Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 06-05-16 01:14 #1
    Προεπιλογή γνωμες και συμβουλες για προγραμμα γυμναστικης
    καλησπερα παιδια τι κανετε!λοιπον κανω γυμναστικη στο σπιτι και πραγματικα δεν θελω να παω γυμναστηριο-
    λοιπον 3 φορες την εβδομαδα

    Δευτερα :7 σετ των 15 με 20 πους απς αργα και σωστα -4 σετ 10ρια μονοζυγο με ανοιχτα χερια --10 σετ βαθια καθισματα με βαρακι [γεφυρα και κατι αλλα..]

    Τεταρτη :4 σετ των 15 και 4 των 10 μονοζυγο με κλειστα χερια [κλασικες ελξεις] και 4 σετ των 10 με ανοιχτα χερια 10 σετ βαθια καθισματα με βαρακι κλπ [γεφυρα..

    Παρασκευη : 7 σετ των 15 +3 των 10 μονοζυγο με ανοιχτα χερια και 3 σετ πους απς των 10-15 περιπου ,καθισματα κλπ

    1,74 57 κιλα 24 χρονων κανω διατροφη και ελπιζω σε βαθος χρονου να προσθεσω μυικο ογκο πανω μου α και οποτε μου ερθει παω και για κανα τρεξιμο και με αργο ρυθμο αυξανω το παραπανω προγραμμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-05-16 10:45 #2
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Καλές ασκήσεις οι παραπάνω, αλλά θα χρειαστείς και βάρη για να προσθέσεις περισσότερη ποικιλία και να γυμνάσεις όλες τις μυϊκές ομάδες ώστε να δεις καλά αποτελέσματα. Εφ' όσον επιθυμείς να γυμνάζεσαι σπίτι σου, μην φανταστείς ότι χρειάζεσαι κάποιον δαπανηρό εξοπλισμό. Με έναν πάγκο, δύο αλτήρες με τα εξτρα κιλά τους και το μονόζυγο είσαι μία χαρά. Αν μπορέσεις και μία μπάρα και ορθοστάτες αργότερα είσαι πολύ καλύτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-05-16 15:03 #3
    Το avatar του χρήστη humanoid

    Εγγραφή
    17-10-2009
    Περ.
    Lost in oblivion
    Μηνύματα
    626
    Προεπιλογή
    τεταρτη γιατι δεν εχεις πους απς?
    υπαρχουν κ 2ζυγα για το σπιτι,ειναι μια καλη επενδυση

    κοιτα για το πως απο τα πους απς φτανεις στα handstand push ups,
    απτα απλα καθισματα στα Pistol squat
    κ τα muscle ups απτο μονοζυγο αν κ στην πορτα δεν γινονται

    ψαξου σε calisthenics

    μονοζυγο εφοσον βγαζεις επαναλ μπορεις να φορτωσεις βαρος με μια τσαντα στην πλατη
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-05-16 23:04 #4
    Προεπιλογή thanks !
    αλτηρες εχω [μεχρι 12 κιλα πανε συνολο] λες να κανω τεταρτη ωμους[και να καθομαι σε καρεκλα σε ευθεια σωστη σταση η θα με πιασει η μεση?]?..Τεταρτη δεν κανω πους απς γιατι ειμαι πιασμενος ακομα [με την καλη εννοια] απο την δευτερα

    παγκο ναι πρεπει να παρω οπως και καποια αλλα πραματα αφου δεν παω γυμναστηριο ,το οποιο ειναι διπλα μου...

    ειδα τα Pistol squat και τα handstand push ups πω φιλε καλη φαση να φτασω εκει

    προς το παρον δινω μεγαλη βαση στη διατροφη γιατι τελικα δεν ηξερα τιποτα ενω νομιζα οτι ημουν κανας ειδικος ..φρουτα και λαχανικα σχεδον καθολου [αισχος]..τωρα τα βαζω ολα σε μια ταξη
    Απάντηση με παράθεση