Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 21
  1. 07-08-16 19:30 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα προπονησης ογκου
    Καλησπερα μιας και ειμαι καινουργιος θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο προγραμμα προπόνησης ογκου
    Παιρνω πρωτεΐνη ογκου της warriorlab την mass gainer
    Η βοηθεια σας ειναι πολύτιμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-08-16 20:20 #2
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Ο όγκος καθορίζεται από τη διατροφή, όχι από τις ασκήσεις.
    Φαΐ, φαΐ, και πάλι φαΐ για όγκο
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-08-16 23:37 #3
    Προεπιλογή
    Τρωω πολυ φαι μάλιστα εχω ανεβασει και το προγραμμα διατροφης μου αν μπορεις μπες να δεις και να μου πεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-08-16 15:16 #4
    Προεπιλογή
    Πηγαινε στα stickies βρες τα προγραμματα μπουρναζου για ογκο και σε συνδυασμο με υπερθερμιδικη διατροφη θα δεις αποτελεσμα.

    Βεβαια παιζει ρολο η διατροφη για ογκο αλλα φυσικα και η προπονηση που ακολουθεις..ο συνδυασμος φερει το επιθυμητο αποτελεσμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-08-16 13:13 #5
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο όγκος καθορίζεται από τη διατροφή, όχι από τις ασκήσεις.
    Φαΐ, φαΐ, και πάλι φαΐ για όγκο
    όπως και η γράμμωση...αλλά αν σε κάθε ερώτηση που κάνει κάποιος για πρόγραμμα γράμμωσης ή και όγκου και του απαντάμε αυτό (που εχει γίνει καραμέλα) τότε τι κάνουμε ? σίγουρα το αν θα πάρεις κιλά ή το αν θα χάσεις εξαρτάτε από την διατροφή που θα κάνεις. όχι όμως οτι και η προπόνηση που θα κάνεις δεν παίζει ρόλο...! δεν γίνετε να κάνεις προπόνηση έντασης για παράδειγμα και να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα σε όγκο με κάποιον που κάνει ασκήσεις μυικής υπερτροφίας και γενικά προπόνηση "όγκου"...!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-08-16 13:48 #6
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Τι εννοεις προπονηση εντασης? Και τι εννοεις προπονηση "ογκου"?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-08-16 17:18 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηγαινε στα stickies βρες τα προγραμματα μπουρναζου για ογκο και σε συνδυασμο με υπερθερμιδικη διατροφη θα δεις αποτελεσμα.

    Βεβαια παιζει ρολο η διατροφη για ογκο αλλα φυσικα και η προπονηση που ακολουθεις..ο συνδυασμος φερει το επιθυμητο αποτελεσμα.
    Ακουλουθω Διατροφή με πολλούς υσατανθρακες τη μερα και πρωτεινες..υδατανθρακες περιπου 270 γρ τη μερα και είμαι 68 κιλα απλως φοβαμαι μην γινουν λίπος μιας και παιρνω και πρωτεΐνη ογκου που χει 80γρ υδατανθρακα τα 100γρ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-08-16 21:23 #8
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgakoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακουλουθω Διατροφή με πολλούς υσατανθρακες τη μερα και πρωτεινες..υδατανθρακες περιπου 270 γρ τη μερα και είμαι 68 κιλα απλως φοβαμαι μην γινουν λίπος μιας και παιρνω και πρωτεΐνη ογκου που χει 80γρ υδατανθρακα τα 100γρ
    Να προτιμας καθαρες πρωτεινες.τον υδατανθρακα βαλτον απο το φαγητο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοεις προπονηση εντασης? Και τι εννοεις προπονηση "ογκου"?
    Εσυ τωρα σιγουρα με τρολαρις...αλλα ας απαντησω
    Προπονηση εντασης 10-15επαναληψεις με 45' μαξιμουμ διαλειμμα ουσιαστικα αεροβια με μια λεξη. Αλλοι δουλευουν και σουπερ σετς! Τωρα στον ογκο αλοι προτιμανε λιγες επαναληψεις πολλα κιλα! Εγω δεν πεφτω κατω απο τις 8...και διαλειμμα εως και 1 λεπτο και 15δευτερολεπτα. Εκτος στο στηθος που κανω αρνητικη πυραμιδα (ντροπ). Αμα περιμενες καμια επιστιμονικη αναλυση λυπαμε θα αρκεστεις στα μπακαλιστικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-08-16 14:02 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgakoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακουλουθω Διατροφή με πολλούς υσατανθρακες τη μερα και πρωτεινες..υδατανθρακες περιπου 270 γρ τη μερα και είμαι 68 κιλα απλως φοβαμαι μην γινουν λίπος μιας και παιρνω και πρωτεΐνη ογκου που χει 80γρ υδατανθρακα τα 100γρ
    Κοιτα αρχικα ξεκινα με το εξης
    2 γρ πρωτ χ 68 κιλα
    1 γε λιπαρα χ 68 κιλα
    Τα υπολοιπα απο υδατανθρακες οσα αυτα βγανουν για να καλυψεις τις θερμιδες σου.
    Να ζυγιζεσαι καθε εβδομαδα και να αυξανεις σιγα σιγα θερμιδες ωστε να βαζεις σωματικα 1-2 κιλα το μηνα.
