Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 24-05-16 12:13 #1
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή Προγραμμα Ογκου
    Καλησπερα.Θα ηθελα να γραψω το προγραμμα μου το οποιο το εφτιαξα μονος μου και να το αξιολογησετε.Καταρχας ειμαι 16χρονων 1.78υψος και 64κιλα.(εκτομορφος)

    Λοιπον.Πηγαινω γυμναστηριο 6 φορες τη βδομαδα δηλαδη 3 μερες προπ 1 ξεκουραση 3 μερες προπ και παλι το ιδιο.
    1η μερα:Ποδια-Ωμοι
    Ποδια:Leg extensions.(3χ12)Leg curcles.(3χ12)Squats(4χ12-10-8-8)Πρεσσα ποδιων(4χ12-12-10-10)
    Ωμοι:Στρατιωτικες πιεσεις(4χ12-12-10-10)πλαγιες εκτασεις με ισιο κορμο(3χ10)SS(Super-Set)Αρσεις τραπεζωιδων+προτασεις με αλτηρες(4χ15 + 4χ10)

    2η μερα:Στηθος-Δικεφαλοι
    Στηθος:
    Πιεσεις στηθους ισιο παγκο(4χ-15-12-8-8)πιεσεις στηθους επικλινη(4χ-12-12-10-10)ανοιγματα με αλτηρες(4χ10)push ups(4χ15)
    Δικεφαλοι:Στραβομπαρα στο μαξιλαρι(4χ10-10-8-8)Ισια μπαρα καμψεις δικεφαλων(4χ10)Σφυρια εναλλαξ με κρατημα ψηλα(3χ10)

    3η μερα:Πλατη-Τρικεφαλοι
    Πλατη:Ελξεις στην τροχαλια(4χ10)χαμηλη κοπυλατικη(4χ10)Facepulls(4χ12)ελξεις με κρατημα ψηλα(2'')(4χ12εως15)
    Τρικεφαλοι:Εκτασεις τρικεφαλων στην τροχαλια(3χ12)γαλλικες πιεσεις(3χ12)εκτασεις με αλτηρες ψηλα(4χ10)

    Θα ηθελα πολυ ν μου πειτε αν ειναι καλο για τον στοχο μου δηλαδη μυικη ανατυξη και αν θελει καμια αλλαγη να μου πειτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-05-16 12:38 #2
    Προεπιλογή
    Δεύτερα. Τέταρτη. Παρασκευή. Τις υπόλοιπες μέρες να ξεκουράζεσαι. Με 6 φορές την εβδομάδα χάνεις τον χρόνο σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-16 12:42 #3
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Είναι ένα πρόγραμμα για να δώσεις ερέθισμα στους μυς σου. Για να πετύχεις, όμως, τον στόχο σου πρέπει να δώσεις έμφαση και στη διατροφή. Μόνο με τη διατροφή θα μπορέσεις να πάρεις όγκο και με την προπόνηση με βάρη παράλληλα να έχεις μυϊκή ανάπτυξη! Είναι αυτό που λέμε: "αυτά τα δύο πάνε πακέτο".
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-05-16 12:52 #4
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ThomasK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεύτερα. Τέταρτη. Παρασκευή. Τις υπόλοιπες μέρες να ξεκουράζεσαι. Με 6 φορές την εβδομάδα χάνεις τον χρόνο σου
    εχω συνηθισει ετσι φιλε.Πιστεψε με δεν κουραζομαι ου φτανει μια μερα ωστε να αποδοσω πολυ καλα στις επομενες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-05-16 12:53 #5
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ένα πρόγραμμα για να δώσεις ερέθισμα στους μυς σου. Για να πετύχεις, όμως, τον στόχο σου πρέπει να δώσεις έμφαση και στη διατροφή. Μόνο με τη διατροφή θα μπορέσεις να πάρεις όγκο και με την προπόνηση με βάρη παράλληλα να έχεις μυϊκή ανάπτυξη! Είναι αυτό που λέμε: "αυτά τα δύο πάνε πακέτο".
    Το ξερω εχω πολυ καλη διατροφη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-05-16 12:56 #6
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο basilis(cult) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξερω εχω πολυ καλη διατροφη.
    Απλά στο είπα γιατί γράφεις "πρόγραμμα όγκου" και ο όγκος, ως γνωστό, έρχεται με τη διατροφή.

    Κάνεις πολύ καιρό τη διατροφή και το πρόγραμμα προπόνησης;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-16 13:08 #7
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά στο είπα γιατί γράφεις "πρόγραμμα όγκου" και ο όγκος, ως γνωστό, έρχεται με τη διατροφή.

    Κάνεις πολύ καιρό τη διατροφή και το πρόγραμμα προπόνησης;
    Κοιτα,ασχολουμε με την γυμναστικη 8 μηνες τους πρωτους 6 μηνες ημουνα πολυ αρχαριας δεν ηξερα γραμμωση κλπ.Τους τελευταιους 2 μηνες εχω παει σε εναν ειδικο που μου εχει βγαλει με 50$ μηνιαιο προγραμμα διατροφης-γυμναστικης.2 μηνες παω πολυ καλαμε το προγραμμα που ακολουθω απλα τωρα ειναι ωρα για αννανεωση και δεν θελω να δοσω κιαλο 50ρι..Το προγραμμα γυμναστικης που αναρτησα το εφτιαξα μονος μου και της διατροφης θα μηνει ιδιο απλα θα αυξησω 250θερμιδες θα πανε καπου 3500περιπου αυξανοντας και την πρωτεινη επισης κλπ κλπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-05-16 13:25 #8
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Τους τελευταίους δύο μήνες αν δεν έχεις καταφέρει να πάρεις κιλά με τη διατροφή που κάνεις και συνεχίζεις να είσαι στα 64 κιλά χρειαζεσαι κάτι παραπάνω σε θερμίδες. Τώρα, όσον αφορά το πρόγραμμα με αντιστάσεις, μπορείς να κάνεις ό,τι σου αρέσει και σε βολεύει. Όμως, εφ' όσον επιθυμείς να γυμνάζεις 2 φορές κάθε μυϊκή ομάδα, αν θες ρίξε μία ματιά και στο παρακάτω λινκ...

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...er-Lower-split!

    ...ώστε να προσθέσεις μερικές μέρες την εβδομάδα χωρίς προπόνηση με αντιστάσεις και γενικά να πάρεις μία ιδέα και από άλλα προγράμματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-05-16 13:31 #9
    Το avatar του χρήστη basilis(cult)

    Εγγραφή
    07-06-2015
    Περ.
    Παντου
    Μηνύματα
    263
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους τελευταίους δύο μήνες αν δεν έχεις καταφέρει να πάρεις κιλά με τη διατροφή που κάνεις και συνεχίζεις να είσαι στα 64 κιλά χρειαζεσαι κάτι παραπάνω σε θερμίδες. Τώρα, όσον αφορά το πρόγραμμα με αντιστάσεις, μπορείς να κάνεις ό,τι σου αρέσει και σε βολεύει. Όμως, εφ' όσον επιθυμείς να γυμνάζεις 2 φορές κάθε μυϊκή ομάδα, αν θες ρίξε μία ματιά και στο παρακάτω λινκ...

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...er-Lower-split!

    ...ώστε να προσθέσεις μερικές μέρες την εβδομάδα χωρίς προπόνηση με αντιστάσεις και γενικά να πάρεις μία ιδέα και από άλλα προγράμματα.
    μεσα σε αυτους τους 2 μηνες εχω παρει περιπου 2κιλα και εχω δει διαφορα πανω μου.Οκ ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση