Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 16-03-16 13:54 #1
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή Αυξημένα λεμφοκύτταρα
    Καλησπέρα στο φόρουμ.

    Έκανα αιματολογικές εξετάσεις και ούρων και όλα κομπλέ. Μόνο αντί για 20-40 τα λεμφοκύτταρα μου είναι με μια μικρή απόκλιση 41.Όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα μιας και τελειοποιημένη υγεία δεν μπορεί να έχει κανείς. Απλά ρωτάω έτσι κουβέντα να γίνεται και από περιέργεια.Εννοείται ότι θα τις δείξω και στο γιατρό μου.Για πείτε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-03-16 22:48 #2
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο XPeterX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο φόρουμ.

    Έκανα αιματολογικές εξετάσεις και ούρων και όλα κομπλέ. Μόνο αντί για 20-40 τα λεμφοκύτταρα μου είναι με μια μικρή απόκλιση 41.Όχι ότι με απασχολεί ιδιαίτερα μιας και τελειοποιημένη υγεία δεν μπορεί να έχει κανείς. Απλά ρωτάω έτσι κουβέντα να γίνεται και από περιέργεια.Εννοείται ότι θα τις δείξω και στο γιατρό μου.Για πείτε...
    Tα λεμφοκύτταρα ανήκουν κατηγορία των λευκοκυττάρων και αυξάνουν σε ιογενείς λοιμώξεις.Όμως σε τέτοιου τύπου λοιμώξεις υπάρχει και αναστροφή του λευκοκυτταρικού τύπου και της αναλογίας ουδετερόφιλων/λεμφοκυττάρων,καθώς επίσης και αύξηση του συνολικού αριθμού λευκών αιμοσφαιρίων (>10.000).Μια περίπτωση όπου τα λευκά αιμοσφαίρια αυξάνουν εντός των φυσιολογικών ορίων,είναι και η φυσική δραστηριότητα,χωρίς καταπόνηση-ραβδομυόλυση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-03-16 03:01 #3
    Banned
    Εγγραφή
    07-04-2014
    Μηνύματα
    77
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ πολύ γιατρέ μου για την απάντηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-03-16 19:39 #4
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παρακαλώ,περισσότερες πληροφορίες από το ιατρείο μου.
    Απάντηση με παράθεση