Σελίδα 19 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 9171819202129 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 271 έως 285 από 759
  1. 08-06-11 23:40 #271
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arisfwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορουμε να βαλουμε bear complex σε καθε ειδους προγραμμα

    η απαιτειτε ειδικο προγραμμα?

    τώρα αν σου πώ ότι όταν ήταν να μάθω αγγλικά στο σχολείο εγω κυνηγούσα πουλιά με την σφεντόνα και δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για να απαντήσω ?
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-06-11 23:44 #272
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα αν σου πώ ότι όταν ήταν να μάθω αγγλικά στο σχολείο εγω κυνηγούσα πουλιά με την σφεντόνα και δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό για να απαντήσω ?
    Εγω που δεν κυνηγουσα Ηλια ...παλι δεν καταλαβα!!!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-06-11 01:53 #273
    Προεπιλογή


    [YOUTUBE="0WOP9J7QPwI"]0WOP9J7QPwI[/YOUTUBE]
    ειναι τετοιου ειδους προγραμματακια
    με μια σειρα απο σετ με ελαχιστο χρονο ξεκουρασης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-06-11 03:20 #274
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arisfwtis Εμφάνιση μηνυμάτων


    [YOUTUBE="0WOP9J7QPwI"]0WOP9J7QPwI[/YOUTUBE]
    ειναι τετοιου ειδους προγραμματακια
    με μια σειρα απο σετ με ελαχιστο χρονο ξεκουρασης

    τώρα κατάλαβα αυτα είναι πάρα πολυ ωραία προγραμματάκια εξυπηρετούν άλλο σκοπό βέβαια δεν είναι για μέγιστη μυική ανάπτυξη αλλα για νευρομυική συναρμογή και για φυσική κατάσταση .
    αν όμως πχ ενα τέτοιο πρόγραμμα γίνει πρίν την κανονική προπόνηση τότε , μετα δεν θα βγεί το πρόγραμμα όπως θέλουμε , μπορεί όμως να προσαρμοστεί μετα αλλα πάλι θέλει ειδικό σχεδιασμό προγράμματος

    κάτι παρόμοιο είχαμε δοκιμάσει πρίν 20 χρόνια τουλάχιστον και μόλις έκανα σκουώτ κατευθείαν , επολέ ζετέ , στην συνέχεια καθίσματα με σκέτη μπάρα και στο τέλος άλματα επιτόπια , μιλάμε φεύγαμε με φορείο , κάψιμο τελείως , αυτο για τα πόδια ήταν σκότωμα αλλα τρομερό πρήξιμο και ανέβασμα σφυγμών , σαν καρδιαγγειακές ασκήσεις .

    αλλα αυτο το πρόγραμμα είναι καλό να το κάνει κάποιος εκτός των ημερών της κανονικής προπόνησης , αντι για αερόβια να βάλει τέτοιο πρόγραμμα, εμένα μου αρέσουν αυτα για φυσική κατάσταση , αρκεί να γίνονται σωστα .

    αλλα σε ενα πρόγραμμα καθαρα ββ δεν κολάει αυτο στην ίδια μέρα εκτός κάτι σε μικρή διάρκεια και τροποποιημένο , σε μια μέρα κενού όμως καλό θα είναι .

