν και διαφορετικοί δρόμοι που να οδηγούν στον ίδιο προορισμό , όχι πολλοι αλλα υπάρχουν και ούτε πρόκειτε να αναλύσουμε εδω όλες τις παραμέτρους αλλα στο συγκεκρημένο θέμα

    επειδη κάνουμε ββ και όχι παουερ λίφτινκ το πρόγραμμα αυτο αρχικά το είχα βγάλει και προσαρμόσει για μενα (αλλα και ο φίλος μου επαγγελματίας της ιφββ Γιάννης Ελευθεριάδης ), λόγω του ατυχήματος στα πόδια και επειδη δεν ήθελα να φορτώσω πολλα κιλά στο σκουώτ γι αυτο το λόγο και με την σειρα που γινονται οι ασκήσεις δημιουργείτε μεγάλη εξάντληση στους τετρακεφάλους οπότε με λιγότερα κιλά και λιγότερη επιβάρυνση του σκελετού είχα τα ίδια και καλύτερα αποτελέσματα
    βέβαια για μένα λόγω πρωταθλητισμού πάλι χαζομάρες έκανα γιατι τα λίγα κιλά ήταν τα 180-200 που και πάλι δεν τα λές και λίγα άσχετα αν οι μυς αντέχουν

    οπότε και ο καθένας με λιγότερη επιβάρυνση , την "ακούνε" καλύτερα οι μυς των ποδιών του και αυτο άλλωστε φαίνετε και στην πράξη και όχι μόνο στα λόγια

    το σημαντικό είναι να γίνετε καλό ζέσταμα και στο τέλος καλές διατάσεις
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-05-15 17:51 #749
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσα σετ , πόσες ασκήσεις και πόσες επαναλήψεις πρέπει να γίνονται ανάλογα με την μυϊκή ομάδα που γίνεται η προπόνηση. Λόγω τριάθλου έχω πολύ δυνατό σώμα αλλά όχι για υπερβολικά βάρη οπότε θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να μου γράψει σκεπτόμενος έναν όχι αρχάριο αλλά όχι και έναν προχωρημένο. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-05-15 17:55 #750
    Προεπιλογή
    Συγγνώμη για το διπλό ποστ. Να αναφέρω ότι εδώ και 2 μήνες περίπου που έχω ξεκινήσει πάλι βάρη παίζω μέσο όρο 4 με 6 ασκήσεις με σύνολο σετ 22 με 26 και επαναλήψεις 12 με 15 σε κάθε μυϊκή ομάδα. Δε νομίζω όμως ότι είναι και πολύ σωστό αυτό που κάνω οπότε θα ήθελα τη γνώμη κάποιου ή κάποιων έμπειρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 50 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 4048495051 ΤελευταίαΤελευταία