Σελίδα 16 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 759
  1. 07-03-11 23:49 #226
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια θα σας πω κατι τρελο αλλα θελω να μου απαντησε μπορω να κανω ολεσ τισ μυικεσ ομαδεσ την ιδια μερα και να τησ συνεχιζω μερα παρα μερα π.χ δευτερα ολες και μετα τετρατη κτλ εχω διαβασει εδω στο φορουμ οτι μυς θελουν 48 ωρες ξεκουραση για να τους ξαναγυμνασεις παλι οποτε ειναι εφικτο αυτο που λεω αν δεν γινεται θελω να μου πειτε και τους λογους που δεν γινεται
    72 για την ακριβεια,ο λογος ειναι απλος δεν θα προλαβαινουν να ξεκουραστουν οι μυες και αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα α)υπερπροπονηση
    β) τραυματισμο
    γ)χασιμο χρονου

    οποτε stick to the plan mate
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-03-11 23:35 #227
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    72 για την ακριβεια,ο λογος ειναι απλος δεν θα προλαβαινουν να ξεκουραστουν οι μυες και αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα α)υπερπροπονηση
    β) τραυματισμο
    γ)χασιμο χρονου

    οποτε stick to the plan mate
    αλλα με αυτη την λογικη δεν θα επρεπε να γυμναζουμαι και τους κοιλιακους μερα παρα μερα εκτος και αμα αποτελουν τηην εξαιρεση στον κανονα και κατι αλλο εχω κανει ακριβως την ιδια ερωτηση στις γενικες ερωτησεις και μου ειπαν τοι ειναι κυκλος αυτο που λεω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-03-11 23:42 #228
    Προεπιλογή
    Γινεται πως δεν γινεται....Γι αυτο ακριβως ειναι και οι fullbody προπονησεις...Αλλα θα πρεπει

    1)να ρυθμιζεις την ενταση με την οποια θα παιζεις καθε φορα στις προπονες σου

    2)να ελαχιστοποιησεις η' ακομα κ να εξαφανισεις τις ασκησεις απομωνοσης,και να επικεντρωθεις στις βασικες(παγκο,στρατιωτικες πιεσεις,κωπηλατικες,σκουωτ κτλ κτλ)
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-03-11 23:49 #229
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    συγνωμη που ενοχλω. αλλα μηπως ειστε οφ τοπικ?

    λεω τωρα εγω, μηπως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-03-11 04:37 #230
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια θα σας πω κατι τρελο αλλα θελω να μου απαντησε μπορω να κανω ολεσ τισ μυικεσ ομαδεσ την ιδια μερα και να τησ συνεχιζω μερα παρα μερα π.χ δευτερα ολες και μετα τετρατη κτλ εχω διαβασει εδω στο φορουμ οτι μυς θελουν 48 ωρες ξεκουραση για να τους ξαναγυμνασεις παλι οποτε ειναι εφικτο αυτο που λεω αν δεν γινεται θελω να μου πειτε και τους λογους που δεν γινεται

    αν μιλάμε για ββ αυτο το πρόγραμμα που τα κάνεις όλα σε μια μέρα απλα τίποτε δεν κάνεις σωστα .
    και τι ενοώ δεν είναι δυνατόν να δώσουμε μέγιστη ένταση και να χρησιμοποιήσουμε τα μέγιστα δυνατα κιλα και συγχρόνως να γυμνάσουμε όλες τις μυικές ομάδες μαζί .
    άλλο είναι να συγκεντρωνόμαστε σε συγκεκριμένες μυικές ομάδες κάθε φορα και να φτάνουμε στα όρια μας και άλλο όλα μαζί , απλα αυτο δεν γίνετε

    αντίθετα γίνετε να κάνουμε την λεγόμενη κυκλική προπόνηση που είναι προπόνηση προσαρμογής , η προπόνηση αντοχής , η αν ασχολούμαστε με κάποιο άλλο άθλημα , όπως ποδόσφαιρο που η κυκλική απλα επειδη δεν δίνουμε μέγιστη ένταση και πολλες ασκήσεςι για κάθε μυική ομάδα , δεν φτάνουμε στο στάδιο κόπωσης και γαλάκτωσης του κάθε μυ και μας επιτρέπει να μην πιανόμαστε και να μην μειώνουμε τις επιδόσεις μας στο άθλημα που θέλουμε .

    σε περίπτωση προσαρμογής μετα απο αποχη απο τα βάρη η σε κάποιον αρχάριο έχει ημερομηνία λήξεως αυτη η προπόνηση , οπότε μπαίνουμε στο κανονικό πρόγραμμα με διαχωρισμό μυικών ομάδων .

    αυτα τα λέω για προπόνηση ββ σωματοδόμησης δηλαδή , όλα τα άλλα υπάρχουν και έχουν βάση , αλλα με προυποθέσεις και όχι για μέγιστη δυνατη μυική ανάπτυξη

    όσο για το περιθώριο ξεκούρασης έχω να πω πως αν τελικα μπορεί κάποιος να κάνει ένα τέτοιο πρόγραμμα και κάνει δευτερα τετάρτη , τοτε απο δευτέρα έως τετάρτη δεν έχουν περάσει ούτε 48 ώρες , την πέμπτη θα υπάρχει η αποχη 48 ωρών ενδιάμεσα των προπονήσεων , εδω λέμε πολλες φορές υπερβολή την προπόνηση 2 φορές κάθε μυικής ομάδας και να το πάμε 3 δεν λέει τα κάναμε παλια για χρόνια και ήταν αποτυχία

    αντίθετα σε ενα πρόγραμμα κυκλικής με συγκεκριμένες ασκήσεις και μέτρια ένταση , γινετε και μέρα παρα μέρα , αφου οι μυς δεν φτάνουν σε σημείο εξάντλησης

    αντίθετα τους κοιλιακούς μπορεί να τους συμπεριλαμβάνει κάποιος και 3 φορές την εβδομάδα , απλα γιατι κάνει μόνο 4-5 σετ σε κάθε προπόνηση

    αν κάποιος όμως έχει πρόβλημα ανάπτυξης των κοιλιακών τότε απλα μπορεί να μειώσει την συχνότητα σε 2 φορες την εβδομάδα αλλα με ασκήσεις και σετ όπως θα γύμναζε μια οποιοδήποτε μυική ομάδα με σκοπό την ανάπτυξη

    εγω προσωπικα επειδη οι κοιλιακοί ήταν το σημείο μου ότι και να έκανα με έπιανε ακόμη και με το γέλιο γυμναζόταν γι αυτο και έκανα 2 φορές την εβδομάδα απο 2 ασκήσεις και ήμουν οκ , πολλες φορες και 1 φορα , αλλα επειδη δεν είχα πρόβλημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-03-11 20:50 #231
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλους.

    Ηλία το πρόγραμμα σου,σε συνδυασμό με διατροφή όγκου,τηρείται με ευλάβεια εδώ & 3 μήνες σχεδόν.
    Το ξέρω ότι είσαι αντίθετος αλλά λέω να αλλάξω κάποιες ασκήσεις μιας & πολλές απ'αυτές τις έκανα & σε προηγούμενα προγράμματα.
    Οι επαναλήψεις είναι μέσα στο εύρος επαναλήψεων του προγραμματός σου.
    Θέλω λοιπόν τα φώτα σου.


    Πλάτη

    Θέλω να αλλάξω τις

    εμπροσθολαίμιες 2Χ15+ 12-10-8-6
    & οπισθολαίμιες αλλά δεν ξέρω με ποιές (τι προτείνεις;) 12-10-8-6
    κλειστή λαβή ως έχει (αλλά με την κλειστή λαβή της κωπηλατικής) 12-10-8
    κωπηλατική στη μηχανή 12-10-8-6
    Ραχιαίοι 4Χ15-20

    Τραπεζοειδής

    Λέω να βάλω shrugs με μπάρα 2Χ12 + 12-10-8-6

    πίσω ώμοι

    ως έχει η ανάποδα στο πεκ ντεκ 2Χ12 + 10-8-6

    Στήθος

    Λέω να παίζω πρώτα
    επικληνή με μπάρα 2Χ15 + 12-10-8-6
    μετά οριζόντιο με μπάρα 12-10-8-6
    μετά ανοίγματα με αλτήρες 12-10-8-6
    & μετά κρος όβερ (μέχρι τώρα έκανα βυθίσεις) 12-10-8

    Δικέφαλα

    Κάμψεις αλτήρων καθιστός 1 εναλλάξ 1 μαζί 2Χ15+1Χ12+10+8
    κάμψεις μπάρας 12-10-8
    Λέω να αλλάξω την αυτοσυγκέντρωση που δεν με πιάνει τόσο τι προτείνεις;12-10-8

    Ωμοι

    Λέω να βάλω
    Πιέσεις ώμων στο μηχάνημα (έκανα με αλτήρες) 2Χ15 + 12-10-8
    ανοίγματα στα πλάγια με 1 χέρι στην τροχαλία ή ανοιγματα καθιστός 12-10-8-6
    στρατιωτικές (αντί για ανοίγματα αλτήρων μπροστά) 12-10-8-6

    Τρικέφαλα

    Εκτάσεις στην τροχαλία με ίσια λαβή (έκανα με την Λ) 2Χ15 + 12-10-8
    Γαλλικές με ίσια (έκανα με στραβόμπαρα) 12-10-8
    Εκτάσεις αλτήρα (έκανα αντίστροφα στην τροχαλία) 12-10-8

    Πόδια

    Ώς έχει το προγραμμά σου,επαναλήψεις 12-10-8-6
    γάμπες επαναλήψεις 12-15

    Ξέρω,ξέρω σου έκανα το πρόγραμμα αγνώριστο
    Περιμένω την γνώμη σου & τις παρατηρήσεις σου
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tango : 22-03-11 στις 20:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-03-11 00:19 #232
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tango Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.

    Ηλία το πρόγραμμα σου,σε συνδυασμό με διατροφή όγκου,τηρείται με ευλάβεια εδώ & 3 μήνες σχεδόν.
    Το ξέρω ότι είσαι αντίθετος αλλά λέω να αλλάξω κάποιες ασκήσεις μιας & πολλές απ'αυτές τις έκανα & σε προηγούμενα προγράμματα.
    Οι επαναλήψεις είναι μέσα στο εύρος επαναλήψεων του προγραμματός σου.
    Θέλω λοιπόν τα φώτα σου.


    Πλάτη

    Θέλω να αλλάξω τις

    εμπροσθολαίμιες 2Χ15+ 12-10-8-6
    & οπισθολαίμιες αλλά δεν ξέρω με ποιές (τι προτείνεις;) 12-10-8-6
    κλειστή λαβή ως έχει (αλλά με την κλειστή λαβή της κωπηλατικής) 12-10-8
    κωπηλατική στη μηχανή 12-10-8-6
    Ραχιαίοι 4Χ15-20

    Τραπεζοειδής

    Λέω να βάλω shrugs με μπάρα 2Χ12 + 12-10-8-6

    πίσω ώμοι

    ως έχει η ανάποδα στο πεκ ντεκ 2Χ12 + 10-8-6

    Στήθος

    Λέω να παίζω πρώτα
    επικληνή με μπάρα 2Χ15 + 12-10-8-6
    μετά οριζόντιο με μπάρα 12-10-8-6
    μετά ανοίγματα με αλτήρες 12-10-8-6
    & μετά κρος όβερ (μέχρι τώρα έκανα βυθίσεις) 12-10-8

    Δικέφαλα

    Κάμψεις αλτήρων καθιστός 1 εναλλάξ 1 μαζί 2Χ15+1Χ12+10+8
    κάμψεις μπάρας 12-10-8
    Λέω να αλλάξω την αυτοσυγκέντρωση που δεν με πιάνει τόσο τι προτείνεις;12-10-8

    Ωμοι

    Λέω να βάλω
    Πιέσεις ώμων στο μηχάνημα (έκανα με αλτήρες) 2Χ15 + 12-10-8
    ανοίγματα στα πλάγια με 1 χέρι στην τροχαλία ή ανοιγματα καθιστός 12-10-8-6
    στρατιωτικές (αντί για ανοίγματα αλτήρων μπροστά) 12-10-8-6

    Τρικέφαλα

    Εκτάσεις στην τροχαλία με ίσια λαβή (έκανα με την Λ) 2Χ15 + 12-10-8
    Γαλλικές με ίσια (έκανα με στραβόμπαρα) 12-10-8
    Εκτάσεις αλτήρα (έκανα αντίστροφα στην τροχαλία) 12-10-8

    Πόδια

    Ώς έχει το προγραμμά σου,επαναλήψεις 12-10-8-6
    γάμπες επαναλήψεις 12-15

    Ξέρω,ξέρω σου έκανα το πρόγραμμα αγνώριστο
    Περιμένω την γνώμη σου & τις παρατηρήσεις σου
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

    κατ αρχήν στην πρώτη ερώτηση δεν κατάλαβα οι εμπροσθολαίμιες μπορούν να αλλάξουν με οπισθολαίμιες αλλα και οι 2 δεν λέει είναι κάποιες ασκήσεις που δεν αντικαθιστόνται χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος .

