Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 26-10-16 15:34 #1
    Προεπιλογή Επιλογη Πρωτεινης
    Καλησπερα,
    Θα ηθελα βοηθεια στην επιλογη συμπληρωματος πρωτεινης. Αναφερομαι σε τι κατηγορια πρωτεινης να παω.
    Αρχικα θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι 82 κιλα υψος 1,79 και ποσοστο λιπους γυρω στα 15% (ειχα κανει πριν καποιους μηνες λιπομετρηση με 14% λιπος αλλα ειμουν 78 κιλα).
    Στοχος μου ειναι να βαλω ογκο με οσο το δυνατον καθαροτερα κιλα, καθως επισης και εαν θεωρειτε καλο να επιλεξω και καποια αλλα συμπληρωματα εκτος της πρωτεινης.
    Οσο για το κομματι της διατροφης εχω παρει αρκετες συμβουλες απο το φορουμ και τις εχω εφαρμοσει. Το μονο γευμα που δεν ειναι στο χερι μου και ισως ξεφυγω λιγο ειναι το μεσημεριανο γιατι δεν ειναι στο χερι μου η επιλογη του!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-10-16 19:14 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παρε καποια whey, ειτε αυτη ειναι concentrate η καποιο blend (concentrate+isolate) κλπ.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-10-16 22:32 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Πρωτεϊνη και κρεατίνη. Ξεκινάς από αυτά .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-16 01:28 #4
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω! Θα μπορουσατε να μου προτεινεται και καποια μαρκα? Εχω ψαξει στην αξιολογηση συμπληρωματων αρκετα αλλα δεν ειμαι και σιγουρος διοτι υπαρχουν αρκετες! Οσο για πολυβιταμινη ειναι χρησιμη η οχι ακομα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-10-16 16:08 #5
    Προεπιλογή
    Λοιπον σημερα το πρωι πηγα και υστερα απο αρκετη ωρα διαλεξης απο τον υπαλληλο με παροτρυνε να αγορασω την complete της warriorlab all in 1 after-workout( οχι την complete8). Ειναι καλη επιλογη ή να το αποφυγω την επομενη φορα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-10-16 16:33 #6
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Φανταζομαι οτι μιλάς για την Complete After, είναι ιδανική για μετά την προπόνηση.(postworkout)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-10-16 17:46 #7
    Προεπιλογή
    Σωστος, σε αυτη την πρωτεινη αναφερομαι. Η δοσολογια που μου προτεινε ειναι 1,5 scoop μετα την προπονηση, ενω της μερες που δεν εχω προπονηση δεν παιρνω καθολου. Συμφωνειτε ή διαφωνειτε σε αυτη την δοσολογια? Μηπως της μερες που δεν εχω προπονηση να παιρνω 1 scoop το πρωι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-10-16 17:55 #8
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Σου στειλα pm
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bodybuilder wannabe : 27-10-16 στις 17:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-10-16 18:18 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο winchester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστος, σε αυτη την πρωτεινη αναφερομαι. Η δοσολογια που μου προτεινε ειναι 1,5 scoop μετα την προπονηση, ενω της μερες που δεν εχω προπονηση δεν παιρνω καθολου. Συμφωνειτε ή διαφωνειτε σε αυτη την δοσολογια? Μηπως της μερες που δεν εχω προπονηση να παιρνω 1 scoop το πρωι?

    Ενα postworkout ειναι φτιαγμενο για μετα την προπονηση, λόγω αναλογίας υδατανθρακων, +κρεατίνη+γλουταμίνη κτλ κτλ.
    Τωρα αν θες να το βάλεις το πρωι με το πρωινο σου, δεν θα πάθεις κατι, αν ειναι μεσα στις θερμίδες σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-10-16 18:45 #10
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2016
    Περ.
    Π.Φαληρο
    Μηνύματα
    208
    Προεπιλογή
    Εαν δεν γραψεις τι τρως το πρωι (και ακομη καλυτερα τι τρως γενικοτερα) δεν θα μπορεσει κανεις να σου απαντησει με σιγουρια.

    Μια γενικη πασπαρτου απαντηση ειναι οτι εαν το πρωι πλακωνεσαι στα ασπραδια οχι δεν χρειαζεται, εαν δεν εχεις χρονο η διαθεση να φας το τελειο πρωινο τοτε θα ελεγα ναι να παρεις και ενα σκουπ καθε μερα, οχι μονο τις ημερες που δεν γυμναζεσαι. Προσεξε μην καταληξεις να τρως μονο σκονες.

    Οποιος διαφωνει ας διατυπωσει την διαφωνια του.

    ΥΓ Τωρα αυτο με την ανακοινωση ΠΜ που ακριβως εξυπηρετει;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-10-16 19:15 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο orck Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ Τωρα αυτο με την ανακοινωση ΠΜ που ακριβως εξυπηρετει;
    Για να του πει την μυστική δοσολογία μετάξυ 1 - 1,5 σκοοπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-10-16 22:53 #12
    Προεπιλογή
    Σαν πρωινο τρωω 100+- γραμμαρια βρωμη, 4-5 αυγα 1 ολοκληρο, 1 ποτηρι γαλα(περαν αυτου που βαζω στη βρωμη) και 1 φρουτο μηλο/μπανανα. Αυτο ειναι καθε μερα σιγουρο πρωινο, δεν αλλαζει σχεδον ποτε. Τωρα για τα αλλα γευματα, μεσημέρι δεν αποφασιζω εγω, αρα δεν ειναι σιγουρο, μπορει να ειναι φασολακια μπορει να ειναι και κοτοπουλο με ρυζι. Μετα την προπονηση το 1,5 σκουπ. Το απογευμα τρωω γυρο στα 300 γραμμαρια γιαουρτι με μελι, μπανανα και βρωμη μεσα( την χρησιμοποιω σε καμποσα γευματα γιατι μαρεσει σαν γευση) καθως και κανενα σαντουιτς με γαλοπουλα τυρι χαμηλων λιπαρων ντοματα μαρουλι. Και το βραδυ αν εχω κρεας το μεσημερι θα φαω το ιδιο φαγητο αλλιως καλαμακια κοτοπουλο στην σχαρα σκετα με πιτα ολικης ή παλι 2-3 σαντουιτς. Τελος ολη την μερα πινω καθαρα 1 λιτρο γαλα. Ισως και λιγο παραπανω.
    Αυτα ειναι τελειως περιγραφικα η διατροφη μου
    Απάντηση με παράθεση