Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 44 από 44
  1. 05-06-16 18:00 #31
    Προεπιλογή Βοήθεια σε πλάνο διατροφή γραμμώσης
    Παιδιά πιστεύω όλη την πρωτεΐνη την αφομοιώνω κανονικά δεν θυμάμαι μέρα να πάω τουαλέτα παρά μονο όταν κατανάλωσω μεγάλη ποσότητα υδατάνθρακα ! Πηγαίνω κάθε μέρα προπόνηση 45 λεπτά περίπου με μια ομάδα κάθε φορά και 20 λεπτά διάδρομο με ανηφόρα στο τελος . Πηγαίνω 5 φορές την εβδομάδα συν μια Σάββατο η Κυριακή αεροβιο μόλις ξυπνήσω για 45 λεπτά με άδειο στομάχι . Μου φάνηκε παράξενο που συνεχίζω να χάνω κιλά . Γι αυτό είπα να ανεβάσω υδατάνθρακα μην ξεχνάτε πως ξεκίνησα 86 κιλά το Νοέμβριο και τώρα είμαι 74( το πρωί ειδα 73) Χθες δοκίμασα άλλαξα τη σειρά του 6 με το 7 γεύμα μου έφαγα δηλαδη κατα τις 20.00 σαλάτα με κρεατικό και πριν κοιμηθώ το γιαούρτι το πρωί ξύπνησα και μου φαινόμουν καλύτερα πάντως και περισσότερο μαζεμένη κοιλιά . Θα το ξανά κάνω και σήμερα να δω και τις επόμενες μέρες γιατί σήμερα έχω φάει και διαφορά λόγο της μέρας . Γυμνάζομαι αρκετά χρόνια απλά είναι η πρώτη φορά που κάνω γράμμωση και ισως σε πολλούς να ακούγομαι ψάρι . Λογικό είναι αλλα τώρα αρχίζω να μαθαίνω και ρωτάω όλες τις απορίες μου


     6s plus 
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-06-16 18:06 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν μπορεις να ξερεις φιλε μου κατα ποσο κ αν αφομοιωνεις την πρωτεινη..δεν υπαρχει τροπος να το γνωριζεις αυτο..
    απλα ακολουθουμε καποιες φορμες κατα βαση, τις οποιες μετα τις προσαρμοζουμε στον εαυτο μας κατα περιπτωση.

    δλδ αυτο σημαινει οτι θα ξεκινησεις με ενα καποιο τυφλοσουρτι να δεις πως σε παει, κ μετα θα πρεπει να τα κανεις πιο εξατομικευμενα τα πραγματα για να δεις καλυτερα αποτελεσματα..
    στα στατς που γραφεις πως ξεκινησες, με οποιαδηποτε υποθερμιδικη διατροφη θα εχανες..εισουν 10 κιλα λιπος πανω απο το υψος σου, λογικο ειναι αυτο..

    τα κιλα που γραφεις οτι χανεις, στο σωμα σου πως τα βλεπεις?
    αν βλεπεις οτι σνεχιζεις να χανεις κ εισαι σχετικα χαμηλα σε λιπος, ισως πρεπει να ακολουθησεις κατι δοαφορετικο οσον αφορα την διατροφη, στην περιπτωση που θες να βαλεις λιγα ακομα μυικα κιλα πανω σου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-06-16 18:12 #33
    Προεπιλογή
    Αυτό θέλω να κάνω τώρα να ανεβάσω λίγα μυϊκά κιλά πάνω μου ! Γράμμωση είμαι καλά το μονο παράπονο πως φαίνεται στο πρόσωπο τα ρούχα είναι καλά και φαίνομαι 77 με 79 κιλά . Επειδή κάνω και χρόνια έχω κάποια μάζα πάνω μου . Αυτές οι ερωτήσεις είναι επειδή ψάχνομαι τώρα να δω τι θα κάνω για να βάλω κανένα μυικό κιλό δεν θέλω να πέσω άλλο . Θα ανεβάσω υδατάνθρακα λίγο να δω τα λιπαρά τα κρατάω γύρω στα 100 γραμ μαξ πρωτεΐνη γύρω στο 200 και υδατάνθρακα θα τον πάω εκεί και αυτόν ενώ τον είχα και 120 κάποιο διάστημα . Δοκιμές πάνω και προσπαθώ να με μάθω . Παλαιότερα δεν έχανα είχα κολλήσει στα 80 και μόλις αύξησα υδατάνθρακα άρχισα αμέσως να χάνω . Τώρα θέλω να ανεβάσω πάλι αλλα μυϊκά κιλά . Πιστεύεις θα βάλω μυϊκά κιλά ; με αυξημένο υδατάνθρακα κοντά στην πρωτεΐνη δηλαδη


     6s plus 
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-06-16 18:12 #34
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    βασικά ο επισκέπτης έχει δίκιο και άδικο.
    Όντως ένα μέρος της πρωτείνης δεν χρησημοποιείται για πρωτεινοσύνθεση, ανάλογα με τη βιολογική της αξία, αλλά στη πραγματικότητα καμία έρευνα δεν έχει λάβει υπόψην της την βιολογική αξία όταν εξετάζει "γραμμάρια προσλαμβανόμενης ποσότητας ~ πρωτεινοσύνθεση".


    Οπότε δεν χρειαζεται να απασχολεί κανείς το μυαλό του για τέτοια.

    200 γραμμάρια πολλά είναι btw αν δεν είσαι 90 κιλά με 10% λίπος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-06-16 18:15 #35
    Προεπιλογή
    Ωραία δηλαδη εμένα θα με βοηθούσε να βάλω κανένα μυικό κιλό μειώνοντας πρωτεΐνη . Αυξάνοντας υδατάνθρακα και να κρατήσω χαμηλ τα λιπαρά ;


     6s plus 
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-06-16 18:15 #36
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι, οσον αφορα τη βιολογικη αξια κλπ αυτο..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων

    200 γραμμάρια πολλά είναι btw αν δεν είσαι 90 κιλά με 10% λίπος
    σττις αναλογιες αυτες 300γρ εγραψα, αλλα για να ειναι καποιος τοσο χωρις φαρμακα νομιζω ειναι ανεφικτο...
    στην συγκεκριμενη εδω για τον φιλο ειναι 75 κιλα κ παιρνει λεει 210γρ πρωτεινης..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-06-16 18:16 #37
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    δεν απάντησα σε σένα ρε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-06-16 18:19 #38
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν μπορεις να ξερεις φιλε μου κατα ποσο κ αν αφομοιωνεις την πρωτεινη..δεν υπαρχει τροπος να το γνωριζεις αυτο..
    απλα ακολουθουμε καποιες φορμες κατα βαση, τις οποιες μετα τις προσαρμοζουμε στον εαυτο μας κατα περιπτωση.

    δλδ αυτο σημαινει οτι θα ξεκινησεις με ενα καποιο τυφλοσουρτι να δεις πως σε παει, κ μετα θα πρεπει να τα κανεις πιο εξατομικευμενα τα πραγματα για να δεις καλυτερα αποτελεσματα..
    στα στατς που γραφεις πως ξεκινησες, με οποιαδηποτε υποθερμιδικη διατροφη θα εχανες..εισουν 10 κιλα λιπος πανω απο το υψος σου, λογικο ειναι αυτο..

    τα κιλα που γραφεις οτι χανεις, στο σωμα σου πως τα βλεπεις?
    αν βλεπεις οτι σνεχιζεις να χανεις κ εισαι σχετικα χαμηλα σε λιπος, ισως πρεπει να ακολουθησεις κατι δοαφορετικο οσον αφορα την διατροφη, στην περιπτωση που θες να βαλεις λιγα ακομα μυικα κιλα πανω σου..
    Καθαρίζει όλο και περισσότερο η κοιλιά εκεί που είχα πολλά πλαϊνά τώρα δεν έχω καθολου και το μονο λίπος που έχω θα έλεγα είναι γύρο από την περιοχή στο αφαλό .εχω και περισσότερες φλέβες εκεί που δεν είχα καθολου ακόμα και σε ηρεμία . Γενικά νομίζω έφτασα το στόχο μου απλά θέλω να βάλω μυϊκά τώρα γιατί φαίνεται στο πρόσωπο πολύ


     6s plus 
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-06-16 18:19 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    α, οκ..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο parex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθαρίζει όλο και περισσότερο η κοιλιά εκεί που είχα πολλά πλαϊνά τώρα δεν έχω καθολου και το μονο λίπος που έχω θα έλεγα είναι γύρο από την περιοχή στο αφαλό .εχω και περισσότερες φλέβες εκεί που δεν είχα καθολου ακόμα και σε ηρεμία . Γενικά νομίζω έφτασα το στόχο μου απλά θέλω να βάλω μυϊκά τώρα γιατί φαίνεται στο πρόσωπο πολύ


     6s plus 

    πολλα μπορεις να δοκιμασεις..αλλα βασικα, αυτο που κανεις τωρα δουλευει αποτι καταλαβα..
    θα μπορουσες να ριξεις λιγο την πρωτεινη καποιες μερες που δεν κανεις προπονηση κ να εχεις λιγο αυξημενο τον υ/α εκει περα..σαν κυκλικο carb up δλδ..
    εγω στην θεση σου θα εχανα οσο μποροuσα κ μετα θα ανεβαζα λιγο λιγο υ/α μεχρι να εφτανα ενα σημειο να μεινω σταθερος, με την σωματικη εμφανιση που θα ηθελα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-06-16 18:26 #40
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    α, οκ..




    πολλα μπορεις να δοκιμασεις..αλλα βασικα, αυτο που κανεις τωρα δουλευει αποτι καταλαβα..
    θα μπορουσες να ριξεις λιγο την πρωτεινη καποιες μερες που δεν κανεις προπονηση κ να εχεις λιγο αυξημενο τον υ/α εκει περα..σαν κυκλικο carb up δλδ..
    εγω στην θεση σου θα εχανα οσο μποροuσα κ μετα θα ανεβαζα λιγο λιγο υ/α μεχρι να εφτανα ενα σημειο να μεινω σταθερος, με την σωματικη εμφανιση που θα ηθελα..
    Κατάλαβα τι λες θα το δοκιμάσω φίλε μου ευχαριστώ


     6s plus 
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-06-16 01:40 #41
    Προεπιλογή
    Φίλε μου ο μόνος τρόπος για να βάλεις μυικα κιλά είναι να κάνεις όγκο. Και αυτό σημαίνει ότι θα θολώσεις όσο και να μην το θες. Φυσικά υπάρχει και μια είδους διατροφή ογκο/γράμμωσης που τα κάνεις ταυτόχρονα, αλλά δεν έχω εμπειρία πάνω σε αυτό, άρα δεν εκφράζω άποψη.

    Εγώ σου προτείνω να κάνεις συντήρηση για το καλοκαίρι και να μπεις σε φάση όγκου από τον Σεπτέμβρη που θα αρχίσουν να πέφτουν οι θερμοκρασίες... Άμα φοβάσαι ότι θα χάσεις κιλά, μείωσε την αερόβια και αύξησε λίγο τον υδατάνθρακα.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-06-16 09:14 #42
    Προεπιλογή
    Παιδιά συνεχίζω και χάνω κρατώντας θερμίδες χαμηλά με αεροβιο . Αλλα είναι η τελευταία εβδομάδα γραμμώσης μου νομίζω δεν με παίρνει άλλο γιατί τώρα 73 ισως να πάω και 72 κιλά αυτή τη βδομάδα και φαίνεται πολύ στη μούρη και δεν θέλω άλλο . Από βδομάδα θα αυξήσω υδατάνθρακα ώστε να ανέβουν οι θερμίδες και πιστεύω θα βάλω κανένα κιλό . Βλέποντας και κάνοντας γενικά πάω καλά αρχίζω και μαθαίνω παιδιά


     6s plus 
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-06-16 09:47 #43
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο parex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθαρίζει όλο και περισσότερο η κοιλιά εκεί που είχα πολλά πλαϊνά τώρα δεν έχω καθολου και το μονο λίπος που έχω θα έλεγα είναι γύρο από την περιοχή στο αφαλό .εχω και περισσότερες φλέβες εκεί που δεν είχα καθολου ακόμα και σε ηρεμία . Γενικά νομίζω έφτασα το στόχο μου απλά θέλω να βάλω μυϊκά τώρα γιατί φαίνεται στο πρόσωπο πολύ


     6s plus 
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο parex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά συνεχίζω και χάνω κρατώντας θερμίδες χαμηλά με αεροβιο . Αλλα είναι η τελευταία εβδομάδα γραμμώσης μου νομίζω δεν με παίρνει άλλο γιατί τώρα 73 ισως να πάω και 72 κιλά αυτή τη βδομάδα και φαίνεται πολύ στη μούρη και δεν θέλω άλλο . Από βδομάδα θα αυξήσω υδατάνθρακα ώστε να ανέβουν οι θερμίδες και πιστεύω θα βάλω κανένα κιλό . Βλέποντας και κάνοντας γενικά πάω καλά αρχίζω και μαθαίνω παιδιά


     6s plus 
    καλα εσυ με δεκα μερες γραμωση απο εκει που ειχες λιπος καπου στο 15% εγινες σκελετος?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-06-16 09:57 #44
    Προεπιλογή
    Χαχα οχι ρε φίλε απλά σε ένα 1 μήνα σχεδόν εχω χάσει 3 με 4 κιλά . Γύρω στο 13% είμαι τώρα λίπος .γράμμωση κάνω πολύ καιρό φίλε μου πάνω από 3 μήνες, με διατροφή σίγουρα 8 μήνες . Ξεκίνησα 86 κιλά με πάνω από 25% λίπος .σωστα μέχρι να μάθω κάποια πράγματα μπορείς να πεις πως κάνω περίπου 2 μήνες γραμμώσης


     6s plus 
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123