    άλλωστε έχω τονίσει πως όλα γίνονται και αλλαγες και τα πάντα αρκεί να υπάρχει ουσία .

    οι τραπεζοειδής υπάρχουν πολλοι τρόποι να γίνουν αν νοιώθεις πως σε βοηθάει περισσότερο αυτη η άσκηση δεν είναι κακό να την κάνεις , δεν υπάρχουν κακές ασκήσεις αλλα κακή εκτέλεση και λάθος συνδιασμοί
    όπως και οι πίσω ώμοι αν γίνετε σωστα και σε πιάνει την ίδια δουλεια κάνουν .

    στο στήθος και αυτό είναι κάτι που το προτείνω κατα περίπτωση σε αυτούς που θέλουν να δώσουν έμφαση στο πάνω μέρος

    στα δικέφαλα μπορείς να κάνεις κάμψεις σφυρια , η κάμψεις στο μαξιλάρι δικεφάλων , διαφορετικές ασκήσεις βέβαια , ανάλογα με το τί θές .

    στούς ώμους απλα τα ανοίγματα μπροστα είναι κατι διαφορετικό και πιάνουν μεταξύ μπροστινής και πλάγιας κεφαλής και αυτο τον σκοπό εξυπηρετούν

    στα τρικέφαλα κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει κάτι λάθος .

    γενικα ένας που γνωρίζει κάποια πράγματα απο προπονητικη και έχει μάθει το σώμα του μπορεί να κάνειθ αλλαγές και να τροποποιήσει ασκήσεις , αλλα το τονίζω να υπάρχει ουσία όχι έτσι απλα για να λέει ότι άλλαξε κατι
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-03-11 01:34 #233
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Marine Εμφάνιση μηνυμάτων
    72 για την ακριβεια,ο λογος ειναι απλος δεν θα προλαβαινουν να ξεκουραστουν οι μυες και αυτο θα εχει σαν αποτελεσμα α)υπερπροπονηση
    β) τραυματισμο
    γ)χασιμο χρονου

    οποτε stick to the plan mate
    οχι δεν ειναι 72.
    72 ειναι ο μεγιστος.
    6-12 ελαχιστος
    24-48 μεσος
    48-72 καλοξημερωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-03-11 20:11 #234
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατ αρχήν στην πρώτη ερώτηση δεν κατάλαβα οι εμπροσθολαίμιες μπορούν να αλλάξουν με οπισθολαίμιες αλλα και οι 2 δεν λέει είναι κάποιες ασκήσεις που δεν αντικαθιστόνται χωρίς να υπάρχει σοβαρός λόγος .

    άλλωστε έχω τονίσει πως όλα γίνονται και αλλαγες και τα πάντα αρκεί να υπάρχει ουσία .

    οι τραπεζοειδής υπάρχουν πολλοι τρόποι να γίνουν αν νοιώθεις πως σε βοηθάει περισσότερο αυτη η άσκηση δεν είναι κακό να την κάνεις , δεν υπάρχουν κακές ασκήσεις αλλα κακή εκτέλεση και λάθος συνδιασμοί
    όπως και οι πίσω ώμοι αν γίνετε σωστα και σε πιάνει την ίδια δουλεια κάνουν .

    στο στήθος και αυτό είναι κάτι που το προτείνω κατα περίπτωση σε αυτούς που θέλουν να δώσουν έμφαση στο πάνω μέρος

    στα δικέφαλα μπορείς να κάνεις κάμψεις σφυρια , η κάμψεις στο μαξιλάρι δικεφάλων , διαφορετικές ασκήσεις βέβαια , ανάλογα με το τί θές .

    στούς ώμους απλα τα ανοίγματα μπροστα είναι κατι διαφορετικό και πιάνουν μεταξύ μπροστινής και πλάγιας κεφαλής και αυτο τον σκοπό εξυπηρετούν

    στα τρικέφαλα κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει κάτι λάθος .

    γενικα ένας που γνωρίζει κάποια πράγματα απο προπονητικη και έχει μάθει το σώμα του μπορεί να κάνειθ αλλαγές και να τροποποιήσει ασκήσεις , αλλα το τονίζω να υπάρχει ουσία όχι έτσι απλα για να λέει ότι άλλαξε κατι
    Στην πλάτη θα κρατήσω τις εμπροσθολαίμιες & τις υπόλοιπες αλλά θέλω να αλλάξω σίγουρα τις οπισθολαίμιες που δεν μου αρέσουν & δεν με πιάνουν.Ποια προτείνεις;

    Στα δικέφαλα ΟΚ.Θα κάνω μαζί με κάμψεις αλτήρων & μπάρας & κάμψεις στο μαξιλάρι δικεφάλων.Με ίσια ή στραβόμπαρα προτείνεις;

    Στους ώμους αν κρατήσω τα ανοίγματα αλτήρων μπροστά & βάλω & στρατιωτικές & ανοίγματα στο πλάι & οπισθολαίμιες στη smith είμαι εντάξει;

    Οι επαναλήψεις πως σου φαίνονται;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-03-11 20:04 #235
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tango Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην πλάτη θα κρατήσω τις εμπροσθολαίμιες & τις υπόλοιπες αλλά θέλω να αλλάξω σίγουρα τις οπισθολαίμιες που δεν μου αρέσουν & δεν με πιάνουν.Ποια προτείνεις;

    Στα δικέφαλα ΟΚ.Θα κάνω μαζί με κάμψεις αλτήρων & μπάρας & κάμψεις στο μαξιλάρι δικεφάλων.Με ίσια ή στραβόμπαρα προτείνεις;

    Στους ώμους αν κρατήσω τα ανοίγματα αλτήρων μπροστά & βάλω & στρατιωτικές & ανοίγματα στο πλάι & οπισθολαίμιες στη smith είμαι εντάξει;

    Οι επαναλήψεις πως σου φαίνονται;

    στούς ώμους αν κάνεις οπισθολαίμιες στο σμίθ , φτάνει η στρατιωτικες , που εγω ενοώ με μπάρα πάνω απ το κεφάλι και είναι το ίδιο η το ένα η το άλλο.

    οι επαναλήψεις είναι εντάξει και έχω γράψει και πόστ σε αυτο το τόπικ για την άποψή μου για τις επαναλήψεις δεν πειράζει δηλαδή αν αντι για 8 κάνει κάποιος 7 η 9 και καμια φορα σε ορισμένες ασκήσεις δυναμικές μπορούν να βγούν και λιγότερες με περισσότερο βάρος

    ανάλογα βέβαια με τις μυικές ομάδες που γυμνάζουμε πχ στα πλάγια ανοίγματα χρειάζετε αυστηρη εκτέλεση και στύλ και όχι βαρυα κιλα αλλα βάρος να επιτρέπει τουλάχιστον 8-10 επαναλήψεις , ενω στις πιέσεις και απο 6 και πάνω
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-03-11 11:12 #236
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    στούς ώμους αν κάνεις οπισθολαίμιες στο σμίθ , φτάνει η στρατιωτικες , που εγω ενοώ με μπάρα πάνω απ το κεφάλι και είναι το ίδιο η το ένα η το άλλο.

    οι επαναλήψεις είναι εντάξει και έχω γράψει και πόστ σε αυτο το τόπικ για την άποψή μου για τις επαναλήψεις δεν πειράζει δηλαδή αν αντι για 8 κάνει κάποιος 7 η 9 και καμια φορα σε ορισμένες ασκήσεις δυναμικές μπορούν να βγούν και λιγότερες με περισσότερο βάρος

    ανάλογα βέβαια με τις μυικές ομάδες που γυμνάζουμε πχ στα πλάγια ανοίγματα χρειάζετε αυστηρη εκτέλεση και στύλ και όχι βαρυα κιλα αλλα βάρος να επιτρέπει τουλάχιστον 8-10 επαναλήψεις , ενω στις πιέσεις και απο 6 και πάνω
    Λάθος δικό μου.
    Οπισθολαίμιες στην τροχαλία για πλάτη εννοώ Ηλία.
    Θέλω να την αλλάξω με μια που να πιάνει στο ίδιο σημείο & να κρατήσω τις άλλες.
    Ποιά προτείνεις;
    Επίσης στα δικέφαλα, πρώτα εναλλάξ με αλτήρες, μετά με μπάρα & στο τέλος στο μαξιλάρι δικεφάλων;
    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-03-11 21:10 #237
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tango Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λάθος δικό μου.
    Οπισθολαίμιες στην τροχαλία για πλάτη εννοώ Ηλία.
    Θέλω να την αλλάξω με μια που να πιάνει στο ίδιο σημείο & να κρατήσω τις άλλες.
    Ποιά προτείνεις;
    Επίσης στα δικέφαλα, πρώτα εναλλάξ με αλτήρες, μετά με μπάρα & στο τέλος στο μαξιλάρι δικεφάλων;
    Ευχαριστώ

    στις οπισθολαίμιες για πλάτη σαν αλλαγή δεν υπάρχουν και πολλες εναλακτικές η κάνεις εμπροσθολαίμιες η μονόζυγο αν βγάζεις επαναλήψεις όλα τα άλλα είναι διαφορετικα και τις βασικότερες ασκήσεις για πλάτη είναι λάθος να τις αλλάζουμε και άνευ ουσίας

    για τα δικέφαλα που το πρόβλημα , μια χαρα είναι και έτσι ,αφού αυτο που λές το έχω αν θυμάμε και στο πρόγραμμα η αυτό τουλάχιστον κανω και εγω απλα επειδη η μηχανή δικεφάλων δεν με βολεύει κάνω αντι για μαξιλάρι την ελεύθερη αυτοσυγκέντρωση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-03-11 21:41 #238
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    στις οπισθολαίμιες για πλάτη σαν αλλαγή δεν υπάρχουν και πολλες εναλακτικές η κάνεις εμπροσθολαίμιες η μονόζυγο αν βγάζεις επαναλήψεις όλα τα άλλα είναι διαφορετικα και τις βασικότερες ασκήσεις για πλάτη είναι λάθος να τις αλλάζουμε και άνευ ουσίας

    για τα δικέφαλα που το πρόβλημα , μια χαρα είναι και έτσι ,αφού αυτο που λές το έχω αν θυμάμε και στο πρόγραμμα η αυτό τουλάχιστον κανω και εγω απλα επειδη η μηχανή δικεφάλων δεν με βολεύει κάνω αντι για μαξιλάρι την ελεύθερη αυτοσυγκέντρωση
    Δηλαδή εγώ που κάνω στο μαξιλάρι αλλά με στραβόμπαρα είναι σωστό ή να προτιμήσω με αλτήρες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-03-11 03:14 #239
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tango Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εγώ που κάνω στο μαξιλάρι αλλά με στραβόμπαρα είναι σωστό ή να προτιμήσω με αλτήρες;
    δεν υπάρχει σωστό και λάθος , είναι τι σε βολεύει και τα 2 σωστα είναι , αρκεί να μην γίνονται ακριβώς ίδιες ασκήσεις γιατι δεν έχει νόημα , εμένα απλα μου αρέσει να υπάρχει λογική στις ασκήσεις μου και να μπορω να αιτιολογήσω πχ ενα πρόγραμμά μου .

    η στραβόμπαρα θα με βόλευε γιατι τελειώνω πιο γρήγορα το σετ , γιατι και τα 2 χέρια συμμετεχουν συγχρόνως , ενω οι αλτήρες απομονώνουν περισσότερο , το καθένα έχει τα χαρακτηριστικά του , γι αυτο είπα τι αρέσει στον καθένα , ανάλογα με τον στόχο του
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-03-11 15:35 #240
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπάρχει σωστό και λάθος , είναι τι σε βολεύει και τα 2 σωστα είναι , αρκεί να μην γίνονται ακριβώς ίδιες ασκήσεις γιατι δεν έχει νόημα , εμένα απλα μου αρέσει να υπάρχει λογική στις ασκήσεις μου και να μπορω να αιτιολογήσω πχ ενα πρόγραμμά μου .

    η στραβόμπαρα θα με βόλευε γιατι τελειώνω πιο γρήγορα το σετ , γιατι και τα 2 χέρια συμμετεχουν συγχρόνως , ενω οι αλτήρες απομονώνουν περισσότερο , το καθένα έχει τα χαρακτηριστικά του , γι αυτο είπα τι αρέσει στον καθένα , ανάλογα με τον στόχο του
    Ευχαριστώ Ηλία για την υπομονή σου & το χρόνο σου.Ήσουν κατατοπιστικότατος
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία