Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 08-10-16 15:43 #16
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Ρε αδερφε να σε ρωτησω....μετα το βραδινο που ξεκιμαει το fast η οπως λεγετε που παραμενεις νυστικος 16 ωρες...λογικα το πρωι πας γυμναστηριο σωστα? Αν ναι πως θες να βγαλεις δυνατες προπονησεις?...γενικα δε ξερω απο τετοιου ειδους διατροφη πρωτη φορα την βλεπω...αλλα δε νομιζω να ειναι για δυνατες προπονησεις...! Αποψη μου δε το βασιζω σε καποια ερευνα αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-10-16 16:24 #17
    Προεπιλογή
    Γεια σου ρε Εγγβο

    Υπάρχει αυτό που λες προπόνηση πριν σπάσει η νηστεία. Για να μη χαθεί μυϊκή μάζα προτείνεται BCAA ιντρα ή πρε. Να σου πω ότι οι προπονήσεις είναι πιο δυνατές από το να έχει φάει πρίν, αλλά αποδίδει καλύτερα για προπονήσεις με <5 επαναλήψεις.
    Εάν παραλείψεις τα βσαα δε λειτουργεί τόσο καλά κοσμητικά, είναι πιο δύσκολο να βάλεις μυς. Ακόμα και στο χρόνο.
    Κι αυτά τα λέω βάση εμπειρίας και fasted προπονήσεις με Eat stop Eat που η νηστεία ήταν 24 ώρες όχι 16. Το 16ωρο δε μου καθότανε καλά. Απ την άλλη ο Αβερατζ Τζο δείχνει να θριαμβεύει με αυτό.
    Ίσως να το ξαναδοκιμασω από Δεύτερα που αναγκαστικά θα κάνω προπόνηση μεσημέρι. Εάν κι έχω βρει ότι χρειάζομαι 3 γεύματα, με το 8 ωρο μου έβγαιναν 2 και υπέφερε σε θερμίδες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-10-16 17:20 #18
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aepiskeptis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου ρε Εγγβο

    Υπάρχει αυτό που λες προπόνηση πριν σπάσει η νηστεία. Για να μη χαθεί μυϊκή μάζα προτείνεται BCAA ιντρα ή πρε. Να σου πω ότι οι προπονήσεις είναι πιο δυνατές από το να έχει φάει πρίν, αλλά αποδίδει καλύτερα για προπονήσεις με <5 επαναλήψεις.
    Εάν παραλείψεις τα βσαα δε λειτουργεί τόσο καλά κοσμητικά, είναι πιο δύσκολο να βάλεις μυς. Ακόμα και στο χρόνο.
    Κι αυτά τα λέω βάση εμπειρίας και fasted προπονήσεις με Eat stop Eat που η νηστεία ήταν 24 ώρες όχι 16. Το 16ωρο δε μου καθότανε καλά. Απ την άλλη ο Αβερατζ Τζο δείχνει να θριαμβεύει με αυτό.
    Ίσως να το ξαναδοκιμασω από Δεύτερα που αναγκαστικά θα κάνω προπόνηση μεσημέρι. Εάν κι έχω βρει ότι χρειάζομαι 3 γεύματα, με το 8 ωρο μου έβγαιναν 2 και υπέφερε σε θερμίδες
    ο ρε φιλε...24 ωρες νηστεία...ουτε να το σκέφτομαι μήπως καλύτερα θα ήταν σε τετοιου ειδους διατροφές καποια whey πριν την προπονηση + τα bcaa intra?η και bcaa post-workout με whey για pre-workout ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-10-16 17:39 #19
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε αδερφε να σε ρωτησω....μετα το βραδινο που ξεκιμαει το fast η οπως λεγετε που παραμενεις νυστικος 16 ωρες...λογικα το πρωι πας γυμναστηριο σωστα? Αν ναι πως θες να βγαλεις δυνατες προπονησεις?...γενικα δε ξερω απο τετοιου ειδους διατροφη πρωτη φορα την βλεπω...αλλα δε νομιζω να ειναι για δυνατες προπονησεις...! Αποψη μου δε το βασιζω σε καποια ερευνα αυτο
    Και ομως οσο ανορθοδοξο και αν φαινεται υπαρχουν πολλοι που την ακολουθουν και βγαζουν δυνατες προπονησεις, ενα τετοιο ατομο με το οποιο τυγχανει να εχω και προσωπικη επικοινωνια την ακολουθει για χρονια

    https://www.youtube.com/watch?v=hzWxa_NL-r0


    Αλλα γενικα, θελει ενα διαστημα προσαρμογης, στην αρχη δεν την παλευεις, για το πω ετσι λαικα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bodybuilder wannabe : 08-10-16 στις 17:45
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-10-16 17:44 #20
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Nαι εχεις δικαιο aepiskeptis, φαινεσαι πολυ ενημερωμενος γενικα. Σε ευχαριστω και για τις πληροφοριες που μοιραζεις απλοχερα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-16 15:31 #21
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή
    Παιδια το προγραμμα μεχρι στιγμης δουλευει σχετικά καλα, εχω χασει αρκετο λιπος, αν πεσω λιγο ακομα, μετα θα το παω ισοθερμικά. Τωρα ειμαι στα 80 κιλα, για πρωτη φορα στη ζωη μου βλεπω οτι εχω κοιλιακους και νιωθω συγκινημενος
    Στα αρνητικα ειναι οτι νιωθω αδυναμος ορισμενες φορες, γι' αυτο πηρα κατι πολυβιταμινες κ αυξησα λιγο υδατανθρακα, τον οποιον προσθεσα ως προεξασκητικο γευμα 500 θερμιδων 1 ώρα πριν το γυμναστηριο:

    Χτυπαω στο μπλεντερ:

    100 γρμ quaker
    1 μπανανα
    100 ml γαλα αμυγδαλου
    1,5 σκουπ whey
    συμπληρωσα με νερο 1 κουταλακι κακαο (χωρις ζαχαρη), κανελα κ παγακια

    Εχω χασει σε δυναμη κ γι' αυτο μπορει να ξεκινησω καποιο προγραμμα δυναμης για αρχαριους, ωστε να παρω τα πανω μου

    Απο γυμναστικη full body κανονικα, με μερικες απομονωτικες οταν δε βαριεμαι. Διατροφη τις μερες που δεν κανω γυμναστικη ριχνω θερμιδες, υδατανθρακα οσο μπορώ πιο χαμηλα. Επίσης, σχεδον δεν κανω καθολου αεροβιο πλεον, αλλα γρηγορο περπατημα γιατι μου βγηκε κουραση. 1,5+ Μηνας διατροφης, με ελαχιστα γλυκα, αναψυκτικά, ζαχαρη, junk food και συνεχιζουμε. Οσο παει μεχρι να πιασω ικανοποιητικη γραμμωση.


    Αυτο που διαβαζα οτι ειναι σημαντικοτατη η διατροφη κ δεν το πιστευα, τωρα το βλεπω στο σωμα μου. Οτι τρως εισαι! Επισης η διατροφη θελει πολυ υπομονη κ δοκιμες και ειναι κυριως ψυχολογικο το θεμα. Δεν πρεπει να εχεις 100% αγευστα πραγματα ή φαγητα που δε σ αρεσουν γιατι θα τη βαρεθεις γρηγορα κ θα κανεις πολλα βηματα πισω. Εγω πχ προσθετω κ καμια σως στα φαγητα μου:πχ tabasco, λιγη μαγιονεζα χαμηλων λιπαρων, κετσαπ με λιγη ζαχαρη τρωω 1 κομματακι σοκολατα 85%, καμια μακαροναδα με κιμα τις Κυριακες. Πινω που κ που κολα zero. Προτιμω να παω πιο αργα στο στοχο μου, απο το να τα δωσω ολα για 2 μηνες κ μετα να το ριξω παλι στ απεχω επειδη θα με πιασει βουλιμια. Δε θελει ακροτητες, αυτο καταλαβα, γιατι μετα κανεις πισωγυρισματα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bodybuilder wannabe : 14-10-16 στις 15:41
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12