    έχουν να προσφέρουν πάντως τέτοιου είδους προγράμματα , αλλα φανταστείτε ενα τέτοιο μετα την προπόνηση ποδιών , μια παραλαγή όμως με μικρή διάρκεια μόνο καλό έχει να προσφέρει μετα την προπόνηση , απλα οι ββερ που θέλουν τεράστιες μάζες και τα βήματα που θα κάνουν επιπλέον τα υπολογίζουν , εναν μέσο αθλούμενο όμως δεν θα τον πειράξουν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-06-11 11:15 #275
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω πολυ ηλια
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-06-11 22:17 #276
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλους.
    Ηλία ακολουθώ αρκετούς μήνες ,το προγραμμά σου με αρκετά καλά αποτελέσματα.
    Ξεκίνησα να το ακολουθώ ως έχει & μετά πυραμίδα.
    Τον τελευταίο καιρό,άρχισα γράμμωση & ψάχνω ένα πρόγραμμα με σούπερ σετ & αν είναι δυνατόν για 3 ή 4 μέρες την εβδομάδα γιατί κάνω & αεροβική & πήζω στη δουλειά,οπότε δεν με παίρνει για παραπάνω...
    Επειδή μου ταίριαξε το προγραμμά σου μήπως έχεις να προτείνεις & κάποιο για γράμμωση;
    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-06-11 22:59 #277
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tango Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.
    Ηλία ακολουθώ αρκετούς μήνες ,το προγραμμά σου με αρκετά καλά αποτελέσματα.
    Ξεκίνησα να το ακολουθώ ως έχει & μετά πυραμίδα.
    Τον τελευταίο καιρό,άρχισα γράμμωση & ψάχνω ένα πρόγραμμα με σούπερ σετ & αν είναι δυνατόν για 3 ή 4 μέρες την εβδομάδα γιατί κάνω & αεροβική & πήζω στη δουλειά,οπότε δεν με παίρνει για παραπάνω...
    Επειδή μου ταίριαξε το προγραμμά σου μήπως έχεις να προτείνεις & κάποιο για γράμμωση;
    Ευχαριστώ
    Αν θέλεις και γίνεται πόσταρε το να το δούμε και εμείς το πρόγραμμα η στείλτο σε προσωπικό μήνυμα αν δεν γίνεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-06-11 00:09 #278
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tango Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.
    Ηλία ακολουθώ αρκετούς μήνες ,το προγραμμά σου με αρκετά καλά αποτελέσματα.
    Ξεκίνησα να το ακολουθώ ως έχει & μετά πυραμίδα.
    Τον τελευταίο καιρό,άρχισα γράμμωση & ψάχνω ένα πρόγραμμα με σούπερ σετ & αν είναι δυνατόν για 3 ή 4 μέρες την εβδομάδα γιατί κάνω & αεροβική & πήζω στη δουλειά,οπότε δεν με παίρνει για παραπάνω...
    Επειδή μου ταίριαξε το προγραμμά σου μήπως έχεις να προτείνεις & κάποιο για γράμμωση;
    Ευχαριστώ

    μήν ακούς πρόγραμμα για γράμμωση και για όγκο , την διαφορά θα την κάνει η διατροφή και η προσθήκη αερόβιας στο πρόγραμμα .

    αν κάνεις αυτα που κάναμε παλια πχ βάζαμε κάποια κιλα με φαγητό και βαριά προπόνηση και μετα αλλάζαμε για πρόγραμμα γράμμωσης με πολλες επαναλήψεις και τα σχετικα που επικρατούν ακόμη και τώρα .
    το αποτέλεσμα ήταν όλη η προσπάθεια να χτίσουμε μυς και να έχουμε όγκο χανόταν και μαζεύαμε σαν σταφίδες , δηλαδή το χύναμε το γάλα τελευταία στιγμή .

    γι αυτό καταλήξαμε όταν θέλουμε να γραμμώσουμε να κρατάμε το ίδιο πρόγραμμα στα βάρη και να γίνουν οι αλλαγές που προανέφερα

    όσο αναφορα τα σούπερ σετ , αυτα δεν τα κάνουμε για γράμμωση , αλλα να σοκάρουμε διαφορετικά τούς μυς και να δώσουμε ερέθισμα για ανάπτυξη , ούτε για μείωση χρόνου αφού μπορούμε να μειώσουμε τον χρόνο , αυξάνοντας την ένταση και μειώνοντας τον όγκο προπόνησης και υπάρχουν πολλα τέτοια παραδείγματα πρωταθλητών που δεν κάνουν πολλες ασκήσεις και σέτ , πράγμα που το έχω δοκιμάσει με θεαματικα αποτελέσματα , απλα είχα φτάσει σε σημείο να λέω καλύτερα να έκανα πολλα παρα λίγα και να τα κάνω τόσο αυστηρα .

    με λίγα λόγια αν κάποιος δεν παίζει στην προπόνηση και κρατάει χρόνο στα διαλείματα μπορεί να την βγάλει σε σύντομο διάστημα .

    και επίσης αν κάποιος δουλεύει και κουράζετε σωματικα η διατήρηση της ίδιας προπόνησης με βαριά κιλά και τα απολύτως απαραίτητα ώς αναφορα ασκήσεις θα του φέρει καλύτερα αποτελέσματα και δεν θα καταβολιστεί .

    επίσης ενας άλλος τρόπος να μειωθεί ο χρόνος προπόνησης και να γίνουν λιγότερες ασκήσεις είναι να βάζεις πχ μετα το στήθος τρικέφαλο η μπροστινούς ώμους που αυτα δουλεύουν με το στήθος και απλα μετα κάνοντας μόνο 2 ασκήσεις επειδη είναι κουρασμένες αυτές οι μυικές ομάδες , έχουν την ίδια ανταπόκρηση σε λιγότερο χρόνο , βεβαίως μπορούν να γίνουν και άλλοι συνδιασμοί όπως και πλάτη με τους πίσω ώμους και δικέφαλο , που είναι ομάδες που δουλεύουν με πλάτη (κάπως έτσι έχω βγάλει και το πρόγραμμα 4 ημερών , δηλαδή μυικές ομάδες που συνεργάζονται)
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-06-11 11:20 #279
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ Ηλία,έχεις απόλυτο δίκιο.
    Κάπως έτσι την πάτησα & πέρισυ με ένα πρόγραμμα πολλών επαναλήψεων & λίγων κιλών.Γι'αυτό μίλησα για σούπερ σετ.
    Απλά μίλησα για γράμμωση γιατί έχω ρίξει τις θερμίδες & έβαλα αεροβική.
    Θα πρότεινες λοιπόν για λίγο καιρό ,πχ ένα μήνα,ένα πρόγραμμα σούπερ σετ για να δωθεί αυτό το ερέθισμα στους μυς;Θα ήθελα να το δοκιμάσω & πιστεύω ότι θα κερδίσω & χρόνο.
    Τι προτείνεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-06-11 11:24 #280
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλεις και γίνεται πόσταρε το να το δούμε και εμείς το πρόγραμμα η στείλτο σε προσωπικό μήνυμα αν δεν γίνεται
    Ακολουθώ το πρόγραμμα που παρουσιάζει ο Ηλίας στην πρώτη σελίδα.Το ακολούθησα για κάποιο καιρό ως έχει & τους τελευταίους μήνες με επαναλήψεις 12-10-8-6
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-06-11 22:36 #281
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Ηλια εχω ερωτηση.Στις τελευταιες προπονησεις μου με το προγραμμα των 4 ημερων ενω εχω ανεβασει κιλα δεν εχω καλα ''πιασιματα''.Σκεφτομουν μηπως λογο αυξησης κιλων δεν κανω καλη εκτελεση ασκησεων αλλα παλι να ειμαι λαθος σε ολες;Ποιο θα μπορουσε να ειναι το λαθος μου;

    Να αναφερω τι μονη αλλαγη που εχω κανει....διπλα αεροβια για να βοηθησω το γιο μου σε φυσικη κατασταση!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marvin : 24-06-11 στις 22:38
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-06-11 00:22 #282
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marvin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλια εχω ερωτηση.Στις τελευταιες προπονησεις μου με το προγραμμα των 4 ημερων ενω εχω ανεβασει κιλα δεν εχω καλα ''πιασιματα''.Σκεφτομουν μηπως λογο αυξησης κιλων δεν κανω καλη εκτελεση ασκησεων αλλα παλι να ειμαι λαθος σε ολες;Ποιο θα μπορουσε να ειναι το λαθος μου;

    Να αναφερω τι μονη αλλαγη που εχω κανει....διπλα αεροβια για να βοηθησω το γιο μου σε φυσικη κατασταση!!!!

    μετα απο κάποιο διάστημα λογικό είναι να μην είναι έντονα τα πιασίματα , επειδη συνηθίζει το σώμα και οι μυς , δεν σημαίνει όμως ότι δεν υπάρχει πρόοδος , εκτός αν το μη πιάσιμο οφείλετε σε μείωση της έντασης της προπόνησης και δεν αγγίζουμε τα όριά μας .

    επίσης πιάσιμο μπορεί να έχουμε και αν τσαπίσουμε τον κήπο μας δεν σημαίνει επειδη υπάρχει ότι κάνουμε και δουλεια στην μυική ανάπτυξη .

    επίσης η αύξηση της αερόβιας μπορεί να μειώσει το πιάσιμο γιατι φεύγει το γαλακτικό και τα κατάλοιπα του μεταβολισμού απο την προπόνηση με βάρη .

    επίσης το πιάσιμο στις αρχές όταν εφαρμόζουμε ενα πρόγραμμα καινούριο , με μετα απο ενα η δυο μήνες δεν είναι το ίδιο είναι απλα μια αίσθηση που νοιώθουμε ότι γυμναστήκαμε και όχι το ενοχλητικό που υπάρχει στις αρχές .

    έπειτα η σωστή διατροφή και λήψη συμπληρωμάτων κάνει το πιάσιμο να φεύγει πολύ γρήγορα και να μην είναι το ίδιο έντονο.

    εμείς κοιτάμε να κάνουμε τις ασκήσεις όσο πιο σωστά μπορούμε , μετα το ζέσταμα και τα πρώτα σέτ τα επόμενα να είναι μέχρι τελικής πτώσεως και η δουλειά γίνετε .

    αν μετα απο καιρο (αυτό μπορεί να πάρει πολύ καιρό) διαπιστώσουμε κορεσμό κάνοντας μικροαλλαγές ακόμη στο πρόγραμμα η με την σειρα ασκήσεων , η με τις επαναλήψεις μπορούμε να σοκάρουμε ξανα τούς μυς , ακόμη και βάζοντας σε μερικές μικρές μυικές ομάδες και σούπερ σετ δίνουμε μια ώθηση ακόμη .

    αλλα το σίγουρο είναι πως η αερόβια βοηθάει στην αποκατάσταση και στην αποβολή του γαλακτικού οξέως απο τούς μυς σε συνδιασμό με διατάσεις και σωστη διατροφη και λήψη συμπληρωμάτων που βοηθούν στην αποκατάσταση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-06-11 00:26 #283
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tango Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ Ηλία,έχεις απόλυτο δίκιο.
    Κάπως έτσι την πάτησα & πέρισυ με ένα πρόγραμμα πολλών επαναλήψεων & λίγων κιλών.Γι'αυτό μίλησα για σούπερ σετ.
    Απλά μίλησα για γράμμωση γιατί έχω ρίξει τις θερμίδες & έβαλα αεροβική.
    Θα πρότεινες λοιπόν για λίγο καιρό ,πχ ένα μήνα,ένα πρόγραμμα σούπερ σετ για να δωθεί αυτό το ερέθισμα στους μυς;Θα ήθελα να το δοκιμάσω & πιστεύω ότι θα κερδίσω & χρόνο.
    Τι προτείνεις;

    αυτο μπορείς να το δοκιμάσεις όμως μην περιμένεις και τίποτε θεαματικα αποτελέσματα , απλα σου δίνει περισσότερο πρήξιμο λόγω του είδους της άσκησης , αλλα το πρήξιμο δεν σημαίνει σίγουρη ανάπτυξη αλλιώς μόνο σούπερ σετ και σύνθετα θα κάναμε για να μεγαλώσουν οι μυς , αλλα δεν ισχύει κάτι τέτοιο , απλα δημιουργείτε υπεραιμία , η οποία θα φύγει , οι μυς θέλουν και την βαρια προπόνηση με διαλείματα μεγαλύτερα να ανταποκριθούν
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-06-11 01:13 #284
    Προεπιλογή
    Ηλια εδω και 1.5 μηνα εκανα προπονηση στο τζυμ μια μυικη ομαδα ανα μερα.

    Τωρα δεν θα παω 2μηνες γυμναστηριο θα κανω σπιτι μου,αλλα δεν ξερω τι:Να μπω σε προγραμμα 3ημερων η κυκλικο 4φορες την βδομαδα.Το κυκλικο το χω σαν σκεψη γιατι απ την μια θα δουλευω(οικοδομη αλουμινια οχι γραφειο) κ επειτα τωρα με την πολυ ζεστη παρατηρω πτωση στην αποδοση μου.Τι προτεινεις?
    Μεχρι και βενζινη εισπνεω σε περιοδους χαρμανας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-06-11 01:56 #285
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beatshooter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλια εδω και 1.5 μηνα εκανα προπονηση στο τζυμ μια μυικη ομαδα ανα μερα.

    Τωρα δεν θα παω 2μηνες γυμναστηριο θα κανω σπιτι μου,αλλα δεν ξερω τι:Να μπω σε προγραμμα 3ημερων η κυκλικο 4φορες την βδομαδα.Το κυκλικο το χω σαν σκεψη γιατι απ την μια θα δουλευω(οικοδομη αλουμινια οχι γραφειο) κ επειτα τωρα με την πολυ ζεστη παρατηρω πτωση στην αποδοση μου.Τι προτεινεις?

    αυτο κατ αρχήν εξαρτάτε απο τι όργανα έχεις στην διάθεσή σου δηλαδή με λίγα λόγια αν σου επιτρέπουν να βγάλεις ολοκληρωμένη προπόνηση

    και μετα λόγω καλοκαιριού και κούρασης απο δουλεια το καλύτερο είναι να κάνεις συντήρηση και αυτο μπορεί να γίνει κάνοντας περικοπές απο τις μυικές ομάδες και εκτελώντας μόνο βασικές ασκήσεις και απο 2 ασκήσεις για μικρές μυικές ομάδες όπως τα χέρια .
    οπότε αυτο μπορεί να γίνει εκτελώντας τον ίδιο σχεδιασμό προγράμματος τροποποιημένο όπως ανέφερα .
    η μπορείς να κάνεις το κυκλικό , αλλα δεν σημαίνει ότι αυτο θα σε κουράσει λιγότερο , ενω το άλλο που λέω μπορείς να το κάνεις και να έχεις ακόμη και οφέλη προοδου .

    και η άλλη λύση είναι να κάνεις συνδιασμό να ξεκινήσεις με κυκλικό τον πρώτο μήνα και τον δεύτερο με πρόγραμμα διαχωρισμού μυικών ομάδων

    αλλα όλα εξαρτώνται απο τα όργανα που έχεις και αν μπορείς να βγάλεις πρόγραμμα και λόγω της κούρασης απο δουλεια και ζέστη , λιγότερος όγκος προπόνησης και βγαίνει κανονικότατα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 19 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 9171819202129 ... ΤελευταίαΤελευταία