Θέμα: πρόγραμμα

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 02-09-16 14:40 #1
    Προεπιλογή πρόγραμμα
    γεια σας είμαι καινούργιος στο φόρουμ k γενικά στη γυμναστική....γυμνάζομαι 3 μήνες....μόλις άλλαξα προγράμα k παρατήρησα ότι στη μέρα που κάνω πλάτη-δικέφαλα οι ασκήσεις πάνε εναλλάξ...δηλαδή η πρώτη άσκηση είναι για πλάτη k η επομενη είναι για δικέφαλα k συνεχίζουν έτσι και οι υπόλοιπες....καταρχάς έχει σημασία η σειρά και αν ναι είναι καλός αυτός ο τρόπος....ευχαριστώ εκ των προτερων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-09-16 18:31 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    είναι και αυτός ένας τρόπος προπόνησης,είναι δύσκολο γενικά να πούμε ότι κάτι είναι σωστό ή λάθος...παρόλα αυτά αυτό που συνηθίζεται είναι να κάνουν πρώτα την μεγάλη μυική ομάδα που σε αυτή την περίπτωση ειναι η πλάτη και μετά την μικρή...έχε υπόψην σου ότι μετά την πλάτη 2 ασκήσεις από 3 σετ για δικέφαλα είναι υπεραρκετά...εγώ θα σου πω και αυτό που κάνω εγώ και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ...βάζω μια άσκηση για δικέφαλα στην μέση της πλάτης και μία στο τέλος...δηλαδή...

    deadlift
    μονόζυγο
    κλειστή σταυρός
    pull down
    ελξεις μπάρα για δικέφαλα
    κοπιλατική μπάρα
    έλξεις αυτοσυγκέντρωσης
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-09-16 22:58 #3
    Προεπιλογή
    εμενα μου έχει βάλει 3 ασκήσεις για πλάτη k 3 για δικέφαλα....εσείς τι με ποια σειρά πιστεύετε ότι πρέπει να τις κάνω έτσι ώστε να με πιάσει καλύτερα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-09-16 00:46 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    ποιος σου έφτιαξε το πρόγραμμα;3 ασκήσεις με πόσα σετ για πλάτη και πόσα για δικέφαλα;το πρόγραμμα σου πρέπει να έχει μια λογική,δεν γίνεται να κάνεις ίδια σετ για πλάτη που είναι μεγάλη μυική ομάδα με τα δικέφαλα που είναι μικρή...για μένα διάβασε λίγο το φόρουμ θα βρεις σύγουρα δυνατά προγράμματα!αν πάλι επιμένεις να συνεχίσεις αυτό που κάνεις δοκίμασε και δες ποιο σε βολέβει ποιο πολύ!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-09-16 00:52 #5
    Προεπιλογή
    οι 3 ασκήσεις για πλάτη αποτελούνται από 4 set η κάθε μια ενώ οι 3 ασκήσεις για δικέφαλα αποτελούνται από 3 set
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-09-16 01:05 #6
    Προεπιλογή
    ειναι λογικο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-09-16 19:59 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    θα μου φαινόταν πολύ ποιο λογικός ο αριθμός 6 στα δικέφαλα και 14 στην πλάτη...στην πλάτη γυμνάζονται σε μεγάλο βαθμό τα δικέφαλα,9 σετ μετά από πλάτη ιδικά για έναν αρχάριο δεν χρειάζονται κατά την γνώμη μου!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση