Στις 26 Νοεμβρίου πραγματοποιείται στο Αμβούργο της Γερμανίας το Ms & Mr Universe της NAC International.
Από την Ελλάδα η εκπροσώπηση θα γίνει από διαγωνιζόμενους αθλητές που θα συμμετάσχουν στο Κύπελλο της Νac Hellas που θα διοργανωθεί στις 5 Νοεμβρίου στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας.
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
-
05-10-16 09:26 #1NAC Ms & Mr Universe 2016 (26 Νοεμβρίου, Αμβούργο)
-
11-11-16 21:47 #2ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ.
Η Ελληνικη Αποστολη για το Mr.& Ms. Universe 2016 που θα διεξαχθει στο Αμβουργο της Γερμανιας,που ειναι και η εδρα της NAC,θα
αποτελειται απο τους
Μπαμπη Σαρακινη-Bodybuilding +50
Ανδρεας Φακιρης-Bodybuilding 3
Κωστας Ζυγορης-Physique
Σταματης Τζιτζας-Physique
Λια Χρηστου-Figure
Ευαγγελια Κεραμιδα-Shape
Επισης προκριθηκαν και οι Γιαννης Αλιμπερτης και Μανωλης Μπαριτακης οι οποιοι δεν θα ακολουθησουν την αποστολη για προσωπικους λογους.
Απο το Προεδρειο της NAC HELLAS.Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NAC Hellas : 11-11-16 στις 21:59
-
28-11-16 23:48 #3ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΣΤΟ MR.& MS.UNIVERSE 2016.
H εμφανιση της Εληνικης αποστολης ηταν εξαιρετικη με μεγαλες διακρισεις.
Αναλυτικα,
Κωστας Ζυγορης- 1η θεση στην κατηγορια Physique
Σταματης Τζιτζας-3η θεση στην κατηγορια Physique
Λια Χρηστου-3η θεση στην κατηγορια Figure
Μπαμπης Σαρακινης-4η θεση στην κατηγορια Bodybuilding +50.Αξιζει να αναφερθει τι ο Μπαμπης αγωνιστηκε ενω ηταν ασθενης.Παρ`ολα αυτα τα πηγε πολυ καλα σε κατηγορια φωτια.
Επισης υπηρχε και αλλο ενδιαφερον απο Ελληνικης πλευρας καθως ο Βασιλης Στεφανιδης ο οποιος αγωνιστηκε με την σημαια του Βελγιου καθως διαμενει εκει μονιμα,κατεκτησε την 3η θεση στην κατηγορια Bodybuilding 3.
Απο το Προεδρειο της NAC HELLAS.
-
29-11-16 10:12 #4
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια και ιδιαιτερα στα φιλαρακια μου Ζυγορη-Τζιτζα!Επισης αξιζουν συγχαρητηρια και στον Προεδρο της Nac κ.Σοφοκλη Ταυλορ για την ολη προσπαθεια που κανει να φερει σε περας τον αγωνα εντος και εκτος Ελλαδας!
-
01-12-16 20:41 #5
Oι Γενικοί Νικητές στο Mr Universe της NΑC στο Mr Universe
-
01-12-16 21:10 #6Masters over 50
Η συμμετοχή του Μπάμπη Σαρακίνη, στην κατηγορία Masters over 50
-
01-12-16 21:25 #7
Φανερα ο πιο καλαισθητος ,''ωραιος'' κ με ''υγιη'' εμφανιση (παρα που ηταν ασθενης εκεινη την ημερα) ο Μπαμπης Σαρακινης.
-
01-12-16 21:58 #8
συμφωνώ απόλυτα Χρήστο ο Μπάμπης Σαρακίνης αισθητικά ήταν καλύτερος απ όλους και θεωρώ αν δεν ήταν άρρωστος θα είχε ακόμη καλύτερη παρουσία , αλλα σημασία έχει σε τετοιο αγώνα με συμμετοχές και επίπεδο δεν είναι και άσχημη η θέση που πήρε
Ηλιας Τριανταφυλλου
-
23-12-16 20:46 #9
Τα συνολικά αποτελέσματα , όπως αναρτήθηκαν από την NAC International
Overall Winners
Body Overall
Alexej Kauz (GER)
Figure Overall
Melanie Kuch (GER)
Athletic Overall
Niglesz Andrei Costel (ROM)
Bikini Shape Overall
Hanna Synelnykova (UKR)
-----------------
Bikini Shape 30+
1. Hanna Synelnykova UKR
2. Margarita Veverica LAT
3. Lusi Tichmann ISR
4. Shantele Buckley UKR
5. Diana Vezauskiene LTU
6. Hanni Peeters NED
7. Lena Frenkel ISR
8. Lior Shahaf ISR
9. Anni Meyer GER
10. Raffaella Martinucci ITA
out of Top 10:
Lucy Anjuna Gregson (GBR), Elena Antoni (GER), Rebecca Climent (ESP), Tracy Coyle (NZL), Sandrine Deguzman (FRA), Sandrine Gentot (FRA), Yana Gorelikova (LVA) Marta Konik (GBR), Aneta Kulasik (GER), Oana Irina Istoc (ITA), Farah Romero (PHL) ,Firdaus Sabirzyanova (RUS), Alina Schiffer (GER), Sidika Ani Tekiner (TRNC), Becci Whitmore (GBR)
Bikini Shape
1. Csilla Kalman HUN
2. Feryza Urazova LVA
3. Sandra Kralj GER
4. Stefanie Kämmer GER
5. Jenny Kolloff GER
6. Izlem Acaroglu TRNC
7. Sabrina Dilloe NED
8. Mariem Aloui GER
9. Sadie Jones GBR
10. Ambre Lepinois BEL
out of Top 10:
Marianne Leblanc (LUX), Zuzanna Hadala (GER), Eleanor Lynch (GBR), Marija Kozika (LVA), Stine Stretere (NOR)
Men's Physique
1. Konstantinos Zygoris GRE
2. Misel Losanic HUN
3. Stamatios Tzitzas GRE
4. Giannini Binetti ESP
5. William Carl Bolo PHL
6. Kevin Mennier LUX
7. Saher Kahaloni ISR
8. Mikhail Savelyev ISR
9. Olivier Flick LUX
10. Yunus Emre Asar TUR
out of Top 10:
Artur Bakeev (RUS), Andre Pascal Volkmann (GER), Murat Kaya (BEL), Eike Meins (GER), Aykut Özakin (TRNC), Thomas Riedel (GER), Gokhan Kosar (TUR)
Athletic II
1. Nilgesz Andrej Costel ROM
2. Yonatan Elias ISR
3. Sven Kolodziej NED
4. Johnny Oud NED
5. Adam Dietrich HUN
6. Didier Cappe FRA
7. Ricardo Rauner GER
8. Andrii Kuhai UKR
9. Guillermo Vizan ESP
10. Michael Krajewski POL
out of Top 10:
Stefano Bonalumi (ITA), Jawad Bader (ISR), Jerome Schmit (FRA), Alan Baah (GBR), Louis Jenneguin (BEL), Aaron Mwale (GBR), Sertac Coskun (TUR), Guiseppe Borbone (LUX), Mike van Kleef (NED), Murat Ozay (TUR)
Athletic I
1. Gadi Taroni ISR
2. Lev Prager ISR
3. José Luzón ESP
4. Ronny Janke GER
5. Dominik Jaski POL
6. Serden Aksar TRNC
7. Steven Jung GER
8. Pavel Sinizbajev LTU
9. Jose Luis Sanchez ESP
10. Andreas Oestmann GER
out of Top 10:
Petter Hansen (NOR), Nerijus Janusauskas (LTU)
Ms. Figure Over 40
1. Judit Palecian HUN
2. Tatiana Tolmakova RUS
3. Franciska Harkai HUN
4. Laurence Hahn FRA
5. Janine Haywood NZL
6. Bärbel Bach GER
7. Ann De Meulenaere BEL
8. Josie Du Plessis GBR
9. Esther Mancera ESP
10. Alison Davis GBR
Ms. Figure
1. Melanie Kuch GER
2. Willeke Doldersum-Bartels NED
3. Vasiliki Christou GRE
4. Izabela Czyz GBR
5. Iancu Iuliana Florina ROM
6. Eszter Kala HUN
7. Monika Pal HUN
8. Sina Greis GER
9. Sabine Kesseler NED
10. Vivien Papke GER
out of Top 10:
Kristine Möller (GER), Peggy Wahls (BEL), Dorota Teter (GBR), Merve Akkaya (TUR), Sabrina Schulz (GER)
Ms. Physique
1. Lisa Bailey Smith NZL
2. Cristina Maffeis ITA
3. Gaby Spuhn GER
4. Sandra Birkett GBR
5. Julia Heerenveen NED
6. Danielle Vilrockx BEL
7. Paola Boschero ITA
8. Meryem Korkut GER
9. Ellen Dilly GER
10. Alicia Morlan ESP
Body Over 50
1. Diego Martines ITA
2. Claude Payon FRA
3. Arnstein Mathisen NOR
4. Charalampos Sarakinis GRE
5. Birk Luther GER
6. Paul Longfield GBR
7. Jesus Lizcano ESP
8. Eyal Eldan ISR
9. Nicolas Cantemir ESP
10. Uwe Warcaba GER
out of Top 10:
Colin Thomas (GBR), Uwe Abend (NED), Alon Ben Shaher (ISR), Ulrich Papst (GER), Engi Denes (ROM)
Body Over 40
1. Ofer Ran ISR
2. Michal Pucek SVK
3. Roberto Gracia ESP
4. Mirko Werner GER
5. Hassan Benmousoura BEL
6. Dirk Fischer GER
7. Dimitri Agafonow RUS
8. Israel Vartanov ISR
9. Andrew Pinnock GBR
10. James Room GBR
out of Top 10:
Rocco Sestito (ITA), Jörg Schmelzer (GER), Philipe Merlin (BEL), Simone Anichini (ITA), Richard Hoogland (NLD), Michelangelo Locicero (ITA), Torsten Senger (GER)
Juniors
1. Fridjof McAdam ten Berge NED
2. András Fister HUN
3. Berat Ceylan TUR
4. Or Magdasi ISR
5. Vicente Rico ESP
6. Peteris Rumpis LVA
7. Maksim Buiankin RUS
8. Noel Kishonti HUN
9. Vinajak Kumar LTU
10. Felix Pfeiffer GER
out of Top 10:
Lukas Mazeika (LTU), Woloszyn Przemyslaw (POL)
Men Body IV
1. Zsolt Major HUN
2. Carlos Javier Ramos ESP
3. Ivan Leri ITA
4. Krishna Vonkatesh IND
5. Rajendra Rarichandran IND
6. Artem Negoda UKR
7. Dogan Can TUR
8. Williams Baudroit FRA
Men Body III
1. Murat Gönül TUR
2. Iakov Britchenok RUS
3. Laroslav Kasandrovych UKR
4. Cristian Pancorbo ESP
5. Fabiano Giglio GBR
6. Sinan Aydemir TUR
7. Jose Botet ESP
8. Kirill Turko ISR
9. Kathait Rubai IND
10. Marcel Bürger GER
out of Top 10:
Andreas Fakiris (GRE), Adrian Lupau (ROM), Davy Waterschoot (BEL), Alex Bieder (HUN), Ingo Thor Gunnarson (GER), Ali Nuri Kareem (GER), Ioan Cojocari Taut (ROM), Karol Lesniak (NOR), Juris Dambitis (LVA)
Men Body II
1. Mykola Karpuk UKR
2. Gopala Balakrishna IND
3. Billy Stefanidis BEL
4. Aviv Mesika ISR
5. Konstantin Brykhanov RUS
6. Daniel Jay Smith GBR
7. Ertug Evrekli TUR
8. Borja Obama ESP
9. Olexander Zhukov UKR
10. Ridvan Koc TUR
out of Top 10:
Martin Müller (GER), Juan Rodriguez (FRA), Sandor Paisz (ROM), Chander Pal Sharma (IND)
Men Body I
1. Alexej Kauz GER
2. Natan Gersin ISR
3. Danil Morozov RUS
4. Oleh Cherkesov UKR
5. Augustin de Marcos ESP
6. Amdrejs Bogdanovs LVA
7. Giuseppe Milazzo GER
8. Sebastian Bujla GER
9. Laurynas Lorenzo Burba GBR
10. Thomas Störvold NOR
out of Top 10:
Steve Bonticke (BEL)
-
23-12-16 20:51 #10Men's Physique
Kaτηγορία Men's Physique, πρώτος ο Κώστας Ζυγόρης και τρίτος ο Σταμάτης Τζιτζάς!
Απονομή από τον πρόεδρο της NAC Hellas, Σοφοκλή Ταίηλορ!
Men's Physique
1. Konstantinos Zygoris GRE
2. Misel Losanic HUN
3. Stamatios Tzitzas GRE
4. Giannini Binetti ESP
5. William Carl Bolo PHL
6. Kevin Mennier LUX
7. Saher Kahaloni ISR
8. Mikhail Savelyev ISR
9. Olivier Flick LUX
10. Yunus Emre Asar TUR
out of Top 10:
Artur Bakeev (RUS), Andre Pascal Volkmann (GER), Murat Kaya (BEL), Eike Meins (GER), Aykut Özakin (TRNC), Thomas Riedel (GER), Gokhan Kosar (TUR)
-
27-12-16 17:45 #11Ms Figure
Λία Χρήστου, 3η στην κατηγορία Ms Figure
Ms. Figure
1. Melanie Kuch GER
2. Willeke Doldersum-Bartels NED
3. Vasiliki Christou GRE
4. Izabela Czyz GBR
5. Iancu Iuliana Florina ROM
6. Eszter Kala HUN
7. Monika Pal HUN
8. Sina Greis GER
9. Sabine Kesseler NED
10. Vivien Papke GER
-
27-12-16 17:47 #12Men's Physique
Men's Physique
1. Konstantinos Zygoris GRE
2. Misel Losanic HUN
3. Stamatios Tzitzas GRE
4. Giannini Binetti ESP
5. William Carl Bolo PHL
6. Kevin Mennier LUX
7. Saher Kahaloni ISR
8. Mikhail Savelyev ISR
9. Olivier Flick LUX
10. Yunus Emre Asar TUR
out of Top 10:
Artur Bakeev (RUS), Andre Pascal Volkmann (GER), Murat Kaya (BEL), Eike Meins (GER), Aykut Özakin (TRNC), Thomas Riedel (GER), Gokhan Kosar (TUR)