    Λιπος βαζεις οταννκανεις μεγαλες αυξομειωσεις κιλων σεχαυντομα διαστηματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 11-08-16 14:33 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα αρχικα ξεκινα με το εξης
    2 γρ πρωτ χ 68 κιλα
    1 γε λιπαρα χ 68 κιλα
    Τα υπολοιπα απο υδατανθρακες οσα αυτα βγανουν για να καλυψεις τις θερμιδες σου.
    Να ζυγιζεσαι καθε εβδομαδα και να αυξανεις σιγα σιγα θερμιδες ωστε να βαζεις σωματικα 1-2 κιλα το μηνα.
    Λιπος βαζεις οταννκανεις μεγαλες αυξομειωσεις κιλων σεχαυντομα διαστηματα.
    Το πρόβλημα μου ειναι οτι εχω λεπτά ακρα αλλα εχω λιγο κοιλιτσα κ φαίνεται ασχημο και δε ξερω τι να ακολουθήσω πρωτα ογκο η γραμμωση..αλλα οσο πάει με τον ογκο νομιζω οτι τα παιρνω στην κοιλιά τα κιλα και με τραβαει πισω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-08-16 14:41 #11
    Προεπιλογή Λεπτα άκρα με κοιλίτσα
    Οπως είδατε και στον τιτλο του θεματος είμαι λεπτος με κοιλίτσα τι μπορω να κανω θελω να παρω μυικο ογκο καθώς τα ακρα μου ειναι λεπτα αλλα εχω κοιλιτσα .κανω προγραμμα για ογκο αλλα φοβαμαι μην παρει κιαλλο η κοιλια μου και τα χερια μου μεινουν ετσι η πάρουν ελάχιστα
    Χρειάζομαι την Βοήθεια σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-08-16 15:23 #12
    Προεπιλογή
    Ποσο καιρο ασχολεισαι?
    Αν εισαι νεος στο αθλημα,τοτε να ξερεις πτι θα βαλεις καποια μυικα κιλα και θα δεις και μειωση λιπους.
    Οποτε μην σε φοβιζει αυτο που λες.
    Γυμνασου δυνατα και προσεξε την διατροφη σου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-08-16 16:24 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο καιρο ασχολεισαι?
    Αν εισαι νεος στο αθλημα,τοτε να ξερεις πτι θα βαλεις καποια μυικα κιλα και θα δεις και μειωση λιπους.
    Οποτε μην σε φοβιζει αυτο που λες.
    Γυμνασου δυνατα και προσεξε την διατροφη σου..
    Νεος ειμαι στο αθλημα απλως δε θελω να φαίνεται άσχημο
    Εχω σκουσει για ισοθερμιδικη διατροφη εσυ τι λες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-08-16 17:07 #14
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giwrgakoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νεος ειμαι στο αθλημα απλως δε θελω να φαίνεται άσχημο
    Εχω σκουσει για ισοθερμιδικη διατροφη εσυ τι λες;
    η ισοθερμιδικη διατροφη ειναι κυριως διατροφη συντηρησης...εφοσον εισαι νεος στο αθλημα οι διαφορες θα φανουν γρηγορα οποτε παιξε ελαφρώς υπερθεριδικά ! τρωγε καλα (οχι σαβουρες) κανε καλη γυμναστικη με αεροβιο στο τελος (διαδρομο ή ο,τι θες) κοψε αλευρια ψωμια για την κοιλιά , κατανάλωνε 2γρ πρωτεινη ανα κιλο σωματικου βαρους, φαε σωστα λυπαρα και περιορισε λιγο τον υδατανθρακα. και θα εισαι μια χαρα. παρε και ενα σκουπ πρωτεινη αν δεν μπορεις να καταναλωσεις την απαραιτητη πρωτεινη απο τα γευματα σου. και υδατανρακα συνθετο χαμηλου γλυκεμικού δείκτη τις σαλάτες σου κανα αμυγδαλο καρύδι . δεν ειναι κατι το δύσκολο. θέμα πειθαρχείας ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-08-16 18:20 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eggbo Εμφάνιση μηνυμάτων
    η ισοθερμιδικη διατροφη ειναι κυριως διατροφη συντηρησης...εφοσον εισαι νεος στο αθλημα οι διαφορες θα φανουν γρηγορα οποτε παιξε ελαφρώς υπερθεριδικά ! τρωγε καλα (οχι σαβουρες) κανε καλη γυμναστικη με αεροβιο στο τελος (διαδρομο ή ο,τι θες) κοψε αλευρια ψωμια για την κοιλιά , κατανάλωνε 2γρ πρωτεινη ανα κιλο σωματικου βαρους, φαε σωστα λυπαρα και περιορισε λιγο τον υδατανθρακα. και θα εισαι μια χαρα. παρε και ενα σκουπ πρωτεινη αν δεν μπορεις να καταναλωσεις την απαραιτητη πρωτεινη απο τα γευματα σου. και υδατανρακα συνθετο χαμηλου γλυκεμικού δείκτη τις σαλάτες σου κανα αμυγδαλο καρύδι . δεν ειναι κατι το δύσκολο. θέμα πειθαρχείας ειναι.
    Μάλιστα απλα εχω διαβασει οτι και με την ισοθερμιδικη διατροφη μπορεις να φτιαξεις το σωμα σου γς ενα σημειο και να κάψεις λίπος
    Επισης ποσα περιπου γραμμαρια υδατανθρακα τη μερα να καταναλωνω; Εγώ αυτη τη στιγμή καταναλωνω 372 υδατανθρακα 149 πρωτεινη και 98 λιπαρά
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία