Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 09-09-16 12:20 #1
    Προεπιλογή Ερώτηση για θερμίδες και διατροφή
    Η ερώτηση μου μπορεί να ακούγεται λίγο χαζή αρχικά αλλά έχει μια βάση και θα ήθελα να μου λύσεται την απορία αυτή .
    Εφόσον έχω ελλημα θερμίδων αλλά δε τρωω συγκεκριμένα πράγματα που είναι για γράμμωση , όπως προιόντα ολικης είναι δυνατόν να πετύχω απώλεια λίπους ?

    ΥΓ Τρώγοντας την απαραίτητη ποσότητα όμως πρωτείνης . 1,5-2 γραμμαρια ανα κιλό βάρους μου .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-09-16 12:38 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Δεν υπάρχουν συγκεκριμενα πράγματα για γραμμμωση. Εφοσον εισαι υποθερμιδικα θα χάσεις κιλά.

    Αν θές ποσταρε την διατροφη σου στην αντιστοιχη ενοτητα
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-09-16 13:02 #3
    Προεπιλογή
    Το πρωί συνήθως έτρωγα 100 γρ βρώμη με 2 κουταλίες μέλι και 4 αυγά , 2 ασπράδια και 2 ολόκληρα , ύστερα κάποιο σάντουιτς ολικής ή κάποια μπάρα δημητριακών και για μεσημέρι ψάρι/φιλέτο κοτόπουλο/τόνο/φασόλια άσπρα/φακές , βράδυ συνήθως τίποτα άν δεν πεινάω ή αν φάω θα φάω ασπράδια ή γαλοπούλα . Απλά τελευταία δε προσέχω τόσο το πρωί και μπορει να φάω κάτι απο φούρνο όπως πινερλί ή κάτι με λιγότερες θερμίδες αλλά όχι αποκλειστηκά ολικής αλλά παρατήρησα πως και τα καίω και κιλά χάνω . Απλα αναρωτιεμαι αν χανω λιπος και όχι μυς .. Θελω γράμμωση οπως καταλαβαινεις .

    ΥΓ για υδρατάνθρακες το μεσημέρι ή πατάτα βραστή / στο φούρνο ή ρύζι .
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-09-16 13:19 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Δεν ξερω πως εβγαλες οτι καταναλώνεις το 1,5/2 γραμμαριο πρωτεινης ανα κσμ αλλά τα παραπανω δυσκολα βγαζουν 70 γραμμαρια πρωτεινης για να μην πω λιγοτερο. (Εκτός και αν τρως 300 400 γραμμαρια κοτοπουλο μιας και δεν αναφερεις ποσοτητες)
    Πολύ λιγες θερμιδες παντως....
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-09-16 13:24 #5
    Προεπιλογή
    Ναι συνήθως 400-500 γραμμαρια απο ολα αυτα που ανέφερα για μεσημερι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-09-16 13:25 #6
    Προεπιλογή
    Αν ομως μου λες οτι δεν εχουν σημασια αυτα εφόσον είμαι οκ με τις θερμίδες γιατί προτείνονται τα ολικής και όλα τα συναφί για γράμμωση ;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7.  

  8. 09-09-16 13:52 #8
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ ! Ενδιαφέρον άρθρο .
    Απάντηση με παράθεση