Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 12-05-16 13:44 #1
    Προεπιλογή Πρόγραμμα(Αρχάριος)
    Γεια σας,
    Ευτιαξα ενα δικο μου προγραμμα γυμναστικης και θα ηθελα να μου πειτε την αποψη σας .
    Το προγραμμα θα γεινετε 4-5 φορες τν εβδομαδα και θα αποτελειτε:
    ~Πρώτα ενα 20λεπτο τρέξειμο
    ~Μετα ασκησεις με βαρος του σώματος απο 3 σετ 15 επαναληψεων η καθεμια . 1.Πουσαπς(μεγαλο ανηγμα χεριών)
    2.Πουσαπς(μικρό ανοιγμα χεριών)
    3.Κοιλιακους(σιτς απ)
    4.Πλαγιους κοιλιακους(10 επαναληψεις καθε μερια 3 σετ)
    5.Κάτω κοιλιακους(Ξαπλωμενος σηκώνω τα ποδια και τα λυγιζω μ κατεύθυνση προς τα πανω)
    6.Καθισματα

    Αυτο ειναι το προγραμμα ...Πειτε μου την αποψη σας και καμια αλλαγη για καλυτερα αποτελεσματα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-16 14:22 #2
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Ποιος είναι ο στόχος σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-16 18:42 #3
    Προεπιλογή
    Να αποκτησω λιγο καλυτερα μυικα αποτελεσματα

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-16 21:20 #4
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Καλό είναι να συμπεριλάβεις περισσότερες ασκήσεις bodyweight για να γυμνάσεις όσο είναι δυνατόν περισσότερες μυϊκές ομάδες και να δεις καλύτερα αποτελέσματα επάνω σου.

    Οπότε κυρίως για στήθος: 1) push up με ανοιχτή λαβή και 2) Rollout Flyes (δες το βίντεο)



    για πλάτη και δικέφαλα: 3) pull up και 4) chin up (εδώ χρειάζεσαι ένα μονόζυγο που σφίγγει στην πόρτα)

    για τρικέφαλους: 5) push up με κλειστή λαβή και 6) tricep dips (δες το βίντεο)



    7) για δικέφαλα μπορείς να σφίξεις το μονόζυγο πιο χαμηλά στην πόρτα και να κάνεις μία άσκηση σαν την παρακάτω:



    για ώμους συγκεκριμένα δεν σε συμβουλεύω κάποια άσκηση με το βάρος του σώματος γιατί είναι λίγο επικίνδυνες (τουλάχιστον αυτές που γνωρίζω εγώ).

    Για πόδια: 8) squat (απλά φρόντισε να κρατάς κάτι βαρύ καθώς κάνεις τα καθίσματα ώστε να έχει νόημα η άσκηση), 9) προβολές (πάλι να κρατάς ένα βάρος), 10) άκαμπτες άρσεις θανάτου και 11) άρσεις κνημών.

    Χώρισε τις μέρες σε πάνω σώμα και κάτω σώμα και συμπεριέλαβε τις παραπάνω ασκήσεις .Τις ασκήσεις των κοιλιακών κάνε τες όποτε θα κάνεις πόδια (π.χ. δευτέρα και πέμπτη κάνε πάνω σώμα και τρίτη και παρασκευή κάνε κάτω σώμα).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χαράλαμπος : 12-05-16 στις 21:23
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-16 21:53 #5
    Προεπιλογή
    Οκ θα ευχαριστω θα τα κοιταξω

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-05-16 10:24 #6
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Επίσης, μία καλή άσκηση για να εντάξεις με το βάρος του σώματος, η οποία θυμίζει κωπηλατική με μπάρα, για την πλάτη είναι αυτή...



    Καλές προπονήσεις!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-05-16 18:43 #7
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω για τς ιδεες

    Στάλθηκε από το SM-G530FZ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση