Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 07-04-16 17:47 #1
    Προεπιλογή Νέος. ( ερωτηση περι προγραμματος)
    Καλησπερα. Ονομαζομαι Γιωργος ειμαι 22, 1,74 και 72 κιλα. Ασχολουμαι με το ποδοσφαιρο πολλα χρονια (τα τελευταια 4 χρονια σε ημιεπαγγελματικο επιπεδο) και συγκεκριμενα με το γυμναστηριο τα τελευταια 3-3,5 χρονια. Στην αρχη εκανα ενα πολυ καλο ξεπεταγμα αλλα πλεον νοιωθω οτι εχω μεινει στασιμος. Δουλευω προγραμματα ογκου (πυραμιδες και 2 μυιικες ομαδες καθε εβδομαδα κυρίως) αλλα παλαιοτερα ειχα κανει ενα προγραμμα δυναμης και ογκου ταυτοχρονα που δουλευε σχεδον ολο το σωμα καθε φορα (3 φορες την εβδομαδα) και με ειχε βοηθήσει παρα πολυ. Προτεινα λοιπον στον γυμναστη μου να το ξακανανω για αλλαγη και να με πριξει καλυτερα ισως αλλα μου προτεινε ενα προγραμμα με 20αρες επαναληψεις και 40 δευτερολεπτα διαλειμμα...σοκαριστικα λιγο γιατι ειναι κατι τελειως αντιθετο με αυτο που χα στο μυαλο μου να κανω. Μονο στη σκεψη πως θα χρησιμοποιώ αιδιαστικά λίγα κιλά για να βγαίνουν τα σετ τρομαζω , νομιζω θα "χάσω" και αυτα τα λίγα που εχω πάρει τα τελευταια 3 χρονια...εσεις τι λέτε?! ευχαριστω εκ των προτέρων .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-04-16 18:09 #2
    Προεπιλογή
    Εχεις δικιο που απορεις...εγω απορω με τον γυμναστη...δεν στα λεει καλα εννοειτε οτι με τοσες επαναληψεις θα καψεις οχι μονο λιπος αλλα θα χασεις και μυς...ειμαι σιγουρη οτι αν θες ογκο δεν σου ταιριαζει αυτο το προγραμμα..και στο λεω εγω που δεν ειμαι ειδικη.
    Διατροφη;

    Στάλθηκε από το LG-X150 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-04-16 18:20 #3
    Προεπιλογή
    Διατροφη παντα υγειινη αλλα ποτε αρκετη,παρολα αυτα το πρωινο μου παντα ειναι πλουσιο. Γενικα τρωω ολη μερα πολλα και μικρα γευματα (απο σαλλατες, ξηρους καρπους,γιαουρτια μ μελι μεχρι και τοστ) προσπαθω να μην πειναω ποτε και φυσικα δεν τρωω χαζα. Το ποδοσφαιρο κιολας δεν με αφηνει να αναπτυχθω και εαν ενας μεσος νεος χρειαζεται να τρωει πολυ για να βαλει μαζα ενας νεος αθλητης κιολας πρεπει να τρωει παααρα πολυ για να το καταφερει...εχω παρει 10 κιλα απο τοτε που ξεκινησα αλλα θελω παραπανω..ισως τωρα που θα σταματησει η ποδοσφαιρικη περιοδος καταφερω κατι παραπανω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-04-16 21:16 #4
    Προεπιλογή
    Το ειπες και μονος σου ποτε αρκετη.Τη διατροφη σου κοιταξε και αν θες στις διατροφες μελων...παντως το ποδοσφαιρο δεν νομιζω οτι σ'αφηνει πολλα περιθωρια..welcome κι απ τη νεα..

    Στάλθηκε από το LG-X150 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-04-16 23:27 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Οι 20αρες επαναλήψεις αποσκοπουν στην αυξηση της αιμάτωσης - αυτο του ζήτησες

    Αν εχεις μια τριετια πισω σου στα βάρη θα σου πρότεινα για ενα πολύ δυναμικό ''ξυπνημα'' πρόγραμμα που εστιάζει σε σούπερ σετ , πχ. το πρόγραμμα του Θ. Υφαντοπουλου που ειναι απο τ'αγαπημενα μου γι'αυτη τη περίπτωση και εχει δομηθεί αψογα

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...BB%CE%BF%CF%82


    Αν και με το ποδόσφαιρο δεν ξέρω πως θα την παλέψεις με τα πόδια! Γενικά παντως κατι παρόμοιο θελεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-04-16 23:54 #6
    Προεπιλογή
    το προγραμμα φαινεται πολυ δυναμικο οντως, αλλα προπονιση με σουπερ σετ η ντροπσετ δεν ειναι για γραμμωση κυρίως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-04-16 09:42 #7
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη aris1994

    Εγγραφή
    17-09-2012
    Περ.
    ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.759
    Προεπιλογή
    σωστός ο Νίκος!τα super set και τα σουπερ σετ να προσθέσω δεν είναι μόνο για γράμμωση σε καμία περίπτωση!ο σκόπος τους είναι να δώσουν στον μυ αυτό το κάτι παραπάνω και να σε βοηθήσουν να ξεκολλήσεις και να ανεβάσεις ένταση!Αν τελικά ακολουθήσεις το πρόγραμα του Θ. Υφαντόπουλου έχε υπόψιν σου ότι θες πολύ φαί γιατί είναι πολύ απαιτητικό!
    I do it because i can
    I can because i want to
    I want to because you said i couldn't
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-04-16 15:25 #8
    Προεπιλογή
    Eυχαριστώ παιδιά!
    Απάντηση με παράθεση