Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 22 από 22
  1. 15-03-16 11:34 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αχρηστα ειναι στην δικη σου περιπτωση, οχι οτι δεν βοηθανε γενικα..
    υποτιθεται θα χρησιμοποιησεις κατι τετοιο αν κανεις μια καλη αρχη κ κολλησεις καπου..
    αλλα κ παλι ετσι κ αλλιως θες σιγουρα 2-3γρ καρνιτινης για να σου κανει κατι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-03-16 17:10 #17
    Προεπιλογή
    Κοίταξε σίγουρα δεν θα κάνει και τη διάφορα το συμπλήρωμα. Ίσως να σε βοηθησει με μια μικρή ώθηση. Τώρα αυτά τα συμπληρώματα περί μείωσης λίπους μην τα εμπιστεύεσαι είναι κατά 95% θέμα μάρκετινγκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-03-16 20:16 #18

    Εγγραφή
    20-12-2015
    Περ.
    thrace
    Μηνύματα
    17
    Προεπιλογή
    Την καρνιτινη την παρεις δεν παρεις ,σαν αρχαριος που εισαι ουτως ή αλλως ,θα καις τρελα αν κανεις αεροβια. Η διαφορα στην καυση αν την παρεις θα ειναι λογου χαρην 3%
    Αν την ξεκινησεις ομως 4 μηνες μετα (που θα αρχισεις να εχεις αντοχες και ο οργανισμος σου θα αντιδρα στην καυση του εναπομηναντος λοιπους) η διαφορα θα ηταν 5%. Συνολικα οι καυσεις θα πεσουν γιατι ο οργανισμος συνηθηζει και προσαρμοζεται .Οποτε με τη καρνιτινη θα ανεβεις 5% αλλα στον ηδη πεσμενο ρυθμο καυσης. Καλυτερα λοιπον αν την παρεις να το κανεις αργοτερα στα "δυσκολα" κιλα
    Αυτο ενοουσε ο φιλος οτι ειναι αχρηστα.3-5% διαφορα στην καυση ειναι αμελητεα αν φανταστεις οτι αυτες τις καυσεις τις πιανεις ακομη και αν περπατησεις γοργα για 2 λεπτα επιπλεον.
    Αλλα εγω ειμαι της γνωμης να τα παρεις .Αφου τα πηρες μην τα πετας.1-2% βοηθεια σε κατι που ηδη το εχεις ας μην παει χαμενη.

    Λοιπον ξεκινα οπως γουσταρεις .Αρκει να μην σταματησεις . Αλλα με τον καιρο θα δεις οτι δεν θα θες ο κοποσ να παει χαμενος.
    Αν σου ελεγα για παραδειγμα οτι θα κανεις οτι κανεις και τωρα, αλλα αν αλλαξεις1 πραγμα μονο θα χανεις 1 επιπλεον κιλο τον μηνα και θα βαζεις και 300 γρ μυικη μαζα επιπλεον ! Δεν θα το εκανες? Απλα τρωγε 5 φορες την ημερα. μπορει να ειναι ενα μηλο ή ενα σαντουιτς ή ενα σκουπ. Αλλα ειναι γευμα ,ο μυς ταιζεται με ενεργεια και δομικα υλικα .Ο μεταβολισμος μενει ψηλα.Η ινσουλινη ανεβανει σε φυσιολογικα επιπεδα ,σταματατας την καταβολη και ενα σωρο ακομη
    Εαν λοιπον προσαρμοστεις ,μην αργησεις να οιοθετησεις τις καλες συμβουλες που σου λενε τα παιδια εδω. ΚΑθε ενα εχει περασει απο χιλια κοσκινα και ο σκοπος ειναι να κανουμε κατι οσο πιο λιγο γινεται ,με οσο πιο μεγαλα αποτελεσματα γινεται. Δηλ ο παραξενος στην ιστορια εισαι εσυ εσυ θες να κανεις κατι πολυ και τα αποτελεσματα να ειναι μικρα!
    Για γυμναστικη στο σπιτι δες την Kαλλισθενική γυμναστική .Ξερω ατομα που γυμναζονται χρονια στο σπιτι χωρις βαρακια. Εσυ σιγουρα μπορεις 90 μερες και να εχεις και φουσκωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-03-16 17:22 #19
    Red face
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dalai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την καρνιτινη την παρεις δεν παρεις ,σαν αρχαριος που εισαι ουτως ή αλλως ,θα καις τρελα αν κανεις αεροβια. Η διαφορα στην καυση αν την παρεις θα ειναι λογου χαρην 3%
    Αν την ξεκινησεις ομως 4 μηνες μετα (που θα αρχισεις να εχεις αντοχες και ο οργανισμος σου θα αντιδρα στην καυση του εναπομηναντος λοιπους) η διαφορα θα ηταν 5%. Συνολικα οι καυσεις θα πεσουν γιατι ο οργανισμος συνηθηζει και προσαρμοζεται .Οποτε με τη καρνιτινη θα ανεβεις 5% αλλα στον ηδη πεσμενο ρυθμο καυσης. Καλυτερα λοιπον αν την παρεις να το κανεις αργοτερα στα "δυσκολα" κιλα
    Αυτο ενοουσε ο φιλος οτι ειναι αχρηστα.3-5% διαφορα στην καυση ειναι αμελητεα αν φανταστεις οτι αυτες τις καυσεις τις πιανεις ακομη και αν περπατησεις γοργα για 2 λεπτα επιπλεον.
    Αλλα εγω ειμαι της γνωμης να τα παρεις .Αφου τα πηρες μην τα πετας.1-2% βοηθεια σε κατι που ηδη το εχεις ας μην παει χαμενη.

    Λοιπον ξεκινα οπως γουσταρεις .Αρκει να μην σταματησεις . Αλλα με τον καιρο θα δεις οτι δεν θα θες ο κοποσ να παει χαμενος.
    Αν σου ελεγα για παραδειγμα οτι θα κανεις οτι κανεις και τωρα, αλλα αν αλλαξεις1 πραγμα μονο θα χανεις 1 επιπλεον κιλο τον μηνα και θα βαζεις και 300 γρ μυικη μαζα επιπλεον ! Δεν θα το εκανες? Απλα τρωγε 5 φορες την ημερα. μπορει να ειναι ενα μηλο ή ενα σαντουιτς ή ενα σκουπ. Αλλα ειναι γευμα ,ο μυς ταιζεται με ενεργεια και δομικα υλικα .Ο μεταβολισμος μενει ψηλα.Η ινσουλινη ανεβανει σε φυσιολογικα επιπεδα ,σταματατας την καταβολη και ενα σωρο ακομη
    Εαν λοιπον προσαρμοστεις ,μην αργησεις να οιοθετησεις τις καλες συμβουλες που σου λενε τα παιδια εδω. ΚΑθε ενα εχει περασει απο χιλια κοσκινα και ο σκοπος ειναι να κανουμε κατι οσο πιο λιγο γινεται ,με οσο πιο μεγαλα αποτελεσματα γινεται. Δηλ ο παραξενος στην ιστορια εισαι εσυ εσυ θες να κανεις κατι πολυ και τα αποτελεσματα να ειναι μικρα!
    Για γυμναστικη στο σπιτι δες την Kαλλισθενική γυμναστική .Ξερω ατομα που γυμναζονται χρονια στο σπιτι χωρις βαρακια. Εσυ σιγουρα μπορεις 90 μερες και να εχεις και φουσκωμα

    Κατάλαβα. συνεχιζω λοιπον ! Ευχαριστώ , βοήθησες πολύ !
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-03-16 08:55 #20
    Προεπιλογή
    Φιλε ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα ημουν αδυνατος στους ωμους και τα χερια και υπερβολικο λιπος στην κοιλια μου και το στηθος οπως και σε μπουτια

    Εχουμε το ιδιο υψος και ημασταν τα ιδια κιλα

    Επειδη εχουμε τον ιδιο σωματοτυπο πιστευω πως μπορω να σε βοηθησω να σου πω τι να κανεις...αν θες να σ πω πες μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-04-16 04:54 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hawkins Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα ημουν αδυνατος στους ωμους και τα χερια και υπερβολικο λιπος στην κοιλια μου και το στηθος οπως και σε μπουτια

    Εχουμε το ιδιο υψος και ημασταν τα ιδια κιλα

    Επειδη εχουμε τον ιδιο σωματοτυπο πιστευω πως μπορω να σε βοηθησω να σου πω τι να κανεις...αν θες να σ πω πες μου
    Γεια σου φιλε, πες μου πες μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-16 17:08 #22
    Banned
    Εγγραφή
    24-03-2016
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    Ειμαι ο μοναδικός που δεν καταλαβα το θεμα;
    Λες πως παλια δε γυμναζοσουν ετρωγες σαβουρα και πηρες λιπος, τωρα θες να φτιαξεις το σωμα σου κανοντας λίγο στατικό ποδηλατο, λιγα βαρακια και 1 γευμα τη μερα; καταλαβα καλα;

    Η απαντηση ειναι δε γινεται, απλα πραγματα

    Αυτο με το χρονο επειδη το βλεπω το αναφερουν ολοι σχεδον, υπαρχει η λανθασμενη εντυπωση πως πρεπει να πας 2 ωρες γυμναστηριο για να κανεις δουλεια. Σου εχω νεα δεν εισαι επαγγελματιας αθλητης.
    Με 1 καλο 30-35λεπτο χωρις κουβεντουλα και μεγαλα διαλειμματα μια χαρα δουλεια κανεις. Δεν πας για τα ακρα εσυ, δηλ απο εκει που δε γυμναζοσουν καθολου 2 ωρες καθε μερα. με ενα μισαωρο 5 φορες τι βδομαδα θα δεις αποτελεσματα.
    Δε χρειαζεατι γενικα υστεριες, δωσε χρόνο στα πραγματα να εξελιχθουν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimitris Athlitis : 05-04-16 στις 17:21
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12