Θέμα: Serious Mass (ON)

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 95
  1. 08-05-12 16:26 #61
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πασα μου απο πανω,εκανες ακυρο ποστ σε αλλο θεμα..
    κ τι θες να πεις με την φωτο που ποσταρεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-07-12 10:58 #62
    Προεπιλογή Serious Mass (ON)
    καλησπέρα στους φίλους,την πείρα να την δοκιμάσω και εγώ,μιας και ήθελα και μια όγκου πρωτεΐνη και επέλεξα να είναι σακούλα και βανίλια η γεύση.Μετά από της 3 μέρες χρήσεις της πρωτεΐνης βλέπεις τεράστιες αλλαγές σε ότι αφορά την σωματοδομή του όγκου...βάζει όμως και λίπος....για να το αποφύγεις πρέπει να προσέξεις την ώρα που την παίρνεις,για μένα καλύτερα πρωί η μετά την προπονήσει...αν υπάρχει ήδη πρόβλημα στα υπάρχον κιλά πιστεύω ότι η δοσολογία είναι καλύτερα στο ένα skoup το οποιο μέσα στο δίνουν και μάλιστα με αριθμομετρο ώστε να υπολογίζεις ακριβώς ποσο θες να βάλεις στην δώσει σου.....Από την άλλη πιστεύω ότι αν την αναμείξεις μισό skoup 100 ml-cc όγκου και 100 ml-cc whey τότε θα έχεις μια πιο ολοκληρωμένη δώσει πιο καθαρής πρωτεΐνης.....όπως και να έχει η κάθε πρωτεΐνη είναι καλή για την δουλειά που θέλεις να κάνει..και αυτή είναι για να σε γεμίζει υδατάνθρακες για την μυϊκή αυξήσει μέσα στον κύκλο του χειμώνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-07-12 15:29 #63
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leonardos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα στους φίλους,την πείρα να την δοκιμάσω και εγώ,μιας και ήθελα και μια όγκου πρωτεΐνη και επέλεξα να είναι σακούλα και βανίλια η γεύση.Μετά από της 3 μέρες χρήσεις της πρωτεΐνης βλέπεις τεράστιες αλλαγές σε ότι αφορά την σωματοδομή του όγκου...βάζει όμως και λίπος....για να το αποφύγεις πρέπει να προσέξεις την ώρα που την παίρνεις,για μένα καλύτερα πρωί η μετά την προπονήσει...αν υπάρχει ήδη πρόβλημα στα υπάρχον κιλά πιστεύω ότι η δοσολογία είναι καλύτερα στο ένα skoup το οποιο μέσα στο δίνουν και μάλιστα με αριθμομετρο ώστε να υπολογίζεις ακριβώς ποσο θες να βάλεις στην δώσει σου.....Από την άλλη πιστεύω ότι αν την αναμείξεις μισό skoup 100 ml-cc όγκου και 100 ml-cc whey τότε θα έχεις μια πιο ολοκληρωμένη δώσει πιο καθαρής πρωτεΐνης.....όπως και να έχει η κάθε πρωτεΐνη είναι καλή για την δουλειά που θέλεις να κάνει..και αυτή είναι για να σε γεμίζει υδατάνθρακες για την μυϊκή αυξήσει μέσα στον κύκλο του χειμώνα.
    το ειχα απορια αυτο να παρεις καποιο gainer και να βαλεις κανονικα τιν δωσει π λεει 150-170g και να βαλεις ενα σκοοπ whey ιδιας γευσης θα νε φιλικο στο στομαχι? η μηπως η αναμιξη 2 διαφορετικον πρωτεινων θα σε παει αιμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-11-12 00:00 #64
    Προεπιλογή Serious Mass
    Παιδια αποφασισα να παρω την συγκεκριμενη πρωτεινη.Την ειχα δοκιμασει και περυσι τον χειμωνα και απεκτησα κοιλια,αλλα η κοιλια περυσι μπορει να εγινε και απο τα πιτογυρα που ετρωγα οπως και απο το πρωινο μου που ηταν ενα ποτηρι γαλα με ενα πακετο μπισκοτα ή 4 φετες ψωμι με μερεντα.Τεσπα περυσι δεν εκανα διατροφη παρολο που ειχα τις γνωσεις για να την κανω.Τωρα λεω να δοκιμασω παλι την serious mass οπου θα την χωρισω σε 2 δοσεις των 600 περιπου θερμιδων.Θα παιρνω την 1 δοση με το που ξυπνησω και την αλλη μετα την προπονηση μαζι με bcaa και μιση δοση πρωτεινης syntrax matrix.Η διατροφη που θα ακολουθησω θα ειναι αυτη
    Γευμα 1ο->μισο σκουπ serious mass+250ml γαλα+10 αμυγδαλα+1 πολυβιταμινη adam
    Γευμα 2ο->100γρ κοτοπουλο+100γρ ρυζι+1κγ λαδι+1 κουπα λαχανικα
    Γευμα 3ο->250ml ασπραδια+1κροκο+1κγ λαδι+1φ τυρι+1φ γαλοπουλα+100γρ ρυζι+1 πιπερια
    Γευμα 4ο->100γρ κοτοπουλο+100γρ ρυζι+1κσ λινελαιο
    Μεταπροπονητικο->μισο σκουπ serious mass+5g bcaa+1/2 scoup syntrax matrix
    Μεταπροπονητικο γευμα->120γρ τσιπουρα ή μοσχαρι+300γρ πατατα ή 230γρ γλυκοπατατα+1κσ λινελαιο+1 μεριδα λαχανικων
    Προ-υπνου->1 γιαουρτι+10 αμυγδαλα
    Μεσα στη νυχτα->1 δοση syntrax matrix
    Aυτα τα 2 βιντεο με επηρεασαν να παρω την serious mass http://www.youtube.com/watch?annotat...&v=FFnQ62c0lcM http://www.youtube.com/watch?v=NQxYOxj1jrY Ειμαι και εγω κατα των πρωτεινων ογκου οπως πολλοι αλλοι εδω μεσα,αλλα αποφασισα να τους δωσω αλλη μια ευκαιρια.Θα σας πω σε λιγο καιρο τα αποτελεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-11-12 00:45 #65
    Προεπιλογή
    Bαλε κοκκινο κρεας στη διατροφη σου για να βαλεις κρεας πρεπει να τρωως κρεας. Τουλάχιστον 2 φορες τη μερα για να λαβεις και αρκετη ποσοτητα κρεατινης.
    Το δύσκολο δεν ειναι να φτάσεις στη κορυφή, αλλά να παραμείνεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-11-12 01:09 #66
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο andrikos3kala Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bαλε κοκκινο κρεας στη διατροφη σου για να βαλεις κρεας πρεπει να τρωως κρεας. Τουλάχιστον 2 φορες τη μερα για να λαβεις και αρκετη ποσοτητα κρεατινης.
    Ξεχασα να γραψω οτι πριν την προπο θα παιρνω NO Xplode και μετα την προπο το σεικερ θα εχει και 3γρ μονουδρικη κρεατινη.Μαλλον το γευμα 2 θα το αντικαταστησω με πατατες και μοσχαρι.Οντως για να βαλεις κρεας πρεπει να φας κρεας,πολυ σωστο και το καλυτερο γευμα για ογκο πιστευω ειναι μοσχαρισια μπριζολα με λιγες βραστες πατατες.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Steloukos : 13-11-12 στις 01:12
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-12-12 12:28 #67
    Το avatar του χρήστη vasilisot

    Εγγραφή
    20-07-2012
    Περ.
    Κιάτο
    Μηνύματα
    207
    Προεπιλογή
    σκεφτομαι να την χρησιμοποιησω μαζι με bcaa και κρεατινη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-02-13 19:59 #68
    Προεπιλογή
    Γεια σε ολουσ !ειμαι καινουριο μελος και το εν λογω συμπληρωμα ηταν ο λογοσ που με οδηγησε να γραφτω στην παρεα σασ.Διαβασα προσεκτικα τισ αποψεισ σασ και θα ηθελα να καταθεσω και την δικη μου.
    Εχω παρει πολλα συμπληρωμα αλλοτε ''φορμουλεσ ογκου'' και καθαρεσ πρωτεινεσ απο αρκετεσ εταιρειεσ και απ ολεσ η serious mass(σοκολατα) ειναι η χειροτερη,ειλικρινα παιδια μου φαινεται τοσο ασχημη που μου μπηκαν υποψιεσ πωσ ειναι νοθευμενη........οποιοσ την εχει δοκιμασει και του φαινεται καλη (γευση,οσμη ,διαλυτοτητα) ασ μου απαντησει παρακαλω και τοτε θα πειστω πωσ κατι αλλο πινω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-02-13 23:51 #69
    Το avatar του χρήστη panakos

    Εγγραφή
    06-04-2011
    Περ.
    karditsa
    Μηνύματα
    4.006
    Προεπιλογή
    ** Στο ακριβώς από πάνω ποστ,το quote ειναι πλεονασμός .Mods Team **
    φιλε μου η γευση ειναι υποκειμενικη!δεν την εχω δοκιμασει,αλλα σε αλλους θα αρεσει σε αλλους οχι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-02-13 22:42 #70
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ξερει κανεις στα ποσα mL νερου διαλυεται το 1 scoop-φτυαρι που εχει?Μου την εδωσε ενας τσαμπα αθικτη την 5κιλη επειδη λεει δεν μπορουσε να την πιει με τπτ λογω γευσης κατι τετοιο...εμενα παλι μου φανηκε γαματη γευση σοκολατα...με βλεπω να φτανω ανετα τα 110kg
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-02-13 23:16 #71
    Το avatar του χρήστη vasilisot

    Εγγραφή
    20-07-2012
    Περ.
    Κιάτο
    Μηνύματα
    207
    Προεπιλογή
    παντος τα 2 σκουπ δεν χωρανε στο σεικερ!!!!εγω βαζω ενα σκουπ το πινω και μετα βαζω ξανα αλλο ενα!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-02-13 23:29 #72
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    καλα 2 scoop ειναι περα απο υπερβολικο για single dose...τρελο σοκ για το σωμα τετοιες ποσοτητες,ειδικα υ/α που μονο καλο δε θα κανει...1 scoop και παλι ο υ/ας ειναι στο Θεο.Δεν υπαρχει λογος να παρεις σε μια δοση 2 σκουπ...σπαστες μεσα στη μερα.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-02-13 16:21 #73
    Το avatar του χρήστη vasilisot

    Εγγραφή
    20-07-2012
    Περ.
    Κιάτο
    Μηνύματα
    207
    Προεπιλογή
    σιγουρα το σωμα θα παθει σοκ γι'αυτο θα πρεπει να αυξηθει σιγα σιγα η ληψη υ/α..τωρα η συγκεκριμενη καλο ειναι να την χρησιμοποιεις μαζει με μια whey....εγω επερνα 1 σκουπ μασ μαζι με whey to πρωι και μετα την προπονιση και μειωσα τον υ/α απο την διατροφη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-02-13 01:17 #74
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω παιδια!....μου περισσευουν πανω απο 3 κιλα και αν ειναι καποιοσ απο θεσσαλονικη, μπορω να του την χαρισω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-03-13 13:45 #75
    Προεπιλογή
    όπως την είχα πάρει από το κατάστημα πριν 2 χρόνια μου είχανε πει σαβούρα είναι την ήθελα για να αυξήσω το βάρος μου την πείρα και τελικά έμεινα στην λέξη σαβούρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία