Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 11-10-23 03:41 #1
    Προεπιλογή Αγορά διαδρόμου
    Καλησπέρα σας!

    Σκέφτομαι να αγοράσω έναν διάδρομο μέχρι 1000€. Ποιον θα προτείνατε; Αυτοί της X-Fit είναι της προκοπής; Τι λέτε;

    Ευχαριστώ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-10-23 02:16 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    τους συγκεκριμένους τους γνωρίζω και είναι αξιόπιστη επιλογή και πάντα οταν αγοράζουμε τετοια μηχανήματα απο όπου και να τα πάρουμε κοιτάμε να υπάρχει τεχνική υποστήριξη και αυτοι ξέρω οτι έχουν και επίσης η επιλογή του διαδρόμου να γίνετε με βάση το σωματικό βάρος του αθλούμενου και την χρήση φυσικα , γιατι ενας βαρύς αν το θέλει μόνο για περπάτημα χαλαρό δεν έχει επιβαρύνσεις μεγάλες
    Ενας που είναι πχ 100 κιλά και θέλει να τρέχει καλό είναι να μην πάρει εναν διάδρομο για μεγιστο βάρος χρήστη 100 κιλα (που και αυτός κάνει) αλλα ας είναι 110η 120 κιλά θα έχει μεγαλύτερη αντοχη στον χρόνο και λιγότερη καταπόνηση το μοτερ
    Και επίσης παίζει σημαντικότατο ρόλο και η συντήρηση που είναι πανεύκολη ρίχνοντας σπρευ σιλικόνης στο σημείο τριβής του ταπητα και σωστο τεντωμα του ταπητα να μην πατιναρει αλλα και οχι πολυ σφιχτα να μην ζορίζει τα ρουλεμαν , βασικα τις οδηγίες του κατασκευαστη
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-10-23 21:19 #3
    Προεπιλογή
    Κουμπάρε ή κάποιος άλλος, έχετε άποψη για τους διαδρόμους που λειτουργούν χωρίς μοτέρ?
    Αυτοί αντέχουν πιο πολύ βάρος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-10-23 02:33 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    αυτοι είναι πιο ανθεκτικοί καθώς δεν έχουν μοτερ και διαφορα ηλεκτρονικα και αισθητήρες , αυτο είναι στάνταρ κ δεν χωράει αμφισβήτησης , όμως δεν υπάρχει ανάλογη εμπειρία σε χρήση γιατι είναι σπάνιο ακόμη , όμως απο μια καλή αξιόπιστη εταιρία νομίζω θα είναι αθάνατο και καμία σχέση με τους συνηθισμένους διαδρόμους , έχουν άλλη φιλοσοφία σχεδίασης ,η επιφάνεια τρεξιματος είναι καμπύλη για να κυλάει με την κινηση των ποδιών (να μην χρειάζεται δηλαδη να σπρώχνει ο άλλος για να κάνει βηματισμό) κ λόγω των ράουλων σε όλη την επιφάνεια δεν χρειάζεται λίπανση ,όπως στους κλασικούς με σπρέι σιλικόνης έχει μειωμένη τριβή
    Και θεωρώ είναι μια νέα λύση ενδιαφέρουσα
    Το καλύτερο και πιο σωστο αν πρόκειται να το αγοράσει κάποιος είναι να κάνει μια δοκιμή σε κάποιο κατάστημα που το έχουν ετοιμοπαράδοτο να δοκιμάσει να περπατήσει και να τρέξει λίγο και αμέσως θα έχει αποψη
    Δεν έχει ρυθμίσεις ταχύτητας και τετοια αφου δεν διαθετει μοτέρ αλλα ανάλογα πως θέλει και μπορεί ο καθένας και επειδη είναι καινούρια μόδα θέλει να έχει καλή ποιότητα κατασκευής (μπορείς να τρέχεις και με παρεα μπροστα σου κουμπάρε αλλα να είναι φίτνες μοντελ ελαφρυα γαζελα να μην επιβαρύνετε)
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-10-23 00:33 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    (μπορείς να τρέχεις και με παρεα μπροστα σου κουμπάρε αλλα να είναι φίτνες μοντελ ελαφρυα γαζελα να μην επιβαρύνετε)
    Πάντα θαυμάζω σ εσένα ρε κουμπάρε που στο τέλος της απάντησης σου θα έχεις σε 2 σειρές τα απολύτως βασικά.
    Πάντα σαφής και κατανοητός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-10-23 04:19 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Αφου και γω απορώ κουμπάρε λέω οι καιροί αλλάζουν αλλα εγω πιστός στις παραδόσεις εχω μείνει στα απλα παραδοσιακά βασικα πράματα , γιατι όταν πρόκειτε για σπιτικό μηχάνημα εκεί γίνονται και αυτοσχεδιασμοί
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-10-23 02:26 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου και γω απορώ κουμπάρε λέω οι καιροί αλλάζουν αλλα εγω πιστός στις παραδόσεις εχω μείνει στα απλα παραδοσιακά βασικα πράματα , γιατι όταν πρόκειτε για σπιτικό μηχάνημα εκεί γίνονται και αυτοσχεδιασμοί
    Σ' ευχαριστώ για την βοήθεια! Δεν μου λες... Θα μου 'λεγες και κοιτούσα προς μεταχειρισμένους ή όχι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-10-23 01:07 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο heyhey Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ για την βοήθεια! Δεν μου λες... Θα μου 'λεγες και κοιτούσα προς μεταχειρισμένους ή όχι;
    Ο μεταχειρισμένος είναι πάντα μια καλή και συμφέρουσα λύση , όμως πρέπει να έχεις κάποια ιδέα τι να κοιτάξεις και τουλάχιστον αν δεν έχει εγγυηση δεν πειράζει , αρκεί να υπάρχει μια αντιπροσωπεία που να τον αγόρασε και να έχει σέρβις , γιατι πολλες φορές τετοια μηχανήματα μπορει να είναι σε ακινησία χαλασμένα και με ενα ανταλλακτικό και κόστος 50-100 ευρω να είναι ξανα λειτουργικά
    Και φυσικα οι προδιαγραφες που θα πεί ο πωλητής οτι έχει απο κάπου ενα προσπέκτους πχ η κάποια τεχνικα χαρακτηριστικα να αποδεικνύονται
    Και αυτο το λέω επειδη οι διάδρομοι δεν είναι οργανα γυμναστικής συμβατικα , σίδερο και κιλά με τροχαλίες , αλλα ευαίσθητα μηχανικά και ηλεκτρονικά οργανα που εξαρτάται πως έχουν δουλέψει και συντηρηθεί

    Αλλιως ενα κακό μεταχειρισμένο η σωστη χρήση του είναι να το δώσεις δώρο σε έναν άνθρωπο που δεν τον χωνεύεις (για να τον βλέπεις να παιδεύεται να τον φτιάξει)
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-10-23 23:26 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μεταχειρισμένος είναι πάντα μια καλή και συμφέρουσα λύση , όμως πρέπει να έχεις κάποια ιδέα τι να κοιτάξεις και τουλάχιστον αν δεν έχει εγγυηση δεν πειράζει , αρκεί να υπάρχει μια αντιπροσωπεία που να τον αγόρασε και να έχει σέρβις , γιατι πολλες φορές τετοια μηχανήματα μπορει να είναι σε ακινησία χαλασμένα και με ενα ανταλλακτικό και κόστος 50-100 ευρω να είναι ξανα λειτουργικά
    Και φυσικα οι προδιαγραφες που θα πεί ο πωλητής οτι έχει απο κάπου ενα προσπέκτους πχ η κάποια τεχνικα χαρακτηριστικα να αποδεικνύονται
    Και αυτο το λέω επειδη οι διάδρομοι δεν είναι οργανα γυμναστικής συμβατικα , σίδερο και κιλά με τροχαλίες , αλλα ευαίσθητα μηχανικά και ηλεκτρονικά οργανα που εξαρτάται πως έχουν δουλέψει και συντηρηθεί

    Αλλιως ενα κακό μεταχειρισμένο η σωστη χρήση του είναι να το δώσεις δώρο σε έναν άνθρωπο που δεν τον χωνεύεις (για να τον βλέπεις να παιδεύεται να τον φτιάξει)
    Και κάτι τελευταίο. Αυτός που έχω βρει είναι ένας μεταχειρισμένους X-FIT. Η X-Fit επισκευάζει τους διαδρόμους ακόμα κι αν έχει περάσει η εγγύηση που δίνει; Γνωρίζεις κάτι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-10-23 07:54 #10
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.627
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο heyhey Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι τελευταίο. Αυτός που έχω βρει είναι ένας μεταχειρισμένους X-FIT. Η X-Fit επισκευάζει τους διαδρόμους ακόμα κι αν έχει περάσει η εγγύηση που δίνει; Γνωρίζεις κάτι;

    Ναι φίλε, έχει service στα κεντρικά των Xtreme.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-10-23 23:17 #11
    Προεπιλογή
    Εγώ φίλε διάδρομο μεταχειρισμένο ούτε που θα άγγιζα.
    Δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλά στο λέω ...για τα οικονομικά σου.
    Αν είναι να πάω να γλιτώσω λεφτά και να τα φάω στα σέρβις ούτε καν.
    Τέτοια μηχανήματα με μοτέρ, ευαίσθητα, και να μην ξέρω αν πάνω έτρεξε ένας άνθρωπος 60 ή 160 κιλά με τίποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-10-23 03:00 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φίλε, έχει service στα κεντρικά των Xtreme.
    ετσι ακριβώς εφόσον συνεχίζουν και τα δουλεύουν , σιγουρα κάποια υποστήριξη υπάρχει και στα εκτός εγγυησης έναντι χρέωσης τεχνικών και ανταλλακτικών
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-10-23 03:09 #13
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ φίλε διάδρομο μεταχειρισμένο ούτε που θα άγγιζα.
    Δεν ξέρω τα οικονομικά σου αλλά στο λέω ...για τα οικονομικά σου.
    Αν είναι να πάω να γλιτώσω λεφτά και να τα φάω στα σέρβις ούτε καν.
    Τέτοια μηχανήματα με μοτέρ, ευαίσθητα, και να μην ξέρω αν πάνω έτρεξε ένας άνθρωπος 60 ή 160 κιλά με τίποτα.
    υπάρχουν και ευκαιρίες βέβαια μεταχειρισμένων που είναι αδούλευτα η απο γυμναστήρια που αλλάζουν για ανανέωση και ντιζάιν και τα πουλάνε πιο φτηνα απο τα καλα οικιακά
    Αλλα γενικα μας αρέσει να βάζουμε στο σπίτι μας φρέσκο προιόν απείραχτο να μυρίζει καινούριο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση