Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 11-09-23 16:19 #1
    Προεπιλογή Αλλαγή προγράμματος λόγω πολεμικών τεχνών
    Εδώ και τέσσερα χρόνια πηγαίνω για βάρη πέντε μέρες την εβδομάδα, Push Pull Legs. Θέλω, όμως, να αρχίσω και μια πολεμική τέχνη και δεν βολεύει το καθημερινό γυμναστήριο.

    Φίλος του χώρου πρότεινε να αλλάξω σε τρεις φορές την εβδομάδα, full body split, δύο ασκήσεις για κάθε μυ και καθόλου χέρια.

    Εσείς τι προτείνετε; είμαι 177, 65 κιλά και θέλω γράμμωση και λίγο φούσκωμα. Ξέρω, είμαι λίγα κιλά αλλά κάνω ό,τι μπορώ για να βάλω. Στόχος είναι να φτάσω στα 70. Παίρνω πρωτεϊνη ένα μήνα τώρα και είδα διαφορά, ειδικά στο στήθος και στους ώμους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-09-23 21:43 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.811
    Προεπιλογή
    μπορείς να τροποποιήσεις το πρόγραμμα σου σε 3η 4 προπονήσεις την εβδομάδα εφόσον θέλεις να συνδιάσεις πολεμική τεχνη και παράλληλα να κάνεις δουλεια να πετύχεις τον στόχο σου που είναι να ανεβάσεις μυικότητα και να βάλεις κιλά
    απο κεί και πέρα αν ασχοληθείς με μία πολεμική τεχνη άθλημα όπως κικιμποξ που απαιτούν υψηλή καύση θερμίδων θα δυσκολευτεις να βάλεις κιλα και θα είσαι ερημιά , αν όμως κάνεις μια καθαρα πολεμική τεχνη που δεν είναι αθλημα με κανονισμους για αγωνες τότε στοχεύεις μόνο σε τεχνική και αποτελεσματικότητα όπως πχ το Γουιν τσάνκ που είναι καθαρη αυτοάμυνα και χτυπήματα πέρα απο κανόνες
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση