Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 21 από 21
  1. 11-08-16 18:38 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Χρειάζεται και σωστή προπόνηση και διατροφή...

    Η προπόνηση είναι το ερέθισμα που θα δώσει στο σώμα σου λόγο να μεγαλώσει και η διατροφή θα του δώσει τα δομικά υλικά. Μην σε νοιάζει αυτή τη στιγμή το "λίγο κοιλίτσα"...όσο αφορά την διατροφή πάιξε υπερθερμιδικά.

    Βρες τις θερμίδες συντήρησής σου και φάει 250 θερμίδες παραπάνω. Θα σου δώσει αρκετό "καύσιμο" και δεν θα ξεφύγεις και σε λίπος. Τώρα όσο αφορά την προπόνηση διάλεξε ένα πρόγραμμα (υπάρχουν αρκετά και στο forum και γενικά στο internet) βασισμένο στις βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις (squat, bench press, deadlift κλπ κλπ ) που θα έχει μια μορφή-βήμα προόδου.

    Για αρχάριους είναι καλά τα:

    Starting Strength
    Stronglifts 5x5
    Candito Linear

    Δεν θα πρότεινα κάποιο split για δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς τις μεταβλητές της προπόνησης (ένταση, συχνότητα, όγκος, χρόνος κλπ). Το βασικότερο που θα σου δώσουν αυτά τα προγράμματα εκτός από μια σεβαστή σωματική βάση για να ξεκινήσεις είναι ένα μπούσουλα για το πώς θα λειτουργείς στην προπόνηση.
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-08-16 00:13 #17
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgakoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα απλα εχω διαβασει οτι και με την ισοθερμιδικη διατροφη μπορεις να φτιαξεις το σωμα σου γς ενα σημειο και να κάψεις λίπος
    Επισης ποσα περιπου γραμμαρια υδατανθρακα τη μερα να καταναλωνω; Εγώ αυτη τη στιγμή καταναλωνω 372 υδατανθρακα 149 πρωτεινη και 98 λιπαρά
    ποσα κιλά είσαι και τι ύψος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-08-16 08:38 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποσα κιλά είσαι και τι ύψος?
    1.73 και 68.5 κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-08-16 08:39 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται και σωστή προπόνηση και διατροφή...

    Η προπόνηση είναι το ερέθισμα που θα δώσει στο σώμα σου λόγο να μεγαλώσει και η διατροφή θα του δώσει τα δομικά υλικά. Μην σε νοιάζει αυτή τη στιγμή το "λίγο κοιλίτσα"...όσο αφορά την διατροφή πάιξε υπερθερμιδικά.

    Βρες τις θερμίδες συντήρησής σου και φάει 250 θερμίδες παραπάνω. Θα σου δώσει αρκετό "καύσιμο" και δεν θα ξεφύγεις και σε λίπος. Τώρα όσο αφορά την προπόνηση διάλεξε ένα πρόγραμμα (υπάρχουν αρκετά και στο forum και γενικά στο internet) βασισμένο στις βασικές πολυαρθρικές ασκήσεις (squat, bench press, deadlift κλπ κλπ ) που θα έχει μια μορφή-βήμα προόδου.

    Για αρχάριους είναι καλά τα:

    Starting Strength
    Stronglifts 5x5
    Candito Linear

    Δεν θα πρότεινα κάποιο split για δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς τις μεταβλητές της προπόνησης (ένταση, συχνότητα, όγκος, χρόνος κλπ). Το βασικότερο που θα σου δώσουν αυτά τα προγράμματα εκτός από μια σεβαστή σωματική βάση για να ξεκινήσεις είναι ένα μπούσουλα για το πώς θα λειτουργείς στην προπόνηση.
    Μάλιστα οποτε μου προτείνεις να ξεκινήσω ογκο κ στην πορεια γράμμωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-08-16 12:08 #20
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgakoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως είδατε και στον τιτλο του θεματος είμαι λεπτος με κοιλίτσα τι μπορω να κανω θελω να παρω μυικο ογκο καθώς τα ακρα μου ειναι λεπτα αλλα εχω κοιλιτσα .κανω προγραμμα για ογκο αλλα φοβαμαι μην παρει κιαλλο η κοιλια μου και τα χερια μου μεινουν ετσι η πάρουν ελάχιστα
    Χρειάζομαι την Βοήθεια σας.
    το ρώτησες και στο άλλο θέμα που άνοιξες. και σου απαντήσαμε 3 άτομα εκει πέρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-08-16 12:12 #21
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgakoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.73 και 68.5 κιλα
    η πρωτεινη σου θα ειναι γυρο στα 140γρ ο υδατανθρακας γυρο στα 150-200 καλά θα ειναι και λιπαρά γυρο στα 70 και οχι παραπάνω . το θέμα με την διατροφή ειναι να πειραματίζεσαι ! ανα 2 βδομάδες άλλαζε κατι για να δεις τι σου κάθεται καλύτερα μέχρι να κατασταλάξεις !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eggbo : 12-08-16 στις 12:22
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12