Welcome guest, is this your first visit? Create Account now to join.
  • Login:
+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 75 από 143
    Banned
    Περ.
    Drama, Greece

Προεπιλογή

Δεν είναι και τόσο τα φάρμακα που θα κάνουν τη διαφορά.
    Είναι περισσότερο θέμα μοχλισμών, διαστάσεων οστών, νευρομυική συναρμογή, καλύτερη χρήση των motor units, έλλειψη αδυναμου κρίκου σε αλυσίδα μυικών ομάδων συνεργαζόμενων κι άλλα διάφορα τέτοια.

Αυτά τα παραπάνω δεν φτιάχνονται με τα φάρμακα.
    Αν δεν τα' χεις αυτά, (μερικά βέβαια μπορουν να "κερδηθούν" με ανάλογη προπόνηση), τα φάρμακα απλά θα σου δώσουν μιά μικρή βοήθεια κυρίως σε απόδοση της ήδη υπάρχουσας δύναμης.

Σαφώς και η μεγαλύτερη μάζα σημαίνει και ως ένα βαθμό μεγαλύτερη δύναμη, αλλά δεν είναι κανόνας, ειδικά σε όσους έχουν κυρίως σαρκοπλασμική μάζα, η οποία σαν εικόνα δεν ανταποκρίνεται στην δύναμη που έχουν, π.χ. δεν είναι τοσο δυνατοί όσο φαίνονται.
    Τα φάρμακα σε μεγάλο βαθμό βοηθούν στην αυξηση τέτοιας μάζας, οπότε...

Πολλοί αναρωτιούνται, γιατι ο γομαράς/φουσκωτός κάνει μόνο 170 κιλά, ενω ο άλλος ο μικροκαμωμένος αθλητής π.χ. της άρσης βαρών, κάνει με 200 κιλά την ίδια κίνηση.

Δεν θα πρέπει να μας φαίνεται περίεργο αν κάποιος μπορει και σηκώνει πολλά κιλά (κι ας μην παίρνει φάρμακα), γιατι ακόμη και ψέμματα να λέει και να θέλει να εντυπωσιάσει, δεν παύουν να υπάρχουν περιπτώσεις που είναι δυνατό.
    Επίσης, δεν θα πρέπει να φαίνεται περίεργο ουτε σε αυτούς που σηκώνουν πολλά κιλά, γιατι κάποιος άλλος δεν μπορει, ανάλογα και την εικόνα του, και ακόμη κι αν παίρνει φάρμακα.

Όλη η ουσία στην τελική κρύβεται στο πόσο πρόοδο έχει κάνει κανείς ατομικά και όχι συγκριτικά με άλλους.

Υ.Γ.Τσάμπα "χαλιέστε" μεταξύ σας

Υ.Γ.2.Ξέρω άτομο που όταν έκανε πρωτη φορά πάγκο σήκωσε 90 κιλά, και έχει φτάσει με τον καιρό το ανωτερό του τα 200 κιλά.
    Ξέρω και άτομο που ξεκίνησε με 30 κιλά στον πάγκο, και το ανωτερο που έχει φτάσει είναι τα 140 κιλά.
    Ναι μεν ο πρωτος είναι πιό δυνατός, αλλά ο δεύτερος είχε μια πρόοδο της τάξεως 366% αυξηση, ενω ο πρώτος της τάξεως 122% αυξηση.

Kris Dim follower

Περ.
    patra

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia
    http://www.youtube.com/watch?v=BlDWdfTAx8o&feature=related
    1010Lb World Record Bench Press
    τρομερος ο τυπος δεν ξερω αν εχει σπασει αυτο το ρεκορ παντως ειναι πολυ δυνατος

Περ.
    Athens

Προεπιλογή

Πες τα καλε μου ανθρωπε Brawny.Αυτο το πραγμα εννοω.Λιγα ατομα ειναι "φτιαγμενα" με τετια προδιαθεση για τετια ποσα.Δεν ειπα οτι ειναι περιεργο που σηκωνει ο αλλος 200 κιλα επειδη εγω σηκωνω λιγοτερα,προς θεου.Απλα δεν ειναι κ κατι καθημερινο κ απλο.Θελει παρα μα παρα πολη προπονηση κ αν δεν ειναι κ η σωματοδομη σου ετσι δεν θα φτασεις ποτε σε τετια ποσα.Απλα το αλλο το παλικαρι εχει την εντυπωση οτι τα κιλα ειναι καραμελες κ οτι οι κλειδωσεις του ανθρωπου εχουν κραματα τιτανιου αναμεσα.Ειναι σαν να προσπαθει να με πεισει οτι εχει την ιδια κλειδωση κ την ιδια συσταση που εχει ενα μικρο ελεφαντακι που καθε του ποδι σηκωνει 0.2 τονους για να περπατισει.Ξερω γω εκτος αν εγω ειμαι τυφλος κ οντως ειμαστε ετσι.Δεν εχω τπτ με το παλικαρι απλα ενοχληθηκα με το στυλ"οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια".Ποτε δεν φθονουσα κ παντα θαυμαζα το καλυτερο απο εμενα σε οποιοδηποτε τομεα.Τεσπα ισως να εγινα κ εγω λιγο αιριστικος
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

Charlton Heston

Προεπιλογή

ΦΙΛΕ δεν ειπες αυτο.. γιατι αν ελεγες αυτο εγω θα σου ελεγα πως συμφονω!! Φυσικα και δεν ειναι συχνο φαινομενο και ειναι και θεμα γενετικων χαρακτιριστικων.. εγω αυτα τα χαρακτιριστικα ισως δεν τα εχω οπως φενετε για αυτο και εχω πει πολλες φορες αν εβλεπες πως εχω κατατραυματιστει με τα πολλα κιλα και ειμαι σε περιοδο off απο τα μεγαλα φορτια..οπως και ολοι αλωστε που ξερω που φορτονουνε καποια στιγμη στην ζωη τους θα αντιμετοπισουν καποιο προβλημα.. εγω παλι προβληματα τραυματισμων βιονω συνεχεια και λεω στον εαυτο μου ενα μπραβο γιατι αντι για να τα παρατησω συνεχιζω..
    Υ.Γ δεν το ηξερες οτι οσο αναπτυσετε ο ανθρωπος ανπτυσετε και η τεχνολογια και η χημεια??? οποτε αν στα επομενα χρονια δεις ακομα ποιο εξοπραγματικα πραγματα μην απορισεις...και ο πρωταθλητισμος κακα τα ψεματα ειναι βρομικως... [/list]

Περ.
    Athens

Προεπιλογή

Ναι ρε παλικαρε.Τελειωσε.Σιγα τωρα μην χαλαστουμε για τετια πραγματα.Δεν εγινε τπτ.Αστο να παει στο καλο να συνεχισουμε.
    I'll give you my gun when you take it from my cold, dead hands!

Charlton Heston

Προεπιλογή

Ο Κωστας εχει δικιο.Κι εγω τα ιδια εχω παθει.Εχω σακατευτει και τωρα ειδικα με τα κρυα ποναω στα γονατα και στουσ αστραγαλους τα βραδυα.Βαραω Movatec kai Norgesic 2 φορες τη μερα σαν πρεζακιας σε περιοδους κρισεων.
    Το να σηκωσεις πολλα κιλα ειναι θεμα γενετικων και τυπου σωματος.
    Εγω πχ ειμαι κοντοχοντρος αρκετα φαρδυς στις πλατες απο μικρο παιδι με μεγαλα χερια και ωμους.Ποδια εχω λεπτα (να καταλαβεις φοραω φορμα γυμναστικης small μεγεθος και μπλουζακια ΧΧL.
    Οταν εκανα παγκο στην αρχη δεν μπορουσα να σηκωσω την μπαρα την ολυμπιακη.Σιγα σιγα εφτασα 100 κιλα παγκο και μετα πιο δυσκολα στα 150.Η μεγαλυτερη διαδρομη που εκανα ποτε ηταν απο τα 180 στα 195 τα οποια μου πηραν κοντα στον ενα χρονο να τα ξεπερασω κανοντας τα 180 7 επαναληψεις και τα 195 καμμια!!!!!!!
    Μετα απο 1 μηνα στα 195 κιλα εκανα 2 καθαρες επαναληψεις και μετα απο 20 μερες 2 στα 215.Αυτο εγινε περυσι τον Απριλιο.Φετος δεν κανω προγραμματα δυναμης αλλα εντασης με λιγοτερα κιλα δλδ πιο πολυ ββ.
    Αλλος κανει πιο λιγα κιλα απο μενα αλλος κανει η εκανε πιο πολλα.Τα κιλα δεν εχουν σημασια,σημασια εχει να ευχαριστιεσαι αυτο που κανεις και να γουσταρεις.
    Κι επειδη καποιος με ρωτησε τι κιλα εχω κανει
    215 παγκο
    255 αρση θανατου σουμο στυλ 1 σχεδον καθαρη επαναληψη (γιατι ετρεμαν τα ποδια μου)
    230 κιλα σκουωτ 4 βαθιες επαναληψεις
    150 κιλα εμπροσθολαιμιες στο σμιθ 6 επαναληψεις (5 καθαρες και μια μιση με λιγη βοηθεια)
    140 κιλα σταυρο για 8 επαναληψεις
    50 κιλα αλτηρα στο καθε χερι ανοιγματα για στηθος στον επικλινη 2 επαναληψεις
    Γενικα ειμαι δυνατος στον κορμο πλατη και ωμους και αδυνατος στα ποδια,αλλα δεν εχω και ανεπτυγμενα ποδια αλλα αν τα δεις θα νομισεις πως ειναι μεγαλα γιατι ειναι σχηματισμενα αρκετα.Κατα τ αλλα εχω λιπος και δειχνω σαν παουερλιφτερ δλδ χοντρος με σωμα

Kris Dim follower

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hurricane38
    .Τα κιλα δεν εχουν σημασια,σημασια εχει να ευχαριστιεσαι αυτο που κανεις και να γουσταρεις.

Προεπιλογή

οντως hurricane εισαι πολυ δυνατος.και μην μου λες για μικρα ποδια οταν κανεις 230 κιλα σκουοτ.οπως ειχες πει ολοι θα ειχαμε τεραστια τετρακεφαλα κανοντας βολτες απλα.αληθεια για να φτασεις σε αυτα τα κιλα τι προγραμματα εκανες?

Προεπιλογή

Τα προγραμματα που εκανα συχνα
    3Χ3
    5Χ5 ELITE MADCOWS EDITION
    STATIC CONTRACTION
    H.I.T. 1
    5X5X5
    Oλα αυτα ειναι προγραμματα δυναμης και τιποτ'αλλο.Προσοχη ομως γιατι οι τραυματισμοι παραμονευουν................
    Σε γενικες γραμμες εγω με τα λεπτα ποδια και τοσα χρονια αρσιβαριστας δεν εκανα πολλα κιλα.Υπραχουν πιτσιρικαδες αρσιβαριστες που κανουν τα ιδια και πολυ παραπανω απο μενα.Ενας μετριος αθλητης της αρσης βαρων τραβαει 250 αρες βαθια καθισματα για πλακα.
    Ρωτηστε τον Brawny

Προεπιλογή

απο ολα αυτα που ειπες ολα εινα πολυ καλα.το στατικ δεν με βοηθησε ισως επειδη το εκανα και λαθος.δεν προκειται να το ξανακανω στο αμεσο μελλον τουλαχιστον.το 3χ3 σε συνδυασμο με το 5χ5 το κανω τωρα.και το hit ακολουθει αμεσως μετα για δοκιμη

Προεπιλογή

http://www.bodybuilding.com/fun/mahler59.htm
    Εγω το επαιζα συχνα τα προηγουμενα χρονια με πολυ καλα αποτελεσματα.Μιλαμε εδινε πολυ δυναμη αλλα ειναι κουραστικο και κραταει 4 μηνες

Περ.
    χανια

Προεπιλογή

οντως υπερανθρωπος και εχει και μια ηλικια οποτε θελει σεβασμο......

εγω παιζω 27κιλα με το ενα χερι στα τρικεφαλα με αλτηρα προς τα πανω και βγαζω 3 επ.
    πως τα βλεπετε...
    Η Γυμναστικη ειναι τροπος ζωης........

Προεπιλογή

που να τον δεις αυτον στα νιατα του σε αυτο το video ειναι στα τελιοματα του!! απλα θεος!!

Kris Dim follower

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο _kwstas_
    http://www.youtube.com/watch?v=BqxEfB5-Lv8&feature=related

υπερ δυναμη..
    ρε παιδια τι σας αρεσει απο αυτον ...?
    τεσπα ...

μακης προσεχε με αυτη την ασκηση που κανεις - γιατι κ εμενα οι εκτασεις ειναι η κυρια ασκηση που εχω για τρικεφαλα αλλα ειναι οι πιο επικυνδυνη γιατι παιζει λογο κινησεις να μαμησεις τους τενοντες...

Προεπιλογή

Μας αρεσει οτι ειναι θεος... σε τετοια ηλικια και αν δεις show που εκανε σε τσιρκα οταν ηταν νεος θα παθεις πλακα.... σεβαστος παλεμαχος...

Περ.
    Athens

Προεπιλογή

Πολυ δυνατοι ειστε σε αυτο το φορουμ ρε παιδια! Εγω 5 χρονια που μπαινοβγαινω στο γυμναστηριο σπανια βλεπω καποιον να ξεπερναει τα 100 κιλα στον παγκο. Ακομα κι αυτοι που ειναι πολυ μυωδεις και τους βλεπεις και λες οτι ειναι τερατα φτανουν με το ζορι τα 130 κιλα. Μονο εναν ειχα δει που δουλευε bodyguard και ηταν συγκρισιμος με επαγγελματια bodybuilder (μου θυμιζε μαλιστα τον marchus ruhl) και ακομα και αυτος εκανε 160 κιλα για 7 επαναληψεις με βοηθο απο πισω του και δε φανηκε να τις κανει και με ευκολια.
    Και εσεις εδω κανετε 190 και 200. Τι διαολο μονο επαγγελματιες εχει το φορουμ?

Ας πω και τα δικα μου γηινα ρεκορ
    παγκος με μπαρα 100 κιλα 2 επαναληψεις
    παγκος με αλτηρες 45 κιλα(ο καθε αλτηρας) 3 επαναληψεις
    επικλινης με μπαρα 80 κιλα 6 επαναληψεις
    επικλινης με αλτηρες 40 κιλα(ο καθε αλτηρας) 4 επαναληψεις

Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυ δυνατοι ειστε σε αυτο το φορουμ ρε παιδια! Εγω 5 χρονια που μπαινοβγαινω στο γυμναστηριο σπανια βλεπω καποιον να ξεπερναει τα 100 κιλα στον παγκο.
    ε δεν γραψαν και πολύ πως κανουν πανω απο 100 κιλα παγκο, ποσοι εχουν απαντησει σε αυτο το θεμα, ουτε 1/100 απο τα μελη του φορουμ.
    ψυχραιμία, τώρα με το πρωτογενές πλεόνασμα θα τρέχουν τα δανεικά από τα μπατζάκια μας !

The Quadzilla
    Περ.
    Βολος

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε δεν γραψαν και πολύ πως κανουν πανω απο 100 κιλα παγκο, ποσοι εχουν απαντησει σε αυτο το θεμα, ουτε 1/100 απο τα μελη του φορουμ.
    +1

Πολυ λιγες απαντησεις.

Μου αρεσει αυτο το θεμα παντως
    ‎...κανόνισα τρίο τις προάλλες...εντάξει ήταν κανα δυό που δεν ήρθαν αλλά εγώ πέρασα υπέροχα...

Περ.
    κιατο

Προεπιλογή

σοζ ρε παιδια αλλα μου φαινετε λιγο τα θεοποιητε τα πολλα κιλα.
    το να πιασεις 100 κιλα στο παγκο δεν μου φαινεται και τοσο απιθανο.

να μιλησω για μενα.

εψαξα και διαβασα τροπους να ανεβασω κιλα στις ασκησεις, δοκιμασα 5-7 διαφορετικα προγραμματα, δουλεψαν.
    στατς μου.
    1,65-67 βια.
    τωρα 75κιλα
    χρονια προπο συνεχομενα κοντα στα 2.

παγκος εχω πιασει μεγιστο 140 για 4 αν θυμαμαι καλα.
    σκουοτ 130 για 1.
    αρσεις 130 για 1.
    πιεσεις ομων οπισθολεμιες 100 αλλα δν ειμαι και σιγουρος εποχη.

αυτα τα νουμερα τα επιασα τελη χειμωνα που περασε εχω την εντυπωση.
    παλι στα 75 κιλα τοτε .

τωρα στατς και μεγιστες δεν εχω προσπαθησει ακομα, μιας και
    λογω μιας αρρωστιας που με σκισε δεν μπορω να μπω ακομα καλα.

Υ.Γ
    στο γυμ μου υπαρχουν αρκετοι που κανουν 100κιλα.

Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο silk Εμφάνιση μηνυμάτων

παγκος εχω πιασει μεγιστο 140 για 4 αν θυμαμαι καλα.
    σκουοτ 130 για 1.
    αρσεις 130 για 1.
    πιεσεις ομων οπισθολεμιες 100 αλλα δν ειμαι και σιγουρος εποχη.
    καλα πως γινεται να κανεις περισσοτερα κιλα παγκο απο αρσεις και ίδια σκουοτ?! αν ειχες αυτα τα κιλα σε σκουοτ και παγκο επρεπε να κανεις αρσεις πανω απο 200.
    ψυχραιμία, τώρα με το πρωτογενές πλεόνασμα θα τρέχουν τα δανεικά από τα μπατζάκια μας !

Περ.
    κιατο

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα πως γινεται να κανεις περισσοτερα κιλα παγκο απο αρσεις και ίδια σκουοτ?! αν ειχες αυτα τα κιλα σε σκουοτ και παγκο επρεπε να κανεις αρσεις πανω απο 200.
    210κιλα αρσεις κανει ενας γοριλας που εχουμε στο γυμ που ειναι και 115 κιλα και ο θεος και η ψυχη του ποσα χρονια ασχολειτε.
    δν ξερω αν υπαρχει καποια σχεση αναμεσα στις ασκησεις αλλα αν βαλω πανω απο 130 θα παρω την πλατη στο χερι και θα φυγω απο το γυμ.
    υποψην εχω φιλαρακι που βγαζει 200 κιλα αρσεις και παγκο παει μεχρι 110-120 δν θυμαμαι.και ειναι και πιο βαρυς απο μενα.

κιλα σε παγκο που εχω δει να βαζουν νομιζω ειναι καπου στα 230 αν δν κανω λαθος.μπορει να ηταν παραπανω.
    στο γυμ που παω τωρα εχω δει κατι 190κιλα 180κιλα..

Moderator
    Περ.
    kavala

Προεπιλογή

με τετοια κιλα που ακουω (230-190-180) τοτε εγω ειναι καιρος να τα παραταω!!!

Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο silk Εμφάνιση μηνυμάτων
    210κιλα αρσεις κανει ενας γοριλας που εχουμε στο γυμ που ειναι και 115 κιλα και ο θεος και η ψυχη του ποσα χρονια ασχολειτε.
    δν ξερω αν υπαρχει καποια σχεση αναμεσα στις ασκησεις αλλα αν βαλω πανω απο 130 θα παρω την πλατη στο χερι και θα φυγω απο το γυμ.
    υποψην εχω φιλαρακι που βγαζει 200 κιλα αρσεις και παγκο παει μεχρι 110-120 δν θυμαμαι.και ειναι και πιο βαρυς απο μενα.

κιλα σε παγκο που εχω δει να βαζουν νομιζω ειναι καπου στα 230 αν δν κανω λαθος.μπορει να ηταν παραπανω.
    στο γυμ που παω τωρα εχω δει κατι 190κιλα 180κιλα..
    δεν καταλαβες τη λεω, η λογικη λεει οταν κανεις 130 κιλα σκουοτ πρεπει να κανεις αρσεις περιπου 200, δεν γινεται να κανεις αρσεις τα ιδια κιλα, το ιδιο και με τον παγκο,
    στις αρσεις δε σηκώνεις μονο με την πλατη, με ολο το σωμα σηκώνεις.

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές