Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 15-09-23 22:54 #1
    Post Άλλη μια προσπάθεια
    Καλησπέρα στην ομάδα
    Αποφάσισα κ εγώ μετά από πολλά χρόνια που παρακολουθώ το forum να δείξω την προσπάθεια μου μιας και είπα να αλλάξω το σώμα μου. Είμαι 1.83 110kg 27 χρόνων με πολλές αυξομειώσεις βάρους μέσα σε μικρό διάστημα (10-12kg μέσα σε 4 μήνες). από γυμναστική μέχρι τα 14-18 μου έκανα πυγμαχία σε αγωνιστικό επίπεδο και έπειτα δεν κατάφερα να κρατηθώ σε κατι πάνω από 3-4 μήνες ( γυμναστήριο,CrossFit). Αυτή την στιγμή κλείνω 3 μήνες γυμναστήριο και θέλω να πιστεύω ότι θα το κρατήσω κάνω 5 φορές την εβδομάδα προπόνηση με βάρη 45-60 λεπτά και 20-40 λεπτά αεροβιο (κυρίως περπάτημα διάδρομο στο 6.5 και στο 5 με κλίση στο 12).

    Από διατροφή παίζω στις 2100 εβδομαδιαία μέσω όρο μιας και σουκου μπορεί να φάω κάτι απέξω με στόχο να πάω στις 1900. Κάνω διαλυματικη με 2 μεγάλα γεύματα μέσα στην μέρα και παίρνω 2 ταμπλέτες anavite δ3 και zinc με το μεσημεριανό μου καθώς και μαγνήσιο μερικές φορές την βδομάδα όποτε ξυπνάω κουρασμένος. Μέσα στην προπόνηση βάζω aminolast αμινοξέα και 5 γρ κρεατινη.

    Έχω βάλει στόχο να φθάσω 90 κιλά μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι με όσο το δυνατόν περισσότερη μυική μάζα.Νομίζω ότι πρέπει να βάλω περισσότερο αερόβια μέσα στο πρόγραμμα μου αλλά η αλήθεια είναι ότι το βαριέμαι .

    Θα ήθελα της άποψη σας για το πρόγραμμα και την διατροφή μου καθώς και τις συμβουλές της ομάδας
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-09-23 23:55 #2
    Προεπιλογή
    Έκανα καταγραφή το τελευταίο 15 ήμερο ( στο περίπου καθώς δεν μου έχει έρθει ακόμα η ζυγαριά) όπου μια μέρα ξέφυγα τελείως 5000 θερμίδες. Ποστάρω και μερικά γεύματα που συνήθιζω να έχω μεσα στο πρόγραμμα μου καθώς δεν είναι στάνταρ.

    * η πρώτη φωτό είναι από Φεβρουαρίο που ήμουν 101
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες       
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jentgol : 15-09-23 στις 23:59
    Απάντηση με παράθεση