Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 143
  1. 15-02-09 22:29 #46
    Προεπιλογή
    Τοσα λιγα ο coleman poy ειναι και πρωην p.L? βεβαια δεν ειναι λιγα 225 για 5 επαναλιψης αν σκευτεις οτι αυτα εγω δεν προκειτε να τα ακουμπισω! δεν σου ειπα napstor οτι εκανε 260 σετ ολοκλιρα ειπα οτι οταν τερματισε την καριερα του μπορουσε να εχει 260 για μια επαναλιψη.. napstor θα τον ξαναρωτισω ομως πραγματικα αλλα για τις αρσης θανατου ειμαι συγουρος οτι τερματισε με 310 kg καπου εκει... (αλλα το ξανα λεω μην σας τρομαζουνε αυτα τα κιλα για καποιον που προπονιτε με αρση βαρον σχεδον 20 χρονια βγαινουνε) εγω παντως δεν θα μπορουσα ποτε να τα αγγιξω ειδικα στον παγκο τα νουμερα μου φενοντε τρομακτικα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-02-09 03:23 #47
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Αφηστε το παιδι να εκφραστει ελυθερα...Ναι κ εγω σηκωνω το αυτοκινητο της μανας μου καθε πρωι γιατι δεν ξερει να παρκαρει.Χωρις βοηθεια.Οπως κ να εχει τα 200+ κιλα ειναι πααααααρα μα παααααααρα πολλα για το ανθρωπινο σωμα.Δεν ειναι η κατασκευη μας για τοσα κιλα εκτος ελαχιστων ανθρωπων που εκ γενετης ειναι κτηνη.Τωρα αν εγω παρω την αποθηκη φαρμακων κ ουσιων της αμερικης οπως ειπε καποιος πιο πανω για τον colemann ε ενταξει.Σορυ αλλα αυτο δεν ειναι προκληση ειναι ψυχωση.Κ δεν μιλαω για τις πρωτεινες φυσικα.Μιλαω για τα αναβολικα κ τα στεροειδη για αλογα...
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-02-09 05:17 #48
    Προεπιλογή
    Προσεχε ετσι οπως σηκωνεις το αυτοκινητο της μανας σου μην σε πιασει η μεση σου...
    Υπονοεις κατι??? οτι αυτοι που χτηπανε 200 αρες οτι περνουνε φαρμακα??
    μαλλον φιλε οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια... αυτο ξερω...
    και αντι για να σπαταλας το χρονο σου σε ασκοπες σκεψεις καλητερα κατσε και προπονισου!
    ελα μια βολτα απο ζηρινειο μερια να σου πω αν σικονοντε η οχι οι 200αρες..

    κοιτα που απο πανω θα μας βγαλει κ ψυχοτικους!! αντε αγορι μου καληνυχτααα σου!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-02-09 12:06 #49
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Αντε καλα...Ειπα εκτος απο τα ατομα που εχουν τετοια σωματοδομη μπορουν να σηκωσουν τοσα κιλα.Εκ φυσικου ξερεις πολλους εσυ ε?Που μπορουν πχ μεσα σε 2 χρονια να σηκωνουν 200 κιλα ε?Μαλλον δεν εχεις παρατηρησει τους αθλητες απτο 30 μεχρι σημερα.Εκτος αν ειναι φυσικη εξελιξη αυτη κ σιγα σιγα γινομαστε τιτανες ξερω γω.Θες να μου πεις δλδ οτι στην αρση βαρων πχ τα κιλα του τοτε ειναι τα ιδια με τωρα.Γιατι εγω εχω γνωστο που κανει απο μικρος κ μονο φυσικη δεν ειναι η προπονηση.Δεν λεω οτι τους βαρανε ενεσεις αλλα οχι οτι δεν παιρνουν κ τπτ.Ελεος δλδ...πανε δες την πυκνοτητα του ανθρωπινου κοκαλου κ τις αντοχες του ανθρωπινου σωματος κ μετα ελα να μου πεις αν ειμαστε "φτιαγμενοι" για τετια βαρη.
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-02-09 12:21 #50
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    http://www.youtube.com/watch?v=oM_dL...eature=related
    Αυτο ειναι δυναμη ετσι οπως το εννοω.Αυτο φιλε μου ειναι σωματοδομη που θα πει ναι σηκωνω 200+ κιλα κ ειναι φυσικος.Αυτη την σωματοδομη δεν την εχει ο καθενας κ δεν την συνανταμε ευκολα στο ανθρωπινο ειδος.Εχω δει κ ατομα που ηταν 60 κιλα κ τωρα σηκωνουν 200 κιλα παγκο.Ε και?Αν σταματησουν να παιρνουν αυτα που παιρνουν εχεις την εντυπωση οτι θα εχουν αυτη την αποδοση?Ασε μας ρε φιλε να χαρεις τωρα.
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-02-09 12:47 #51
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Δεν είναι και τόσο τα φάρμακα που θα κάνουν τη διαφορά.
    Είναι περισσότερο θέμα μοχλισμών, διαστάσεων οστών, νευρομυική συναρμογή, καλύτερη χρήση των motor units, έλλειψη αδυναμου κρίκου σε αλυσίδα μυικών ομάδων συνεργαζόμενων κι άλλα διάφορα τέτοια.

    Αυτά τα παραπάνω δεν φτιάχνονται με τα φάρμακα.
    Αν δεν τα' χεις αυτά, (μερικά βέβαια μπορουν να "κερδηθούν" με ανάλογη προπόνηση), τα φάρμακα απλά θα σου δώσουν μιά μικρή βοήθεια κυρίως σε απόδοση της ήδη υπάρχουσας δύναμης.

    Σαφώς και η μεγαλύτερη μάζα σημαίνει και ως ένα βαθμό μεγαλύτερη δύναμη, αλλά δεν είναι κανόνας, ειδικά σε όσους έχουν κυρίως σαρκοπλασμική μάζα, η οποία σαν εικόνα δεν ανταποκρίνεται στην δύναμη που έχουν, π.χ. δεν είναι τοσο δυνατοί όσο φαίνονται.
    Τα φάρμακα σε μεγάλο βαθμό βοηθούν στην αυξηση τέτοιας μάζας, οπότε...

    Πολλοί αναρωτιούνται, γιατι ο γομαράς/φουσκωτός κάνει μόνο 170 κιλά, ενω ο άλλος ο μικροκαμωμένος αθλητής π.χ. της άρσης βαρών, κάνει με 200 κιλά την ίδια κίνηση.

    Δεν θα πρέπει να μας φαίνεται περίεργο αν κάποιος μπορει και σηκώνει πολλά κιλά (κι ας μην παίρνει φάρμακα), γιατι ακόμη και ψέμματα να λέει και να θέλει να εντυπωσιάσει, δεν παύουν να υπάρχουν περιπτώσεις που είναι δυνατό.
    Επίσης, δεν θα πρέπει να φαίνεται περίεργο ουτε σε αυτούς που σηκώνουν πολλά κιλά, γιατι κάποιος άλλος δεν μπορει, ανάλογα και την εικόνα του, και ακόμη κι αν παίρνει φάρμακα.

    Όλη η ουσία στην τελική κρύβεται στο πόσο πρόοδο έχει κάνει κανείς ατομικά και όχι συγκριτικά με άλλους.

    Υ.Γ.Τσάμπα "χαλιέστε" μεταξύ σας

    Υ.Γ.2.Ξέρω άτομο που όταν έκανε πρωτη φορά πάγκο σήκωσε 90 κιλά, και έχει φτάσει με τον καιρό το ανωτερό του τα 200 κιλά.
    Ξέρω και άτομο που ξεκίνησε με 30 κιλά στον πάγκο, και το ανωτερο που έχει φτάσει είναι τα 140 κιλά.
    Ναι μεν ο πρωτος είναι πιό δυνατός, αλλά ο δεύτερος είχε μια πρόοδο της τάξεως 366% αυξηση, ενω ο πρώτος της τάξεως 122% αυξηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-02-09 12:52 #52
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-02-09 14:08 #53
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia
    http://www.youtube.com/watch?v=BlDWdfTAx8o&feature=related
    1010Lb World Record Bench Press
    τρομερος ο τυπος δεν ξερω αν εχει σπασει αυτο το ρεκορ παντως ειναι πολυ δυνατος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-02-09 22:49 #54
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Πες τα καλε μου ανθρωπε Brawny.Αυτο το πραγμα εννοω.Λιγα ατομα ειναι "φτιαγμενα" με τετια προδιαθεση για τετια ποσα.Δεν ειπα οτι ειναι περιεργο που σηκωνει ο αλλος 200 κιλα επειδη εγω σηκωνω λιγοτερα,προς θεου.Απλα δεν ειναι κ κατι καθημερινο κ απλο.Θελει παρα μα παρα πολη προπονηση κ αν δεν ειναι κ η σωματοδομη σου ετσι δεν θα φτασεις ποτε σε τετια ποσα.Απλα το αλλο το παλικαρι εχει την εντυπωση οτι τα κιλα ειναι καραμελες κ οτι οι κλειδωσεις του ανθρωπου εχουν κραματα τιτανιου αναμεσα.Ειναι σαν να προσπαθει να με πεισει οτι εχει την ιδια κλειδωση κ την ιδια συσταση που εχει ενα μικρο ελεφαντακι που καθε του ποδι σηκωνει 0.2 τονους για να περπατισει.Ξερω γω εκτος αν εγω ειμαι τυφλος κ οντως ειμαστε ετσι.Δεν εχω τπτ με το παλικαρι απλα ενοχληθηκα με το στυλ"οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια".Ποτε δεν φθονουσα κ παντα θαυμαζα το καλυτερο απο εμενα σε οποιοδηποτε τομεα.Τεσπα ισως να εγινα κ εγω λιγο αιριστικος
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-02-09 00:00 #55
    Προεπιλογή
    ΦΙΛΕ δεν ειπες αυτο.. γιατι αν ελεγες αυτο εγω θα σου ελεγα πως συμφονω!! Φυσικα και δεν ειναι συχνο φαινομενο και ειναι και θεμα γενετικων χαρακτιριστικων.. εγω αυτα τα χαρακτιριστικα ισως δεν τα εχω οπως φενετε για αυτο και εχω πει πολλες φορες αν εβλεπες πως εχω κατατραυματιστει με τα πολλα κιλα και ειμαι σε περιοδο off απο τα μεγαλα φορτια..οπως και ολοι αλωστε που ξερω που φορτονουνε καποια στιγμη στην ζωη τους θα αντιμετοπισουν καποιο προβλημα.. εγω παλι προβληματα τραυματισμων βιονω συνεχεια και λεω στον εαυτο μου ενα μπραβο γιατι αντι για να τα παρατησω συνεχιζω..
    Υ.Γ δεν το ηξερες οτι οσο αναπτυσετε ο ανθρωπος ανπτυσετε και η τεχνολογια και η χημεια??? οποτε αν στα επομενα χρονια δεις ακομα ποιο εξοπραγματικα πραγματα μην απορισεις...και ο πρωταθλητισμος κακα τα ψεματα ειναι βρομικως... [/list]
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-02-09 01:00 #56
    Το avatar του χρήστη Fuhrer

    Εγγραφή
    13-10-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    534
    Προεπιλογή
    Ναι ρε παλικαρε.Τελειωσε.Σιγα τωρα μην χαλαστουμε για τετια πραγματα.Δεν εγινε τπτ.Αστο να παει στο καλο να συνεχισουμε.
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

    Charlton Heston
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-02-09 20:39 #57
    Προεπιλογή
    Ο Κωστας εχει δικιο.Κι εγω τα ιδια εχω παθει.Εχω σακατευτει και τωρα ειδικα με τα κρυα ποναω στα γονατα και στουσ αστραγαλους τα βραδυα.Βαραω Movatec kai Norgesic 2 φορες τη μερα σαν πρεζακιας σε περιοδους κρισεων.
    Το να σηκωσεις πολλα κιλα ειναι θεμα γενετικων και τυπου σωματος.
    Εγω πχ ειμαι κοντοχοντρος αρκετα φαρδυς στις πλατες απο μικρο παιδι με μεγαλα χερια και ωμους.Ποδια εχω λεπτα (να καταλαβεις φοραω φορμα γυμναστικης small μεγεθος και μπλουζακια ΧΧL.
    Οταν εκανα παγκο στην αρχη δεν μπορουσα να σηκωσω την μπαρα την ολυμπιακη.Σιγα σιγα εφτασα 100 κιλα παγκο και μετα πιο δυσκολα στα 150.Η μεγαλυτερη διαδρομη που εκανα ποτε ηταν απο τα 180 στα 195 τα οποια μου πηραν κοντα στον ενα χρονο να τα ξεπερασω κανοντας τα 180 7 επαναληψεις και τα 195 καμμια!!!!!!!
    Μετα απο 1 μηνα στα 195 κιλα εκανα 2 καθαρες επαναληψεις και μετα απο 20 μερες 2 στα 215.Αυτο εγινε περυσι τον Απριλιο.Φετος δεν κανω προγραμματα δυναμης αλλα εντασης με λιγοτερα κιλα δλδ πιο πολυ ββ.
    Αλλος κανει πιο λιγα κιλα απο μενα αλλος κανει η εκανε πιο πολλα.Τα κιλα δεν εχουν σημασια,σημασια εχει να ευχαριστιεσαι αυτο που κανεις και να γουσταρεις.
    Κι επειδη καποιος με ρωτησε τι κιλα εχω κανει
    215 παγκο
    255 αρση θανατου σουμο στυλ 1 σχεδον καθαρη επαναληψη (γιατι ετρεμαν τα ποδια μου)
    230 κιλα σκουωτ 4 βαθιες επαναληψεις
    150 κιλα εμπροσθολαιμιες στο σμιθ 6 επαναληψεις (5 καθαρες και μια μιση με λιγη βοηθεια)
    140 κιλα σταυρο για 8 επαναληψεις
    50 κιλα αλτηρα στο καθε χερι ανοιγματα για στηθος στον επικλινη 2 επαναληψεις
    Γενικα ειμαι δυνατος στον κορμο πλατη και ωμους και αδυνατος στα ποδια,αλλα δεν εχω και ανεπτυγμενα ποδια αλλα αν τα δεις θα νομισεις πως ειναι μεγαλα γιατι ειναι σχηματισμενα αρκετα.Κατα τ αλλα εχω λιπος και δειχνω σαν παουερλιφτερ δλδ χοντρος με σωμα

    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-02-09 20:57 #58
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hurricane38
    .Τα κιλα δεν εχουν σημασια,σημασια εχει να ευχαριστιεσαι αυτο που κανεις και να γουσταρεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-02-09 23:31 #59
    Προεπιλογή
    οντως hurricane εισαι πολυ δυνατος.και μην μου λες για μικρα ποδια οταν κανεις 230 κιλα σκουοτ.οπως ειχες πει ολοι θα ειχαμε τεραστια τετρακεφαλα κανοντας βολτες απλα.αληθεια για να φτασεις σε αυτα τα κιλα τι προγραμματα εκανες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-02-09 23:54 #60
    Προεπιλογή
    Τα προγραμματα που εκανα συχνα
    3Χ3
    5Χ5 ELITE MADCOWS EDITION
    STATIC CONTRACTION
    H.I.T. 1
    5X5X5
    Oλα αυτα ειναι προγραμματα δυναμης και τιποτ'αλλο.Προσοχη ομως γιατι οι τραυματισμοι παραμονευουν................
    Σε γενικες γραμμες εγω με τα λεπτα ποδια και τοσα χρονια αρσιβαριστας δεν εκανα πολλα κιλα.Υπραχουν πιτσιρικαδες αρσιβαριστες που κανουν τα ιδια και πολυ παραπανω απο μενα.Ενας μετριος αθλητης της αρσης βαρων τραβαει 250 αρες βαθια καθισματα για πλακα.
    Ρωτηστε τον Brawny
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία