Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 11-01-24 22:26 #1
    Προεπιλογή Αρχάριος σε Αγώνες bodybuilding
    Καλησπέρα σε όλους. Είμαι πολύ χαρούμενος που βρίσκω μια τέτοια κοινότητα με τόσο πλούσιο forum και ανταπόκριση.
    Ενδιαφέρομαι να κατέβω σε αγώνες bodybuilding. Δεν έχω ιδέα όμως από που ξεκινάω, θα είναι η πρώτη μου συμμετοχή. Που μπορώ να απευθυνθώ, κάποιος πρέπει θεωρώ να με δει και να μου πει αν κάνω ή όχι. Γυμνάζομαι καθημερινά και τρώω σωστά, θεωρώ ότι έχω κτίσει ένα καλό physic. Φυσικά δεν πάω να βγω πρώτος αλλά για την εμπειρία και την συμμετοχή. Μπορείτε να με κατατοποσεται. Υπάρχει κάποιος που μπορώ να απευθυνθώ?

    Ευχαριστώ πάρα πολύ και καλή χρονιά σε όλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-01-24 23:23 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.629
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum.
    Ο πιο βατός δρόμος είναι αρχικά να αναζητήσεις έναν αθλητικό σύλλογο που εξειδικεύεται στην σωματική διάπλαση. Δες εδώ στο Link
    Aπό εκει θα μπορείς να λάβεις μια κατευθυνση σε ποια κατηγορία θα μπορουσες να συμμετάσχεις και πόσος χρόνος απαιτείται για να φτάσεις σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο αγώνων.
    Επίσης αν δεν έχεις παρακολουθήσει αγώνα από κοντα, πήγαινε να δείς λίγο την ατμοσφαιρα και την διαδικασία.
    Φυσικά υπάρχουν και οι διάφοροι προπονητάδες σε όλα τα γυμναστήρια που θα σου πούν "κάνε αυτο, κάνε εκείνο, θα σε βοηθησω εγώ", αλλά θα σου πρότεινα να μην μπεις σε αυτη την διαδικασία λόγω απειρίας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-01-24 11:50 #3
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Aχιλλέα καλησπέρα Και καλή αρχή με το επιχείρημα σου !

    Οτιδήποτε χρειαστείς είμαστε στη διάθεση σου , ωστόσο επειδή ο όγκος πληροφοριών ειναι τεράστιος , θα χρειαστεί σίγουρα να εξοπλιστείς με αρκετή υπομονή και διαβασμα .

    Για οποιαδήποτε πληροφορία θέλεις αναλυτικά σχετικά με τα κόστη , τον τρόπο προετοιμασίας ,κι γενικά το πλάνο και το τί χρειάζεται , ειμαι στη διάθεση σου να βοηθήσω
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-24 10:47 #4
    Προεπιλογή
    Καλημέρα σας. Έψαξα το link για τους συλλόγους Σωματικής Διάπλαση και εδώ που μένω εδώ βρήκα ελάχιστους. Επίσης η πιο κοντινή μου ήταν σχολή καράτε,δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος, θα πάω κάποια στιγμή να ρωτήσω αν και από όσο ξέρω ο χώρος αυτός δεν έχει όργανα.
    Θα με ενδιέφερε να γνωρίζω εάν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να βοηθηθω. Γιατί νομίζω θα ήταν συνετό να έχω κάποια βοήθεια, μην πάω μόνος μου, κάποιος να με δει, κάποια πράγματα να μου πει. Εάν μπορείτε, φυσικά πείτε μου τα κόστη, πως γίνεται η παρακολούθηση κλπ.
    Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας.
    Απάντηση με παράθεση