Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 10
  1. 23-06-16 15:29 #1
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή χαλαρες επιγονατιδες???
    επισκεφτηκα εναν ορθοπεδικο στην περιοχη μου για να διαγνωσει για ποιον λογο εχω αυτες τις μικροενοχησεις στα γονατα οταν καω σκουωτ η γιατι μου δινει σουβλιες το γονατο που κι που αφου το ζορισω στην προπονηση αφου μου ειπε να λυγσω το γονατο μου απο διαφορες γωνιες και και ψηλαφισε τις επιγονατιδες μου κανοντας τις περα δωθε εβγαλε την γμωματευση οτι εχω χαλαρες επιγονατιδες και οτι δεν μπορω να κανω τιποτα γιαυτο εχετε ακουσει ποτε κατι γιαυτην την παθηση?γιατι εμενα προσωπικα δεν με επεισε
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-06-16 16:03 #2
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Να τις προσεχεις τις επιγονατιδες φιλε.






    Πηγαινε και σε 2ο γιατρο.. Η περιμενε να δουμε τι θα πει κι ο Nive.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-06-16 16:08 #3
    Προεπιλογή
    Γενικά όσοι ασχολούνται με βάρη καλό είναι για εμένα να απευθύνονται σε αθλιατρους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-06-16 19:07 #4
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    ενας ορθοπεδικος φτανει και περισσευει για να σου πει τι παιζει με τα γονατα δεν χρειαζεται αθλιατρος
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vaggan : 23-06-16 στις 19:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-06-16 19:12 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αφου φτανει κ περισευει ενας ορθοπαιδικος,κ αφου πηγες κ σου ειπε τι παιζει, τι ακριβως ρωτας σε αυτο το θεμα?

    κ γιατι στο πρωτο ποστ γραφεις οτι δεν σε επεισε?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    γιατι εμενα προσωπικα δεν με επεισε
    φτανει κ περισευει ενας ορθοπαιδικος, η τελικα δεν σε επεισε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-06-16 19:25 #6
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    το οτι δεν επεισε εμενα δεν παει να πει οτι εγω εχω το αλαθητο γιαυτο και ρωταω δεν το εχω ακουσει ποτε στη ζωη μου το συγκεκριμενο μετα δεν εχω αθλιατρο στην περιοχη μου και υπαρχει ενας και μονο ορθοπεδικος υποβαλλω την ερωτηση μου εδω μια και αν οντως παιζει αυτη η παθηση να μην υποβαλλω τον εαυτο μου σε περεταιρω τρεξιματα και αλλες εξετασεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-06-16 19:28 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ωραια..
    με ενα γρηγορο γκουγλαρισμα θα δεις οτι υπαρχει αυτο το πραγμα με τις χαλαρες επιγονατιδες..
    κ υπαρχουν κ λεπτομεριες πανω σε αυτο..αρα, στο ενα σκελος, εχεις μια απαντηση αν ψαξεις στο νετ.

    το προβλημα ειναι πως μπορεσε να το καταλαβει μονο με ψηλαφισμα, χωρις εστω μια ακτινογραφια..δεν μπορω να ξερω, μπορει κ να γινεται κ ετσι αν ειναι τσακαλι ο γιατρος..μπορει κ οχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-06-16 14:06 #8
    Προεπιλογή
    Και το ξαναγράφω ,απο περιστατικά που γνωρίζω τουλάχιστον ο αθλιατρος είναι αυτός που πρέπει να απευθυνθεί οποιοσδήποτε σοβαρά ασκούμενος,ερασιτέχνης κλπ.
    όχι μόνο για διάγνωση αλλά και αποθεραπεία.

    Ελπίζωνα μην είναι κάτι σοβαρό

    Στάλθηκε από το MT27i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-06-16 19:14 #9
    Προεπιλογή
    Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πάτε σε γιατρούς και πληρώνετε λεφτά αφου στο τέλος στο φόρουμ θα καταλήξετε.
    Ρε ούτε ευρώ στους γιατρούς ρεεεε!!!!

    Stronger πολλοί ορθοπεδικοι έχουν μετεξειδικευση στην αθλητιατρικη.
    Μια χαρα είναι ο ορθοπεδικός για το Βαγγαν, και μπραβο του που πήγε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-06-16 22:43 #10
    Προεπιλογή
    Εγώ έχω το συγκεκριμένο θέμα και βασικά σε όλες τις αρθρώσεις. Δεν είναι κάτι για να ανησυχείς απλά θα πρέπει να κάνεις σωστά τεχνικά όλες τις ασκήσεις και επίσης με λάστιχα να δυναμώσεις τη γυρω περιόχη ώστε να μην παίζει μυική ανισσοροπία και ας πούμε να «κρατιέται» η επιγονατίδα. Επίσης όταν λες παίζουν πόνοι στα καθίσματα εννοείς κάθε φορά η διάσπαρτα? Εμένα κάθε τρίμηνο συνεχούς άσκσης με βάρη θα με πονέσουν τα γόνατα αλλά είμαι και αθλητής ημιμαραθωνίου και ζορίζονται πολύ. Η λύση για εμένα είναι κάθε 10 εβδομάδες (-2.5 μήνες περίπου) να απέχω 1 βδομάδα από όλες τις δραστηριότητες έτσι έχω 2 χρόνια να νιώσω το παραμικρό σε όλο το κορμί μου.

    Υ.Γ. Αθλούμαι περίπου 10 χρόνια από τα 14 μου. Σε ορθοπεδικό ποτέ δε βρήκα λύση σε κανένα μου τραυματισμό εκτός από τα 5 τελευταία χρόνια που πηγαίνω μόνο σε καλό φυσικοθεραπευτή και πραγματικά βρήκα την υγεία μου.
    Απάντηση με παράθεση