Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 07-07-16 01:34 #1
    Προεπιλογή καλησπέρα-στρατός και bodybuilding
    Καλησπέρα παιδιά.είμαι 1,73 και 76 κιλά(18 χρονων).ημουνα αθλητης της κολυμβησης για αρκετα χρονια.τον τελευταιο χρονο λογω μαθηματων και μειωμενου χρονου τα παρατησα και εκανα κατα διαστηματα καποια βαρη για να διατηρησω οσο γινεται μυες.γενικα ομως επεσα λιγο σε μυες και εβαλα και λιπος(κακη διατροφη,ξενυχτια κτλ)
    Απο αυριο κατατασσομαι φανταρος,και μια και θα μπει η ζωη μου παλι σε ενα προγραμμα το βρηκα καλη ευκαιρια να φτιαξω παλι το σωμα μου.απο διατροφη εκει μεσα δεν μπορω να κανω κατι ιδιαιτερο,οτι εχει θα τρωω...απο υπνο επισης αστα να πανε.επειδη ομως ειμαι Κυπριος και θα υπηρετησω στο νησι, μαλλον θα εχω 2 εξοδους την εβδομαδα κατα τις οποιες θα πηγαινω σπιτι.στο σπιτι εχω ενα μικρο γυμναστηριο(μπαρα,στραβομπαρα,αλτηρες,τροχαλια,παγκο)στο οποιο και θα γυμναζομαι αυτες τις 2 φορες.σκεφτομαι να κανω προγραμμα push-pull και τα ποδια να τα γυμναζω οσο μπορω στο στρατο με το βαρος του σωματος(squats,προβολες,ανεβασματα γαστροκνημιων στο σκαλι κτλ).γενικα θελω να δωσω εμφαση στην αναπτυξη του ανω κορμου,κυριως χερια γιατι πλατη και ωμοι ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο λογω κολυμβησης.οποτε εχουμε:

    PUSH:-ισιος παγκος 4 σετ
    -παγκο με αλτηρες 4 σετ
    -ανοιγματα με αλτηρες(flies) 4 σετ
    -γαλλικες πιεσεις 4 σετ
    -πιεσεις στην τροχαλια(τρικεφαλοι) 4 σετ
    -στρατιωτικες πιεσεις 4 σετ
    -shruqs 4 σετ
    -κοιλιακοι 4 σετ με βαρος

    PULL:-κωπηλατικη με μπάρα 4 σετ
    -Τ-bar κλειστη λαβη αναποδη 4 σετ
    -lat machine ανοιχτη λαβη 4 σετ
    -καμψεις δικεφαλων στραβομπαρα 4 σετ
    -καμψεις δικεφαλων αλτηρες(γυριζει ο βραχιονας κατα την κινηση) 4 σετ
    -ορθια κωπηλατικη 4 σετ (ωμοι-τραπεζοειδης)
    -ανοιγματα ωμων με αλτηρες 4 σετ
    -κοιλιακοι 4σετ με βαρος

    Τι λεει το προγραμμα παιδια?εβαλα και τις 2 ημέρες ασκήσεις που χτυπάνε τραπεζοειδή γιατί πιο παλιά είδα καλυτερη αναπτυξη οταν τον γυμναζα 2 φορες τη βδομαδα.επισης deadlifts για λιγο καιρο θα τα αφησω λογω καποιον ενοχλησεων που ειχα πριν λιγο καιρο στα γονατα.δυστυχως μονο 2 φορες τη βδομαδα θα εχω προσβαση στα βαρη λογω του στρατου,οποτε προσπαθω να βολευτω με τις 2 αυτες μερες μονο...ο στοχος ειναι να βαλω μυικη μαζα και να διατηρησω περιπου το ποσοστο λιπους.
    Επίσης κατι αλλο που ηθελα να ρωτησω.στο στρατο δεν θα παιρνω μαζι μου συμπληρωματα η κατι αλλο.σκεφτομαι αυτες τις 2 μερες που θα γυμναζομαι να παιρνω κατι ωστε να βοηθησω τον εαυτο μου να αντεπεξελθει και να εχω καποια γρηγορα αποτελεσματα.επισης δεν διαθετω πολλα χρηματα για συμπληρωματα,καταλαβαινεται.λογω της κουρασης που θα εχω ως φανταρος σκεφτηκα να φτιαξω ενα δυνατο pre-workout πχ pv-7 και να προσθετω και κρεατινη (4-5γρ).τι λετε? Θα δουλεψει η κρεατινη με 2 φορες την εβδομαδα?
    Σας ευχαριστω προκαταβολικα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-07-16 11:20 #2
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    η διατροφη στο στρατο τουλαχιστον τα χρονια που πηγαινα εγω ηταν πληρεστατη και αρκετα ποιοτικη μπορεις το πρωι να πιεις γαλα και να φας δυο φετες βουτυρο μελι το μεσημερι δυο φορες την εβδομαδα εχεις πουστη με κινεζοεχει οσπρια εχει οτι θελεις απεφυγε το κψμ οπως ο διαολος το λιβανι αν μπορεις να συμπληρωνεις και τιποτα ταμπλετες αμινοξεα χωρις να σε παρουν χαμπαρι εισαι ο καλυτερος του χωριου ευκολα τα περνας μεσα αυτα δεν ειναι ναρκωτικα ηρεμησε βεβαια απαραιτητη προυποθεση ειναι ο μαγειρας να ειναι καλος γιατι πιστεψε με εφαγα στην τριπολη στο κεντρο νεοσυλεκτων καρμποναρα π μαγειρεμενη με τετοιο τροπο που οι μπαμιες παιζει να ηταν καλυτερεςπαντως στη μοναδα στο διδυμοτειχο ειχε μπολικο και καλο φαγητο
    Απάντηση με παράθεση