Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 14-07-16 23:07 #1
    Προεπιλογή Προγραμμα γυμναστικης του Schwarzenegger?
    Γεια και παλι. Θα ηθελα να ξερω αν θα ηταν καλο να ακολουθησω το προγραμμα του arnold (http://www.bodybuilding.com/fun/arno...iner-main.html) η ειναι καπως... "advanced" ? Εγω εχω στοχο να φτιαξω ενα καλο σωμα εστιαζοντας κυριως στο στηθος, επειτα στα χερια και μετα τα υπολοιπα. Τωρα αρχισα γυμναστηριο (ειχα ξαναπαει για 1 χρονο το '15), αν οχι, τι ασκησεις θα μου προτινατε? Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-07-16 09:46 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    Οι συγκεκριμένοι αθλητές έχουν προσφέρει πολλά στον χώρο και εννοείτε έχουν τον σεβασμό μας ωστόσο στο θέμα προγραμμάτων δεν θεωρώ ότι πρέπει να τους αντιγράφουμε.Το πρόγραμμα του arnold γενικά αλλά και ιδικά για έναν αρχάριο είναι πολύ βαρύ.Αρχικά δε βρίσκω τον λόγο να κανεις 6ημερο,4 μέρες πιστεύω ειναι το ιδανικό.μπορείς να δοκιμάσεις κλασικά σπλιτ,push-push-leg,upper-lower γενικά ψάξε και θα βρεις υλικό.Ακόμα τα σετ του αρνολντ ειναι υπερβολικά για εσένα.με 14-16 σετ πλατη,12-14 στήθος,6-12 χερια και 15-20 πόδια,9-14 ώμους πιστεύω είσαι εντάξει...
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-07-16 11:32 #3
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Προγραμματα ατόμων που βρίσκονται υπο χημική υποστήριξη δεν εφαρμόζονται σε φυσικούς αθλούμενους.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-16 18:38 #4
    Προεπιλογή
    κατι που θα μπορουσες να κανεις για αρχη ειναι full body προγραμμα χ3 φορες την εβδομαδα - ειναι κατι που ΟΛΟΙ στην εποχη του αρνολντ και οι πιο παλιοι (reg park,steve reeves κλπ) ακολουθουσαν σαν τροπο εκγυμνασης και οπως μπορεις να δεις και απο φωτογραφιες ειχανε εκπληκτηκα σωματα.

    Αλλα οπως προαναφερθηκε, προγραμμα που σαν βαση εχει πρωτα την χρηση αναβολικων, και μετα το ποιες ασκησεις να κανει καποιος, ειναι απλα...αστειο να το κανει καποιος που δεν περνει οχι απλα 1, αλλα ΚΟΥΒΑΔΕΣ απο φαρμακο
    Απάντηση με παράθεση