Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 09-09-16 01:02 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα για στήθος
    Καλησπέρα.Εδώ και 7-8 μήνες έχω ασχοληθεί εντατικά με διάφορα προγράμματα προπόνησης έχοντας δει διάφορες σε όλο μου το σώμα εκτός του στήθους.Παρόλο που στην αρχή ήταν χωρίς γράμμωση και όγκο έχω καταφέρει να κάνω λίγη δουλειά αλλά παρόλα αυτά το κάτω μέρος είναι χαλαρό και η θηλη λίγο πρησμένη.Θα ήθελα τα φώτα σας εάν υπάρχουν ασκήσεις για να το αντιμετωπίσω ή αν είναι θέμα διατροφής και λίπους.Είμαι 16 χρόνων 186 ύψος και 83 κιλά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-09-16 21:19 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    γράψε μας το πρόγραμμα στήθους που ακολουθείς!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-09-16 21:22 #3
    Προεπιλογή
    Αυτήν την πειοδο είμαι με δισετ μπάρα επικλινη με pull over 4×10 και μόνα τους μπάρα ίσια και peck deck με 12 10 8 6 και βάζω όταν μπορώ cross over 3×12

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-09-16 22:44 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    έχει υπόψιν σου ότι δεν μεγαλώνουν όλα τα μέρη του σώματος με τον ίδιο ρυθμό...γενικά στο σώμα σου έχεις λίπος;ίσως θα μπορούσες να κάνεις μερικές πιέσεις αλτήρων στον κατακλινή ώστε να πιάσει καλά το κάτω μέρος του στήθους όμως αν έχεις λίπος η δουλειά θα γίνει με την διατροφή κυρίως...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-09-16 22:49 #5
    Προεπιλογή
    Από θέμα λίπους είμαι 15-16% είναι αρκετό όντως αλλά φοβάμαι ότι αν κάνω δίαιτα αρκετά υποθερμική θα χάσω πολλούς μυς.Διατροφικά είμαι καθαρό με λίγους υδατάνθρακες ειδικά από το απόγευμα και μετά κάνω και cheatmeal την βδομαδα

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-09-16 23:04 #6
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    εγω θα σου προτεινα να κανεις την προπονηση πιο ποιοτικη απ΄την αποψη του οτι για να μπορεις να κανεις 4χ10 δισετ σημαινει οτι παιζεις σε χαμηλο ποσοστο κιλων.
    πιασε μια κυρια ασκηση μπαρας ειτε ισιο ειτε επικλινη και στοχευσε σε ανεβασμα κιλων με καποιο προγραμματισμο
    μετα βαλε τις βοηθητικες τυπου αλτηρα και μετα τις σωματικες ασκησεις

    προσωπικα αν εκανα ξεχωριστη μερα τους ωμους θα το πηγενα
    ισιο παγκο
    ισιο αλτηρες
    (ισιο για να βγαζω εκτος οσο μπορω τους ωμους μιας και γυμναζονται ξεχωριστη μερα σε αντιθεση με τον επικληνη )

    βυθισεις (τις gironda dips-στοχευουν πιο πολυ στους θωρακικους)
    και τελος push ups αντι για πεκ ντεκ και καλωδια
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη humanoid : 09-09-16 στις 23:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-09-16 23:35 #7
    Προεπιλογή
    Δηλαδή να κόψω εντελώς τα μηχανήματα λες;απλά θέλω το στήθος μου όχι να σηκωθεί απλά να μαζέψει γιατί είναι πεταχτο μπροστά όχι κατω.Αυτο είναι ο λόγος που δεν ξερω αν είναι από διατροφή ή γυμναστική

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-09-16 00:06 #8
    Προεπιλογή
    Το ορμονικο σου προφιλ δεν εχει ολοκληρωθει ακομη λογω ηλικιας ,το πιθανοτερο ειναι να σου διορθωθει το προβλημα της θηλης. Η προπονηση με βαρη θα σε βοηθησει γενικα σε αυτο κ οχι τοσο καποιες συγκεκριμενες ασκησεις ,τουλαχιστον στο αρχικο στασδιο που εισαι τωρα.
    Με τρεις ασκησεις να ''πιανεις'' πανω,πλαγια,κατω στηθος εισαι μια χαρα ,θελεις να κανεις κ πουλοβερ στο τελος; Κανετο ,ειναι καλη ασκηση αλλα παντα στο τελος κ οχι δισετ που την κανεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-09-16 00:25 #9
    Προεπιλογή
    Όντως ορμονικά δεν εχω ολοκληρωθεί απλά έχω φόβο ότι θα μείνει μόνιμο...Όσο αναφορά τις ασκήσεις προσπαθώ να δουλεύω με μπάρες και αλτηρες και επικλινης και κατακλινης και cross over για πλαγιά αλλά παρόλο που κάνω 2 φορές την βδομάδα μήνες τώρα μόνο γράμμωση πέτυχα στο στήθος αυτό επιμενει

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-09-16 00:57 #10
    Προεπιλογή
    Ενταξει οποιες ασκησεις αισθανεσαι οτι σε πιανουν καντες ,αλλα στοχευε σε γενικη αναπτυξη του στηθους κ οχι συγκεκριμενα για το χαλαρο κατω στηθος κ την θηλη. Γι αυτο δεν κανεις κατακλινη παγκο κ οχι ισιο που ειναι κ η βασικη ασκηση για αρχες;
    Εαν ειχες περισσοτερο χρονο προπονηση; κ γενικη αναπτυξη κ παρεμεναν καποια αδυνατα η προβληματικα σημεια ,τοτε θα μπορουσες να δοκιμασεις καποιες ασκησεις η τεχνικες για βελτιωση.

    Πχ γιατι κανεις κροσοβερ κ οχι εκτασεις αλτηρων στον ισιο παγκο; Σιγουρα ειναι καλυτερη ασκηση γι αρχη. Υπομονη να εχεις κ αποτελεσματα θα εχεις σιγα σιγα ,με κυριοτερο λογο την διατροφη σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-09-16 01:19 #11
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση αλλά δεν κατάλαβα το περισσοτερο χρόνο γιατί ηδη κάνω 2 φορές πιστεύεις ότι πρέπει να κάνω περισσότερες ασκήσεις;Ίσως αν ήθελες με τις γνώσεις σου να με καθοδήγησεις λίγο σε πρόγραμμα γυμναστικής

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-09-16 02:01 #12
    Προεπιλογή
    ''Περισσοτερο χρονο'' εννοω να ησουν μεγαλυτερος κ να ειχες περισσοτερα χρονια γυμναστικης πανω σου.
    Περισσοτερες ασκησεις απ οτι επρεπε εκανα κ εγω στην ηλικια σου κ μετα εμαθα κ καταλαβα οτι ηταν λαθος.
    Οι 7-8 μηνες που εχεις ασχοληθει ειναι αρκετοι για να σου φυγει η περιεργεια τι κανει το καθε μηχανημα κ η καθε ασκηση κ εχεις καταλαβει την επιδραση της προπονησης στο σωμα σου.
    Κανε πιο βασικες ασκησεις που αισθανεσαι οτι σε ''πιανουν'' με νορμαλ καλα κιλα κ ρυθμο. Με τον καιρο το σωμα σου θα σου μιλαει μονο του κ θα εχεις να επιλεξεις απο απειρα προγραμματα κ ασκησεις. Σου ξαναλεω ομως τα μεγιστα αποτελεσματα ερχονται με την σωστη κ καταλληλη διατροφη για τον καθε ενα.
    Αντε κ ενα ενδεικτικο προγραμμα στηθους
    Πιεσεις παγκου με μπαρα
    Εκτασεις αλτηρων στο ισιο
    Πιεσεις στον επικλινη με μπαρα
    Πουλοβερ με αλτηρα καθετα στον παγκο

    Τα σετ κ τα κιλα τα αφηνω σε σενα ,προσεχε μονο την υπερπροπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-09-16 02:15 #13
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ παρά πολύ για τις συμβουλές σου ψάχνομαι καιρό αλλά δεν βρίσκω άκρη...μια τελευταία ερώτηση χωρίς να θέλω να κουράσω αλλά ...Ξέρω ότι δεν είναι στην κατάλληλη κατηγορία όμως για πρόγραμμα διατροφής ενδεικτικά αν θες από αυτό που ακολουθείς εσύ ή κάποιο άλλο σχετικά με το θέμα της μερικής γραμμωσης στο στήθος (γιατί ολική θα χάσω μυς που δεν θέλω ) μπορείς να δώσεις τα φώτα σου;είμαι στα πλαίσια του καθαρού απλά δεν ξερω για τις σωστές ώρες

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-09-16 09:46 #14
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Εγώ είδα λίγο διαφορά όταν έβαλα την μπάρα και ξεκίνησα προπονήσεις με αλτήρες... Κάνε εναλλαγές μη μένεις στα ίδια συνέχεια.

    Στάλθηκε από το SGP611 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-09-16 13:46 #15
    Προεπιλογή
    Εγώ εδώ και καιρό τα κάνω μαζί μπάρες και αλτηρες...είναι λάθος;

    Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση