Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 143
  1. 08-02-09 00:36 #1
    Προεπιλογή Ποσα κιλα βαζετε?
    Εδω λεω αν γραφουμε ο καθενας τα maximun κιλα που μπορει να σηκωσει σε διαφορες ασκησεις
    Ξεκιναω

    Αρσεις Θανατου

    80+μπαρα
    Αλλα την επομενη φορα θα δοκιμασω στα 100 +μπαρα.

    Πρεσσα
    240kg
    και μια αποτυχημενη προσπαθια στα 260 (2 reps μονο)

    Πιεσης παγκου
    Ειναι απο τις λιγες ασκησεις που δυσκολευομαι να ανεβω
    εχω κολησει εδω και καιρο στα 60kg + μπαρα.

    Leg curl καθιστος
    80 κιλα


    Καθιστη κοπιλατικη
    75kg



    Προσπαθω καθε βδομαδα να ανεβενω
    Για πειτε μας κι εσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-02-09 00:49 #2
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή Re: Ποσα κιλα βαζεται?
    [quote="geogre"]
    Πρεσσα
    240kg
    και μια αποτυχημενη προσπαθια στα 260 (2 reps μονο)

    quote]

    γιατι αποτυχημενη ?
    δεν καταλαβα οι 2 επαναληψεις δεν πιανουν?

    τροποι για να ανεβεις
    κατα εμου πχ εκει που στην πρεσσα εβγαλες 2 μονο επρεπε να ειχες καποιον να σε βοηθηση να βγαλεις 5-6 και βαλε ...
    εστω και να πηγαινες με μονο αρνητικες με απο καποιο σημειο...
    ειναι καλες οι αρνητικες αλλα ολιγον επικυνδυνες..

    δευτερον αυτο που κανω εγω ειναι drop set.
    παλι εκει που εβγαλες 2 reps στα 260 επρεπε κατευθειαν να εχεις καποιον να στο κατεβαζε στα 230 και να συνεχιζες...

    καντο στον παγκο αυτο ., πιστευω θα σε βοηθηση να ανεβεις ...
    α και δεν χρειαζεται συνεχεια παγκο οπως κανουν οι περισσοτεροι...
    αρχιζουν με παγκο για να φορτωσουν κιλα αρχινα με καποια αλλη ασκηση πχ ανοιγματα και μετα προχωρα στον παγκο... και προσπαθα να ανεβαζεις και τοτε...
    και πταν ξαναρχισεις με παγκο πιστευω θα εχεις ανεβει σε κιλα
    α και κατι τελευταιο σκεφτηκες οτι ισως ο παγκος δεν σου ταιριαζει σαν ασκηση?
    κατα τη γνωμη πρεπει να κανουμε τις ασκησεις που μας πιανουν οχι αυτα που και καλα πρεπει ,, δοκιμασε πιεσεις με αλτηρες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-09 00:53 #3
    Προεπιλογή
    ΠΟΣΟ χρονον εισαι και ποσο ΚΑΙΡΟ ασχολισε??? Τα τελικα νουμερα που μπορω να κανω εγω ασχετα αν στην προπονιση μου χρησιμοποιω πολυ λιγοτερα... θα σου πω μονο για παγκο που εχω κολισει και εγω στα 190 αρκετο καιρο και μετα απο προσπαθεια αγγιξα τα 200 με μιση επαναλιψη.. στην προπονιση κανω το ανωτερο παγκο με 150 κγ για 5-6 επαναλιψης
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-02-09 00:57 #4
    Προεπιλογή Re: Ποσα κιλα βαζεται?
    γιατι αποτυχημενη ?
    δεν καταλαβα οι 2 επαναληψεις δεν πιανουν?
    νομιζα πως απο 6 και πανω θεωρηται ολοκληρωμενο σετ.




    καντο στον παγκο αυτο ., πιστευω θα σε βοηθηση να ανεβεις ...
    α και δεν χρειαζεται συνεχεια παγκο οπως κανουν οι περισσοτεροι...
    αρχιζουν με παγκο για να φορτωσουν κιλα αρχινα με καποια αλλη ασκηση πχ ανοιγματα και μετα προχωρα στον παγκο... και προσπαθα να ανεβαζεις και τοτε...
    κι εγω σα πρωτη ασκηση την εχω αλλα θα το αλαξω.
    Την μπαρα την κατεβαζω μεχρι το στηθος μηπως να μην την κατεβαζω τοσο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-02-09 00:59 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _kwstas_
    ΠΟΣΟ χρονον εισαι και ποσο ΚΑΙΡΟ ασχολισε??? Τα τελικα νουμερα που μπορω να κανω εγω ασχετα αν στην προπονιση μου χρησιμοποιω πολυ λιγοτερα... θα σου πω μονο για παγκο που εχω κολισει και εγω στα 190 αρκετο καιρο και μετα απο προσπαθεια αγγιξα τα 200 με μιση επαναλιψη.. στην προπονιση κανω το ανωτερο παγκο με 150 κγ για 5-6 επαναλιψης
    Κοιτα, κανω μονος μου στο σπιτι απο τα 18(push ups και μονοζυγο), τωρα ειμαι 20, γυμναστυριο ξεκινησα πριν 6 μηνες σχεδον
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-02-09 01:03 #6
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _kwstas_
    ΠΟΣΟ χρονον εισαι και ποσο ΚΑΙΡΟ ασχολισε??? Τα τελικα νουμερα που μπορω να κανω εγω ασχετα αν στην προπονιση μου χρησιμοποιω πολυ λιγοτερα... θα σου πω μονο για παγκο που εχω κολισει και εγω στα 190 αρκετο καιρο και μετα απο προσπαθεια αγγιξα τα 200 με μιση επαναλιψη.. στην προπονιση κανω το ανωτερο παγκο με 150 κγ για 5-6 επαναλιψης
    ποσα κιλα εισαι???
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-02-09 01:05 #7
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή Re: Ποσα κιλα βαζεται?
    κι εγω σα πρωτη ασκηση την εχω αλλα θα το αλαξω.
    [/quote]

    ε δεν ειναι σονυ και καλα σωστο αυτο που σου λεω . μια προταση εκανα

    περιμενε και αλλες αποψεις ....!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-02-09 01:06 #8
    Προεπιλογή
    93,94 καπου εκει ειμαι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-02-09 01:10 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    ποσα χρονια ασχολεισαι..?
    σαν πολυ κιλο βαζεις...υποπτο... :
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-02-09 01:19 #10
    Προεπιλογή
    κι εγω σα πρωτη ασκηση την εχω αλλα θα το αλαξω.
    Την μπαρα την κατεβαζω μεχρι το στηθος μηπως να μην την κατεβαζω τοσο?
    Γιατι να κανει καποιος πρωτα απομονοτικη ασκηση με στοχο να ανεβασει κιλα στον παγκο?Να το κανεις σαν προκωποση να πω αλλα στην περιπτωση δεν το βρισκω σκοπιμο.
    Ο Simmon ελεγε οτι το πιο συνηθισμενο λαθος που κανουν πολλοι ειναι να κανουν παγκο πολυ συχνα και πολυ δυνατα,και ισχυριζοταν οτι για να μεγαλωσεις τον παγκο σου δεν χρειαζεται συνεχεια να το κανεις.Συγκεκριμενα ελεγε "The bench press it self does'not stall.When your bench press fails to go up,what is holding your back is a week musle -and way to strengthen a week musle is with assistance exercises".
    Τροποι για να αυξησεις τα κιλα σου ειναι πολλοι.Προσωπικα σου προτεινω αφου εχεις μηνει στασιμος εκει να παψεις για ενα διαστυμα να κανεις παγκο κανε κατι αλλο π.χ επικλινη παγκο η κατακλινη χωρις ομως λεπτομεριακες ασκησεις επισης δουλεψε και την πλατη σου με βασικες.Αργοτερα ξεκουρασου και λιγο και ξανα γυρνα στις πιεσεις παγκου θα δεις οτι θα εχεις ανεβει και εκει και θα συνεχισεις να ανεβαινεις.Εγω θα ελεγα να μην πας να δουλεψεις μισες επαναληψεις δεν μου φαινεται η καλυτερη λυση.
    Ειμαι ομως εκτος θεματος αν θες ανοιξε νεο θεμα με το θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-02-09 01:27 #11
    Προεπιλογή
    Κοιτα προπονουμε χρονια αλλα ποιο εντατικα τα τελευταια 2 με 2,5 χρονια! γυμναστιριο με την ενοια του γυμναστιριου δεν κανω γυμναζομε σε ενα προπονιτικο κεντρο κυριως με ελευθερα βαροι εχει βεβαια και αιθουσες με οργανα αλλα εγω γυμναζομε με ελευθερα βαροι επι το πλιστον (κακως βεβαια αλλα αυτο ειναι μια αλλη κουβεντα) μαζι μου τα παιδια που προπονουντε απο διαφορα αθληματα και απο αρση βαρων σηκωνουνε πολυ περισοτερα..δεν σου μιλαω για ασκησεις οπως αρασε κ.λ.π εκει δεν λεω νουμερα γιατι θα γινω ρομπα! τα κιλα που σικονω δεν ειναι πολλα...και μιλαω γενικοτερα οχι μονο στον παγκο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-02-09 01:56 #12
    Προεπιλογή
    λοιπον παιδια διαφονω με οσα λετε (σχεδον) αναροτιθικες γιατι δεν ανεβαζεις κιλα στον παγκο??? μηπως γιατι δεν κανεις σωστη αποθεραπεια?? εκανες καθολου αποχη τον τελευταιο καιρο η επι ενα χρονο προσπαθεις ματεα να ανεβασεις κιλα??? εγω θα σου πρωτινα καλη αποθεραπεια και να αλαζεις συνεχως τις ασκησεις σου! μην μενεις στις ιδιες για καιρο ετσι μονο στασιμος θα μενεις!!! κανε αυτα π σου λεω και ολα θα γινουνε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-02-09 02:18 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _kwstas_
    ΠΟΣΟ χρονον εισαι και ποσο ΚΑΙΡΟ ασχολισε??? Τα τελικα νουμερα που μπορω να κανω εγω ασχετα αν στην προπονιση μου χρησιμοποιω πολυ λιγοτερα... θα σου πω μονο για παγκο που εχω κολισει και εγω στα 190 αρκετο καιρο και μετα απο προσπαθεια αγγιξα τα 200 με μιση επαναλιψη.. στην προπονιση κανω το ανωτερο παγκο με 150 κγ για 5-6 επαναλιψης
    Μπραβο φιλε καλα κιλα ειναι.Αληθεια ομως περιεργο μου φαινεται εχεις RM 190κιλα και τα 150τα κανεις για 5-6 μονο?Απλα μου φαινεται περιοεργο γι αυτο ρωταω.
    Ειναι σαν να εχεις rm τα 100 και να κανεις τα 70για 5
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-02-09 02:50 #14
    Προεπιλογή
    Καλα δεν ειμαι και χρονια κολυμενος σε αυτα τα κιλα το καλοκαιρι οταν αρχισα θυμαμε συκωνα το πολυ 40+μπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-02-09 08:56 #15
    Προεπιλογή
    Steve KinG STyLe ευχαριστω για τα καλα σου λογια.. αλλα τα 100 απο τα 190 διαφερουν παρα μα παρα πολυ πυστεψεμε... σκεψου τα 190 για 1 επαναληψη π τα εχω.. στα 200 νομιζω πως εχουν φορτωσει επιπλεον 50 κγ.. ασε που διαφερει απο ατομο σε ατομο η μια επαναλιψη οπως ειχε αναφερει και ο Λαμιοτης powerlifter!! 8) 8) (δεν περνω κι ορκο οτι το εχει πει αυτος νομιζω)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία