Θέμα: Γεια σας

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 30-05-16 22:02 #1
    Προεπιλογή Γεια σας
    Γεια σας στο πιο χρήσιμο forum του Internet θα ελεγα.Πραγματικα με βοηθησε πολυ σε ολα αφου μπορεις να βρεις το οτιδιποτε σε ενδιαφερει.

    Ειμαι ο Ζήσης ειμαι 19 χρονων.

    Η ιστορια μου ξεκιναει πισω απο τον Οκτωβριο του 15' οταν ημουν 105+ κιλα αποφασισα μονος μου επειδη δεν πηγαινε αλλο να αρχισω μια διατροφη χωρις να πηγαινω γυμναστιριο,απλα λιγο περπατημα.Επειδη το ειχα βαλει στοχο,εφτασα αρχες Απριλιου στα 90 κιλα με δικια μου διατροφη και λιγο περπατημα.Στις αρχες Απριλιου αποφασισα να αρχισω γυμναστιριο και με διατροφη απο επαγγελεματια διατροφολο που με μετρησε 5 Απριλιου και ειχα 90 κιλα με 21,7% σωματικος λυπος.Ακολουθησα το προγραμμα σωστα χωρις κανενα απολυτος cheat και αρχισα να χανω κιλα και σωματικος λυπος παρα πολυ γρηγορα,ακουσα πολλες φορες να με λενε οτι χανω παραπανω απο το φυσιολογικο,επειδη εβλεπαν ολοι διαφορες στο σωμα μου βδομαδα στην βδομαδα,επισης να πω οτι με την διατροφη επερνα CLA 1000 Leancore με πρωτεινη τις ON 100% Whey ορου γαλακτος με σκληρη προπονηση να ξυπναω στις 6 το πρωι να τρωω και να πηγαινω γυμναστιριο στις 8-8:30.Εφτασα τα 81 κιλα σημερα με αγνωστο σωματικο λυπος διοτι δεν ξαναπηγα στον διατροφολογο αφου καταλαβα μερικα πραγματα,διαβασα πολλες διατροφες και γενικα πειραματιζομαι.Το θεμα μου ειναι οτι τωρα αρχιζω να εχω αργα αποτελεσματα σχετικα με την γυμναστικη και το προγραμμα που ακολουθω,μερικοι μου ειπαν πως φταει επειδη το σωματικο λυπος απο ενα επιπεδο πεφτει αργα και σταθερα,μερικοι με λενε οτι δεν κανω σωστα της ασκησεις ή εχει συνθησει ο οργανισμος μου την διατροφη και το ιδιο προγραμμα για αυτους τους 2 μηνες.

    Το προγραμμα μου ειναι split.

    Δευτερα: 3x sets Στηθος 3x sets Δικεφαλους (12-10-8 reps)
    Τριτη: 3x sets Πλατη 3x sets Τρικεφαλους (12-10-8 reps)
    Τεταρτη: Σε αυτην την μερα δινω πιο πολυ σημασια στην αεροβια,διαδρομο και κοιλιακους.
    Πεμπτη: 3x sets Ποδια 3χ sets Φτερα 2x sets πηχοις+traps
    Παρασκευη: Full Body

    Επισης καθε μερα κανω αεροβια+διαδρομο τουλαχιστον 15-20 λεπτα να μην χασω πολυ ογκο,διοτι εχει μεινη αρκετος.

    Το προγραμμα διατροφης.

    Πρωινα: Βρωμη ή Τοστ γαλοπουλα ή Φετα με μελι ή δημητριακα με ενα shake

    Πρωινα μετα το γυμναστιριο: 1 shake με μια μπανανα

    Μεσημεριανο: Κοκκινο κρεας ή Μακαρονια ή Ψαρια Σαρδελες ή Παστιτσιο ή Στηθος Κοτοπουλο με ρυζι ή οτι διποτε αλλο που διαβαζω εδω στο φορουμ.

    Απογευματινο: Μπαρα δημητριακων ή φρουτο ( μηλο συνηθως ) ή κανεναν smoothie χυμο.

    Βραδινο: Συνηθως 4 μερες τρωω σαλατες μαρουλι με καλαμποκι τονο και ασπραδια αυγον,αλλιως θα παω κανενα τοστακι ή το μισο φαγητο απο το μεσημερι.


    Αυτα εχω να πω,θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αμα κανω κατι λαθος ή χρειαστει να αλλαξω το οτιδιποτε,η γνωμη σας θα μετρησει παρα πολυ,ο στοχος μου για το καλοκαιρη ειναι να αρχισω λιγο γραμμωση και να χασω λιγο σωμματικο λυπος.Συνεχιζω κανονικα αυτο το προγραμμα εως και σημερα και περιμενω να δω αμα χρειαστει να αλλαξω ασκησεις ή την διατροφη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-05-16 22:06 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Υψος?
    Για 81 κιλά μου φαινεται πως τρως πολύ λιγο
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-05-16 22:10 #3
    Προεπιλογή
    Σωστα ξεχασα να βαλω το υψος μου. 1,74 ειναι.

    Επισης ξεχασα να πω οτι για καθε μυς κανω 3 διαφορετικες ασκησεις των 3 σετ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tzeik : 30-05-16 στις 22:23
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-06-16 20:49 #4
    Προεπιλογή
    καλησπερα, παιρνεις καποιο συμπληρωμα μαζι με την διατροφη που κανεις; η διατροφη σου ειναι λιγο κατα την γνωμη μου αν θες θα μπορουσα να σου προτεινω μια πολυ καλη διατροφη για το γυμναστηριο που θα σε κραταει και χορτατο και δεν θα νιωθεις οτι πεινας!! .. την εκανα για 6 μηνες και ημουν πολυ ευχαριστημενος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-06-16 23:40 #5
    Προεπιλογή
    Μεσα σε 7-8 μηνες εχασες 25 κιλα μετα απο σκληρη προσπαθεια σε διατροφη κ προπονηση κ δεν εισαι ευχαριστημενος; Λογικο ειναι να υπαρχει ενα φρεναρισμα κ παραλογο σε τοσο διαστημα απο εκει που ησουν υπερβαρος να θελεις six pack κ μυικοτητα.
    Για μενα εισαι αξιοθαυμαστος κ για την προσπαθεια σου κ για τα αποτελεσματα που ειχες ,αλλα μην βιαζεσαι ,εαν συνεχισεις σωστα θα εχεις κ αλλη προοδο ,ισως πιο αργα αλλα θα εχεις!
    Καλως ηρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-06-16 10:09 #6
    Προεπιλογή
    @hardking Ναι περνω συμπληρωματα αμα διαβασες ολα οσα εγραψα.

    Χρήστο ευχαριστω,οχι δεν λεω..Ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Συνεχιζω ενοειται ολο το καλοκαιρι το προγραμμα κανονικα απλα εβαλα παραπανω θερμιδες στην διατροφη λογο καλοκαιριου και ζεστης να μην χασω πολυ αποτομα παλι τα κιλα.Θα προσπαθησω να τα χανω λιγα-λιγα,ο στοχος μου για το καλοκαιρι ειναι να μυωσω το σωματικο λοιπος.Ευχαριστω παντος για τα καλα λογια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-06-16 00:54 #7
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-06-16 14:55 #8

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση