Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 06-01-24 23:46 #1
    Προεπιλογή Αναλογίες σε μάκρος
    Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. Είμαι παλιό μέλος του φόρουμ απλά έχασα κωδικούς και ξανά γράφτηκα. Λόγω πολύ έντονου εργασιακού περιβάλλοντος παράτησα τις προπονήσεις στο ελάχιστο. Τώρα βρίσκομαι στη φάση 48 ετών ,των 98 κιλων, ύψος 1.85 και λίπος κοντά στα 25-26 % με κοιλιτσα αλλά όχι πλαδαρός. Θέλω να χάσω τα κιλά σε συνδυασμό με προγραμμα διατροφής και 3-4 προπονήσεις την εβδομάδα. Θα κάτσω να βγάλω το BMR μου απλά δεν θυμάμαι μετά πχ αν το ΒΜR μου είναι 2000 θερμίδες ,τι ποσοστά πρωτεΐνης υδατάνθρακα και λιπαρών χρειάζομαι για να χάσω 10-15 κιλά ?

    Πχ 60 πρωτεΐνη -40 υδατάνθρακα -10 λιπαρά ?
    Κάπου παλιά στο φόρουμ το είχατε αναφέρει αυτό.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-24 12:04 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καλημέρα ! Θα σου πρότεινα να κάνεις εναν έλεγχο online για κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα υπολογισμού BMR καθώς πλέον τα δεδομένα αλλάζουν και ο υπολογισμός γίνεται με βάση πολλους παράγοντες .

    Εγώ δεν θα έψαχνα για το ΒΜΡ ,αλλα για total calorie intake σε rest/active days βασισμένο στη συνολική σου δραστηριότητα μέσα στη μέρα, και στον τελικό σου στόχο
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση